Kafam çok karışık boşanmalimiyim

Ya tam da öyle teşekkür ederim size ben bazen kendimi telafuz demiyorum üzüntüden onun kendi annesi değil zaten çok küçük yaşta ayrılmış babasıyla onun için aileyi silmek kolay benden de aynısını bekliyor
O öyle bir şeyler yaşamış diye sizde ailenizi silip aticak degilsiniz.Zaten size istediginiz gibi davranmıyor bile üzüyor birde sizden ailenizi aramamanizi sormamanizi talep ediyor.Tavrinizi net belli edin o sizin ailenizle goruşeceginize karar veremez buna yanliz siz karar vere bilirsiniz kendinizi ezdirmeyin.

Birşey söylediğinde altta kalmıyorum ama.cok kırılıyorum ben bunun için mi evlendim diyorum ve yaşım da 20 çok erken evlendim ona rağmen herkes yaşıtlarından kat kat olgunsu. Diyor ama ben bu kinusda cikmazdayim babama söyle görürim anne gile diyor ayrılalım diyor geçen tartismamizda ben babamı aradım babası da önce bana söyleyin babanı arama hemn dedi o da onun için öyle söylüyor
Ohoo bir de ayrılalım mı diyor.. bunu diyebiliyor. Şartlarınızı bilmiyorum tam olarak ama bana bunu diyen adam ertesi gün boşanma celbini elinde bulur veya en iyi ihtimalle kapımda köpek olur… babanızı hemen aramama konusu doğru bence. Bu herşeyi laçkalaştırır sonunda dönecekseniz hemen.

O öyle bir şeyler yaşamış diye sizde ailenizi silip aticak degilsiniz.Zaten size istediginiz gibi davranmıyor bile üzüyor birde sizden ailenizi aramamanizi sormamanizi talep ediyor.Tavrinizi net belli edin o sizin ailenizle goruşeceginize karar veremez buna yanliz siz karar vere bilirsiniz kendinizi ezdirmeyin.
Ben asla dinleniyorum onu gidiyorum.geliyorum ama o gelmiyorum evlendik evleneli sadece bir defa yemeğe gittik annemlere annem boşver kızım sen gel tek getiryorsa diyor ama ben de herkes gibi aileme eşimle gelip gitmek istiyorum ailem de soğudu artık arada soğuk rüzgarlar var ben hemen einirlenirim ama çabuk barışır kin tutamam ama yoruldum artık bu tartışmalardan boşanmaya gücüm.olsa hemen boşanirim

Ohoo bir de ayrılalım mı diyor.. bunu diyebiliyor. Şartlarınızı bilmiyorum tam olarak ama bana bunu diyen adam ertesi gün boşanma celbini elinde bulur veya en iyi ihtimalle kapımda köpek olur… babanızı hemen aramama konusu doğru bence. Bu herşeyi laçkalaştırır sonunda dönecekseniz hemen.
Ya biz hep tartışıyoruz ama o defa baya büyüktü ben elimden geldiğince kimseye duyurmamaya çalıştım zaten sadece bir defa oldu bu olay öldürürüm seni falan dedi boğazımı sıktı morardı ben de babama attım bana birşey yaparsa falan diye ama onun haricinde asla kimseye tartismamizi duyurmdm
En son bir gafta önce tartıştık neymiş annemlerde birşey almayacakmisim salça turşu vs ilerde başımıza kalkarlarmis bende alırım dedim o da babamı aradı anlaşamıyoruz diye getiriyor lum.dedi benim afedersiniz nefret ediyorum babamdan artık götür şimdi getirme daha sonra detaylı konuşuruz dedi olay öyle kapandı babam geri beni aradı nasılsınız diye bende ağzıma geleni saydim

Şimdi ananla babanla görüşmeyeceksin dedirttiğiniz adam, bunu değilde yok işteyken aramamasını yok onu bunu dert ettiğiniz adam yarın sizi boşadığında ananızın babanızın yüzüne nasıl bakacaksınız

Ya biz hep tartışıyoruz ama o defa baya büyüktü ben elimden geldiğince kimseye duyurmamaya çalıştım zaten sadece bir defa oldu bu olay öldürürüm seni falan dedi boğazımı sıktı morardı ben de babama attım bana birşey yaparsa falan diye ama onun haricinde asla kimseye tartismamizi duyurmdm
En son bir gafta önce tartıştık neymiş annemlerde birşey almayacakmisim salça turşu vs ilerde başımıza kalkarlarmis bende alırım dedim o da babamı aradı anlaşamıyoruz diye getiriyor lum.dedi benim afedersiniz nefret ediyorum babamdan artık götür şimdi getirme daha sonra detaylı konuşuruz dedi olay öyle kapandı babam geri beni aradı nasılsınız diye bende ağzıma geleni saydim
Tartışıyoruz sonra özür diliyoruz noktasından tartıştık boğazımı sıktı noktasına geldik. Vazgeçtim ilk yorumumdan boşanacak onlarca sebebiniz var. Siz de sandığım o güçlü kadının yakınından bile geçmiyorsunuz üzgünüm. Bir dakika daha durmamanız lazım o evde.
Ve nickinizden anladığım bir de anne olmaya çalışıyorsunuz. Ben inanamıyorum bazı kadınlara, kendilerine reva gördükleri şu zulme. Ne diyim siz de kendi ellerinizle şekillendirdiğiniz kaderinizi yaşıyorsunuz yaşayacaksınız ve bu dünyada çekecek çileniz varmış. Bunları görmek için alim olmaya gerek yok. Görene gayet açık. Üzücü.

Annele konuşma demiyor ama sürekli konuşuyorsun sürekli gitmek istiyorsun diyor annem çok açık sözlü bir kadın herşeyi söyler çekinmez nişanlıykwn her anne gibi benim uzulmememi istediği için bitsin benim kızım ne hale geldi falan derdi ki haklı o da ondan sevmiyorum çok kindar her konuşmaları harfi harfine unutmuyir

Vallaha annen hakliymis gibi ama.

Ohaaa. Bacim sen tek basina terapiye basla ve bence bu evlilikten siyrilmaya bak. Sakın hamile kalma

20 yaşındasınız, 16 ay evlilik + 2 yıl nişanlılık, 16,5 yaşında mı nişanlandınız? O açık sözlü dediğiniz anneniz buna nasıl müsaade etti? Üstelik çalışmıyorsunuz çünkü eşiniz izin vermiyor ve nickiniz de anneadayı. Şu andan itibaren yapmamanız gereken çok büyük iki hata var.

1 korunmayıp hamile kalmak,
2 adamın emrine isteğine uyup çalışmamak.

Anneniz arkanızdaymış ama babanız değil. 20 yaşında bir genç kızın hiç mi hayali, yapmak görmek istedikleri olmaz da evlenip kocasının zoruyla eve kapanır? Adam kendi ağzıyla demiş balık oltaya takılana kadardı, takıldı ve yendi diye. Çok açık yazacağım bu zihniyette bir adamdan sadakat ve hayat arkadaşlığı eşlik beklemeyin. Şimdi çalışmamak geliriniz olmaması sizin için dert değil ama kucağınızda çocuk-çocuklar olunca niye çalışmadım niye birikim yapmadım diye kafanızı vuracak taş ararsınız.

Ben asla dinleniyorum onu gidiyorum.geliyorum ama o gelmiyorum evlendik evleneli sadece bir defa yemeğe gittik annemlere annem boşver kızım sen gel tek getiryorsa diyor ama ben de herkes gibi aileme eşimle gelip gitmek istiyorum ailem de soğudu artık arada soğuk rüzgarlar var ben hemen einirlenirim ama çabuk barışır kin tutamam ama yoruldum artık bu tartışmalardan boşanmaya gücüm.olsa hemen boşanirim
Boşanmaya neden gücün yok ailen yaninda degilmi?
Senin eşin sorunlu bir adam sana şiddet baski hakaret herşeyi yapiyor hayatini böyle adamla çürūtme.Ya terapiye gidin belki düzelir diye yada birakın gidin.

Şimdi ananla babanla görüşmeyeceksin dedirttiğiniz adam, bunu değilde yok işteyken aramamasını yok onu bunu dert ettiğiniz adam yarın sizi boşadığında ananızın babanızın yüzüne nasıl bakacaksınn
Gorusmeyeceksin demiyor açık açık ama öyle istiyor gibi geliyor bana annemle biz hep konuşuyoruz o ben senin arkandayım ama yuvanı ben yıkmış gibi olmim diyor babam desen acele etme vs diyor yani arkamda sadece annem var ben anneme asla laf söyletemiyorum zaten ama ikimiz de korkuyoruz

20 yaşındasınız, 16 ay evlilik + 2 yıl nişanlılık, 16,5 yaşında mı nişanlandınız? O açık sözlü dediğiniz anneniz buna nasıl müsaade etti? Üstelik çalışmıyorsunuz çünkü eşiniz izin vermiyor ve nickiniz de anneadayı. Şu andan itibaren yapmamanız gereken çok büyük iki hata var.

1 korunmayıp hamile kalmak,
2 adamın emrine isteğine uyup çalışmamak.

Anneniz arkanızdaymış ama babanız değil. 20 yaşında bir genç kızın hiç mi hayali, yapmak görmek istedikleri olmaz da evlenip kocasının zoruyla eve kapanır? Adam kendi ağzıyla demiş balık oltaya takılana kadardı, takıldı ve yendi diye. Çok açık yazacağım bu zihniyette bir adamdan sadakat ve hayat arkadaşlığı eşlik beklemeyin. Şimdi çalışmamak geliriniz olmaması sizin için dert değil ama kucağınızda çocuk-çocuklar olunca niye çalışmadım niye birikim yapmadım diye kafanızı vuracak taş ararsınız.
Yok 17 de severek nişanlandık o zamanlarda da annem bak bunun ailesi bize değer vermiyor gel bırak dedi o zaman da çekindim ama keşke bu raddeye gelmeden bitseydi ben açıktan üniversite okuyorum ama çalışmamdan yana değil ben yine de bosnairsam kendimi sağlama alim diye okuyorum anne çocuğu altı ay sonra düşündüm o da onda sıkıntı varmış olmadı ama bayadır zaten istemiyordum ilişkiye de girmiyorum uzaklaştım resmen çok hata yaptım gerçekten haklısınız konusu ak kimse yoktu tek annem vardı ama bir psikologa gidip boşanma yolunda ilerliycem

Senin eşin sorunlu bir adam sana şiddet baski hakaret herşeyi yapiyor hayatini böyle adamla çürūtme.Ya terapiye gidin belki düzelir diye yada birakın gidin.
Kafamı çok karistiyor aklımla oynuyor sanki bugün bağırıp çağırıyor yarın öpüp köklüyor ben de izin vermeyince uzatma diyor babam bekle diyor aniden yapma diyor ben evliliğim deki hicbirseyi kolay kolay anlatmadım o da bunlardan ayrilinir mı diyor ama ufak Ufak hatalar büyüdü artık gücüm kalmadı bugün babasıyla konuşmayı düşünüyorum dün buraya yazmadan önce de tartıştık ben bıktım kaostan

Kafamı çok karistiyor aklımla oynuyor sanki bugün bağırıp çağırıyor yarın öpüp köklüyor ben de izin vermeyince uzatma diyor babam bekle diyor aniden yapma diyor ben evliliğim deki hicbirseyi kolay kolay anlatmadım o da bunlardan ayrilinir mı diyor ama ufak Ufak hatalar büyüdü artık gücüm kalmadı bugün babasıyla konuşmayı düşünüyorum dün buraya yazmadan önce de tartıştık ben
Tartışıyoruz sonra özür diliyoruz noktasından tartıştık boğazımı sıktı noktasına geldik. Vazgeçtim ilk yorumumdan boşanacak onlarca sebebiniz var. Siz de sandığım o güçlü kadının yakınından bile geçmiyorsunuz üzgünüm. Bir dakika daha durmamanız lazım o evde.
Ve nickinizden anladığım bir de anne olmaya çalışıyorsunuz. Ben inanamıyorum bazı kadınlara, kendilerine reva gördükleri şu zulme. Ne diyim siz de kendi ellerinizle şekillendirdiğiniz kaderinizi yaşıyorsunuz yaşayacaksınız ve bu dünyada çekecek çileniz varmış. Bunları görmek için alim olmaya gerek yok. Görene gayet açık. Üzücü.
İnanmiycak birşey yok hanımefendi arkanızda kimse olmadığı zaman anlarsınız Allah kimseyi bu duruma getirmesin boşanma sürecinden korkuyorum.derken bundan bahsediyorum

Peki ne yapmalıyım gerçekten cepte goruyor sen nişanlıykwn böyle değildin diyorum balık oltaya takılan kadar yendi o diyor güya şaka yapıyor
umursama sana nasıl dvranıyorsa sende ona öyle davran al eline instgrama gir süslen püslen annenle görüş ama boşanma düşünmek için erken terapiyede gidebilirsiniz birlikte.

Kafamı çok karistiyor aklımla oynuyor sanki bugün bağırıp çağırıyor yarın öpüp köklüyor ben de izin vermeyince uzatma diyor babam bekle diyor aniden yapma diyor ben evliliğim deki hicbirseyi kolay kolay anlatmadım o da bunlardan ayrilinir mı diyor ama ufak Ufak hatalar büyüdü artık gücüm kalmadı bugün babasıyla konuşmayı düşünüyorum dün buraya yazmadan önce de tartıştık ben bıktım kaostan
Evlilik terapistine gide bilirsiniz birlikte evliliginizi kurtarmak istiyorsaniz.Yoksa böyle devam etmez ilişkiniz yipranirsiz hep.

Bunu neden konunda yazmadin. Sana zaman tani diyenler bunu bilmiyordur. Kesinlikle bosan.

Allah akıl fikir versin. Çocuk yaşınızda tanıdığınız herifler ile evleniyorsunuz , şiddet görüyorsunuz tehdide uğruyorsunuz ve hala çocuk istiyorsunuz. Bu coğrafyanın kadını hayatını mahvetmeden duramıyor sanırım.

X