Kameralı Bebek Telsizi ürün araştırma ve karşılaştırma

devam edelim mi ?

• Ankete Katılan
    62

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.404
92.349
Kodak, Motorola, Yoyko, Xiaomi ve Weewell

- Motorola Kameralı Bebek Telsizleri;

Motorola LUX64 4.3 İnç Wİ-Fİ Bağlantılı Kamera modeli.
Fiyatı ; 2.100 TL
(06.01.2022)

Motorola-LUX64.jpg

fiyatı en yüksek ve sanırım yorumlardan okuduğum kadarı ile de problem yaşatan bir ürün. En sık yaşanan problem kamera ile ekran ve telefon arasında ki sürekli kopmalar. Bir diğer sorun ekranın batarya sorunu. Ekranı koyacağınız yerde mutlaka bir piriz noktası olmak zorunda. Ekran batarya sorunu batarya biterken ekrandan çıkan sesin iğrenç bir hal alması ise şikayetlerde maalesef en sık rastladığım bir ayrıntı. Bu sorunları yaşayıp çok memnun olduğunu belirten bir çok kullanıcı da var.

Teknik özelliklerine gelirsek ;

• Wifi bağlantısıyla bebeği hem ebeveyn ünitesinden izlerken hem de Hubble uygulamasını kullanarak telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden izleyebilirsiniz. Çok güzel bir özellik gibi gözükse de zamanla sadece cihazın kendi ekranından izleme yapılacağına eminim. Şu ayrıntıyı paylaşmamışlar hem telefondan hem de cihazın kendi ekranından aynı anda görüntü alabiliyormuyuz?
  • Manyetik standı sayesinde kamera hem duvarda hem de masa üstü, dolap gibi düz zeminlerde kolayca kullanılabilir.
  • Odayı daha detaylı görmek istediğinizde kamera uzaktan sağa, sola, yukarı aşağı hareket ettirilebilir.
  • 300 metre etkili menzili bulunur. Bu menzil testi açık ortamda yapılmıştır. Araya çok duvar girmesi durumunda sinyal azalabilir. Kimin evinde kamera ve ekran arasında 300 metre gibi bir mesafe var çok merak ettim. Araya duvar girerse sinyal azalabilirmiş. Genelde bizim evlerimizde odalar arasında duvar var.Bu cümleniz sanki kesintiler yaşanırsa duvardan haberiniz olsun mesajı verilmiş.
  • 300 metre menzil dışına çıkıldığında ses uyarısı verir. Bu özelliği neden koydular anlamakta zorlanıyorum, hangi manyak anne bir evin içinde bebeğinden 3000 metre uzaklaşabilir?
  • Ninni çalar özelliği sayesinde bebeklerin uykuya dalması kolaylaşır. Çalan ninni başka bir marakda dinlediğim ninni gibi ise bebeğin kabus göreceğine eminim.
  • Cihazlarda oda ısı derecesi yazmaktadır. Bu güzel bir özellik ama odalar arası ısı değişimi ne bileyim pek mantıklı gelmedi. O odanın değil de sanki evin ısı derecesi daha önemli.
  • Derecenin çok yüksek ya da çok düşük olması durumunda uyarı verir. Bu güzel bir özellik...
  • Kamera açısında herhangi bir hareke olması durumunda uyarı verir. Bu güzel bir özellik...
  • Çift yönlü iletişim sayesinde bebeğinize uzakta iken bile yakın olabilirsiniz. Bebeğin sesimi bir makinadan duyması isteyeceğim son şeydir. Ortada bir anne yok ama sesi geliyor ?
  • Otomatik gece görüşü sayesinde en karanlık ortamlarda bile görünürlük azalmayacaktır. Bu güzel bir özellik...

Full HD 1080 p ekran görüntüsü varmış bu olukça yeterli bir çözünürlük ve ekran görüntüsü. Keza izleme ekran boyutu ise 4.3" bu da ideal bir büyüklük. Ürün yine bir dünya geleneği olan Çin malı fakat bu sizi rahatsız etmesin tüm kameralar zaten Çin malı.

Motorola'nın 1.500 TL'ye MBP 36 XL 5" Dijital Pilli Bebek Kamerası ve 1.700 TL'ye MBP 35 XLC Dijital Bebek Kamerası da bulunmakta.

MBP 36 XL ürününün izleme ekranı 5" iken MBP 35 XLC ürünü daha küçük olan 3.5" ekrana sahiptir. Fakat MBP 35 XLC ürününün de çift yönlü iletişim özelliği mevcuttur.

MBP 35 XLC ürününe 4 adet kamera bağlanabilmekte, uzaktan zoom, gece görüşü, 4 ayrı melodi, karşılıklı konuşma, ebeveyn ünitesi için şarj edilebilir pil, güvenli veri alış verişi ve yüksek hassasiyetli mikrofon özelliği bulunmakta tek dezavantajı ekranı küçük.

MBP 36 XL ise açıkçası ekranının 5" olması dışında yukarıda ki 2 modelden hemen hemen hiç bir farkı yok.

3 ürün için en çok yapılan eleştiri, ebeveyn ünitesinin şarj sorunu ve en ciddi problem kopmalar ve bağlantı sorunları.

Motorola markası için en mantıklı, fiyat performans olarak önereceğim ürün ; MBP 36 XL 5" olacaktır.

Şunu da asla unutmayın ne kadar büyük ekran o kadar çabuk batarya sorunu.

Son düzenleme:
1 tane kamera aldım ertesi gün iade ettim acayip karışık işler...
Bizde kamera sensör ihtiyacını ben karşıladığım için hiç bi fikrim yok.

Ama dubleks evler için çok iyi alınabiliyorsa almalı. Terasta misafirle otururken çocuk aşağıda uyuyor kontrol ediyorsun inmeden büyük kolaylık.

Ben de alacağım ama şu an tek seçeneğim yoyko excalibur 2 kameralı olan. Başka 2 kameralı bulamadım. Çekim gücü düşük yorumları olduğu için alamıyorum

Yoyko ve Xiomi için de yazacağım özellikle Xiomi zira rekor satış sayısına sahip. Fakat Xiomi araç içi kamerada ciddi sorun yaşadığım için benim çok sıcak baktığım bir marka değil.

Telefondan izlenenlere göre ayrı bir izleme cihazı olmalı bence. Ben xiaomi aldım. Telefondan izlemek için. Ama telefonu kullanamıyorum bu durumda. :KK70:

Ben xiaomi aldım. Telefondan izlemek için. Ama telefonu kullanamıyorum bu durumda. :KK70:

işte benimde anlatmak istediğim tamda bu ....

ya da telefondan bağlanınca ebeveyn ekranı bağlanamıyor?

eee ben ne anladım bu işten, bunlar yaşandıkça karşımıza geldiği için bu yazıyı hazırlıyorum ve sizlerden görüş alıyorum. Bu tür cihaz alacaklar bu önemli ayrıntıları bilsinler. Cepten izleyeceklerse cep iptal oluyor bunu unutmasınlar. Birde çok matah bir özellik gibi bunu sunmuşlar

isabel isabel koynundan ayırmak istemeyecek, siz de anneden fırsat kaldıkça kucaklayacaksınız. Boşuna almayın demeye geldim. :KK45:

Şaka bir yana, hayırlı, kademli olsun, sağlıcakla gelsin inşallah. 2020 Ağustos'ta alsaydım Xiaomi Smart Home 360 ip kamera alacaktım. İlk satırda yazdığım gerçekleşince kamera fikrinden caydık. :anne:

eee ben ne anladım bu işten, bunlar yaşandıkça karşımıza geldiği için bu yazıyı hazırlıyorum ve sizlerden görüş alıyorum. Bu tür cihaz alacaklar bu önemli ayrıntıları bilsinler. Cepten izleyeceklerse cep iptal oluyor bunu unutmasınlar. Birde çok matah bir özellik gibi bunu sunmuşlar
Bende xiomi aldım telefondan bakıp kontrol etmek için hatta 4K olması çok net sesin gelmesi fln çok hoşuma gitti ama dediğinizi anlamadım telefon nasıl ıptal oluyor ?

Yok yok biz kandık aldık
Yani telefonla ne işim olur demesin kimse
Bebek uyuyunca uzanıp telefondan dizi izlemek, kk da dolaşmak, boş boş takılmak istiyorum mesela. Ua da yemek tarifi bakıcam kamera açık.
Eşimle bakışıyoruz her akşam kimin telefonunu feda edelim diye :KK70:

Diğer sorun: telefonun aşırı şarjı gidiyor. Benim bitiyor mesela hemen eşiminkini açıyoruz. Ben o sırada larja takıyorum falan fişman. Hep uğraştırıcı

lanarey lanarey Sizin sorunuza da cevap olur belki. Aynı kameradan bizde de var. Gece görüşüz ses vs çok iyi ama

X