Kalıcı kırışıklık ve dudak dolgusu

canım internete yeni girdim aquamid 10 yıldır deneniyor kalıcılığı ömür boyu sürüyor,aquamid contura sitesine girersen, senin ingilizcende var orada gerekli bilgiyi bulursun ,ayrıca (soru bankası ) diye doktorlar bir sitesi var oraya üye olunca sorulan soruların cevaplarını görüyorsun,orada güner uysal ın aquamid hakkında açıklamaları var ömür boyu kaldığını yazıyor ayrıca sana idil oytun un sitesine bakmanı öneririm ,ameliyatsız estetik bölümüne gir dolgu maddeleri ile ilgili her türlü bilgiye erişebilirsin ,muhteşem bir site,aquamid contura sitesine girdiğinde tercüme edince göreceksin ki hiçbir bakteri ve enzim aquamid de kullanılan poliacrilamid jeli yok edemez ve bu yüzden ömür boyu kalıcıdır diyor,bu arada Contura aquamid in üretici firması,:1hug:a.s. öptüm canım gene yaz.bu arada 5 yıl kalıcı olan büyük ihtimalle radiance dır ,ayrıca her denilene inanma artecoll içinde 2 yıl kalıcıdır diyorlardı oysa yarısı 3 ayda eriyip kalanı ömür boyu kalıyor ama sertleşme yaptığı için uygun değil yaptıracağın maddeyi bana muhakkak yaz canım.[/QUOTE

hosgeldiniz hocam, Şeniz
sizin dedikleriniz dogrultusunda hareket edecegim. bu konuda cok arastirdikca neler cikiyor sorayim dedim tskler... a.s.temkinli olmak lazim hocam o yuzden surekli sordum kusuruma bakmayin senağlama hatta bazı yerler abartmış 3 yıllık kalıcı dolguya 2000 ytl diyor. dr. guner bey dısında neredeyse hic kimse kalıcıya aynı fiyat istemiyor. biraz endise vardi sayenizde cesaret de geldi hatta direk kalici baslasam diyorum cunku guner bey cok basarili yapmis resimlerden belli... verdiginiz sitelere de bakayım cok sagolun hocam saygilarimla...:1hug:

Arkadaşlar ,dudak dolgusu konusunda bir hayli yazıldı çizildi,peki içinizde geçici veya kalıcı olarak dudak dolgusu yaptıran var mı,varsa memnun oldunuz mu ,bir komplikasyon yaşadınız mı?

bende şu aquamid asiti denicem kalıcı olmasını istiyorum tavsiye edebileceğiniz iyi bir doktor varmı?mümkünse fazla tuzlu olmasın öğrenciyimde teşekkürler.

bende şu aquamid asiti denicem kalıcı olmasını istiyorum tavsiye edebileceğiniz iyi bir doktor varmı?mümkünse fazla tuzlu olmasın öğrenciyimde teşekkürler.

Canım bahsedilen madde aquamid dolgu maddesi .Ben bu konuyu burada açarken ,deri altında ömür boyu kalıcı maddelerden arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar diye açtım,çünkü kalıcı dolguları hemen hemen kimse bilmiyor . Zararsız olduğu vücutla uyumlu olduğu söyleniyor ama her bünye bir olmaz .İnternette araştırırsan poliakrilamid jel türevi dolgu maddesiyle ilgili bilgi edinebilirsin Bana sorarsan önce geçici dolgu yaptır canım yaşın çok genç ,kalıcı dolguda geriye dönüş zor olabilir, beğenmezsen ne olacak ayrıca bu maddelerde enderde olsa risk her zaman var .Şeniz

arkdaşlarben yaptrdım dolgu
kendi dokumdan eridi yinede 2 ay oldu yağ dokusu yaptdım oda eridi bahsettiniz dolguyu dedim doktora asla tavsiye etmem dedi şaşrdım bende kaç paraya yapıyrlar acaba

arkdaşlarben yaptrdım dolgu
kendi dokumdan eridi yinede 2 ay oldu yağ dokusu yaptdım oda eridi bahsettiniz dolguyu dedim doktora asla tavsiye etmem dedi şaşrdım bende kaç paraya yapıyrlar acaba
Canım bir kaç enjeksiyondan sonra , yağ dokusu kalıcı diyorlar ama demek ki yalanmış .Üstelik basit bile olsa bir lipo operasyonu .Yani emboli riski var. Bence hiç değmez..Geçici dolgularında en fazla bir ayda eridiğini , yaptıran arkadaşlar hep yazmışlar .Verilen paralara yazık .Gerçekten yazık .Çünkü 1 sene kalır denen dolgu bir ayda erirse , yapan doktor zararı karşılamalı diye düşünüyorum .Çünkü kolay para kazanılmıyor.

yahu ne çok dolgu varmış, bu kadar şeyi nasıl biliyorsunuz, kafam karmakarışık oldu, ben en sağlıklısı olduğunu düşünerek 4 gün önce kendi yağımdan dolgu yaptırdım, elmacık kemiklerim, yanaklarım ve dudaklarıma. fakat şu an patatese benziyorum. bu şişler ne zaman inecek bekliyorum. hala yiyip içemiyorum. doktorum kalmayacağını eriyeceğini söyledi ama kalıcıdan önce bi deneyip görmek istedim. sonuç güzel olursa bu aquamid, bioalcamid, poliacrilamid filan bi sürü şeyden bahsettiniz, aklımda nasıl tutacağımı bilmiyorum ama evet deneyeceğim sanırım. Güner Bey'i öneriyorsunuz yani öyle mi? bir başka başlıkta da bir arkadaş elmacık ve yüz kemikleri için radiesse adı verilen kalsiyum bazlı bir başka maddeyi önerdi. peki ya onu duydunuz mu?

bir de böyle bir link buldum, en ince ayrıntısıyla anlatılmış: http://www.kozmetikcerrahi.com/estetik_dolgu.htm

Son düzenleme:
merhaba acaba yakın zamanda dolgu yaptıran var mı varsa biraz bilgi verebilir mi..kime yaptırmış ve memnun mu? bir de fiyat olarak

Gençliiiiik...ya arkadaşlar oku oku başım döndü.Aysemelissa nın da dediği gibi bu kadar şeyi nasıl aklınızda tutuyorsunuz bir süredir bu konudaki tüm formları okuyup takip ediyorum. bende yüzümün geçleşmesini istiyorum.Ve bu günlerde kararlıyım bir şeyler yaptırıcam ama ne ne yaptıracağıma ne de nereye yaptıracağıma karar veremiyorum.
Ben doğal olsun ve yapılınca şişlik olmasın istiyorum.Yani etrafımdaki insanların özelliklede eşimin estetik bir şeyler yaptrdığımı farketmesini istemiyorum.Lütfen bana da bir tavsiye verin.Ben de cildimin en doğal ( olabildiği kadar mesela kalojen yapı yeniden canlansın gibi) yollardan toparlanmasını ve yapılanmasını istiyorum. Ama demiyomusunuz patates çuvalı gibi oldum ödüm kopuyo. Lütfen deneyenlerden bir cevap.şimdiden teşekkür ederim.

bu madde poliacrilamid jel türevi bir madde bunun benzeri bioalcamid vb...gibi maddeler yapıldığında ömür boyu kalıyor erimiyor son yıllarda üretilen en iyi kalıcı dolgu maddesi olduğu söyleniyor intenette google 'a aquamid yazarsan yabancı sitelerde çok detaylı bilgi çıkıyor Tabiki bu bilgiler doktorlardan alınmış ve yabancı sitelerde yazan bilgiler :1hug:

cnm benm bunlar erimiyo ama senin bu dediğin sıvı silikon ve sıvı silikon yasaklanmış durumda yurtdışında yapıolar ama soorası kötü olabilio çünkü bu maddeler zamanla belli bi yere toplanabiliyolar ve görntü iirenç soora çıkarttırmak için deri içini kazımaları gerekio ki bazılarıda tam çıkartılamıo çıkarılsa bile kötü bi görüntü oluo . benim bi tanıdıım yaptırdı sürekli dudağında toparlanan şeyleri ovalamak zorunda kalıo yaymaya çalışıo onu :KK43:(( ben pek mantıklı bulmuorum cnm

cnm benm bunlar erimiyo ama senin bu dediğin sıvı silikon ve sıvı silikon yasaklanmış durumda yurtdışında yapıolar ama soorası kötü olabilio çünkü bu maddeler zamanla belli bi yere toplanabiliyolar ve görntü iirenç soora çıkarttırmak için deri içini kazımaları gerekio ki bazılarıda tam çıkartılamıo çıkarılsa bile kötü bi görüntü oluo . benim bi tanıdıım yaptırdı sürekli dudağında toparlanan şeyleri ovalamak zorunda kalıo yaymaya çalışıo onu :KK43:(( ben pek mantıklı bulmuorum cnm

Funny merhaba :) Adı geçen madde AQUAMİD VE TÜREVLERİ .Yani poliakrilamid jel maddesi.Bu maddenin %97 si sudan oluşuyor.Sıvı silikon olduğunu nereden çıkarttin anlayamadım.Tabiki reaksiyon konusunda sana katılıyorum , reaksiyon yapabilir ama yapmayabiliyor da .Ama sıvı silikonla hiç ilgisi yok .Enjektörle çekildiği söyleniyor .Bi tanıdığım fazla yaptırmıştı, doktoru fazla kısmı enjektörle alacakmış .Bakalım sonuç ne olacak .Detayları öğrenip yazarım .Sevgiler....

cnm %97 si sudan oluşuo diosun normalde yaptırdıımız yağlar bile erio bu nası erimio ? anlamadım walla ya ben bu doktorlarıda anlamıorum zaten madem böle bişe war ne die ondan yapmıolar yook yağmış kolajenmiş bisürü şey ve kalıcı diiller.hadi bakalım cnm bekliorum haberlerii :)))) bende çok merak ettim kime ve nerde yaptırmış cnm arkadaşın ? işallah dedikleri gibi kalıcı olurda bizde yaptırırz gerçi ben cerrahi yaptırdım daha dikişlerim düşmedi sonuçta buda kalıcı ama sonuçta çok şişirmio kendi dudaan neese okadar şişio dudaannın içi dışarı çıkıo bakalım o ii olursa bizde yapalım :)

cnm %97 si sudan oluşuo diosun normalde yaptırdıımız yağlar bile erio bu nası erimio ? anlamadım walla ya ben bu doktorlarıda anlamıorum zaten madem böle bişe war ne die ondan yapmıolar yook yağmış kolajenmiş bisürü şey ve kalıcı diiller.hadi bakalım cnm bekliorum haberlerii :)))) bende çok merak ettim kime ve nerde yaptırmış cnm arkadaşın ? işallah dedikleri gibi kalıcı olurda bizde yaptırırz gerçi ben cerrahi yaptırdım daha dikişlerim düşmedi sonuçta buda kalıcı ama sonuçta çok şişirmio kendi dudaan neese okadar şişio dudaannın içi dışarı çıkıo bakalım o ii olursa bizde yapalım :)

Tatlişim , senin yaptırdığın cerrahi yöntem en güzeli .Resimlerini zaten görmüş çok beğenmiştim .Kalıcı dolguya her cerrah cesaret edemiyor.Çünkü geri dönüşümü çok zor.Benim tanıdığımda 5 yıldır var.Komplikasyon olmadı .Arkadaşım fazla oluşundan şikayetçi olduğu için bir kısmını enjektörle aldırdı.Ama aldırdığı miktar istediği gibi olmadı.Çünkü doktor çok az çekebildi.Senin yaşın eminim çok gençtir .Bence bu tip kalıcı dolgulara pek bulaşma önünde uzun yıllar var.Ben 49 yaşındayım yaptırmayı düşünebilirim :)) Benden sana abla tavsiyesi canım.Eğer cerahi müdahale ile istediğin kalınlık olmadıysa geçici dolgu deneyebilirsin .Aquamid sitesine bir gir bak .Bioalkamid de aynı türev bir madde.Erimediği doğru.Ömür boyu kalıyor.Sen istemesende bu madde hep seninle beraber olacak yani .Ama dediğim gibi önünde uzun yıllar var tatlım .Bir de şu linke bir göz at.http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-estetigi/71916-dolgu-restylane-2.html#post2269847Sensii Sensii isimli üye bu maddeden yaptırmış ve çok memnun kalmıştı.Bir ara özelden sormuştum çok memnun olduğunu yazmıştı.ıstersen ona özelden yaz sana daha detaylı bilgi versin.Çok öptüm :))

X