Kaka kabusu

Sevgilianne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2018
133
112
Merhaba artık gerçekten dayanamıyorum. Oğlum 3.5 yaşında iken tuvalet eğitimine hazır olduğunu düşünerek başladık. Çişini lazimliga yapmaya 2-3 günde alıştı hatta uykuyu bile kuru olarak tamamladık. Ama 6 aydır fazladır kakamizi üstümuze yapıyoruz. Her şeyi denedim kitap okuma video izleme, defalarca konuştum anlattım, sordum neden diye ama bir türlü çözemedim. Bebekliginden beri kaka gelince koşmaya başlar koşarak odada döner, ayakta yapardı yani kakasinin geldiğini anlayabiliyorum kendisi de anlıyor haliyle gel lazimliga yapalım diyorum inatla gelmeyip üstüne yapıyor. 39 haftalık gebeyim sürekli kaka yıkamaktan banyo yıkamaktan çıldırmak üzereyim.Basina gelen var mı ne yapacağım bilmiyorum lütfen yardım edin gerçekten psikolojim bozuldu artık.

6 ay uzun bir sure. 6 aydir cozemediginiz sorunu buradan tavsiye ile cozebileceginizi zannetmiyorum. Daha fazla zaman kaybetmeyin bir cocuk psikologuna danisin. Dogumla beraber cok zor olur, keske bu kadar beklemeden gitseydiniz psikologa. Zararin neresinden donseniz kardir. Allah yardimciniz olsun. Bebeginiz saglikla dogsun.

6 ay uzun bir sure. 6 aydir cozemediginiz sorunu buradan tavsiye ile cozebileceginizi zannetmiyorum. Daha fazla zaman kaybetmeyin bir cocuk psikologuna danisin. Dogumla beraber cok zor olur, keske bu kadar beklemeden gitseydiniz psikologa. Zararin neresinden donseniz kardir. Allah yardimciniz olsun. Bebeginiz saglikla dogsun.
Teşekkürler yorumunuz ve iyi dilekleriniz için psikologla da konuştum olmadı tekrar bir şansımı deneyeyim en iyisi

Sizin gebeliğinizi öğrenmesi de bir etken olabilir. Malum kardeş geliyor. Mutlaka destek alıp yürütün süreci. Aksi halde sizin için daha da yorucu olacak. Pedagogların oyun terapisinde en çok çalıştığı şeydir bu kaka tutma ya da tuvalete yapmayı reddetme.

Verebileceginiz butun kozlari verin bence.tuvalete oturmayi reddediyordu bizim oglan kakayi 3-4gun tutuyordu.geldigi zaman kivraniyodu resmen yapmamak icin direniyordu.su renkli basamakli tuvalet adaptorunden aldim. Ilgisini cekti.her kaka yaptiginda odul olarak cikolata verdim.oturmasi icin telefon teklif ettim.bu surecte kabiz olmamasi icin salgam suyu icirdim sabahlari.
Oyle oyle kandirdim tabi butun bu surec 2 ay surdu bizim de😔insallah gecer duzelir

X