Kapalı oyun park açma

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Arkadaşlar hepinize iyi günler öncelikle umarım bunu görürsünüz ve bilgisi olan kişiler bilgilendirir (bu değil ki sadece buraya soruyorum internettende araştırıyorum ama karşılıklı bilgi alışverişi kadar bilgili olmuyor)

Şimdi gelelim konuya;

Kapalı oyun parkı açmayı düşünüyorum uzun zamandır kendime bi işletme açmayı istiyordum zaten ama bir türlü karar veremiyordum bi ara evde polimer kilden küpeler vs yaptım ettim ama uzun zamandır kızımla öyle oyun parklarına gittik hem çok eğlenceli gerek ebeveyin için gerekse çocuk için aile rahat ediyor çocuk eğleniyor iki kişilik mutluluk yani bide aileler için kahve yiyecek vs de oluyor ücretli çok gözlemledim falan aklıma yatmadı değil. Birde çocuk gelişim mezunu ablam var gerekirse haftanın bir günü gelir orda eğitici etkinlik verir benim yabancı dilim var haftanın belli günü belli saatinde ders veririm gibi gibi aklımda çok şeyler var bu alana çocuk annesiylede girebiliyor zaten ailenin sorumluluğunda oluyor çocuk öyle yani bu şekilde bi düşüncem var ama sorun açma kısmında evrak kısımlarını vs araştırdım ama sermaye konusu vs nasıl oluyor kosgebtem hibe alan oldu mu hiç? Veya bu tür bi işletme için yardım ederler mi? Ederlerse önce ben yeri açmam mı gerek açmadan para veriyorlar mı ve ben onu onlara geri ödüyor muyum gibi gibi bir sürü sorular var aklımda her birinide bulamıyorum internette

Yardımcı olan bilgisi olan varsa sevinirim

X