Karnımdaki şişlik ve stres

Merkur Retrosu

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2018
5.846
23.287
27
Merhabalar kk üyeleri.

Uzun zamandır bağırsaklarımdan (kabızlık, gaz sorunları) ve karnımdaki kocaman şişlikten rahatsızım. Karnım balon gibi duruyor.

Bir süre önce gittim dahiliye doktoruna ve röntgende hiçbir sorun çıkmadı. Durumun stresten kaynaklandığını söyledi doktor. Sana gene de bağırsak için ilaç yazıyorum ama stresi bırakmadıkça ilaçlar hiçbir etki etmez sırf için rahatlasın diye yazıyorum bu ilaçları dedi.

Bu arada gerçekten stresli biriyimdir. Geçmişte psikologlara da gittim. Gelecek kaygısı kökenli streslerim var hep. Okulu bitirememe, iş bulamama, başarısızlık korkusu gibi şeyler. Geçmişte 2-3 ay kadar antidepresan kullanmışlığım bile var.

Ama gelin görün ki hiçbiri karnımdaki şişliğin inmesine fayda etmedi. Yani sonuçta burada konu açan çoğu kadının veya sokaktaki çoğu insanın dertleri sorunları stresleri var ama niye bir tek benim stresten dolayı karnım şiş vaziyette anlayamıyorum. Benim gibi böyle bir sıkıntı yaşayıp da atlatmayı başaran oldu mu çok merak ediyorum. Yazarsanız çok sevinirim.

Sırf bu çirkin görüntü yüzünden fiziğime de kafayı takmış durumdayım şimdi de bunu stres ediyorum kendime. 10 gündür spor yapıyorum belki etki eder diye ama tık yok.

Stresten dolayı ilk etkilenen organımız bağırsaklarımız olur. Ben iyi bir psikoterapi aldığınızı düşünmüyorum. İyi bir psikologa gidip üstesinden gelebilirsiniz. Stresin size zarar verdiğini bildiğiniz halde devam etmemelisiniz. Biraz rahatlayın dünyanın sonu değil ya. Stres bir süre sonra farklı rahatsızlıklara da yol açar. Umarım üstesinden gelirsiniz💐

Stresten dolayı ilk etkilenen organımız bağırsaklarımız olur. Ben iyi bir psikoterapi aldığınızı düşünmüyorum. İyi bir psikologa gidip üstesinden gelebilirsiniz. Stresin size zarar verdiğini bildiğiniz halde devam etmemelisiniz. Biraz rahatlayın dünyanın sonu değil ya. Stres bir süre sonra farklı rahatsızlıklara da yol açar. Umarım üstesinden gelirsiniz💐

Belki de iyi bir psikoterapi alamamışımdır doğru. Çünkü maddi durum sebebiyle daha uygun fiyatlı bir psikoloğa gittim önce. Sonra ordan verim alamayınca üniversitemin psikoloğuna gittim (ücretsiz). Burada da dertleşme üzerine gittik genelde. Yani eskiye göre daha iyiyim ama yine de yenemedim stresi. Param olsa iyi bir psikolojik tedavi alacağım ama param yok

Çok teşekkür ederim inşallah düzelir her şey :110:

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki de iyi bir psikoterapi alamamışımdır doğru. Çünkü maddi durum sebebiyle daha uygun fiyatlı bir psikoloğa gittim önce. Sonra ordan verim alamayınca üniversitemin psikoloğuna gittim (ücretsiz). Burada da dertleşme üzerine gittik genelde. Yani eskiye göre daha iyiyim ama yine de yenemedim stresi. Param olsa iyi bir psikolojik tedavi alacağım ama param yok

Çok teşekkür ederim inşallah düzelir her şey :110:
Emin olun her şey sizin elinizde. Herhangi bir konuda stres yaptığınızda hayati bir mesele olmadığı sürece hiçbir şeyin sizden daha mühim olmadığını hatırlatın kendinize. Dünyaya bir kez geliyoruz ve bu şekilde geçmesin ömrünüz😕

Tıp fakültelerinde tamamlayıcı geleneksel tıp üniteleri oluyor doktorunuzun verdiği ilaçla birlikte belki bi akapunktur deneyebilirsiniz.

kadin doguma da bir muayene olun. bazen bazi hastaliklarla beraber goruluyor bu durum. ara ara kontrol olun yine de.

Merhabalar kk üyeleri.

Uzun zamandır bağırsaklarımdan (kabızlık, gaz sorunları) ve karnımdaki kocaman şişlikten rahatsızım. Karnım balon gibi duruyor.

Bir süre önce gittim dahiliye doktoruna ve röntgende hiçbir sorun çıkmadı. Durumun stresten kaynaklandığını söyledi doktor. Sana gene de bağırsak için ilaç yazıyorum ama stresi bırakmadıkça ilaçlar hiçbir etki etmez sırf için rahatlasın diye yazıyorum bu ilaçları dedi.

Bu arada gerçekten stresli biriyimdir. Geçmişte psikologlara da gittim. Gelecek kaygısı kökenli streslerim var hep. Okulu bitirememe, iş bulamama, başarısızlık korkusu gibi şeyler. Geçmişte 2-3 ay kadar antidepresan kullanmışlığım bile var.

Ama gelin görün ki hiçbiri karnımdaki şişliğin inmesine fayda etmedi. Yani sonuçta burada konu açan çoğu kadının veya sokaktaki çoğu insanın dertleri sorunları stresleri var ama niye bir tek benim stresten dolayı karnım şiş vaziyette anlayamıyorum. Benim gibi böyle bir sıkıntı yaşayıp da atlatmayı başaran oldu mu çok merak ediyorum. Yazarsanız çok sevinirim.

Sırf bu çirkin görüntü yüzünden fiziğime de kafayı takmış durumdayım şimdi de bunu stres ediyorum kendime. 10 gündür spor yapıyorum belki etki eder diye ama tık yok.
Bol bol limonlu ılık su için detoks suları hazırlayın ödem olabilir aynı sorundan bende dahiliyeye gittim ilaçlar fayda etmesi yürüyüş yap demişti yaptım birazcık rahatladım

Kekik çayını denediniz mi? Kabızlığa ve sindirime çok iyi geliyor. Bir araştırın isterseniz🌹 çok çok geçmiş olsun.

Stres bütün hastalıkların başı malesef...
Kendinizi kontrol edin acaba süt yoğurt peynir yediğinizde ve hatta meyva tatli icecekler ictiginizde bu şişlik baş gösteriyor mu...
Laktoz probleminiz olabilir ve tatli seylere karsida ayni sorun yaşanıyor, kendimden biliyorum... Geçmiş olsun ... :KK69:

Benim karnımda şiş.
Hatta bildiğin sağ kasığım şiş (şu iç çamaşırının hizasında olan bölüm.)
Özellikle sinirli stresli olduğum dönemlerde sosis görünüşünü alıyor, bastırınca içine giriyor falan.
En başta fıtık diyip röntgen çektirdim ama orada da birşey çıkmayınca psikoloğa yönlendirildim
Aynı şekilde stresten ve karamsar yaşam tarzından olduğunu söyledi doktor
Benimki de geçmedi, geçmiyor
Kafam tam anlamıyla rahatlamaya a kadar da geçmeyecekmiş.

10 gün spor yapınca zaten bi tık olmasını beklemeyin.
O fit vucutlar aylar hatta yıllar aliyor 😄
Bende böyle başlar aa olmadı ya deyip bırakirim ya da sıkılırım ama gercek bu.
Daha kapsamlı bir doktora gidin bence,
Gazli icmeyin boy kilo endeksinize bakın. Belki o göbek yağdır. Ve odem attiran bitki çayları için. Akşam yatmadan da 1 tatlı kaşığı zeytin yağı iyi geliyor diyorlar ya da kuru kayısı.

Merhabalar kk üyeleri.

Hemen tarif veriyorum canım 1 aydır kullanıyorum bu tarifi o kadar rahatım ki karnım dümdüz oldu. 1 yemek kaşığı yeşil çay 7-10 yaprak tazen naneyi sıcak suyla 15 dk. demle ve süz. 1-2 saat beklet soğusun. Sonra onu bir sürahiye koy ve üzerini soğuk suyla tamamla ve buzdolabına koy. Eğer istersen içine yarım limon sıkabilirsin. Ertesi gün de o bir sürahi karışımı gün içinde akşama kadar tüket bitir. Ben her gün akşamdan hazırlıyorum. Ve içerken de içine buz da atıyorum bu sıcaklarda enfes bir içecek oluyor :KK66: 3 günden sonra karnımdaki şişlik inmeye başladı benim bilgin olsun :KK66:

X