Kadınlar neden makyaj yapar?

Ben de makyaj müptelasıyım,yapması da ayrı zevk benim için,yaptıktan sora aynada kendimi izlemesi de,kendime yakışan renkleri ii bildiğimi düşünüyorum makyaj bana yakışıyor şakkıdı :nazar:
bembeyaz tenli,ela gözlü,sarı saçlılara tavsiyem;
önce cilt temizliği ve nemlendirici
sonra sıvı bi kapatıcı gözaltlarına
cilt tonuna paralel beyazlıkta yumuşak bi pudra
düzgün çekilmiş orta kalınlıkta ve hafif kuyruklu siyah eyeliner (kahverengi de güzel oluyor doğal görünüm isteyenlere)
şöyle kaliteli dolgun gösteren bi rimel ve kirpik kıvırıcı
gözaltlarına çoook hafif mat beyaz far
şeftali tonlarda hafif pırıltılı top allık
dudak tonlarında dolgunluk veren parlatıcı ya da bej rengi gloss
Mükemmellllll görünüyorrrr deneyin derim hihoyyyt

kesinlikle özgüven pompası, kusur kapatıcı, hat belirginleştirici:) fakat çok fazlası hem cebe, hem sağlığa, hem de gözlere zarar :)

40 yilda bir pudra, biraz akllik, ve bazen dudak parlatici surerim. Yilda 3-5 kez de goz kalemi surdugum olur :KK70:
Ben bunlari yuzumdeki sivilce vb kusurlari kapatmasi icin, ve kendim ve cevrem tarafindan begenilmek icin yapiyorum.

benim için bir zek makyaj yapmak resmen zevk alıyorum kendimi beğenirim güzel bulurum çevremdede beğenilirim makyajlada güzel olan yerlerimi daha belirginleştirip kendime hava katıyorum:lepi:

makyaj yapmadığım zaman kendimi iyi hissetmiyorum,bu da gün boyunca enerjimin düşmesine neden oluyor.çok enteresan işler vallakaydirigubbakcemile3

makyajsız olur mu yahu

kendim için yapıyorum

aynaya baktığımda güzel görünmek hoşuma gidiyor başkalarının beni güzel bulması da hoşuma gidiyor
hepsi aynı kapıya çıkıyor

kendim için yapıyorum

fondoten den wazgecemem bence ılk basta guzel we bakımlı bı cılt gerekır ustunee artık ne yaparsan amaa allıklaraa bı turlu alısamadım tek renk durmuorr bunun ıcın cok yakıssaa bılee surmuorm daha cok rımel ve eyelıner kullanıorumm oncelerı pespembe ruj surerdım sımdılerde ısee nivealarla gecıstırıorumm. ıstee ara ara degısıorr ama kendımı guzel hıssedıyorumewe aynada gordugumu herkesın gormesını ıstıyorummzemuszemus

gün boyu temiz ve bakımlı hissediyorum makyaj yaptığımda... yapmazsam bir eksiklik hissediyorum.

bende cok fazla makyaj yapmam ama iş geregi bakımlı olmak gerekıyor.rımel ruj hafıf pudra ve allık yetıyor.ama insanın kendıne olan guvenı gelıyor makyaj yapınca sankı dunyadakı tek kadın kendın gıbı hıssedıyorsun ne bılıyım sevıyorum makyajı kaydirigubbakcemile3

ten makyajini bende hiiic sevmem, rahatsiz olurum yani cildimin nefes alamadgini hissediyorum resmen..ama göz makyaji ve aliik hep sürerimm

evde canım mı sıkılıyo alırım aynayı karşıma makyaj yaparım bi yere gitmiycek olsam bile...kendimi iyi hissettiriyo eğlenceli geliyo bilmiyorum.ha makyajsız halimi beğenmiyo muyum?yooo o bazen oluyo ki bugünde doğallığın dibine vuruym diyorum.bence makyaj sadece kadınlara bahşedilen bi oyuncakkk:KK1::KK1:

makyaj insana başka bir hava katıyor fazlada değil bı kalem yeterlı

X