Karın germe , diastazis rekti ve meme diklestirme sürecim

ne kadar kilo alırsak alalım doğum kiloları kadar inatçı olacaklarını sanmıyorum 🫠 biraz diyet ve sporla veririz bence
ve zaten birkaç ay ödem de atarız daha

bolca su içmeye gayret etmeliyiz ödemi öyle atarız ekstradan yeşil çay içiyorum ben ve kepek ekmeği tüketiyorum
bunlar zaten rutinimdeydi gerçi de
şişkinliği azaltıyor baya

V şeklinde yatmayı sanırım dik yürümeye başlayınca bırakacaz gibi ama bayramdan sonra kontrolüm var Dr sorup size de bilgi veririm
Ameliyat sonrası kaç kere kontrolün oldu ve neler yaptı doktorun. Ben 1 kere 4. günüm
görüşebildim bu yüzden birşeyler eksik veya yanlış yapıyormuşum gibi hissediyorum mesela doktorum vermediği için pansuman yapmadım krem vs kullanmadım

Ameliyat sonrası kaç kere kontrolün oldu ve neler yaptı doktorun. Ben 1 kere 4. günüm
görüşebildim bu yüzden birşeyler eksik veya yanlış yapıyormuşum gibi hissediyorum mesela doktorum vermediği için pansuman yapmadım krem vs kullanmadım
Ben de 1 kez gittim drenler çıkarken 6.günümde ..
12.günüm bugün
Her gün pansuman yap dedi batikon ile harici V şeklinde yat,ağır kaldırma dedi.
aman aman bilgi vermedi benimki de
gerginim baya Ben de yaa bir şey olmasından çekiniyorum ama telefonla soruyorum takılınca
biraz rahat bir doktor
eğil bükül yemek yap araba kullan bir şey olmaz diyor

pansuman önemli bence yaa
ama her doktor farklı ve kişiye göre
telefonla sorsan mı acaba pansuman
nöbetçi eczaneden malzemeleri alıp yapardın
korse takıyorsun ama di mi

pansuman önemli bence yaa
ama her doktor farklı ve kişiye göre
telefonla sorsan mı acaba pansuman
nöbetçi eczaneden malzemeleri alıp yapardın
korse takıyorsun ama di mi
4. gün gittiğimde sormuştum dikişlerimde bantlar var onlar yeterli banyoya vs rahat gir dedi pansuman demedi

hanımlar nasılsınız
2. haftam doldu bugün
sırt ağrısı dışında sıkıntım yok
dik yürümek istiyorum artık belim inanılmaz ağrıyor 😔

Benimde 2. haftam doldu bende ek yastıksız ne zaman yatabileceğimizi sormak istiyorum
evet yatış şeklide bitirdi beni 😔 pazartesi doktora soracağım ama kendim kendime de ne dik yürüyebiliyorum istesemde ne de düz yatabiliyorum

bu ameliyatta beni zorlayan tek şey bunlar oldu off

Mia merhaba nasılsın?
Bir şey sormak istiyorum sana , benim pubisin hemen üstü karnımdaki dikişde halâ sertlik var 25 kuruş 50 kuruş kadar
Sende de var mı böyle bi durum bu ara çok koşturdum ondan mı oldu diye bi gerildim
Tam göbek deliği hizasında bahsettiğim yer
Ve halâ ödemliyim
Sen nasılsın sürecin nasıl gidiyor 🤩
miaselinam miaselinam

Dik durabiliyorum ev içinde yürüyebiliyorum ama yürüyüşe çıktıysam yürüyemiyorum
doktorum yavaş yavaş dik yürüyebilirsin dedi ama net bir şekilde dik yürü demediği için bekleyeceğim 1 hafta daha 🥺

2 hafta daha yan yatma ve yatış pozisyonunu koru dedi, V şeklinde yatışa devam yani

doktorum yavaş yavaş dik yürüyebilirsin dedi ama net bir şekilde dik yürü demediği için bekleyeceğim 1 hafta daha 🥺

2 hafta daha yan yatma ve yatış pozisyonunu koru dedi, V şeklinde yatışa devam yani
Perşembe günü tam 3 haftam doluyor öyle gideyim kontrole diye düşünüyorum yani sizin doktor v yatışı 1 aya tamamlıyor değil mi

Mia merhaba nasılsın?
Bir şey sormak istiyorum sana , benim pubisin hemen üstü karnımdaki dikişde halâ sertlik var 25 kuruş 50 kuruş kadar
Sende de var mı böyle bi durum bu ara çok koşturdum ondan mı oldu diye bi gerildim
Tam göbek deliği hizasında bahsettiğim yer
Ve halâ ödemliyim
Sen nasılsın sürecin nasıl gidiyor 🤩
miaselinam miaselinam
Canım mesajını yeni gördüm kusura bakma. Hayır yok bende. Ama benim sıkıntım göbek deliğim recti sebebi ile dısarı cıkıktı ve orda yumru olusuyordu. O bir miktar düzeldi. Daha dogrusu suan düz durdugumda yok ama sırtımı geriye atayım ya da mekik ceker gibi yaparsam kücük bir yumru beliriyor. Ama doktor demisti zaten zor toparladım ve toparlanacağından ümitli degildim. Ona ragmen toplanmıs karnın dedi. 3 . Ay kontrolüydü bunu dediğinde. Agrı yapmıyor eskisi gibi dısardanda belli degil. O yüzden rahatsız olmuyorumben. Birde diğer bi kafama taktıgım olay öne dogru egildiğimde karnımı büktügümde burusuk gbi oluyor deri. Ama dik durdugumda oturdugumda düz. Herhalde normal. Cünkü o kadar gergin olması demek bi daha dogrulamam demek :) ömür boyu egik gezerim mantıken :)

Merhaba canım geçmiş olsun bende 13 gün önce bbl karım germe oldum sen nasıl yatıyorsun
Ah canım geçmiş olsun mesajını yeni gördüm yüzüstü yatmak imkansız mağlum ben birde basenlerimi geniş istemiştim yanda yatamadım mecburen sırt üstü yattım basen altına bbl yastığı koyarak biraz belimden itibaren yastıkla destekleyerek popodaki basıncı azaltmaya çalıştım

X