Kanal tedavisi olmu Di apse yapar m? Apseli Di kurtulabilir mi?

merhabalar arkadaşım kaplamamın altındakı diş apse yapmış sisti onun kanal tedavısını yaptılar ama kokunde kıst oldugunu soyledı doktor ve onun ıcınde capa dıs hekımlıgınde doktorlar yapıyormus amelıyatları orda bır profesor yararak amelıyat ettı su anda aynı dısım kokunden basında acıyor ve hafıften koku da var ne yapacam ben bu dısımı lutfen yardım edın kıme gostereyım dıs hekımlıgınde ıyı

merhabalar arkadaşım kaplamamın altındakı diş apse yapmış sisti onun kanal tedavısını yaptılar ama kokunde kıst oldugunu soyledı doktor ve onun ıcınde capa dıs hekımlıgınde doktorlar yapıyormus amelıyatları orda bır profesor yararak amelıyat ettı su anda aynı dısım kokunden basında acıyor ve hafıften koku da var ne yapacam ben bu dısımı lutfen yardım edın kıme gostereyım dıs hekımlıgınde ıyı

tekrar kaplama yapıldı mı basınca kökü mü acıyor anlamadım ki

arkadaşlar bende 3 sene önce kanal tedavisi yaptırmıştım tedavinin 2 . senesinde dişim apse yaptı diş hekiminie gittim antibiyotik verdi antibiyotik iltihabı temizledikten sonra tekrar kanal tedavisi yapılacakmış ( apseli diş çekilemezmiş

tekrar kaplama yapılmadı kaplamam duruyor ama capa da amelıyatla kokunden kisti aldılar su anda tekrar köku acıyor off yaa ne yapacam bılemıyorum profesor e gıttım amelıyat yaptı yıne aynı dısın kökü acıyor sonucsuz kaldı..:çok üzgünüm:

tekrar kaplama yapıldı mı basınca kökü mü acıyor anlamadım ki

ya benim kaplamam çıkarıldı tekrar kanal yapıldı basmada sorun yaşarsan kökü aldırırız dedi ama şu an bişey yok

mrb arkadaşlar bişi sorcam bu apikal rezeksiyon tedavisi görünen öndişlerinizden birinemi yoksa görünmeyen arka dişlerinizden birine yapıldı

arkadaşlar benim ön dişim yaklaşık 14-15 sene öne düşme yüzünden kanal tedavisi gördü
geçen sene ben hiçbir sorun yaşamıyorken üniversitedeki hoca benim kaplama isteğime önce kanal tedavisi dedi ve kanalımı açıp tekrar yaptı,1 sene boyunca dişim giderek apselendi
geçende bi endodonti uzmanına gittim,önce antibiyotik verdi sonra da MTA adlı yurtdıından bi madde aldırdı bana,kanalı açtı belki 7-8 sefer 2 güne bir gittim,ordaki iltihabı boşaltmaya çalıştı.sonra MTA koydu
bu MTA 150 dolarlık bi malzeme ama çok süper bişey diye anlattı bana doktorum.benim ilkokuldaki düşmem küçük yaşta olduğundan bi dişimin kökü kapanmamış,ön dişimin kökü açık ve şu anda sinirleri yok,ama doktorumun dediğine göre bu MTA denilen karışım sinirsiz dişte bile bazı hastalarda kök oluşumu sağlamış.ama bu MTA i her doktor yapmıyor,yurtdışından geliyor bu falan
iyice araştır
iltihaplı diş kanal tedavili olsa da kurtarılabilir
iyi akşamlar

benimde 2 sene önce ön dişimin yanındaki dişe kist operasyonu yapıldı.yani daha önce kanal tedavisi yapıldığı için zamanla kökünün ucunda iltihap oluşmuş normalde böyle bi diş çekim gerektiriyo ama benim ön diş olduğu için vede yaşım genç olduğu için ilk düşünülen operasyon oldu.yapılalı 2 yıl oldu şuan hiç bir problemim yok ama doktorlar illaki bi şikayet vermesi gerekmediğini söyledi.yani şuan ilerlemişde olabilir onun için doktora gitmeye korkuyorum.ya ilerlemişse ya çekilmesi gerekiyosa ben nabarım o zaman :KK43:(((

Benimde sorumm konunun başlığındakiii ?kızlarr bilgisii olan yada yaşamış bir arkadaş varsa palaşırmısınızza.s.

Kanal tedavili 2 dişimde apse yaptı ben onları 5 sene cektim antibiyotik kullanıyodum geciyodu ama illa her sene ağırmıştır. Ama ikisinide cektirdim tel taktırıcam diye. Eğer biraz daha bekleseymişim iltihap damağıma geçebilirmiş Allahtan çektirdim kurtuldum.

Kızlarr yaa 10 gün önce kaplama dişimde ilk defa yıllar sonra ağrı oldu..Sonra apse yaptı antibiyotik içtim.Şimdi dişim kuzu gibi duruyo apse geçti ..ağrı geçtii.Haftaya dişciye gidicem korkudan 10 gündür gitmiyorum :gitme:Allahım ya inşallahh çekmezz dişimi tedavi ederrrrr:gitme:

slm kızlar ön 4 dişime bir ay önce laminate yaptırdım daha onlara alışamamışken 2 gün önce bir den bu dişlerimin biri apse yaptı ve şişti. doktora gittim antibiyotik verdi. apse yapan dişime daha önceden iki defa kanal tedavisi yapıldığı için doktorum ancak kök ucu ameliyatı ile dişin kurtulabileceğini söyledi. diş kökünü açıp oradaki iltihabı temizleyecekmiş. bu operasyonu geçiren arkadaşlar operasyon sonrası hakında bilgi verebilirler mi???yaptırdıktan sonra tekrar sorun oluyormu??
bir de ameliyattan sonra ne kadar sürede iyileşiyor?? diş çok şişiyormu??? morarma oluyormu??
daha önce gömülü 20lik dişimi ameliyatla aldırmıştım. bir haftada zor toparlamıştım...
doktor 3 gün sürer dedi ama sanki daha uzun sürer gibi geliyor bana. tecrübesi olanlar paylaşırsa çok sevinirim. iş yerimden ona göre izin alıp en uygun zamana denk getirmeye çalışıcam ameliyatı...o yüzden bu kadar detaylı soruyorum...

Umarım cevap veren olur benim2 yıl önce yapılan köprümüngayet iyiydi ancak 3 azı dişinede kanal yapılmıştı ve bir kanala girilemememişti.Şimdi 1 aydır diş etimde sivilce gibi birşey çıkıyor doktor röntgende diş kökü iltihabı dedi köprü sökülüp iltihap akıltılacak sonra ilaç koyucakmış.KÖPRÜ SÖKÜMÜ ACITIRMI ÇOK KORKUYORUM:2:

gittim .......selçuk diş hek. f. ne gittim pek bi ilgi alaka göremedim ordan oraya salladılar. hocaları izindeymiş falan .endodonti bölümünün dört hocasıda izine çıkmışkafamçokkarıştı neyse geri geldim ankara ya özel bi yere gidicem yarın nolcak yazarım yine
Merhaba. Aynı durum şu an bende var ve Selçuklu diş e gidiyorum
Bana Dr önerme Şansın var mı ve nasıl bir işlem yapıldı. Kanal olan DİŞ enfeksiyon varmış dişi çekmek zorunda kalabilir dendi ve ben disimi kaybetmek istemiyorum

X