Saç Kesim Şekilleri KAHKÜL SORUNU Olanların Paylaşım Alanı

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Benim de şu perçemlerimden yana sıkıntım var.
Ne güzel uzatmıştım,yeni bir model verince kestirmek zorunda kaldım.Yeniden uzatmak istiyorum ve gözüme gözüme düşüyor.Sürekli yana doğru dişli tokayla tutturmaktan usandım.Başka ne tür bir model verebilirim ki?:KK43:

Benim de şu perçemlerimden yana sıkıntım var.
Ne güzel uzatmıştım,yeni bir model verince kestirmek zorunda kaldım.Yeniden uzatmak istiyorum ve gözüme gözüme düşüyor.Sürekli yana doğru dişli tokayla tutturmaktan usandım.Başka ne tür bir model verebilirim ki?:KK43:

ortadan ayır yanlara doğru tel tokayla tuttur cnm dur resimle gösteriyim

ortadan ayırıp uçlarından tutup kıvırıyorum sonra yanlara tel tokayla tutturuyorum cnm

Son düzenleme:
ortadan ayır yanlara doğru tel tokayla tuttur cnm dur resimle gösteriyim

ortadan ayırıp uçlarından tutup kıvırıyorum sonra yanlara tel tokayla tutturuyorum cnm

Çok hoş.:KK69:
Zaten bu aralar saçları ortadan ayırmak moda.:21:Teşekkür ederim.

canım ya gaza geldim fotoğraflarıma baktım, hani mesaj hakkımı tamamlayıp koyarım belki diye. ve genelde fotoğraflarımın günün sonlarında o saçlar perişan bir haldeyken çekildiğini gördüm:KK1: kahkül kullanmak (benim için) ne kadar zor, bunu hatırladım:KK50:bu kararı biraz daha erteleyeyim dedim:KK1:

canım alnın çok darsa tavsiye etmem ama birazcık genişse,saçların elektriklenmiyor, fön tutuyorsa durma kestir bence. benim bir arkadaşıma da herkes "kestirme yakışmaz" diyordu, ama gayet yakıştı. alnı dar sayılır, ama kuaför de ona göre, daha kısa tırtıklı kesti, fıstık gibi de oldu. yani canım çok istiyorsan dene bence. hem şu uzunlu kısalı modelleri azcık uzatıp yanda da kullanabiliyorsun. yani eski saçına dönüşün zor olmaz.:80:

alnım geniş saçlarım zaten düz cok uğraştırmaz...ama işte beni cok büyük gösterirmi die de düşünüyorummm,daha önce hiç mi hiç kullanmadığım için en kötüleri aklıma geliyorr:KK1:.yakışsa kahkül şekillendirmesi kolayy:KK1:
sonra dan besleme gibi gezmek te varr:KK1:ama kafaya koydumm bi kere kestirip fotoyu koyucamm

Ben çok severim bebek kahkülünü.ama bu model için yüzün oval ve biraz küçük olması gerekiyor.benim yüzüm biraz uzun.bana gitmez sanırım ama çok seviyorum dediğim gibi bu modeli.eğer yüz tipin uygunsa siyah saça çokta güzel gider bence.ben bu kahkülü zaten koyu renk saçta seviyorum.

Evet alnım geniş o yüzden düşünüyorum zaten.biraz yüzümü kısaltır ve gidebilir diye tahmin ediyorum ama cesaret edemiyorum :) takma kahkül alıcam zaten bakalım nasıl olacak.hem özel gün ve gecelerdede kullanırım kendi kahkülüm olmazsa.

bu kahkül süperrmiş...tam istediğim modell:KK34:

23w1j84.jpg
[/QUOTE]

bu modele bayıldım saclarım düz şimdi percem var ama birazcık bozuk:)neyse bende kakül isteyenlerdenim yüzüm sanırım oval yada uznda olablir alnım ne cok geniş nede cok dar bilmioyorum ya ne yapcam bide/kavak yelleri/ pelin karahan,nın kaküllü saç modelleri var cok hoşuma ğitti kaşın üstünde karar veremiorum ne yapsam :KK52:

netten araştırdım da bohem kakül adında bi model buldum..biliyomusunuz bunu.karar verebilirsem birazdan küaföre gidicem..yapabilirmi acaba :26:rezill bişey yaparsa napcamm yaa :97:

saçımın önü dönüyo çok sinir bozucu bi durum çok özendim kahkül kestirdim ama tabikide kullanamadım o yüzden de düzleştiricim olmazsa olmazım çok saç düzleştirmesem de önüne düzleştirici darbesi vurmazsam taç takmak zorunda kalıorum ve kafam kocaman (yani yanaklarım dolgun) o yüzdende taç takmayı fazla sevmiorum şimdi sorarım size kadaınlar kulübünün şahane üyeleri bnm bu saçlarıma yapabileceğim bişi war mıı çok araştırdım ama bişi bulamadımm

http://www.kadinlarkulubu.com/asset.php?fid=170921&uid=104208&d=1305143248

http://www.kadinlarkulubu.com/asset.php?fid=174945&uid=104208&d=1306272357

kızlar bunlar da bnm artık uzamaya başlamış kahküllerim gene kuaför yolu görünüyor gibi =) kısayken sadece düzgün kurutmak yeterliyken uzamaya başladığında çığırından çıkıyor bu meret illa düzleştrmek gerekiyor hafif. uzatmak istesen o ne uzun- ne kısa hali beni çileden çıkarıyor iyice uzayana dek. ne onla ne onsuz yani =)

Öncelikle artık kahkül kelimesini duymaktan nefret ediyorum. Benim alnım acayip derecede açık.O yüzden 7 Yaşımdan beri kahküllerle cebelleşiyorum. Durmadna her yıl bir yan kahkül yaptırıyorum bir düz. Artık nefret ediyorum kahkülden. İlk başlarda alnımda cok sıvılce oldugu ıcın kapatıyordu işime geliyordu ama şimdi . Sivilcelerim geçti baya. Kahküller 1-2 sivilce oluşturuyor Birde artık tiksiniyorum kahkülden. Yüzümün yarısı kapatıyor dahada kilolu gösteriyor yüzümü. Yanaklarım baya şiş yani tombik diyelim :KK17: Birde kahkül kapatınca dahada tombık gorunuyor. Bir aralar araştırmıştim ameliyatı varmı bunun diye ve amerikaday dı sanırım yapıyorlardı. Benimkinden daha acık alınlı olanlarınkini bile süper yapmışlardı Çok kıskandım dogrusu :KK1: Ama Türkiyede bu ameliyat yapılıyrmu bilmiyorum. Hiç birr yerde görmedim. İlk alını kesiyorlar daha sonra saçı öne getiriyorladı ameliyatta ve 1-2 ay içinde izler geçiyordu. Keske türkiyede de olsa ameliyatı olmak için can atarım. :26:

ben de kendimi bildim bileli kahkül vari bişiler var genelde hep kestirip daha sonra farkında olmadan o saçları hep yana atarım. en son kahkül kestirdiğimde dümdüz kestirdim. kuaförüme zooey deschancel fotorafı götürdüm. istediğim gibi oldu aslıda ama saçlarım çok az ve ince telli olduğundan tel tel ve diken diken gözükmeye başlıyo bir müddet sonra. bu kuaföre gittiğimden beri hep kahküllerim beni sinir ediyor. aslında tam tarif ettiğimi yapıyor ama sonradan saçlarım diken diken oluyo. birde ayırırken üçgen ayırıyor acaba o yüzdenmi. yana attığımda saçım o kadar alışmış ki yana ayrılmaya direk hepsi yana gidiyor hiç önde birşey kalmadanhafif havaya kalkarak ve kısa olduğundan da çok komik duruyor. kahkülsüz olayım dyorum. ama kendime kahkülsüz o kadar tipsiz geliorum ki. neden bilmiyorum ama alnımda girinti çıkıntı yok dümdüz bir çizgiyle saç başlıyor ve bir garip duruyor. ufff =( sizce uzatsammı.

ilk kahkül kestirdiğimde 6. sınıftaydım geçen ay liseden mezun oldum ama hala kahküllerim var kurtulmak istiyorum ama kurtulamıyorum uzatması çok zor çünkü şimdi saçlarımı kestirecem onlarla ne halt yiyecem bilmiyorum bıktım artık 7 senedir aynı.kestirecek olanlar 2 kere düşünsünler benimki düz kahkül yandan değil yan olsa iyi de düz işte

ben de kendimi bildim bileli kahkül vari bişiler var genelde hep kestirip daha sonra farkında olmadan o saçları hep yana atarım. en son kahkül kestirdiğimde dümdüz kestirdim. kuaförüme zooey deschancel fotorafı götürdüm. istediğim gibi oldu aslıda ama saçlarım çok az ve ince telli olduğundan tel tel ve diken diken gözükmeye başlıyo bir müddet sonra. bu kuaföre gittiğimden beri hep kahküllerim beni sinir ediyor. aslında tam tarif ettiğimi yapıyor ama sonradan saçlarım diken diken oluyo. birde ayırırken üçgen ayırıyor acaba o yüzdenmi. yana attığımda saçım o kadar alışmış ki yana ayrılmaya direk hepsi yana gidiyor hiç önde birşey kalmadanhafif havaya kalkarak ve kısa olduğundan da çok komik duruyor. kahkülsüz olayım dyorum. ama kendime kahkülsüz o kadar tipsiz geliorum ki. neden bilmiyorum ama alnımda girinti çıkıntı yok dümdüz bir çizgiyle saç başlıyor ve bir garip duruyor. ufff =( sizce uzatsammı.

resim ekleyebilir misin kahküllü ve kahkülsüz halini ? belki zannettigin gibi kötü durmaz ?
ince telli sacta özellikle de kuaför daha da inceltirse dedigin gibi oluyor. benimde sacim öyle. yapinca g+zel dursa da 1 olmadi iki saate kahkül diye bisey kalmiyor. ama biseyler farkettim paylasayim: eger sacim koyuya boyandiysa daha bi tel tel oluyorlar cok kötü oluyor, daha acik renkse daha iyi duruyor, dolgun duruyorlar. ayrica önceden köpük uygulayip fön cekince ve alttan krepe yapinca yine az daha dayanikli oluyorlar, düzlestirici kullaninca güzel ama cok hizli ayriliyorlar..

X