kardeş kediler birbirini tanır mı?

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
merhaba hanımlar,

yaz ortasında ailece tatile gitme durumumuz var. 3.5 aylık erkek kedimiz var 2 aydır bizimle. akrabamdan sahiplenmiştik. 5 gün civarı bir tatil için kedimizi sahiplendiğimiz akrabamıza mı emanet etsek diye düşündük. çünkü kendisinde bizimkinin annesi ve kız kardeşi var :) acaba kediler araya zaman girse bile anne, kardeş kedilerini tanır mı biliyor musunuz? veya çok kavga ederler mi acaba?

kediyi emanet etme kısmını çözemezsek yalnız kalmaması adına birimiz gitmeyecek tatile, evde kalacak. henüz akrabaya bahsetmedik tabii müsait midir bilmiyoruz ama ben bu kardeş tanıma meselesine takıldım biraz. çünkü akrabam geçenlerde telefonda bizim kediyi çok özlediğini, bir gün bize kardeşi olan kediyle gelmek istediğini falan söyledi beraber oynasınlar diye düşünmüş :KK70: sokakta beslediğim kardeş kediler genelde beraber takılıyorlar ama doğduklarından beri birlikteler işte onlar. eğer bizimki kardeşiyle anlaşamazsa akrabaya da eziyet olur eğer ona bırakacak olursak.

neyse, başka emanet edebileceğim birisi yok. anneme sen kediyle kal diyorum ama bozuluyor.

aslında ben 2 ay önce sahiplenirken kardeşiyle beraber sahiplenmek istemiştim annem izin vermemişti 2 kediyle uğraşamayız diye.

Onlarda kardeşlik mevhumu yok. Birlikte doğup büyüyen kardeş kediler, alışkanlık olduğu için birlikte takılabilirler. Eğer uzun süre birlikte yaşamış olsalardı birbirlerini tanırlardı ama kedinizin yaşı küçük, kardeşler uzun süre birlikte zaman geçirmemişler, bu durumda birbirlerini tanırlar mı bilemiyorum. Ancak sorun olacağını sanmıyorum. Bir iki tıslasalar bile sonra alışırlar. Kedinizi akrabanıza emanet edip tatile gidebilirsiniz.
Bu arada bir kedi bakmak ile iki kedi bakmak arasında pek bir fark yok, evde iki kedi olmasının avantajları daha fazladır; yanına kardeşi de sahiplenmeyi düşünebilirsiniz.

Annesi tekrar kızgınlık dönemine girmediyse bebeğini tanır ve bakar , kardeşleri de aynı şekilde. Fakat ben olsam tekrar annesinin yanına götürmezdim, çünkü bu hem anneyi hem de bebeği çok üzer tam unutmuşken ve size alışmışken. Bu gerçekten bebek için kötülük olur. Ya götürün sizinle ya da başka bir arkadaş , akrabaya bırakın.

merhaba hanımlar,

yaz ortasında ailece tatile gitme durumumuz var. 3.5 aylık erkek kedimiz var 2 aydır bizimle. akrabamdan sahiplenmiştik. 5 gün civarı bir tatil için kedimizi sahiplendiğimiz akrabamıza mı emanet etsek diye düşündük. çünkü kendisinde bizimkinin annesi ve kız kardeşi var :) acaba kediler araya zaman girse bile anne, kardeş kedilerini tanır mı biliyor musunuz? veya çok kavga ederler mi acaba?

kediyi emanet etme kısmını çözemezsek yalnız kalmaması adına birimiz gitmeyecek tatile, evde kalacak. henüz akrabaya bahsetmedik tabii müsait midir bilmiyoruz ama ben bu kardeş tanıma meselesine takıldım biraz. çünkü akrabam geçenlerde telefonda bizim kediyi çok özlediğini, bir gün bize kardeşi olan kediyle gelmek istediğini falan söyledi beraber oynasınlar diye düşünmüş :KK70: sokakta beslediğim kardeş kediler genelde beraber takılıyorlar ama doğduklarından beri birlikteler işte onlar. eğer bizimki kardeşiyle anlaşamazsa akrabaya da eziyet olur eğer ona bırakacak olursak.

neyse, başka emanet edebileceğim birisi yok. anneme sen kediyle kal diyorum ama bozuluyor.

aslında ben 2 ay önce sahiplenirken kardeşiyle beraber sahiplenmek istemiştim annem izin vermemişti 2 kediyle uğraşamayız diye.
Hayır, tanımaz. Anne kediler bebeklerini vakti gelince terk eder ve bir daha da yüzlerine bakmazlar. Aynı ortamdalarsa yavru kedi büyüdüğünde anneyle çiftleşebilir. Kardeşler de birbiriyle çiftleşirler. Kardeşlik, anne, baba ilişkileri yoktur. Kaç gün gideceksiniz? Kediye yeterli su ve mama bırakırsanız 3-4 gün tek başına kalabilir. Daha uzun süre yok olacaksanız eğer güvendiğiniz ve hayvansever komşunuz yok mu? 2-3 günde bir suyunu mamasını kontrol etsin yeter.

Bizim ilk kedimizle sonradan aldıgım kedim bibi birlikte büyûdüler kardeş degillerdi sonra evlendim bibimi evime getirdim ama senede 1 sefer illa anneme gidiyordu ilk bir iki tıslayıp benimki sonra alısiyordu çunkü evi taniyordu orda büyüdügü için muhtemelen sizinkilerde sorun yasamaz

X