Kararsızım sizce mavi nasıl durur? Hangi renkle kombin olur? Yoksa şu mu?

renkler çok hoş ama bu katalog çekimi olduğu için dikkat edersen canım üstten ışıklar verilmiş ve olduğundan daha renkli ve canlı göstermiş.
ben yerinde olsam evimde bukadar koyu renkler kullanmam çünk bir süre sonra sıkılıyorsun.ama çok beğendiysen bunları alıcaksan sadece beyaz ile kombine et öbür türlü çok boğar renkler evi.hem ferahlığı hemde şıklığı yakalarsın beyaz ve bu renklerle.benim fikrim tabi bu paylaşmak istedim sen istediğini yap, gülegüle otur canım şimdiden hayırlı olsun :21::21::nazar:

Teşekkür ederim cnm , dediklerini dikkate akıcam , çünkü ben de rengin odayı boğmasından korkuyorum ama bu renk huzur ve ferahlık veren bir renk , doğru renk ve eşyayla kombinlenirse boğmayacağını umuyorum.

Mk Mobilyanın çok güzel modelleri varmış bu arada :KK69:

2602201100094072.jpg

Teşekkür ederim cnm , dediklerini dikkate akıcam , çünkü ben de rengin odayı boğmasından korkuyorum ama bu renk huzur ve ferahlık veren bir renk , doğru renk ve eşyayla kombinlenirse boğmayacağını umuyorum.

zevkli seçimler canımm mobilyalar eminim güzelde kombineler yaparsın şık ve sade olucak gibi evin :KK39::KK1:

Kızlar bu rengi (mavi-turkuaz) koltuk takımının tamamında kullanmadan , sadece istirahat koltuğu modelinde kullanıp , 3+1+1 şeklinde füme , lila-pembe mat kadife yada farklı bir kumaş (keten değil) avangarde koltuk takımı ile kombinlenirse güzel durabilir diye düşünüyorum..:KK31:

Olur mu sizce?

2703201123110180.jpg

1101201123335379.jpg

Son düzenleme:

bende beğendiğimi ekleyeyim yardımcı olur belki cnm :) bu arada turkuaz boğar diyorsan artık koltuklarım hepsi aynı renk olmuyor mesela teklileri farklı renk yaptırabilirsin füme olabilir beyaz olabilir hatta mobilyalar düz beyaz olursa desensiz iki tekli koltuğu berjer şeklinde beyaz üstüne desenlide yaptırabilirsinn ayy çok şık olur gözümde canlandıda :KK16:

Evet canım , güzel kombin , teşekkür ederim.
Renk konusunda da dediğin gibi artık farklı renklerde koltukları takım olarak kullanmak , 3+3+1 yada 3+2+1 şeklinde farklı sayıda oturma grupları oluşturmak trend bu aralar.
Fikrin hoşuma gitti , sanırım ben de turkuazı tamamlayıcı şeklinde kullanıcam.

mor manyağı birisi olarak ( ve ben de bir mimar olarak :KK9:) o ilk resimdeki mavi koltuğu muhteşem buldum. morları gözüm görmedi bile, o derece güzel bişi.

hemen cevap yazmak istediğim için ikinci sayfayı okumadım. dekorasyonda renk konusunda size bi tavsiyede bulunucam, okulda renk dersinde hocamızın dediği bişidi bu. şimdi bir mekanı renklendirirken maksimum 3 renk kullanmalısınız. 3 renk derken siyah beyaz gri buna katılmaz, bunları renkten saymıyoruz. ama mesela bi kahverengi, turuncunun tonudur, kahve halı turuncu koltuk tek renk sayılır yani. ama siz aynı mekan içinde kırmızı sarı ve mavinin tonlarını kullanabilirsiniz de. lakin bu 3 renk sınırdır, ne kadar az renk kullanırsanız başarı o kadar yüksek olur. mesela sizin bu koltuk petrol mavisi. siz kalkıp buna parlament mavisi halı alırsanız olmaz. ikisi de mavi diyeceksiniz hayır, petrol mavisinin içinde yeşil ve mavi vardır, parlamentte ise mor ve mavi. o yüzden petrol mavisine saf mavi veya saf yeşil yahut da petrol mavisinin koyulu açıklı renklerinden bişiler uydurmanızı öneriyorum.

çok karışık oldu. yani kısacası, ben olsam o ilk resimde adamların yaptığı gibi, o muhteşem koltuğu ön plana çıkarmak için odanın geri kalanını gri-beyaz döşerdim, duvara da hafiiiiiif açık bi petrol mavisi atardım. budur.

Son düzenleme:
bi de etrafında poşetler olan resimler hariç diğer hepsi bilgisayar ürünü 3d modellemeler bunlar bayanlar. yani adam o rengin gerçeğini tutturabilirmi, o da ayrı mevzu.

mor manyağı birisi olarak ( ve ben de bir mimar olarak :KK9:) o ilk resimdeki mavi koltuğu muhteşem buldum. morları gözüm görmedi bile, o derece güzel bişi.

hemen cevap yazmak istediğim için ikinci sayfayı okumadım. dekorasyonda renk konusunda size bi tavsiyede bulunucam, okulda renk dersinde hocamızın dediği bişidi bu. şimdi bir mekanı renklendirirken maksimum 3 renk kullanmalısınız. 3 renk derken siyah beyaz gri buna katılmaz, bunları renkten saymıyoruz. ama mesela bi kahverengi, turuncunun tonudur, kahve halı turuncu koltuk tek renk sayılır yani. ama siz aynı mekan içinde kırmızı sarı ve mavinin tonlarını kullanabilirsiniz de. lakin bu 3 renk sınırdır, ne kadar az renk kullanırsanız başarı o kadar yüksek olur. mesela sizin bu koltuk petrol mavisi. siz kalkıp buna parlament mavisi halı alırsanız olmaz. ikisi de mavi diyeceksiniz hayır, petrol mavisinin içinde yeşil ve mavi vardır, parlamentte ise mor ve mavi. o yüzden petrol mavisine saf mavi veya saf yeşil yahut da petrol mavisinin koyulu açıklı renklerinden bişiler uydurmanızı öneriyorum.

çok karışık oldu. yani kısacası, ben olsam o ilk resimde adamların yaptığı gibi, o muhteşem koltuğu ön plana çıkarmak için odanın geri kalanını gri-beyaz döşerdim, duvara da hafiiiiiif açık bi petrol mavisi atardım. budur.

bi de etrafında poşetler olan resimler hariç diğer hepsi bilgisayar ürünü 3d modellemeler bunlar bayanlar. yani adam o rengin gerçeğini tutturabilirmi, o da ayrı mevzu.

:KK71: Canım ya çok teşekkür ederim sana , harika bilgiler öğrendim sayende , Allah razı olsun.
Bu koltuk petrol mavisi önce bunu öğrenmiş oldum çünkü turkuaz sanıyordum :78: Mavi koltuk gri-beyaz arka plan fikri kafama iyice yattı.
Kesinlikle söylediklerini uygulamaya çalışıcam ve dediğin gibi umarım bu rengi tutturmayı başarırlar seçimim mavi koltuktan yana olursa :97:
Mor rengi ben de çok seviyorum , aklımın bir köşesinde mor koltuk - gri yada füme (sanırım) tamamlayıcı fikri de var aslında bakalım..
Tamamen karar vermeden önce senin fikrini almak isterim tekrar bir de , izin verirsen tabi :KK17:

Tekrar çooook teşekkürler yardımın için december.

Eklediğim resimdeki koltuk mk nın ve atolye çekimi yani ışık efekt yok bu demek oluyor ki adamlar kumaşlarının kalitesine fena halde güveniyorlar, sitede fiyata rastlamadım yalnızca bir yatak odasının fiyatı vardı o da 20. 000 tl idi :) sıfırları tekrar tekrar saydım :)) Sadece beğenmekle yetiniyorum eminim diğer ürünleride benzer şekilde pahalıdır :KK43: Ama tasarımları şahane ...

canım turkuaz biras koyu geliyo bana, (mimar değilim sadece ev meraklısıyım :KK1: )
aydınlık ve ferah evleri çok seviyorum ve bnim evin havası daha soft olsun diye tiffany mavisi dedikleri rengi oturma odamda kullanmak istiyorum, ve kombine renklerinin gri ve beyaz olduğu söylendi bana hep, gerçekten de birlikte çok ferah duruyolar... :KK34: senin istediğin tarz değil ama fikir olması açısından beğendiklerimden bi kaçını ekleyeyim...

$otrmaa odası.jpg

$renk.oturmaodası3.jpg

$m_living.jpg

Eki Görüntüle 175405

$otma odası.jpg

Eklediğim resimdeki koltuk mk nın ve atolye çekimi yani ışık efekt yok bu demek oluyor ki adamlar kumaşlarının kalitesine fena halde güveniyorlar, sitede fiyata rastlamadım yalnızca bir yatak odasının fiyatı vardı o da 20. 000 tl idi :) sıfırları tekrar tekrar saydım :)) Sadece beğenmekle yetiniyorum eminim diğer ürünleride benzer şekilde pahalıdır :KK43: Ama tasarımları şahane ...

Mk nın koltuklarına ben de bayıldım canım , evet katalog çekimi olmadığı belli , fakat 20.000 rakamı .. :KK59:

Arayıp sorucam , umarım o sıfırlar yanlış yazılmıştır :84:

canım turkuaz biras koyu geliyo bana, (mimar değilim sadece ev meraklısıyım :KK1: )
aydınlık ve ferah evleri çok seviyorum ve bnim evin havası daha soft olsun diye tiffany mavisi dedikleri rengi oturma odamda kullanmak istiyorum, ve kombine renklerinin gri ve beyaz olduğu söylendi bana hep, gerçekten de birlikte çok ferah duruyolar... :KK34: senin istediğin tarz değil ama fikir olması açısından beğendiklerimden bi kaçını ekleyeyim...

Eki Görüntüle 175408

Eki Görüntüle 175409

Eki Görüntüle 175406

Eki Görüntüle 175405

Eki Görüntüle 175407

Tiffany mavisi mi ilk defa duyuyorum :26: Bi bakıcam merak ettim.
Fotolardaki duvar renkleri çok hoşuma gitti özellikle.
Teşekkürler canım :KK71:

güzel fena değil benim salon takımımda açık turkuaz kahveyle çok şık duruyor griylede olur ama krem ve kahve ile kombinledim ben..:KK16:

X