#karabüküniversitesi icim daraliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üniversite çağındaki gençlerde azıcık bilinçli olsalarmış.. Akılları sevişmeye eriyorsa bunları da düşüneceklerdi. Olan bu hastalığı kapıp saklayan ve ileride eşlerine bulaştıranlara olacak. HPV neyse onun bulaşma ihtimali normalde de çok yüksekte HIV tehlikeli.
Acaba evlenmeden önce evleneceğim kişiden bu testleride mi istesem 🤷‍♀️
Evlenmeden yapılıyor 😚

Eklentiler

• IMG_4210.jpeg
    IMG_4210.jpeg
    33,4 KB · Görüntüleme: 152
Irkçılık nedir bilmeden saldırıda bulunmayın kendi insanlarınıza.
Bir ülkenin sahip olduğu durumun tespiti ırkçılık değildir. Afrika ülkelerinde saglik sistemi bozuk ve evet insanların hastalik taşıdığı bir gerçek.
Bunu söylemek ırkçı bir yaklaşım değildir
Afrika ekonomisi bozuk demekten bir farkı yok. Afrikalı bebekler ölüyor demekten de...
Gereksiz duyar kasmaya inanın lüzum yok.
Yorumlarda kimse Afrikalı kızı öldürün falan demiyor.
Başka ülkenin vatandaşlarına karşı duyar kasacağız diye aylardır neler yaşıyoruz aklım almıyor.
Afganistan vatandaşlarının bachi bazi geleneği tehlikelidir. Nokta.
Suriyelilerin eğitim seviyesi sokaktaki kadınları tehlikeye atar. Nokta
Bunlar ırkçılık değil. Durum tespiti.

Irkçılık nedir bilmeden saldırıda bulunmayın kendi insanlarınıza.
Bir ülkenin sahip olduğu durumun tespiti ırkçılık değildir. Afrika ülkelerinde saglik sistemi bozuk ve evet insanların hastalik taşıdığı bir gerçek.
Bunu söylemek ırkçı bir yaklaşım değildir
Afrika ekonomisi bozuk demekten bir farkı yok. Afrikalı bebekler ölüyor demekten de...
Gereksiz duyar kasmaya inanın lüzum yok.
Yorumlarda kimse Afrikalı kızı öldürün falan demiyor.
Başka ülkenin vatandaşlarına karşı duyar kasacağız diye aylardır neler yaşıyoruz aklım almıyor.
Afganistan vatandaşlarının bachi bazi geleneği tehlikelidir. Nokta.
Suriyelilerin eğitim seviyesi sokaktaki kadınları tehlikeye atar. Nokta
Bunlar ırkçılık değil. Durum tespiti.
IMG_4211.png

Sonuna kadar katılıyorum ırkçılık değil tespittir

Cinsellik eğitimi çok önemli koruma yöntemleri bunlar gençlere öğretilmeli . Memlekette çoğu kişi orgazm ne onu bile bilmiyor . Kaç kadın orgazm oluyor ki bizim ülkemizde . Bu arada ülkemizde çok yaygın hiv virüsü insanlar saklıyor birbirinden hastanede çalışan tanıdıklarım hep hiv virüsü çok yaygın diyor . Yani toplum bilinçlenmeli.

3 yaşinda kızımı avm ye girmeden önce arabanin kapısını acıyoruz, lazimliginin içini götürüyoruz onun icine poset ve kagit havlu koyup yaptırıyorum. Toplayıp çöpe atıyorum.

Oglumun cok kolay pet şişeye yaptırıyorum.

Bende su icmiyorum dışarı çıkacağım zaman.
Doktorum da sakın girme deyince korktum…
Dışarı çıkarken su içmemek daha tehlikeli. Kuzenim tam bu sebeple aynı şeyi yaparak kalıcı böbrek rahatsızlığına yakalandı

Olayın ana fikri zenci değil. Twitterda böyle tag var. Bunu yaparsanız ırkçı olmuş oluyorsunuz. Ardından gelen ama cümleleri kişiyi aklamaz. Ha bizim ülkemizde ırkçılık zaten resmi görüş, suç değil. Ama hem bunu yapıp hem de medeni ülkelere öykünmek bariz bir ikiyüzlülük.
Konu üniversiteye giden insanların cahilliği de değil.Bal gibi biliyorlar nelerden hastalık bulaştığını. Sadece kibirli ve abazalar. Ve sonuna kadar hakettiklerini düşünüyorum çünkü dediğim gibi abazalar. Hiç tanımadığın bir insanla oluyorsan, temizlik, hijyen, sağlık endişen yoksa bal gibi de abazasın. Sadece eşleri varsa herşeyden habersiz onlara acırım. Ve beyazlar ya da Türkler de bu hastalıkları bulaştırabiliyorlar.

Haberi okudunuz mu bilmiyorum ama haberin alt metni çok açık ırkçılık. Yani 50 kişiden 48i yabancı okulda HIV'den geçilmiyor fln yazmışlar.

Bu arada zorla ilişki için alıkoymak mı??? bu seks ve gece hayatı konusunda rahat oldukları için değil arkalarının güçlü olmadığı içindir. Yapabiliyorlar mı acaba aynı şeyi seks konusunda rahat bir amerikalı'ya finlandiyalı'ya? Ayrıca suç, bu gece klupleri ihbar ediliyordur umarım. Rezillik
habeir okumadım ama evet 50 kişiden 48i yabancı olan bölümler var -bazı okullarda, bizde yok. bazı tr'de çok da tercih edilmeyen okulları ve bölümleri yabancı öğrenciler gidelim de ne olursa olsun diye yazıp geliyor. biz onların çoğuna burs veriyoruz.
bazılarını da okullar usulsüz kaydediyor. Karabük bu konuda mimli. keşke seks değil de bu usulsüzlükten konu olsaydı....görüldüğü gibi ülkemizde işin içinde seks olmadıkça dikkat çekmiyor...

ben ilkokulu karabükte okudum.
siz orayı biliyor musunuz bilmiyorum. minnacık yer zaten. o minnacık yere 20 bin tane yabancı öğrenci koyarsanız bunların da 19 bin tanesi afrikalı olursa, bunun adı "bu okul afrikalı dolu", olur. haber dilinde de bunu abartır yazarlar ama durum da bu yani...HIV de en çok afrikada yaygın bu arada, bu da bilimsel bir gerçek.

bizim burada üniversite öğrencisi amerikalı finlandiyalı yok. yok hiç yok. - olsa bizimkilere bakar mıydı bilemem. ama finlandiyalıya yapsınlar da göreyim demeniz burada geçerli bir argüman değil. sanırım gerçekten anlamıyorsunuz. anadolunun minicik bir ilçesinde, binlerce ama binlerce afrikalı öğrenci var. ankara istanbul gibi düşünmeyin. fin turist gelecek sezonda 3-5 tane, anadoluya belki hiç gelmeyecek. e afrikalılar burada ama, hep buradalar....hangi anadolu ilçesinde binlerce x ülke öğrencisi olsa bunun konusu olurdu illa ki. bu öğrenciler afrikalı olunca da daha onlara mahsus konularımız olması son derece normal...

kampüs çevrelerine sezon açılışlarında ilan dağıtıyorlar, servis kaldırıyorlar. klüp kapıdan girene teklif etmiyor herhalde gel işte sana şu kıyafeti verelim (var ya tavus kuşu (!) gibi özel kıyafetler), dans et, kapıda dur, gece kal vs vs diye... öğrenci kızları özel götürüyorlar zaten. bunu organize ediyorlar. senelerdir olan şeyler.
giden öğrenciler de ya bizim yerel türkler ya da afrikalı e belki beeelki 1-2 tane erasmus vs. öğrencisi olsa bile onların alınlarında yazmıyor malum nereli oldukları ama afrikalılar kabak gibi ortada.

valla büyük kısmı rahatlar seks ve gece hayatı konusunda, böyle bir ortam olsa, veya sezon açılsa da klüplere çağırsalar da gitsek yolumuza baksak diye bekliyorlar şu anda, evimin altı klüp daha açmadılar, kızlar gelip yokluyor...

zaten rahat olanlar için mesele yok, sıkıntıyı merakından bi yere gidip aslında rahat olmayan, geceye devam etmeyecek olan ve nasıl davranacağı konusunda panik olan tipler çekiyor. yabancı olup kendini ifade de edemeyen, bir yerlere gidilince, gitme teklifleri olunca, çok geç uyanıyor duruma (ya da öyle görünüyorlar, bilmiyorum), sonra panik oluyorlar. net şekilde ben o amaçla gelmedim, gidecem bile diyemiyorlar ya da demiyorlar bilmem artık, belki eğlence ortamında devam etmek istiyorlar, sonunu öngöremiyorlar, bilgim olan 1-2 kişi böyleydi. sonra polis filan arıyorlar gelin beni alın diye, polis de okulu arıyor... böylece okulun haberi oluyor.

ki arasınlar da çünkü aramasa ne olacak bilmiyoruz, bazı kızlar zorla bırakmama yaşadım diyor ama mesela Avrupalı bir kız olsa daha net davranır, mesela içki bedava diye gitmez öyle her çağrılan yere, en basit örnek, bunların kültürel kodları da bi' değişik. nerede eğlence var, hele bedavaysa koşa koşa düşünmeden oradalar. ya da Türk bir kız ortamdaki tiplere bakar anlar ne dönüyor -madde kullandığı için bilerek giden tip de çok mesela Türk kızlarda (burada madde çok yaygın) ama sonra tutup şikayet etmiyor, bilerek gitmiş çünkü. duymuyoruz en azından. belki bu durumda ailesini aradıkları için duymuyoruz biz.

burada polis ingilizce biliyor allahtan. ama ortada bir kanıt olmuyor. minibüslerle kızlar gelmiş, gel denmiş gelmişler hadi şuraya denmiş gitmişler, kızın dönecek bir aracı filan yok -ki zaten alkol son derecede nereye gidiyor, "ben buradan gitcem" diyor durum gelmiş son dakikaya artık, "nereye gidiyorsun?" denince, sert çıkılınca, gidemezsin işimiz var (!) denince daha kızımızda anca şarj ediyor mesela birinde de böyle olmuştu, anlatabiliyor muyum? ama o kız sonra da her h.sonu klüplerdeydi, ,bu olayları öğrendi, kendini korumayı öğrendi, devam etti eğlencesine -işte onlar da bizim ülkemizi bilmiyor dediğim şeyler bunlar.

neyse, yanlış anlaşılma olmuş deniyor olay kapanıyor. reşit kızlar, kayıt yok kürek yok ve bu işleri çeviren tipler profesyonel öyle yazı, msj vs yok, ortada aracılar var, ama biz sorunca duyduklarımız bunlar.

Dışarı çıkarken su içmemek daha tehlikeli. Kuzenim tam bu sebeple aynı şeyi yaparak kalıcı böbrek rahatsızlığına yakalandı
Benim rahatsızlığımdan dolayı içmemem mümkün değil 2 saat önce su içmiyorum.

Kuzenin nasıl yani hep mi böyle yapıyormuş😱

Bu gerçek mi? Tuvaletten hastalık bulaşması çok zor. Virüsler dış ortamda canlı kalamaz. Canlı bir hücre içinde yaşarlar. O yüzden tuvalete oturmakla falan hastalık kapmayız. Bulaşıcı hastalıklar o kadar kolay yayilsa biz hepimiz hasta olurduk. Doktorun bunu söylemiş olmasına şaşırdım. Hatta tam tersi dışarıda tuvalete gitmeyeceğim diye kendinizi zorlamayın o daha zararlı derler.
Ya covid döneminde de bir ara ‘virüs havada üç saat asılı kalıyor’ benzeri bilimden uzak açıklama yapıp milleti korkutuyorlardı ya o misal…
bağışıklığını sağlam tutan insana bir zarar gelmez bağışıklık düşükse en ufak grip virüsünden dahi günlerce yatar

Geçen yıl Gabonlu bir kız korkunç şekilde katledilmiş halde bulundu Karabük'te. Hiç kimse bir kadının katledilişini sorgulamadı. Ama bugün insanların cinselliğini konuşuyoruz.
O kızın son görüntülerini izlemiştim, çok üzülmüştüm. Küçücük şehirlere üniversite açarken, oranın esnafı, tüccarı, ev sahipleri çılgınca alkışlarken bu kararları güzel, oraya gelen fakir kızlardan yararlanırken tüm ahali güzel, iş yerinde sigortasız, güvencesiz çalıştır güzel. Sonra biri hastalık yaydı ağla. Böyle hastalıklar da işin tuzu biberi olsun.

Benim de günlerdir midem bulandı bu olanlardan. Twittera girip başım ağrıyıp çıkıyorum. Şu sucu pislik bugün de bu. Gerçi şehirde dilden dile dolaşıyormuş bu konu ve birkaç gazeteci daga önce yazmış ama biz yeni duyduk.
Vallahi midem ayakta. Sonumuz hayrolsun.

O kızın son görüntülerini izlemiştim, çok üzülmüştüm. Küçücük şehirlere üniversite açarken, oranın esnafı, tüccarı, ev sahipleri çılgınca alkışlarken bu kararları güzel, oraya gelen fakir kızlardan yararlanırken tüm ahali güzel, iş yerinde sigortasız, güvencesiz çalıştır güzel. Sonra biri hastalık yaydı ağla. Böyle hastalıklar da işin tuzu biberi olsun.

bana bazı yorumlar tam olarak şöyle geliyor:
1711128747228.png

Esnaf dev bir zevkle herkesi ütüp sonra da kadınları kıtır kıtır kesip kimilerini de ortadan yok ederken ses yok ama cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar kol gezdiğinde herkesin içi kan ağlıyor.

bana bazı yorumlar tam olarak şöyle geliyor:
Eki Görüntüle 3405255

Esnaf dev bir zevkle herkesi ütüp sonra da kadınları kıtır kıtır kesip kimilerini de ortadan yok ederken ses yok ama cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar kol gezdiğinde herkesin içi kan ağlıyor.
Aynen öyle, şimdi önüme çıktı İsmail saymazın bugünkü yazısı. Afgan madenciyi kaza geçirince diri diri yakmış patronu. Yaşadığım yerde çöplükte göçmen işçilerin cesedi bulundu kaç kere. İş kazası geçirince sorumlululuk almamak için ölüme terkediliyorlar. Herkes bir suriye diyor, evet çok büyük sorun ama o kadat balık hafızalıyız ki ordaki savaşta ne kadar payımız olduğu unutuluyor. Aileyi birbirine düşürüp işine bakan yenge tabiri var ya tam o hesap. İnsanların etinden sütünden yararlanıp bir de problemlerinizi onların üstüne yıkamazsınız. Bu konuyı da zenci tagi gördüm x te, girdim yarım yamalak anladım. 14 yaşına yeni basan onlarca suriyeli kızı gelin diye aldı anadolunun yarısı, niye bedava çünkü. Onlarca fırsatçılık sayarım burda, bu konunun tek sorumlusu o fiileri işleyenlerdir nokta. Kızlarımız daha dikkatli olsunlar lütfen

Geçen yıl Gabonlu bir kız korkunç şekilde katledilmiş halde bulundu Karabük'te. Hiç kimse bir kadının katledilişini sorgulamadı. Ama bugün insanların cinselliğini konuşuyoruz.

Valla aynısını yazacaktım, ihale yine gariban zencilere kalmış. HIVli bir Afrikalı gelmiş peki şimdi vuralım o kahpeye de, Türkiyede özellikle İstanbulda HIV ve diğer STDler delice yayılmış durumda onların suçlusu da zenciler mi acep?? Burda bile konu açıp hastalık kapan kaç kadın oldu arkadaş. Toplumda tek gecelik ilişkilerin ve aldatmanin yaygınlaşması sebep olabilir mi mesela ... yok olamaz onun yerine günah keçisi seçip ona vuruyoruz!!!

Hanımlar siyaset, mülteci, sığınmacı, düzensiz göçmen, milliyetçilik, ırkçılık ne varsa masaya yatıracaksınız sonra hepiniz o masada :bicak:
Konuyu illa tartışmak istiyorsanız daha uygun bir bölüme haberi paylaştım orada yazın, tabii site kurallarına ve kanunlara aykırı yazmamak kaydıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X