Kayınbabamın para istemesi

Kocanızın da verme hevesi var bence😀 durmadan gülerek anlatıp nabzı ölçüyor. Ciddi bir şekilde vermek istemese hiç anlatmazdı.
Elin kızı lafına ben de takıldım ama sizi rahatsız etmediyse banane🤣
Ben de vermezdim yalnız. Satmasaymış arabasını. Onun keyfi için kendi keyfimi mi bozayım. Aç değil açıkta değil.

parazit aile.

eşimin ailesi de böyle. evlenirken kuruş yardımları dokunmadı. 1 bilezik taktılar onuda eşim aldı.
yetmedi evlendik eşimden her ay 2000 tl istemiş borcu varmış. ben bunu 4.ay öğrendim.. set çektim.
sonra yetmedi takılarımı istediler pandemide 15 kişilik olan nikahımın takıları.. vermedim.
yetmedi görümce aradı babamın borçları varmış destek olun diye. bunlar yaşanırken bizim eşya borçlarımız var ve kirada oturuyoruz. kendisinin aylık geliri 60.000 ve kira falanda ödemiyor. neyseeee
yetmedi evini sattı daha küçük bir eve geçmek ve bitmeyen borçlarını ödemek için. kaynana sıfır dairede oturmak istedi ellerindeki para sıfır daireye yetmedi eşimden 200.000 tl kredi çekmesini istediler. hayır dedim. 200.000 kredi çekecek gücüm varsa kendime çekerim. eşim bencillikle suçladı. bu artık cinnetimin gelmesini sağladı :) eşimi evden kovdum :)

şimdi ayda bir falan görüşüyoruz hala her görüşmemizde birşeyler istiyorlar. son görüşmede evimdeki koşu bandını istediler. ama neyseki eşim hayır demeyi ve önce kendi evine bakmayı öğrendi.

Bence önce doğru düzgün konumu okuyup sonra yorum yapsaymışsınız. Ben size "parayı vereyim mi vermeyeyim mi" diye sormuyorum. Zaten vermeyeceğim. Konu bana gelirse benim konuşmam gerekirse ne yapmalıyım ne etmeliyim diye sordum. Gayet de haklıyım zaten. Yeni evli olduğumuzu o kadar borç ödediğimizi bilip bizim paramızı da hesaba katarak arabasını yükseltmek istemeseydi.
E istemeseydi. Ne yapmanız gerektiğine gelecek olursak siz muhatap olmadan eşinizin reddetmesini söyleyeceksiniz.

Kocanızın da verme hevesi var bence😀 durmadan gülerek anlatıp nabzı ölçüyor. Ciddi bir şekilde vermek istemese hiç anlatmazdı.
Elin kızı lafına ben de takıldım ama sizi rahatsız etmediyse banane🤣
Ben de vermezdim yalnız. Satmasaymış arabasını. Onun keyfi için kendi keyfimi mi bozayım. Aç değil açıkta değil.
Eşim ailesine düşkündür ama para mevzularında artık bıkmış birisi. Yine de çok merhametlidir yazın babası ne bileyim mahzun şekilde dursa verme potansiyeli olabilecek birisi. Umarım aramız böyle iyiyken karşı karşıya gelmeyiz.
El kızı konusundaki tutumunuz için teşekkürler.

parazit aile.

eşimin ailesi de böyle. evlenirken kuruş yardımları dokunmadı. 1 bilezik taktılar onuda eşim aldı.
yetmedi evlendik eşimden her ay 2000 tl istemiş borcu varmış. ben bunu 4.ay öğrendim.. set çektim.
sonra yetmedi takılarımı istediler pandemide 15 kişilik olan nikahımın takıları.. vermedim.
yetmedi görümce aradı babamın borçları varmış destek olun diye. bunlar yaşanırken bizim eşya borçlarımız var ve kirada oturuyoruz. kendisinin aylık geliri 60.000 ve kira falanda ödemiyor. neyseeee
yetmedi evini sattı daha küçük bir eve geçmek ve bitmeyen borçlarını ödemek için. kaynana sıfır dairede oturmak istedi ellerindeki para sıfır daireye yetmedi eşimden 200.000 tl kredi çekmesini istediler. hayır dedim. 200.000 kredi çekecek gücüm varsa kendime çekerim. eşim bencillikle suçladı. bu artık cinnetimin gelmesini sağladı :) eşimi evden kovdum :)

şimdi ayda bir falan görüşüyoruz hala her görüşmemizde birşeyler istiyorlar. son görüşmede evimdeki koşu bandını istediler. ama neyseki eşim hayır demeyi ve önce kendi evine bakmayı öğrendi.
Duruşunuzu korumasaydınız afedersiniz donunuza kadar isterlermiş cidden eşiniz de akıllanmazmış. Allah sabır versin

Eşim ailesine düşkündür ama para mevzularında artık bıkmış birisi. Yine de çok merhametlidir yazın babası ne bileyim mahzun şekilde dursa verme potansiyeli olabilecek birisi. Umarım aramız böyle iyiyken karşı karşıya gelmeyiz.
El kızı konusundaki tutumunuz için teşekkürler.
Herkes ailesine düşkündür. Kendini hiç suçlamasın. Karı koca çalışıp kendini sıkarak tüm yıl 20k biriktirebiliyorsa onu keyfi sebep için istemek benim vicdanıma çok ters.
Gidip gelip yazıyorum ama kendinizi bu kadar açıklamak zorunda olmanız beni çok üzdü. Babam diyor ki, eskiden bir kaç senede ev alabilirdik. Deterjandan hediye ev çıkıyormuş ya. Şimdi iki genç tüm yıl çalışıyor birikim 20k. 😞 Zamanında fırsat varken yemiş, almamış adam onu da istiyor.

Herkes ailesine düşkündür. Kendini hiç suçlamasın. Karı koca çalışıp kendini sıkarak tüm yıl 20k biriktirebiliyorsa onu keyfi sebep için istemek benim vicdanıma çok ters.
Gidip gelip yazıyorum ama kendinizi bu kadar açıklamak zorunda olmanız beni çok üzdü. Babam diyor ki, eskiden bir kaç senede ev alabilirdik. Deterjandan hediye ev çıkıyormuş ya. Şimdi iki genç tüm yıl çalışıyor birikim 20k. 😞 Zamanında fırsat varken yemiş, almamış adam onu da istiyor.
Çok teşekkür ederim desteğiniz o kadar kıymetli ki 🥺
Çok şükür durumumuz iyi, benim aileden gelen malım mülküm de var -babam kullanıyor tapusu bende, babamın bana hediyesi- eşimin ailesinde tam tersi durum var. Benim babam fakirlikten zenginliğe geçmiş birisi. Kpeder biraz keyfine düşkün gezmiş etmiş gençliğinde. Elinde para tutamıyormuş eşim söyledi. İmkanı varken falan almamış ev. Niyetlendiğinde de aksilik çıkmış vs. Şu anda da ev alması zaten imkansız halde.
Borçlarımız olmasaydı 100k da biriktirirdik ama borçlardan dolayı zaten bi maaştan daha çoğu komple ona gidiyor tek maaşın azıyla geçiniyoruz ona rağmen de savurgan değiliz eşim babası gibi değil ben de tutumluyumdur bu sayede üç beş koyabildik kenara. Bakalım şu an kpeder direkt olarak eşimden istemedi para. Aile içinde konuşuluyormuş eşimin kulağına çalınıyor kardeşleri tarafından. Direkt ister mi bilmiyorum

Çok teşekkür ederim desteğiniz o kadar kıymetli ki 🥺
Çok şükür durumumuz iyi, benim aileden gelen malım mülküm de var -babam kullanıyor tapusu bende, babamın bana hediyesi- eşimin ailesinde tam tersi durum var. Benim babam fakirlikten zenginliğe geçmiş birisi. Kpeder biraz keyfine düşkün gezmiş etmiş gençliğinde. Elinde para tutamıyormuş eşim söyledi. İmkanı varken falan almamış ev. Niyetlendiğinde de aksilik çıkmış vs. Şu anda da ev alması zaten imkansız halde.
Borçlarımız olmasaydı 100k da biriktirirdik ama borçlardan dolayı zaten bi maaştan daha çoğu komple ona gidiyor tek maaşın azıyla geçiniyoruz ona rağmen de savurgan değiliz eşim babası gibi değil ben de tutumluyumdur bu sayede üç beş koyabildik kenara. Bakalım şu an kpeder direkt olarak eşimden istemedi para. Aile içinde konuşuluyormuş eşimin kulağına çalınıyor kardeşleri tarafından. Direkt ister mi bilmiyorum
Senin aile mirasın hakkın zaten. Ama emeğinin istenmesi bu aşamada zalimce. Borçlar bitince yatırım yaparsınız. Kim ne yapıyorsa kendine yapıyor. Sağlık sorunu olur, elde yoksa borç bile bulunur. Evde erzak yoktur kendininkini paylaşırsın. Durumun vardır ya da 5, 10 bin hediyeler alırsın. Ama bu kadar borçla hem de size sormadan plan yapılmamalı. Önce gençler önünü görsün demek lazım. Öyle ya da böyle en güzel yıllar mahrumiyetle geçiyor. Yeni evli borç içinde yüzüyor. Onlardan beklentiye giren insan, salt bencil birisidir.

Senin aile mirasın hakkın zaten. Ama emeğinin istenmesi bu aşamada zalimce. Borçlar bitince yatırım yaparsınız. Kim ne yapıyorsa kendine yapıyor. Sağlık sorunu olur, elde yoksa borç bile bulunur. Evde erzak yoktur kendininkini paylaşırsın. Durumun vardır ya da 5, 10 bin hediyeler alırsın. Ama bu kadar borçla hem de size sormadan plan yapılmamalı. Önce gençler önünü görsün demek lazım. Öyle ya da böyle en güzel yıllar mahrumiyetle geçiyor. Yeni evli borç içinde yüzüyor. Onlardan beklentiye giren insan, salt bencil birisidir.
Biraz istemeye alışmış bi insan maalesef.. Allahtan kvalidem hiç öyle değil eşimin ev almasını da o engellemiş kendine ne yapacak o zaman diyerek

Beraber birikim yapmışsınız,Haliyle vermeyeceksinizdir.3 bin 5 bin değil.20 bin istiyor.Şu zamanda kenarda bir birikim olacak.Araba değiştirmek lüks işi şuanda.Kendine guveniyorsa alsın kp arabayı.Bizde de aynı durumlar var da gerisi geliyor.Tekrar tekrar istiyorlar.O yüzden ben de resti çektim.Kimseden hiçbir şey almadık kimse de istemesin diye.

Herkese selamlar.
Direkt konuya geçeyim.
Kayınbabamın eski kötü bi arabası vardı. Daha düzgün bi şey alabilmek için arabasını satmayı düşünüyodu ve kafasında plan yapmış "oğlumdan 20 bin alsam alsam kızımdan şu kadar alsam" diye. Kaynım da eşime bunu çıtlatmış konuşurken. Eşim de "beni elin kızıyla papaz etmesin" demiş. Bana gülerek anlattı. Tabii ki hoşuma gitti eşimin bu tutumu. Bir de biz daha yeni evli sayılırız, hala borçlarımızı ödüyoruz bir yandan da kenara üç beş bi şeyler atmaya çalışıyoruz. Eşim saç ektirmeye karar verdi yazın, bi de tatile çıkacağız. Onun parasını biriktiriyoruz. Kayınbabam da arabasını satmış ve şu anda pek bir birikimi falan yok. Borç bulur alırım araba mantığıyla satmış yani. Ve yine dillendirmeye başlamış oğlumdan 20 alırım falan diye. Eşimle ikimiz de çalışıyoruz bu arada. Yani eşimin kendi biriktirdiği değil ortak biriktirdiğimiz para o, hem de borç öderken kenara attığımız para. Görümcem babasına "abimden bi şey isteme onlar daha borç ödüyorlar" falan demiş ama bu saç ekme tatil mevzusu falan araya girerse o parayı ona kullanacağına bana ver demesinden korkuyorum. Eşim ailesine çok düşkündür ama beni ezdirmez zaten beni düşünerek yok demiş başta. Gene eşim gülümseyerek anlattı yani verme niyeti falan hala yok. Yazın önce onlara gidicez, sonra saç ekimi olacak, sonra tatile gidicez. İlk onlara gittiğimiz için kayınbabam araba konusunu sürekli açıp bak şu kadar eksik kaldı sizde varmış verseniz derse nasıl bi tavır takınmalıyım onu düşünüyorum. Kaynanam da bu arada bizden para alınması taraftarı değil hatta eşim evlenmeden kayınbabam eşim ona ev alsın diye biraz laf etmiş ama kayınvalidem bize alırsa kendisine ne yapacak falan demiş. Ailede bi tek kayınbabamın böyle isteme huyu var anlayacağınız. Kaynımda da var ama onun konusu burası değil. Önerilerinize açığım

Arkadaşlar benim aman kimseye para yedirmeyelim tarzı bi düşüncem yok. Biz kendimiz borç ödüyoruz elimizde 50k olsa 20k içinden vermek kolay gelir ama zaten elimizde avucumuzda olan tüm para bu kadar bütün birikimi vermek gerekiyor yani.
Ayrıca eşim el kızı diye kendi açısından demiyor kayınbabam benim biyolojik babam değil sonuçta. Eşimin söylerkenki niyetini de bana ne kadar düşkün olduğunu da bildiğimden bu laf benim canımı sıkmadı. Cımbızla çekmemenizi rica ediyorum. Ondan bu tarz hayır asla vermemeliyiz tarzı bi isteğim de daha önce olmamıştı hatta ev alacaklarsa ilerde paramız olursa destek olalım diye bizzat ben eşime söylemiştim. Eşim kendisi bi noktadan sonra istemiyor sebebi yıllarca zaten ailesine bakmış olması. Ailesinin parasıyla okumuş bi insan değil aksine okurken burs parasıyla bile ailesine destek olmuş bi insan eşim.

Bu arada birikmiş paramız 20k bile değil 12k şu anda. Yaza anca 20 olur. Nişanlandığımızdan beri ailemizden bi şey istemedik kendimiz yaptık her şeyi kendimiz aldık aylardır borç ödüyoruz ve tam elimize para geçti plan program derken bu ortaya çıkıyor. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurarak empati kurarak yazın. Ayrıca zaten iyi kötü bi arabası vardı. Aciliyet durumu olan bi şey değil.

Ne elin kızı lafıymış cidden pes. Kocam bana ana bacı sövmüş de ben sanırım rahatsız olmamışım tepkilerden bunu anlıyorum. Size ne eşimle aramdaki diyalogdan? Toksik kitle hemen cımbızlayacak bi şey bulmuş laf at da laf at. İstersem eşimle birbirimize küfrederiz. Size ne? Biz birbirini gayet seven birbirine çok düşkün bi çiftiz. Asla takılmadım o lafına, aksine benim de fikrimi düşündüğünden böyle davranması hoşuma gitti, direkt o benim babam vericem diye kocalar yok sanki de benim canım eşime laf ediyorsunuz burda.
Ayrıca ben tabii ki el kızıyım kpederim mesela kendi kızından da istiyor para, ben öz kızı değilim benden nasıl isteyebilecek? Bu adam benim babam değil ki. Aileye sonradan girmiş bi insanım ne oldu direkt öz kızı mı oldum? İnsan öz kızından para isteyebilir ama elin kızından isteyemez kendi kızı değil neticede. Anlamamakta direnmeniz çok tuhaf.
Sağlık olsa, ellerinde para olmasa anlarım ama böyle keyfi şeyler için para istenmemesi gerekir. Paraya ihtiyacı varsa arabasını satıp alabilir yani normalde de… ben ailemden asla para istemem, onlar da benden. Hatta bir oara verirsem borç, kuruşuna kadar hesap ederler. Gayet de güzel bağımız var ama eşimin ailesi birbirine borç verir, para verir. Sonuç olarak sömürülmüş bazıları, bazılarının arası bozulmuş. Eşiniz allahtan bilinçli, bence ona bırakın konuyu. Veya kısaca, baba bizim de paramız yok daha şunun bunun için kenara para atmak istiyorum ama nerdeee? falan de

Güncelleme.
Daha önce kpeder eşimden direkt olarak istememiş kaynımı ya da görümcemi araya sokarak çıtlatmıştı eşime. Bu kez geçenlerde bizzat kendisi istemiş. Eşim de borçlarımızın olduğunu daha bu ay 20k kredi kartı ekstresi ödediğimizi söyleyince tamam o zaman seni pas geçiyorum sen araba bul demiş.

parazit aile.

seninki daha fenaymış, eşine koyduğun tavır da çok iyi yoksa alttan alttan bir şeyler verirdi. hepsi yüzsüzlük para, altın falan da evdeki koşu bandını istemek 😂😂 dilenci aile, gurur da mı olmaz insanda ya

Güncelleme.
Daha önce kpeder eşimden direkt olarak istememiş kaynımı ya da görümcemi araya sokarak çıtlatmıştı eşime. Bu kez geçenlerde bizzat kendisi istemiş. Eşim de borçlarımızın olduğunu daha bu ay 20k kredi kartı ekstresi ödediğimizi söyleyince tamam o zaman seni pas geçiyorum sen araba bul demiş.
seni pas geçiyorum mu 😂 ay sağ olsun ya ne büyük lütuf 😂 valla aklım almıyo benim ayrıca ilk posttaki o kadar açıklamayı da yapmak zorunda değilsiniz. kenarda yemek için 100 bininiz olsa yine 5 bin bile verme zorunluluğunuz yok. ve emrivaki beni en sinir eden şeydir. bana güvenip bir şey satıp benden bekleseler olsa da vermem

seninki daha fenaymış, eşine koyduğun tavır da çok iyi yoksa alttan alttan bir şeyler verirdi. hepsi yüzsüzlük para, altın falan da evdeki koşu bandını istemek 😂😂 dilenci aile, gurur da mı olmaz insanda ya
her seferinde hayırı duymaktanda bıkmıyorlar çok entresan bir umut istekler hep devam ediyor :KK70: 2+1 eve geçtiklerinde elbise dolabı yatak odasına sığmadı. kaynana geldi 'dolapları değişelim bak benim dolabım daha büyük daha güzel senin ki küçük değişirsen rahat edersin' dedi :KK70: :KK70: öyle de beni düşünür :KK70: canım :KK70:
hiç bıkmıyorlar. tüm bunaları okadar sakin ve hafif bir ses tonuyla yapıyolar ki bazen kendimi sorguluyorum acaba ben kötü niyetli miyim diye :KK70:

hiç kavga gürültü olmaz. koşubandını isteme şekilleri de şöyleydi '' oğlum sizin koşubandını haftasonu getir lütfen annen soğukta dışarda yürüyemiyor''
kullanıyo musunuz? kullancak mısınız? asla sorgu sual yok :KK70:

her seferinde hayırı duymaktanda bıkmıyorlar çok entresan bir umut istekler hep devam ediyor :KK70: 2+1 eve geçtiklerinde elbise dolabı yatak odasına sığmadı. kaynana geldi 'dolapları değişelim bak benim dolabım daha büyük daha güzel senin ki küçük değişirsen rahat edersin' dedi :KK70: :KK70: öyle de beni düşünür :KK70: canım :KK70:
hiç bıkmıyorlar. tüm bunaları okadar sakin ve hafif bir ses tonuyla yapıyolar ki bazen kendimi sorguluyorum acaba ben kötü niyetli miyim diye :KK70:

hiç kavga gürültü olmaz. koşubandını isteme şekilleri de şöyleydi '' oğlum sizin koşubandını haftasonu getir lütfen annen soğukta dışarda yürüyemiyor''
kullanıyo musunuz? kullancak mısınız? asla sorgu sual yok :KK70:
aa ama lütfen demiş bunu es geçmeyelim 😂 benim de bi tane teyzem var aynıdır. mesela sende bir şey görsün hemen bunu bana versene der. ya resimli bi çakmak gördü bi gün bende. ne güzelmiş dedi evet hediye dedim. aa o zaman alamam dedi 😂 isteme falan da yok kendi kendine gelin güvey oluyo 😂 rahmetli dedem hep onu muhtaç sanmış sürekli dilenmiş çünkü. kendisi şu an 60 küsür yaşında ve hala kardeşinde pantolon görsün bunu bana ver der

X