Kaşık mama önerisi

Bebek Pirinç unu da aldım fakat içinde arsenik olduğunu duyunca fazla kullanmadım . Ne kadar organikde olsa oluyormuş. Zaten irmiği de bir tatlı kaşığından yapıyordum öyle kase doldurmuyordum. Ona rağmen benim ki 700-750 Gr alıyordu o aylarda. Bebek irmiği hiç kabız yapmadı .. sabahları da basda karışık veriyordum sonra tek tek vermeye başladım daha iyi oldu . Hatta yulaf unudan yumurtaya katıp öyle yapıyordum daha besleyici oluyordu. Mısırın unuda kullanıyordum kahvaltıda az peynirle kuymak tarzı yapıyordum .yumurtalı Tarhanada çok iyi oluyordu cesitlendirilebilir yani kahvaltida.
ayyyy ben de çok az kullanıyorum ama bilmiyordum bunu 🥴 çok teşekkür ederim hepsinden aldım ama çok tarif bilmiyordum. irmiği 1-2 defa kullandık tereddüt ettim çok sağ olun

Aynen biraz arttırmak lazım verdiklerimi ama şu bile içmiyor icemiyor içmek istemiyor
Deneyin sürekli aynı şeyleri deneme düşün sabah akşam sen aynı şeyi yesen hoşuna gider mi şuan bebeğime tavuk ve kemik suyuyla çorba yapmalısın öğün anlayışına geçmen gerek

çorba olarak

az zeytinyağının içine biraz soğan- havuç katıyorum sonra mercimek ya da biraz pirinç veya bulgur + sıcak su pişince çatalla ezip veriyorum. bu tarifin içine evde ne sebze (brokoli-patates-ıspanak-biber vs..) ya da kıyma veya kemik suyu - tavuk suyu hangisi varsa ekliyorum.
Soğan sarımsak katabilirim demi çorbalara ben katmadan yapıyorum tuz şeker zaten kullanmıyorum hicbirseyde . Zeytinyağı havutc patates bulgur falan katıyorum . Biraz farklı şeylere geçeyim. Aynen diş çıkarıyor .grip olmuş çok zor .uykuları zaten kötüydü hiç uyumuyor hiç yemiyor

Soğan sarımsak katabilirim demi çorbalara ben katmadan yapıyorum tuz şeker zaten kullanmıyorum hicbirseyde . Zeytinyağı havutc patates bulgur falan katıyorum . Biraz farklı şeylere geçeyim. Aynen diş çıkarıyor .grip olmuş çok zor .uykuları zaten kötüydü hiç uyumuyor hiç yemiyor
Soğan sarımsak kemik suyu tavuk suyu 8. Aydan sonrada kuzu kiymasiyla başlayabilirsiniz etlerede . Pırasa karnabahar bezelye bunlarada geçin . Mesela pirasa soğan yemeklere biraz tatlılık verir benim bebgim cok severdi. Semizotlu bulgurlu yemek yapabilirsiniz çatalla ezip yedirebilirsiniz.kirmizi biberi rendeleyip salça gibi kullanabilirsiniz.
Zaten hastaysa ve diş cikarma döneminde yememesi normal geçince düzeliyor yemeleri.

Soğan sarımsak kemik suyu tavuk suyu 8. Aydan sonrada kuzu kiymasiyla başlayabilirsiniz etlerede . Pırasa karnabahar bezelye bunlarada geçin . Mesela pirasa soğan yemeklere biraz tatlılık verir benim bebgim cok severdi. Semizotlu bulgurlu yemek yapabilirsiniz çatalla ezip yedirebilirsiniz.kirmizi biberi rendeleyip salça gibi kullanabilirsiniz.
Zaten hastaysa ve diş cikarma döneminde yememesi normal geçince düzeliyor yemeleri.
benim bebişim kuzu kıymayı hiç sevmedi sanırım ben de hiç tüketmediğim için. o yüzden mecburen dana kıyma kullanmaya başladım. ilikli kemikten su çıkardım çorbalara ekliyorum. pırasayı hiç denememiştim soğan yerine de kullanılabilir deneyeyim😍

tabiii katabilirsiniz ilk yemeye başladığında tadım yaptırdınız mı? bir de kaç aylıktı unuttum kusura bakmayın
diş ve hastalık iştahlarını çok etkiliyor kuzuların. çok geçmiş olsun 🌷

Aynen yapacağım hepsini zamanla inşallah tsklr .🌼 Evet ya hasta oldu hiç yemiyor bide dişleri çıkıyor baya zorluyor bizi inşallah geçer hepsi

tabiii katabilirsiniz ilk yemeye başladığında tadım yaptırdınız mı? bir de kaç aylıktı unuttum kusura bakmayın
diş ve hastalık iştahlarını çok etkiliyor kuzuların. çok geçmiş olsun 🌷
7 aylık yeni soğan sarımsak hiç tadım yaptirmamistim bugün direk çorbaya koydum . Kırmızı mercimek ye ilkkez koydum ama yine yemedi

7 aylık yeni soğan sarımsak hiç tadım yaptirmamistim bugün direk çorbaya koydum . Kırmızı mercimek ye ilkkez koydum ama yine yemedi
Ben yoğurtla yemek yediriyorum bebeklerinin hepsi yoğurdu çok seviyordu aynı kaşığa önce yemek sonra yoğurt koyuyordum öyle yediyorum hala. Tavsiye ederim. Yada kavonuzu elime alıp bir yemekten bir yoğurttan şarkılar falan derken yemeğini yediriyorum tavsiye ederim.

Ben yoğurtla yemek yediriyorum bebeklerinin hepsi yoğurdu çok seviyordu aynı kaşığa önce yemek sonra yoğurt koyuyordum öyle yediyorum hala. Tavsiye ederim. Yada kavonuzu elime alıp bir yemekten bir yoğurttan şarkılar falan derken yemeğini yediriyorum tavsiye ederim.
Yoğurt veriyorum deniyorum sürekli ama seviyordu da şu son zamanlar onuda pek sevmiyor tsklr deneyeceğim hepsini

X