KAN PIHTILAŞMASI VE DÜŞÜK

mybaby24

Rabbim''OL'' dediğinde..
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
8.306
2.457
hocam 6 yıldır bebek için çabalıyorum
daha önce aşılama ve tüp tedavisi denedim ama hiç pozitif bi değer göremedim
2015 kasım ayında tedavisiz olan bir gebeliğim oldu çok şükür
ama son adet tarihime göre 6.haftamın ilk günü kanama başladı ve düşürdüm malesef
hamile oldugumu öğrendiğim anda(4+5de) dr. um hergün clexane 0,2 iğne ve günaşırı corasprin önerdi
iğnemi ve ilacımı düzenli içmeme ragmen yinede düşük yapmış olmak kafamda soru işaretlerine sebep oldu
acaba fazla kan sulanmış olabilir ve bu yüzden kanama yaşamış olabilirmiyim
yeniden hamile kalırsam sizce ilk öğrenir öğrenmez hangi dozla başlamalıyım ne kullanmalıyım?
hem iğne hem aspirin benim trombofili sonuçlarıma göre fazla gelmiş olabilirmi :KK43:
bu konuyu çok kafama taktım lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim...
boyum 1,68 kilom 56 ( iğnenin dozu kiloya göre ayarlanıyor diye okumuştum bu bilgiyi o yüzden yazıyorum)

sonuçlarım bu şekilde hocam...!

PAI (5G/4G)
MTHFR A1298C
FXIII (V34L) bu 3ünde heterozigot yazıyor

MTHFR(C677T)
FII Protrombin(G20210A)
FV(G1691A Leiden) bu 3 ünde ise wild type

hocam 6 yıldır bebek için çabalıyorum
daha önce aşılama ve tüp tedavisi denedim ama hiç pozitif bi değer göremedim
2015 kasım ayında tedavisiz olan bir gebeliğim oldu çok şükür
ama son adet tarihime göre 6.haftamın ilk günü kanama başladı ve düşürdüm malesef
hamile oldugumu öğrendiğim anda(4+5de) dr. um hergün clexane 0,2 iğne ve günaşırı corasprin önerdi
iğnemi ve ilacımı düzenli içmeme ragmen yinede düşük yapmış olmak kafamda soru işaretlerine sebep oldu
acaba fazla kan sulanmış olabilir ve bu yüzden kanama yaşamış olabilirmiyim
yeniden hamile kalırsam sizce ilk öğrenir öğrenmez hangi dozla başlamalıyım ne kullanmalıyım?
hem iğne hem aspirin benim trombofili sonuçlarıma göre fazla gelmiş olabilirmi :KK43:
bu konuyu çok kafama taktım lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim...
boyum 1,68 kilom 56 ( iğnenin dozu kiloya göre ayarlanıyor diye okumuştum bu bilgiyi o yüzden yazıyorum)

sonuçlarım bu şekilde hocam...!

PAI (5G/4G)
MTHFR A1298C
FXIII (V34L) bu 3ünde heterozigot yazıyor

MTHFR(C677T)
FII Protrombin(G20210A)
FV(G1691A Leiden) bu 3 ünde ise wild type
Merhabalar :Tek basına bu sonuclar düşüklerden sorumlu tutulamaz .Dıger düşük nedenlerı arastırılmalı.
öncelıkle tup bebekte dogru merkez secımı oldukca onemlıdır. Laboratuvar merkez basarısı ıcın hayati öneme sahıptır. ;bay ve bayan genetık ,pıhtılasma testlerı, rahım ıcının degerlendırılmesı( hısteroskopı) , rahım tup fılmı,tıroıd ve şeker durumları gıbı detaylı bır arastırma gerektirir. Sonuclara gore ılerı tup bebek yontemınden genetık taramalı tup bebek yontem secımıne( array cgh) karar verılebılir. (bu yöntemle embrıolar genetık ayıklama yontemı ıle saglıklılar saglıksızlardan ayırt edılır ve anne rahmıne saglıklı embrıolar transfer edılır.
Daha fazla bılgı için bize muracaat edebılırsınız.Bol şans dılerım.

X