Kayınpederin elektrik borcu üstümüze kaldı.

Dez21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2020
132
22
Merhaba... eşim ve benim adresimiz kayınbabamda görünüyordu sonrasindayeni eve aldırdik kayinbabamin elektrik aboneligi odenmedigi icin kaçak olmuş kacak borcu varmıs geldiklerinde eşime bilgi vermeden tutanak imzalatmislar kayınbabama ziyarete gittigimiz bi anda gelmişlerdi isim soylediler suan evde degil dedik sen kimsin dedi esim ogluyum dedi kimlik istediler anlamadk biz bilmiyorduk bu konuyu imzaladı esim borcu uzerine yıkmışlar napmamiz gerekiyor bizim abone sahibi tapu sahibi biz degiliz evde oturan 3 kisi daha var neden bi gorevlilerle konustuk diye bize devredildi borç avukst menfi tespit davasi acalim dedi

Neyi imzaladınız anlamadım. Fatura abonelik Kimin üstündeyse borç onundur.
İkametiniz de ayrı üstelik.
sizi bağlayan bir durum olmamalı bence

Ben anlamadim kayinpederin kendisi mi kacak elektrik kullanmis? Abonelik yoktu sanirim. Kayinpeder kullandi ise o odemeli. Konustunuz mu kayinpederle?
Uzun suredr konuşmuyoruz konuşmadığımız için kabul etmeyebilir evinin isi icin gidip geliyoruz esimle evde olmadiginda yetkililerde o ara geldi adresi aldırdığımız ev demek istedim kiraciyiz biz

Uzun suredr konuşmuyoruz konuşmadığımız için kabul etmeyebilir evinin isi icin gidip geliyoruz esimle evde olmadiginda yetkililerde o ara geldi adresi aldırdığımız ev demek istedim kiraciyiz biz
Abonelik varmış elektrik odememiş odemeyince abonelik düşmüş kaçak kullaniyor görünmüş evet o odemeli ama yetkililer esimi gorunce kapida ona tutanak tutmuşlar

Kendi müşteri hizmetlerini arasanız belki bilgi verirler
Aradik yetkililer geldiginde sizinle gorustukleri icin tutanak size tutulmuş dediler red ettiler itirazımızi avukata versem birşey cıkarmı sizce ikametgah adresim ayrı abonelik adimiza degil ev tapu adimiza değil sadece geldigimiz bi ziyaret is aninda tutulan bi tutanak

Ev aldırdık demissiniz. Evi sizin oturmaniz için mı aldı?
Hayir kusura bakmayn yanlis acikladiysam konuyu ikametgah adresimiz bizim borclu olan evde gorunuyordu kayinbabamla yasiyor olarak aldirmamistik adresi esim ve ben kendi ailemin üst katında oturuyorduk ama boyle bi durum olunca adresimizi yeni değiştirdik gecmis zamana

Hayir kusura bakmayn yanlis acikladiysam konuyu ikametgah adresimiz bizim borclu olan evde gorunuyordu kayinbabamla yasiyor olarak aldirmamistik adresi esim ve ben kendi ailemin üst katında oturuyorduk ama boyle bi durum olunca adresimizi yeni değiştirdik gecmis zamana
Yani ev aldırmadık adres degistirdik adresi aldirdik demek istedim suan üzüntüden stresten yanlis acikliyor olabilirim kendimi ksura bakmayn lutfen

Malesef aramız bozuk ben konusuyorum ama eşm konusmadigi icin odeyecegini düşünmüyorum

Elektrigi kim kullandi ise o odemeli.
Evet öyle ama bizim bi hak yolumuz var mı ki adresimiz burda göründüğü icin eşimlede konustuklari icin tutulmuş nasıl aklanırız dava açsak oturduğumuz evin ordan ve borçlu evin ordan tanıklar sahitlerle olurmu

55bin sanırım bizim ögrenebildigimiz kadarıyla tesisat numarasi istiyorlar bilmedigimiz icin söyleyemiyoruz abone sahibi olmadan bilgi veremem diyorlar madem abone sahibi olmadan bilgi veremiyorsunuz borç neden bize kaldı ve biz bunu maasa icra konulunca öğrendik bilseydik boyle birsey var hakkimızu arardık oncesinde tabii

X