Kadınların sabah sendromu: Acaba bugün ne giysem?

Her mevsim geçişlerinde de kadınların giyim-kuşam krizi oluyor bende de olduğu gibi.Dolap yıkılsa da hiçbirşeyimiz yoktur nedense.Çünkü vitrinlerdeki yenilikler bizi eskileri atmaya yenileri atmaya sürüklüyor.Eskilerle yenileri kombine etmeli.Ne giysem krizi hiçbir zaman bitmayacek gibi gibi..................

hepimiz aynıyız sanırım. ben de bazen işe geç kalıyorum bu yüzden. kıyafet seçimi daha zor. hele ankarada. hava hiç belli olmuyor. son zamanlarda ayakkabı seçmekte de çok zorlandım havalar yüzünden

Aynen bende son dönemlerde havadan kaynaklanan sorun yaşıyordum keni kararsızlığım yetmezmiş gibi ..2 hafta öncesine kadar çizme giyerdim güneş açardı..Ayakkabı giyerdim yağmur yağardı.. :mymeka:

Şimdi havalar ısındıda bu sorundan kurtuldum kaydirigubbakcemile2

bu konuda yanlız olmadığıma sevindim.
eğer akşamdan kıyafetlerimi seçersem sabah rahatımdır.
yada gece yatınca gözümde canlandırıp karar veririm.
ama hiçbirşey planlamazsam dolabın önünde 15 dk. kıyafetlerimle bakışırız. aşk yaşarız resmen.
tam bir üst seçerim pantolon kirlidir.
yada alt seçerim üstüne uygun birşey bulamam.
mevsim kış ise kıyafet seçmem daha zor.
galiba en iyisi hafta sonu bir liste yapıp hangi gün ne giyeceğiz yazmalı.
ve kıyafet alırken alt üst beraber almalı.
eteğime üst bulmakta zorlanıyorum bazen. alışveriş yaparken aldığımız şeyi ne ile giyebiliriz düşünmek gerek.
ne giysem sorunu hiç bitmeyecek.

Bendede aynı sıkıntı oluyor sabahları. akşamdan ayarlardım eskiden ama son yıllarda bir üşengeçlik bir vazgeçmişlikki sormayın... O yüzdende sabah olunca son anda kafamda tasarladığım bir kombin uymuyor. Yada işte o eteğe uygun ince çorap yok yada kirlide. bide ben ayakkabıya göre çanta hazırlıyorum özellikle yazın bu dahada zor oluyor son anda yapılınca. Mutlaka çantanın gözlerinde unuttuğum bişeyler oluyor... :sinifsinif:
Kadın olmak zor işşş. Erkekler bi pantalon bi gömlek bide siyah çorap hooop dışarı...
En güzeli kıyafetleri akşamdan ayarlamak özellikle çalışan bayanlar için bu şart galiba... mirmirmirmir

al benden de o kadar yaa her gün ne giysem diye düşünmekten en sonunda kafayı yiyecem Eşim de alıyorum alıyorum yine de 1 saatte giyinemiyorsun diyor delikafadulden

Benim hayli vaktimi aldığı için ben akşamdan hazır ediyorum giyeceklerimi!kaydirigubbakcemile3
Yoksam geçkalırım!!!

bi gün önceden yarın ne giyceğimin telaşına başlıyorum kaydirigubbakcemile3 sabah hazırlamaya kalkınca geç kalıyorum kaydirigubbakcemile3

hayatim boyunca alisveris yaptim hala ne giyecegim sorundur. aksamdan hazirlamak en mantikli cözüm calisan bayanlar icin. bir de ben genelde katlayip koymam hicbir seyi hepsini askiya asarim daha rahat secebilmek icin. bu yüzden dolap yerine giyinme odasi kullanmak daha rahat oluyor. ayakkabilarimi da kutuya koymam acik bir sekilde ayakkabilikda durduklarinda onlarin da secmesi kolay oluyor.

peki akşamdan hazırlayıp sabah yok bu olmaz deyip kendini sendroma kitleyen varmııkaydirigubbakcemile3 ben tabiki..
hep aynı..etek olmaz bacaklar kıllıı,bu olmaz çok açık bu çok kapalı..kafayı yicem sabahları.
giycek bişeyim yok die bağırıyorum sinirimden.annemde "tüh nasıl olacak kızın bişeyi yok" diye söleniyo:smiley-cool:

herkes aynı demek ki kaydirigubbakcemile3

ama geçen gün kocamı çok kızdırdım giycek bişeyim mi var sanki diye, beni zorla götürüp alışveriş yaptırdı :icecream: :icecream:

ben bugun ne giysem derdinden okula gitmedim,cunku geceden yagmur yagdi,sabah sahura kalktigimda hava cok donuk ve soguktu.ne giyecegime karar veremiyordum.2 ayakkabim var ikisi de beyaz.bu havada giyilmez ki :))kafami attim yattim,saat 10da kalktim ve gordum ki,gunes cikmis.hazirlanip son derse gitdim,ve ders olmadi o da bana kapak oldu :))))))))

ben daha bısey alamadım kendıme derdım de yok o yuzden ceza verdım kendıme dogum yaptım 15 kılo gıttı 10 daha varrr abooo vay banaaa :hulya:

En nefret ettiğim durum ya akşamdan ayarlamazsam sabah geç kaldığımın resmidir! mafoldumben
bir tek kıyafetlede bitmiyoki..
takısı var
ayakkabısı var
çantası var
saçı var
makyajı var.. var da varrrkafamçokkarıştı

bende geceden ayarlamazsam sabah kıyafetlerime bakıp 15 dk mı dolabın önünde geçiririm. iş yerinde kot giymek yasak. bu yüzden zorlanıyorum. havalar garip zaten uzun kollu giysen sıcak. kısa kollu giysen soğuk. ne zor işimiz yaaaa. eşim 1 dakikada giyiniyor. benim hazırlanmam en az yarım saat sürüyor ühüüüüü!

Kıyafeti giyiyorsun ona uygun takı,makyaj.Hadi kıyafetten vazgeçtin bu sefer makyajı sil takıları çıkar.ışimiz zor =)

X