Kasüstü damla protez taktıranlar buraya

Evet dün oldum hala hastanedeyim..Hamd olsun güzel geçti baskı ve ağrı gözümde büyüttüğümüz kadar kötü değil..ilk saatler biraz zordu bugün daha iyiyim çok şükür..
Gözünüzaydın 🌿 inşallah çabucak toparlanırsınz size kac cc takılmıştı kasaltı mıydı

Büyük gün geldi çattı benim için🥲 geçen hafta doktorum hastalandığı için ertelenmişti yarın öğleden sonra inşallah ameliyata giricem. Son kararımızı kasüstü 295 cc olark verdi tekrar baktı bana ve dokumun çok iyi durumda olduğunu ve kasüstünü kaldırabileceğimi söyledi. Kasüstünü de kas zarı altı tekniği ile yapıyormuş zaten. Tabi yine de herşey bence ameliyat anında belli oluyor cc durumu felan. Hayırlısıyla inşallah narkoz korkum olmaz rahatça girer çıkarım. Lütfen bana şans dileyin…

Eve geldim kızlar, sürecimi bende paylaşmak isterim malum bu okuduğumuz süreçler bize çok yardımcı olmuştu. Bana kasüstü (kas zarı altı) 295 cc mentor damla takıldı. Zaten öncesinde 275-295 arasında kalmıştk gayet de uygun olunca doktorum onu takmış. Dokum olduğu için kasaltı tercih etmedik. Genellikle hiç dokusu olmayanlara kasaltı takılıyor. Şunu söyliyim ki bence kasüstü çok konforlu. Okuduğum ve başıma gelecek diye beklediğim bir çok şey gelmedi. Mesela yemeğimi kendim yedim, tuvalete kendim gittim saçlarımı kendim topladım gibi gibi. Ha su var gerginlik hissi yoğun ağrıdan çok o his vardı. Eğer çocugu olanlar varsa mastit hissi verio. Sanki sütüm dolmuş kanallarm tıkanmış mastit olmuşum:) narkozdana ayılma kısmı yine benim korkularım arasındaydı. Çok şükür gayet normal bi şekilde uyandım, boğazımda gıcık vardı sadece. Arada oksurttu ama rahatsizlik boyutunda degildi. Hastanede 1 gece kaldim direnlerim ertesi gun cikti zaten 17:00 gibi de eve geldim. Su an sol gogsumde bi dikis sızısı hissediyorum, sagda yok. Normaldir inşallah:) sormak istediğiniz ne varsa seve seve cevaplarım. Bende merak ettiğim acaba ne zaman yumuşarlar?

Nasıl oldunuz odemleriniz sisliginiz ağrınız nasıl bende 19 Aralık'ta oldum
Gayet iyim çok şükr ben 3. Günden itibaren dışarı çıkmaya başladım alışverş felan ödemlerim yavaş yavaş iniyor tabi gergin hala ama rahatsız etmior. Bazen unutup ani hareketler çok yapıorm ama dikkat etmek lazm protezin oturması için, sizin nasıl gidio

Gayet iyim çok şükr ben 3. Günden itibaren dışarı çıkmaya başladım alışverş felan ödemlerim yavaş yavaş iniyor tabi gergin hala ama rahatsız etmior. Bazen unutup ani hareketler çok yapıorm ama dikkat etmek lazm protezin oturması için, sizin nasıl gidio
Benimde ağrım yok fakat ödem çok banda başladım protez aşağı inmesi için o çok sıkılıyor onun dışında kasintim var azcik

Benimde ağrım yok fakat ödem çok banda başladım protez aşağı inmesi için o çok sıkılıyor onun dışında kasintim var azcik
Bende bant korse yok sadece ayyıldızn bi sütyeni var neden sadece o var onu da bilmiorm doktor bu yeterli diyo herkese onu kullanıomş

Eve geldim kızlar, sürecimi bende paylaşmak isterim malum bu okuduğumuz süreçler bize çok yardımcı olmuştu. Bana kasüstü (kas zarı altı) 295 cc mentor damla takıldı. Zaten öncesinde 275-295 arasında kalmıştk gayet de uygun olunca doktorum onu takmış. Dokum olduğu için kasaltı tercih etmedik. Genellikle hiç dokusu olmayanlara kasaltı takılıyor. Şunu söyliyim ki bence kasüstü çok konforlu. Okuduğum ve başıma gelecek diye beklediğim bir çok şey gelmedi. Mesela yemeğimi kendim yedim, tuvalete kendim gittim saçlarımı kendim topladım gibi gibi. Ha su var gerginlik hissi yoğun ağrıdan çok o his vardı. Eğer çocugu olanlar varsa mastit hissi verio. Sanki sütüm dolmuş kanallarm tıkanmış mastit olmuşum:) narkozdana ayılma kısmı yine benim korkularım arasındaydı. Çok şükür gayet normal bi şekilde uyandım, boğazımda gıcık vardı sadece. Arada oksurttu ama rahatsizlik boyutunda degildi. Hastanede 1 gece kaldim direnlerim ertesi gun cikti zaten 17:00 gibi de eve geldim. Su an sol gogsumde bi dikis sızısı hissediyorum, sagda yok. Normaldir inşallah:) sormak istediğiniz ne varsa seve seve cevaplarım. Bende merak ettiğim acaba ne zaman yumuşarlar?
Mrblar 1yılı geçmiş ameliyat olalı umarım aktifdinizdir formda şuan nasıl durumunuz memnunmusunus sarkma vs oldumu ve doğal duruyormu üst kısmından belli oluyormu mümkünse özelden dekolte fotosu paylaşabilirmisibiz

Mrblar 1yılı geçmiş ameliyat olalı umarım aktifdinizdir formda şuan nasıl durumunuz memnunmusunus sarkma vs oldumu ve doğal duruyormu üst kısmından belli oluyormu mümkünse özelden dekolte fotosu paylaşabilirmisibiz
Merhaba hayr henüz 3 hafta oldu:) yani aralık sonunda olduğum için sanırm 1 yıl sandınız. Gayet doğal ve güzel duruyorlar su an

Merhaba hayr henüz 3 hafta oldu:) yani aralık sonunda olduğum için sanırm 1 yıl sandınız. Gayet doğal ve güzel duruyorlar su an
Ben de 31 inde olacağım. Damla istiyorum ama çoğu kişi dönüyor şekli bozuluyor demiş. Foto atabilir misiniz özelden acaba

Ben de 31 inde olacağım. Damla istiyorum ama çoğu kişi dönüyor şekli bozuluyor demiş. Foto atabilir misiniz özelden acaba
Merhaba eşime söz verdim görsel atamam ancak benim tam istediğim gibi oldu☺️ doktorm dönme ihtimalinin çok çok nadir oldugunu eğer 6 hafta dikkat edersem bir sorun yaşanayacagımı söledi bendr güvendim. Şekil bozukluğu olmaz. Daha doğrusu damlaya has bir durum değil. Benm arkadaşm 13 sene evvel takdırdı yuvarlak 2 doğumdan sonra şekli bozuldu. İçinize nasıl sinecekse öyle olur umarım❤️

Merhaba eşime söz verdim görsel atamam ancak benim tam istediğim gibi oldu☺️ doktorm dönme ihtimalinin çok çok nadir oldugunu eğer 6 hafta dikkat edersem bir sorun yaşanayacagımı söledi bendr güvendim. Şekil bozukluğu olmaz. Daha doğrusu damlaya has bir durum değil. Benm arkadaşm 13 sene evvel takdırdı yuvarlak 2 doğumdan sonra şekli bozuldu. İçinize nasıl sinecekse öyle olur umarım
Benim araştırdığım kadarıyla da dönme riski çok çok az. İstediğiniz gibi olduğuna sevindim 😊 darısı başıma. Ben de omuz meme ucu mesafesine göre motiva ergonomixte karar kıldım.

Benim araştırdığım kadarıyla da dönme riski çok çok az. İstediğiniz gibi olduğuna sevindim 😊 darısı başıma. Ben de omuz meme ucu mesafesine göre motiva ergonomixte karar kıldım.
Hadi hayırlı olsun şimdiden☺️ inanın ameliyat hiç zor değilmiş, bir hemşire bana 3 gün, 10 gün, 30 gün gibi düşün evreleri demişti, hakikaten de öyle oldu. Şu an o kadr rahatm ki maşallah diyim, sizinde öyle olur umarım🌿 yazarsınz sürecinizi

Hadi hayırlı olsun şimdiden☺️ inanın ameliyat hiç zor değilmiş, bir hemşire bana 3 gün, 10 gün, 30 gün gibi düşün evreleri demişti, hakikaten de öyle oldu. Şu an o kadr rahatm ki maşallah diyim, sizinde öyle olur umarım🌿 yazarsınz süreciniz
Çook teşekkür ederim. 🙏🙏 umarım kolay atlatırım süreci. Darısı bana 🥰

Öncelikle herkese selam. Bir gün bu foruma yazmak bana da nasip oldu:) uzuun yıllar araştırdım araştırdım okudum okudum ve sonunda bende meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdim. Eğer kasüstü olanlar varsa yazarsa çok sevinirim. Ama bende panikatak var ne olur kötü tecrübelerinizi yazmayın:) süreci okumak istemeyenler için en önemli bir kaç maddeyi önden yazayım; 1-protez markası 2-doktor 3-kasaltı mı kasüstü mü bunun kararını tek doktorla değil mümkünse iki üç doktor gördükten sonra karırının verilmesi. Neyse ben 14 aralık çarşambaya gün aldım. Size karar verme sürecimi ve nasıl bu noktaya kadar gelebildiğimden bahsetmek istiyorum çünkü benim gibi çok fazla kadın ve genç kız var bi nebze yardımcı olursam ne mutlu. Neyse uzatmadan konuya geçiyorum. Ben yıllarca istedim bu ameliyatı ancak panikatak illetinden mi nedir bir türlü cesaret edemiordum. Bir de narkoz korkusu tabi. Neyse bir şekilde çevremde ameliyat olanları gördükçe ziyaret ettikçe cesaret ettim tabi sırada doktor konusu vardı. Benim kafamda 3 doktor vardı çünkü çevremde en az benm kadr hassas olduundan yaptıranlar referansm oldu. Önce birini daha gitmeden eledim kullandığı marka motivaydı çünkü, bu arada motiva kötü bir marka asla değil hatta fda onayı almak üzereymiş ama işte ben pinpirikli bi tip olduumdan kesinlikle mentoru kafaya koymuştm. Sonra ilk zorluda bir profesore gittim, kendisi hem çevremden birini ameliyat etmişti hem de tabi onu da arastrmıştm epey. Ha bu arafa ben doktorlara gitmeden önce nerdeyse ansiklopedi yuttuğm için bu konuda şunu derdim kendime, bence benm göğüs çapım var bence benm dokumda iyi sadece içi boş o yüzden bana kasüstü olmalı ve damla olmalı vs :) kendime teşhis koydm yani neyse doktor bana kasaltı yuvarlak olmalı dedi ben zsten genelde o şeklde yapıorm diyince bende itiraz etmedm ondan daha ii bilememya. Ama işte bi üzüldm kasaltından tırsıodm biraz malum ilk hafta verdiği bası hissi biraz zornuş bende de en büyk korku nefes darlıgı. Bir de güvendiğim birkaç doktor yazısında kasüstünün en doğal bölge olduğunu, kasaltını mecbur olmadıkça seçmemek gerektiğini anladım. Bu arada asla yanlış anlamayn kasaltı yanlış die birşey asla yok doğru memeye doğru işlemi yapmak vardır. Sadece tek nokta orasıymış gibi olması yanlış. Neyse sonra nerede ameliyat edeceğini sorduumda isim vermiym bi estetik merkezinin ismini verdi. Aslında doktora aşırı ısındm çok iyi bir kadındı belli becerikli de ama işte ah bu panikatak korkusu:) ben hastane olmadıından biraz soğudum duruma. Eve döndm ve kendimi acaba ne kadr sürede bu fikre alıstrrm die düşünüodm cnku doktoru baya sevmiştim. Neyse elimde kalan ikinci doktorda benm 5 sene önce ilk düşündüğm doktordu hatta asistanı benmle telefonda yaklaşık 15 dk konusmustu hiç unutmam:) bir de çok yakn zamanda da iki arkadasımı ameliyat etti. Bu arada iki doktorla yüzyüze görüştm ama kaç doktorla telde bilmiorm:) neyse O da nişantasında bir dr, beni muayene etti ve sunu söyledi bence sana kasüstü çok ideal ve damla:) o kadr mutlu oldum ki bunu duyunca hocam bende zaten bunu istiodm ama peki neden bu bana yuvarlak olmaz mı dedim, hayr tabiki olur kasaltı yuvarlakta olur sen hangisini istersen dedi, senin dokun ve göğüs yapın ikisine de uygun dedi. Peki dönme riski die sordum? Korkma evet o ihtimal var ama yüzdesi çok az ve 6 hafta çok dikkat edersen bişi olmaz inşallah dedi. Damlayı öle çok istiodum ki inanın gerisini düşünmedim. Hastaneyi zaten biliordum florance night. de yapıormuş bu da beni tabi çekti. Bütçe yüksek arkadaşlar yani baya yüksek, diğer profta yüksekti ama bu biraz daha yüksek. Ama önemli olan içime sinmesiydi çnkü ben zaten bu bütçeyi aklımda kurmuştm. Bu arada sunu unutmayn devlet hastaneleri dahi mentor yapıyor yani aslnda aynı markayı kullanıolar bu veridğinz para sırf doktor farkı. O yüzden düşük bütçe ile de süper meme yaptırabilrsnz. Bi başkası yüksek bütçeyle de rezil edebilr memelerini. Yani burda pahalı doktor ii die bişi yok. Ben sadece çevremde olanları referans alıp bütçemi de ayırdıım için bu parayı ödüorm. Neyse ölçü için kaç cc olması için ameliyattan önce yine bir araya gelicez ama kaba taslak 275 cc olabilr die konıstk. Ben 250-300 e kadr okeym. Ne fazlası ne azı dicem ama o iş ameliyatta netleşiomş sanırm. Mesela doktorm benm arkdaşa 250 dedi ameliyatta 225 taktı çnkü sığmamış. Baya küçktü dokusu. Ona yarı kasaltı yarı kasüstü, yuvarlak protez uygun gördü. Mesela o damla istemiş ama asla damla olmaz sana demiş. Yani sizn meme yapınızla da çok ilgili bir durm. O arkadaşmn göğüs üst kısmı kasıkla oyulmus gibiymiş alt kısımda meme varmış bu şeklde damla olmaz demiş. Bu da size belki fikir verir. Bana da dokun baya iyi, çevresi de var göğsünün dedi benim böle tam bi yuvarlak meme düşünün o şekil, sıfır sarkma zaten ne varda ne sarksın:) bi de bu memelerle 2ser sene emzirdm dedm ayrı sasırdı doku nası böle kalmış die. Neyse meme ultrasonumu çektirdim. Ayyıldızdan sporcu sütyenimi aldım. Şmdi heyecan ve telaşla o günğ bekliorm. Pazartesi günü anesteziciyle görüşücem ve ordan psikiyatrımı Arayp görüştürücem. Ben 3 senedir panikatak için tedavi görüorm çok çok iyim aslnda ama yeniden yaşamak istemediğimden bi önlem gibi sanki konusurlarsa daha rahat ederm. İlk narkozumda ben nefes darlığıyla uyandm böle bi kaç saniye sürdü belki ama bana ömür gibiydi. Aynı şeyi yaşamaktan korkuorm:KK43: inşallah yaşamam amin:KK43: neyse kızlar sormak istedikleriniz olursa burdaym, süreci sizlerle paylaşıcam. Bana şans dileyin:) çok heyecanlıyım kızzz:))) memebüyütme damlasilikon kasüstü

X