Kararsızım. Takıntılıyım.

Bu taz şeylere takılmanı garipsemedim. Mesele maddiyat değil, en azından benim açımdan. Ama tavırlarında bir iğneleme var gibi. Rahatsız edici... Ama üslubununvs tavrını bozmadan devam etmeni öneririm. Evlilikte inşallah rayına oturur. Nişanlın çok aileci mi?
Benim mi tavırlarımda iğneleme var?

• Beğen
Reactions: Yeu
okuyunca benim kv aklıma geldi. o da ne etliye ne sütlüye. kınamda bile misafir gibi geldi oturdu gitti. nikahta hediyelik bir bilezik taktı. bizim işimiz bitti dedi gitti.
biz ayda, bazen iki ayda bir görüşürüz. en son kasımda gitmiştik. ne ben onu ararım ne o beni arar. çocuğum oldu bakamam dedi, diğer toruna baktı vs. benimki bişeye karışmadı ama hala da karışmıyor, bu gzl bişey. ama eşim yine de annesine laf söyletmiyor.
eğer seninki üzerine düşenleri yerine getirmediği halde herşeye karışırsa sorun var. bence işin zor yaaa. nişanlınla açık açık konuş. "ailenin şu şu şu tutumları beni düşündürüyor. evlenince iki kişilik ayrı bir aile olucaz. ne senin ailenin ne benim ailemin fikirlerinin bizi etkilemesini istemiyorum...." aklından ne geçiyorsa peşinen söyle. ona uymayan birşeyler varsa sonradan ortaya çıkıp evlendikten sonra mutsuz olmaktansa yolun başındayken bitirmek daha kolay olacaktır.

Babannane,elti adayı çok karışıyor iliskinize yazdiklarinizdan bunu anladım.sanki iki kaynanan olacak gibi duruyor .babaanne bir daha buna benzer cümleler kurduğunda bence gülümseme aksine o anki hosnutsuzlugunu usulunce yüzüne ve kelimelerine yansit .düğün yerine ve zamanına gelince kesinlikle gönlündeki gibi olsun .nefret ediyorum vallahi şu anlamsiz karsilastirmalara yok eltine şunları şunları yaptım sana da aynısını yapcam yok abinin düğününde böyle oldu sende yapmayacam nedir yani ?her birey özeldir bunu bi anlasalar halbuki...konu sahibi çok dusun derim nisanlinin davranışlarını da iyice tart senin yanında olması gerekir senden önce babaannesine o cevap vermeli bence abisi ve yengesine o demeli bence ikimizin düğünü nişanlimla kararlastiririz diye annesine gene nisanlinin demeli senden önce anne o abimin düğünü bu benim düğünün böyle karsilastirmalara girme diye

Öyle konuşuyorlar işte. Karıştırmam kimseyi. Kırmak istemiyorum su am kimseyi kibarca onlar gibi gülerek cevap veriyorum.
Kıyaslamalar daha çok olacak gibi. Bunun dügünü kınası ıdısı vıdısı... :)
Kv diger oglu ile aynı binada.
Gönlü bizimde aynı binada oturmamızdan yana. Diretmiyor ama olursa bayılır zevkten:) Büyük konusmayayım o iş zor, oturmam.

okuyunca benim kv aklıma geldi. o da ne etliye ne sütlüye. kınamda bile misafir gibi geldi oturdu gitti. nikahta hediyelik bir bilezik taktı. bizim işimiz bitti dedi gitti.
biz ayda, bazen iki ayda bir görüşürüz. en son kasımda gitmiştik. ne ben onu ararım ne o beni arar. çocuğum oldu bakamam dedi, diğer toruna baktı vs. benimki bişeye karışmadı ama hala da karışmıyor, bu gzl bişey. ama eşim yine de annesine laf söyletmiyor.
eğer seninki üzerine düşenleri yerine getirmediği halde herşeye karışırsa sorun var. bence işin zor yaaa. nişanlınla açık açık konuş. "ailenin şu şu şu tutumları beni düşündürüyor. evlenince iki kişilik ayrı bir aile olucaz. ne senin ailenin ne benim ailemin fikirlerinin bizi etkilemesini istemiyorum...." aklından ne geçiyorsa peşinen söyle. ona uymayan birşeyler varsa sonradan ortaya çıkıp evlendikten sonra mutsuz olmaktansa yolun başındayken bitirmek daha kolay olacaktır.

Karıştırtmam kimseyi. Var biraz cazgırlığım ama damarrıma basınca çıkar o huyum. :)

Endişelerimi konuştum. İki aileden de uzakta oturmak istedigimi ve samimi olmak istediğimi belirttim. Benimle konusunca benden yana aynı düşünüyoruz.
Aile ortamında hep beraberken herhamgi bir şey olsa o an keşke tavrını tam anlarım.

Kim nasıl hakediyorsa karşılığını alır zaten benden. İzliyorum.

Benim kv de de bakmaz bizim cocuga
Simdikine bakiyor yoruldum der:)

Kinada nikahta dugunde el gibii mi oturacak gorecegim.

Nişanda da fotograf cektiriyoruz geldii hadi gitmiyor muyuz dedi ya. :) Dedim bilgisi bu kadardir naaapcan.
Erkege ailesi icin laf söylenmez savunur. O yüzden şikayet etmiyorum.
İsteklerimi ve istemediklerimi sürekli söylüyorum.

Abisine yardimi olmus dugununde. Abim bana para verirse almam dedi neden dedim sonra başıma kalkar diyor.
Sacmalama senin vermis oldugun parayı tekrar sana verince başına kalkamaz bu para senin hakkın dedim.
Hı vermedi hiç. O zaman bir kese istersin hakkını daha da istemezsin verir ya da vermez vicdanına bırak abinim zorlamayla olmaz ddedim.

Bu başka aile işi zor oluyormuş cidden.

X