Karabasan Nedir?

ayy daha yenide oldu bana.ama çok feci bi duygu ya. sanki üzerime simsiyah bişey yatmıştı.ama hemen herşeyin bilimsel bi açıklaması var.

bana cok sık oluyor..
ard arda dua ettiğim halde dakikalarca geçmek bilmiyor..
bazen uyumak bile istemiyorum..

peki tıbbın açıklamasına göre uyku felci sırasındaki halüsünasyonlarsa, neden hep aşırı kötü halüsünasyonlar görülüyor hep kötü şeyler yaşanıyor.? Bunun iyisi yok mu güzel halüsünasyonlar neden göremiyoruz hiç? Tıp bir de bunları açıklasa çok iyi olur..........

tıbbın açıklayamadıgı hiçbirşey yoktur tabi ki inançlarımızla bilim her zaman buluşmuştur ve bu her dinde vardır örn:şeytan çarpması filmini izleyin aynı konu geçer orda da ;iyi şeyler bilinçaltı denılen çöpluge atılmaz onun için adları rüyada göruldügünde kabustur uyku-uyanıklık arası oldugunda genckızlarda goncalans lohusalarda albastı vs bir de derler inanmayana gözukmez

bana olmuoda son 4 aydr olmaya basladı bn cok korkarm boyle seylerden o duyguyu kimseye yastmasın rabbim cok kotu bir sey hıc gcemıcek gıbı gelıyr insada bagrmaya calısyrnz ama ses cıkmıo hareket edmıyrsnz sizi baglamıslar gıbı içim urperdi yaaa

7 aylik hamileyken yasadim.Ne korktum bagirarak uyandim , agladiktan sonra ancak kendime geldim.Allah kimseyi o ani yasatmasin

:1ninca:
Benimde başıma geldi kafamçokkarıştı
Ama karabasanlaar yani odamın içi adam doluydu resmen kafamçokkarıştı
Üstüme bişey çöktü nefes alamadım kalkmaya çalıştım kalkamadım.
Ağlamak istiyorum ağlayamıyorum :bbo:
Ne berbat bişey.
Allah kimseye yaşatmasın.
Anneme de lohusayken olmuş.:bbo:

Evet bende böyle bir tecrübe yaşadım.
Sadece bi ağırlığın üstüne basınç uyguladığı
ve senin yarı uyanık yarı uyur vaziyette olduğun
bulunduğun odayı görme durumun.
Bağırmak isteyip bağıramaman biraz nefesinin
kesilmesi gibi bir şey oldu
Beni sıkıyor sıkıyor ölüyorum sanki vücudumdan
güç kesiliyor hissediyorum
Olay çok hızlı gelişiyor yani
rüyayı görme ile kurtulma durumum
yarım dakikayı geçmez:)

arkadaslar karabasanı en iyi ben anlatırım heralde uyy aneyy allah korusun ilginç bi durum tıbba inanmak istiyorum ve ona inanmak zorundayım yosa dahada rahatsız ediyorlar off off allah esirgesin neler cektim nasıl korktum hatta bianımı anlatsammı mafoldumben

yok yok anlatıcam
balayındayız balayının 2. günü odamıza gectik uykuyadakdık bana karabasan geldi eşimdi o korkuyodum eşime sarıldım sonra baktım elimden eşim buhar oldu sen değilsin diye cebellesiyorum seni bilmem ne yapacam dedi ben üstümden cekmeye calısıyorum eşim yanımda yatıyo onuda görüyorum sonra beni kaldırdı havaya bi güzel salladı ucurdu hersey yaptı dua ediyorum dua ediyorum gitmiyo dahada kötü olucam dedim bu beni alıp gidiek diye düşünüyorum halen hacada beni sallamakta üstüme sıkmakta taciz etmekte sonra birden uyandım bagırarak eşim kalktı hemen balkonu actı ondanda korktumben beni aldı balkona cıkardı ben cok kötü bişey oldu diyip aglıyordum oda bende cok kötü bişey gördüm dedi daha beter sarıldım esime balkondayız gecenin bi vaktı bagırıyoz :KK43:( neyse anlatmıyalım simdik sabah olsun dedi ve balkonda günün agarmasını bekledik insanlar artık ortalıktaydı ben cok merak ediyodum ne gördün dedim üzerime biri cıllandı beni uzurdu sana tecavüz edicem dedi o kişi senin babandı aynı dedi beni arkamı dönderdi azkalsın göt gidiyodu dedi allam ne gülmüştüm ama o odamızı değiştirmiştik cok kötüdü arkadaslar cokkk
daha asıl filim eve geldikten sonra basladıkaydirigubbakcemile3

Ben de bir kez lohusalık dönemimde yaşadım.Korkunçtu.Ama buna al basması diyorlar halk dilinde.Peki al basması,karabasanla aynı mı?

tip bu duruma kilif uydurmak yerine keske cözüm bulsa
yasamayan bilemez neler yasadim neler halen yasamaktayim
bebegimi bile düsürdüm bu korku yüzünden

çok agır ve feci bir uykuyla gelen bişey özellikle lohusalıktan çok oluyo..

ayetel kürsi.. nas falak 7 kez okunulmalı allahın izniyle hiç bişey olmaz rabbime emanetiz..

ben evlenmeden önce falan hiç yaşamamıştım ama evlendikten sonra sık sık yaşamaya başladım. artık alıştım desem yeri. ben bilimsel olan açıklamaya inanmayı tercih ediyorum.kormuyorum korktuğum şey başıma gelir diye. ben hep eşimi görüyorum eşim beni her defasında öldürmeye çalışıyo halbu ki ne de çok sever beni. ilk seferinde çok korkmuştum. benim eşim sabah 4 de işe gider gitmeden önce mutklaka uyuyo olsam da öper. eşim yine kalktı öptü beni ve işe gitti ben gittiğini duydum uyanığım çünkü. sonra daldım herhalde bilmiyorum. kapının anahtarla açıldığını duyuyorum anahtar şıngırtısı geldi dedim nie geldi ki hayırdır saat kaç acaba falan diye düşünüyorum ama gözlerim kapalı sonra eşim yanıma geldi yattı benim arkam dönük kolunu başımın altına koyup boynumu sıkmaya başladı ama nasıl bi sıkma boğuluyorum çırpınıyorum ama ağzımı açamıyorum gözlerimi açamıyorum. çok uzun sürdü bu durum ve ben kabus görüyorum bu gerçek değil diyorum kendi kendime besmele çekmeye çalışıyorum ama mümkün değil nasıl bi sıkıntı anlatamam besmele çekerek birden bire kalktım yataktan sanki bi yerden düşmüş gibi sıçrayarak. elimi yüzümü yıkadım oturdum ayetel kürsiyi nas felak ihlası okudum ve tekrar uyudum. bu zaman zaman oluyo bana ve ben bu bana beynimin bi aldatmacası diyorum. başka türlü bişeye inanıp da kendi kendimi etkilemk istemiyorum.

ya bu tip olaylar insanların beyninde oluşuyor çok aşırı üzgün mutsuz ve kendimizi aciz hisetigimiz zamanda beynimizin bize oynadıgı bir olay kardeşimin vefatından sonra bende yaşadım aglıyarak uyumuştum birden uyandım elektirikler kesilmişti karanlıgın içinde 2 göz gördüm ve o an canım bedenimden çıkıyor sandım ve tizbir çıglık duydum muhtemelen kendim atmışındır 2 el üstüme dogru gelip bogazımı sıktı sıktı bir çıglıkla yataktan yere düştüm herkes başıma toplandı kimi kendi kendimi bogdugumu söledi kimi devamlı etrafı tekmeledimi ama üstünden 3 4 uıl geçti tek bir şeyi unutamıyor o gözleri ömrümde bu kadar korktugumu ve kanımın çekildigini hatırlamıyom ve allah bidaha böle şeyi yaşatmaz inşallah o günden beri evde tek kalamıyorum herkes ban sen birinin günahını almışsın vebali yalnız bırakmıyor diyor bana saçma geliyor ama düşününce o gün yaşadıklarımdan ödüm kopuyor böle bişiyi 1 kere daha yaşarsam heralde kesin kalbimn durur

allaha şükür benim basıma hiç gelmedi ama ünvdeyken odadaki arkadasım haftada 1 olurdu dizime oturuo kalkmama izin vermio derdi ama korkmazdı o kendine gelince gülerek anlatırdı

bunu en son 5-6 sene önce yaşadım sanırım
üni. evde,yatağımda kalacağım ilk akşamdı
Allahım ne sıkıntıydı,o gece bitmek bilmedi
aynen yazılanları yaşadım,hatta olay oluyor okuyorum,rahatlayıp tekrar uyuyorum
bi müddet sonra yine devam ediyor
3defa filan olmuştu böyle
sonra sabah kalkınca,çekyat tipiydi yatağım,baktım şöyle bi kırıntı varmı hani açıp kapatırken ortada bi iz olur,oraya baktım akannehir
tamamen kırık kaplıydı,temizledim,bi daha da görmedim elh

Bende bugün sabah erken kalktıgım için 8 gibi tekrar uykum geldi uyudum rüyamda çok yüksek biryerden aşağıya inecektim merdivenlere bastımki birden yükseklik uçurum gibi büyüdü korkudan hareket edemedim sonra bir anda gözlerimi açtım ama sağ tarafa doğru yatıyor halde olduğum için iki gözümüde açamamışım sadece bir gözüm açık içimden sure okuyum dedim ama olacak gibi değil birde sol gözümde kapandı kapanacak kendimi sıktım kapatmamak için sağ tarafım çenem vucudum öyle bir agırlık gibi sıkma gibi bişey çöktüki dedim heralde kırılacam o derece kötü oldum içimden bismillah demeye çalıştım düşünce olarak öyle bekledim gectiği an fırladım yataktan ama çok kötüydü.

ben evlenmeden önce falan hiç yaşamamıştım ama evlendikten sonra sık sık yaşamaya başladım. artık alıştım desem yeri. ben bilimsel olan açıklamaya inanmayı tercih ediyorum.kormuyorum korktuğum şey başıma gelir diye. ben hep eşimi görüyorum eşim beni her defasında öldürmeye çalışıyo halbu ki ne de çok sever beni. ilk seferinde çok korkmuştum. benim eşim sabah 4 de işe gider gitmeden önce mutklaka uyuyo olsam da öper. eşim yine kalktı öptü beni ve işe gitti ben gittiğini duydum uyanığım çünkü. sonra daldım herhalde bilmiyorum. kapının anahtarla açıldığını duyuyorum anahtar şıngırtısı geldi dedim nie geldi ki hayırdır saat kaç acaba falan diye düşünüyorum ama gözlerim kapalı sonra eşim yanıma geldi yattı benim arkam dönük kolunu başımın altına koyup boynumu sıkmaya başladı ama nasıl bi sıkma boğuluyorum çırpınıyorum ama ağzımı açamıyorum gözlerimi açamıyorum. çok uzun sürdü bu durum ve ben kabus görüyorum bu gerçek değil diyorum kendi kendime besmele çekmeye çalışıyorum ama mümkün değil nasıl bi sıkıntı anlatamam besmele çekerek birden bire kalktım yataktan sanki bi yerden düşmüş gibi sıçrayarak. elimi yüzümü yıkadım oturdum ayetel kürsiyi nas felak ihlası okudum ve tekrar uyudum. bu zaman zaman oluyo bana ve ben bu bana beynimin bi aldatmacası diyorum. başka türlü bişeye inanıp da kendi kendimi etkilemk istemiyorum.
hala oluyor mu

X