Kayınvalidem bence beni sevmiyor

Ay sevindim sizin adınıza inşallah bizim kızımız da bereketi ile gelecek bakalım bi yola girdik rabbim inşallah devamını getirir tapu işlemlerimiz kaldı gün bekliyoruz 🥲🫶🏻
Kayınvalidem kızım büyüyene kadar ayrılmayalım istiyordu , ben tutturdum bebeğimin bi odası bile yok kendi evim olsun bebeğimin odası olsun bu kadar eşyayı nereye koycam diye derken evime çıktım çok şükür

Maddi durumunuz olmadığı için ailesinin evinde yaşıyorsunuz. Ev olayı hallolmak üzere yazdınız. Siz hamilesiniz, eşiniz tek maaşla hem ev kredisine borcuna hem ev masrafları hem de doğacak bebeğin masraflarına nasıl yetişecek? Hadi ilk hatayı yapmışsınız ikinciyi neden yaptınız, niye hemen hamile kaldınız? Siz de çalışıp borcu azaltıp sonra hamile kalsanız olmuyor muydu? Çocuğun her şeyi eksiksiz olacak mı? Çalışsaydınız sabah gider akşam gelir kimsenin hizmetini de yapmazdınız. En azından siz de ev eşyası için biriktirirdiniz. Kusura bakmayın siz seçmişsiniz bu hayatı. Çalışmayan evde oturan her zaman göze batar.

Başkasının evinde yaşamak zaten zor bir de o eve bebek getiriyorsunuz. Kadın oğlunu evlendirip bir nüfus eksileceğine +3 olmuş. Elti yayılırken tüm işi sizin yapmanızın nedeni bu, elti onların evinde yaşamıyor. Kocanız sizi oyalıyor gibi geliyor. Babamdan borç kayınvalideden borç diyorsunuz da başta niye alınmadı bu borçlar? Kadın size para verecek ama başka çocukları da var, onların hakkı geçmesin diye tapuya ismim yazılsın diyor. Niye hep size olsun? Babanız nasıl kabul etti ordu şeklinde yaşamanızı, en azından o size ev tutabilirdi niye tutmadı?

İnanın akşama kadar yatıyorum misafir gelince böyle oluyor ben yattığım için mecbur kendi yapıyor o kadar uzun zamandır temizliğe elimi sürmüyorum ki sadece kendi odamı ha ben diğer yerleri yapsam gıkını çıkarmaz yorma kendini demez , ben ellemediğim için mecbur yapıyor belki arkamdan konuşuyordur ama iyilikle bir yere varılmıyormuş varsın kötü gelin olayım
Ayy kesin kaynanan telefonda görümcenle seni çekiştiriyordur yanılıyor mym 🙈

Merhabalar 6 aylık hamileyim hormonlardan mı bilmiyorum inanın hiç iyi değilim, kv canımı çok yakıyor yani mental olarak beni çökertiyor yaptığı davranışlar öksüzlüğümü daha çok yüzüme vuruyor, ben evleneli 1 sene olacak kv yanındayım evlenmeden önce eşim dedi biraz yanlarında oturalım dişimizi sıkalım evimizi alalım ben de kabul ettim çok şükür şuan o sürece girdik rabbim inşallah devamını getirmemizi de nasip eder neyse bi ara oturduk 1 tencere sarma sardık sonra kaynımlar görümcemler bize geldi onu pişirmişler biz de o akşam dışarıdaydık yemişler içmişler derken kalanını da kv eltimle görümceme pay etmiş çok zoruma gitti insan demez mi bu kız hamile ona da ayırayım yok demiyor işte neyse eltimler geliyor sofrayı ve mutfağı kendim topluyorum eltim koltukta telefonla oynuyor kv de oturuyor önlerine çayı koyuyorum kalkıp dolduruyorum vesaire Allahım diyorum hiç mi vicdanları yok ,eltimler bugün de geldiler ben sofrayı topladım mutfağı topladım geldim koltuğa oturdum eşim işte kv kayınbabama dedi bakkala git gel o da burun kıvırdı döndü bana dedi “ sen git gelsene” diye bakakaldım suratına yani öyle zoruma gidiyor ki düşünüyorum kendi kızı hamile olsa tüm mutfağı toplatıp bi de bakkala gönderir mi hiç sanmıyorum ama el kızı olunca böyle oluyor demek ki ,canım öyle çok yanıyor ki ben de bi ana babanın evladıyım annem bana böyle davrandıklarını görse kahrolurdu,babama tabi ki anlatmıyorum onun derdi başından aşkın , evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum annemi babamı kardeşlerimi evimi , hele annemi öyle çok özlüyorum ki gerçekten insanın annesi yoksa kimsesi yokmuş sonra belim ağrıyor diye odama geldim odaya girdiğim gibi hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım bebeğime bir şey olacak diye de korkuyorum ama kendimi o kadar boşlukta hissediyorum ki , şuan tek istediğim kızımın sağlıkla dünyaya gelmesi onun varlığı bana güç olacak beni hayata bağlayacak buna canı gönülden inanıyorum
evlilik böyle bir şey mi yani tüm bunlara susmak mı gerekiyor kabullenmek mi gerekiyor çok şükür eşimden yana bir sıkıntım yok ama ailesini gördükçe kendimi çok sorguluyorum “ ben niye evlendim neden ailemi ta başka şehirde bıraktım da geldim “ diye cidden evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum hep böyle mi devam edecek bilmiyorum boşuna dememişler bekarlık sultanlık diye , bunları içime atmaktan çok doldum paylaşmak istedim
Kv ile yaşayan gelinin işi bitmez çiçeğim.

Bakın duygularınızı anlıyorum ama fevri olmak ve hak edilen noktada hak edildiği gibi konuşmak arasında fark var. Eğer tepkiniz yersiz olursa durup dururken haksız konumuna düşersiniz.

Kayınvalidenizden anne şefkati beklemeyin, sizin anneniz değil. Saygı duymanız gerekiyor ama. Size gülerek laf söylediyse siz de gülerek söyleyin lafınızı. Bakkala git dediklerinde, hamile halimle beni mi gönderiyorsunuz deyip orda tepkinizi koymalıydınız. Bundan sonra da yerli yerinde tepki vermeye çalışın ve fazlasını yapmayın. İçinizde biriktirmeden, yerinde söyleyin. Biriktirip anlamsız bir noktada patlarsanız eşinizle de aranız bozulur.

Madem ev işiniz az kalmış biraz politik olun. Ama dediğim gibi lafı da yerli yerinde, saygı sınırını aşmadan gerekirse gülerek söyleyin. İçinize atmayın.
Yorumunuzu çok beğendim, ne kadar olgun ve mantıklı 👏👏👏

Merhabalar 6 aylık hamileyim hormonlardan mı bilmiyorum inanın hiç iyi değilim, kv canımı çok yakıyor yani mental olarak beni çökertiyor yaptığı davranışlar öksüzlüğümü daha çok yüzüme vuruyor, ben evleneli 1 sene olacak kv yanındayım evlenmeden önce eşim dedi biraz yanlarında oturalım dişimizi sıkalım evimizi alalım ben de kabul ettim çok şükür şuan o sürece girdik rabbim inşallah devamını getirmemizi de nasip eder neyse bi ara oturduk 1 tencere sarma sardık sonra kaynımlar görümcemler bize geldi onu pişirmişler biz de o akşam dışarıdaydık yemişler içmişler derken kalanını da kv eltimle görümceme pay etmiş çok zoruma gitti insan demez mi bu kız hamile ona da ayırayım yok demiyor işte neyse eltimler geliyor sofrayı ve mutfağı kendim topluyorum eltim koltukta telefonla oynuyor kv de oturuyor önlerine çayı koyuyorum kalkıp dolduruyorum vesaire Allahım diyorum hiç mi vicdanları yok ,eltimler bugün de geldiler ben sofrayı topladım mutfağı topladım geldim koltuğa oturdum eşim işte kv kayınbabama dedi bakkala git gel o da burun kıvırdı döndü bana dedi “ sen git gelsene” diye bakakaldım suratına yani öyle zoruma gidiyor ki düşünüyorum kendi kızı hamile olsa tüm mutfağı toplatıp bi de bakkala gönderir mi hiç sanmıyorum ama el kızı olunca böyle oluyor demek ki ,canım öyle çok yanıyor ki ben de bi ana babanın evladıyım annem bana böyle davrandıklarını görse kahrolurdu,babama tabi ki anlatmıyorum onun derdi başından aşkın , evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum annemi babamı kardeşlerimi evimi , hele annemi öyle çok özlüyorum ki gerçekten insanın annesi yoksa kimsesi yokmuş sonra belim ağrıyor diye odama geldim odaya girdiğim gibi hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım bebeğime bir şey olacak diye de korkuyorum ama kendimi o kadar boşlukta hissediyorum ki , şuan tek istediğim kızımın sağlıkla dünyaya gelmesi onun varlığı bana güç olacak beni hayata bağlayacak buna canı gönülden inanıyorum
evlilik böyle bir şey mi yani tüm bunlara susmak mı gerekiyor kabullenmek mi gerekiyor çok şükür eşimden yana bir sıkıntım yok ama ailesini gördükçe kendimi çok sorguluyorum “ ben niye evlendim neden ailemi ta başka şehirde bıraktım da geldim “ diye cidden evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum hep böyle mi devam edecek bilmiyorum boşuna dememişler bekarlık sultanlık diye , bunları içime atmaktan çok doldum paylaşmak istedim
Senin değil de kocanın bir konusmasi lazım.o ortamda hamile karısına kalk bakkala git diyince sustu mu ?

Hamileyim de çekilin kenara. Niye çaylarını dolduruyorsunuz? Ben çok iyiyim çok yardımseverim devri bitti artık. Kimse hamileyken bunları çekmek zorunda değil. Kayınpeder de kaldırsın g.tünü gitsin markete

Aynı duyguları yaşadım hissettim evet el kızı olunca acımıyorlar ama kendi kızları değerli oluyor haklı oluyor Allah’a havale et evini ayır mesafeni koru

Sen söylemezsen kimse umursamaz. Düşünmüyor üüüüü diye ağlamak yerine bundan bana da ayır hamileyim de. Hatta yemeden gitme yani. Baktın işi sana yıkmışlar yemek de ayırmamışlar kocana göster bak bu kapı bunda sapı ben yatıyorum de ve kim neyi toplarsa toplasın. hatta bana çay getir kocacım odaya de. Ne sen ne bebek üzülmesin herkes de ona göre davransın. Önce sen kendini düşüneceksin kimseden incelik beklemeyeceksin değiller çünkü.
Belki kadın da kendi eski ev halini özlüyordur gidin istiyordur söyleyemiyordur

cok yumusak karakterli biri gibisiniz. keske tepkinizi koysaydiniz en azindan şu bakkal olayinda. siz o evin hizmetcisi degilsiniz, elti, gorumce geldiginde siz hamile olmasaniz bile onlar yapmak zorunda.aslinda soyle bisey yapsaniz;esiniz ve kayinvalideniz ile birlikte doktor kontrolune gidin, mumkunse ozel hastane olsun. onlarla birlikte doktorun odasina girmeden once kendiniz doktorun yanina gidin ve esinizin ailesinin zulmettiklerini, tum ev islerini size uaptirdiklarini ve cok strese girdiginizi, bebegin sagligindan endise ettiginizi anlatin. doktor da guzel guzel konussun ikisiyle. bol bol istirahat, ve stesten uzak olmaniz gerektiginizi kaynananiz doktorun agzindan duyarsa belki bir seyler degisir.

klasik esimle hic sorunumuz yok cumlesi yerini almis hayirli olsun. Esiniz bu yasta anne baba evine evleniyor, yetmiyor yasli basli insanlarin markete gitmesini bekliyor, siz tutturmussunuz hamileyim diyorsunuz. Kesin hamilelikde surpriz olmustur. Sonra evlilik boyle bir sey mi diyorsunuz.

Size kocaman sariliyorum🥺 lutfen uzmeyin kendinizi… biliyorum cok zor ama.. elinizi eteginizi cekin evden. Kimseye hizmet etmek zorunda degilsiniz ozellikle de hamileyken. Allahim size uzun omurler versin, bebeginizi saglikla kucaginiza alin. Ben sizin yerinizde olsam esimle konusur bir an once evi ayirmaya bakardim. Ev ev ustune zaten olmaz, ustune bu kadar anlayissiz, dusuncesiz insanlarla asla huzur bulunmaz. Siz sadece kendinizi ve bebeginizi dusunun.

Gelini seven kayınvalde, kayinvaldesini seven gelin sayısı okadar azki, sizi sevmemesi çok anormal değil. Öyle bir beklentide olmanız asıl anormal olan

Oncelikle bebek saglikla gelsin, Allah anali babali ve kendi evinde buyumeyi nasip etsin.

Ama benim cok merak ettigim birsey var, ev ev ustuneyken birakin uremeyi, sevismeyi nasil beceriyorsunuz. Yani boyle bakkala gitme gibi dertler varsa bu evler oyle malikane vs olmasa gerek. Dip dibe odalarda yatarken iki kisinin nasil bir seks hayati olabiliyor benim aklim hafsalam bunu almiyor. Elestirmiyor, sadece merak ediyorum.

Konuya gelince "esimle cok sukur problemim yok" cumlesindeki eş, sizin esiniz degil, kiraya bile cikamayacak durumdayken evlenecek kadar vizyonsuz bir adamla sorun olur ablacim, bugun kaynana is buyurur, yarin gorumce cani isterse tersler, baska gun cocugunu az emziriyorsun diye sorun cikar ama eşin kendini ailesine muhtaç etmişken ses cikaramadigi icin ezilen sen olursun iste boyle. O yuzden bil ki senin asil sorunun eşinle.

Bu arada annen sağ mi vefat mi etti cozemedim, karisik anlatmissin, ama vefat ettiyse basin sagolsun, Allah sabir versin.

Bu platformda genelde doğruları konuşuyorum diye pek sevilmiyorum ama neyse konuşayım;İnsanın annesi gittiği zaman onun yerini dolduracak insanlar ararız ama bu hiç gerçekleşmez anne kadar kimse sevemez hayatta en öncelik kayınvalideni kendi annenin yerine koyma çünkü o yeri dolduramaz , o kadar dolma sarılmasına yardım etmişsin , eve geldiğin de o dolma kalmadıysa o evi inleteceksin ki bir daha tencereden ilk sana ayırsınlar , bazen hayatta seni kıran şeyleri belli edeceksin ki herkes ona göre davranacak ne zaman ki ben sessiz kalayım aman susayım dersen avını bekleyen karga gibi leşine üşüşürler (yani seni sindirmek için yer ararlar ) eşine gelince en büyük nazını ona yap yeri gelsin suyunu almaya bile zor kalk ki biraz değer gör , kafama da kimseyi takma kim sana nasıl gelirse öyle görür kusura bakmasın kimse altın sıçmıyor 🤣 herkes ederi kadar hayatta .

Daha gecen biri konu acmisti ev alinamiyor diye ev fiyatlari almiş gitmiş. Siz 1 senede ne ara birikim yaptiniz da ev alma surecine başladiniz ustune hamile kaldiniz? 1 senede ev alip, cocuk masrafi karsilayacak geliri olan adamin nasil bu zamana kadar bir evi olmamiş ya da madem bu kadar coktu gelir bence kiradayken de alirmişsiniz siz evi boşuna kv evine girmissiniz.

Ayrica hizmet yapmayin, çay bilmem ne taşimayin kimsenim önüne, önce siz kendinize karsi merhametli olun başkalarindan beklerseniz cok bekleyebilorsiniz.

Eşiniz bir senede nasıl hemen ev sahibi olabilecek parayı toparladı? Sırrını bize de verin. Biz iki maaşla hala kiradayız. 🫠

Size yapılan muamelenin tek sebebi sizsiniz. Bu devirde hala kaynana evinde sığıntı gibi yaşamayı kabul etmişsiniz, hiçbir şeye sesiniz çıkmıyor, bir de üstüne o ortamda hamile kalmışsınız. Birlikte yaşayanların hemen hamile kalma durumu da hiç şaşmıyor, nasıl sevişebiliyorsunuz o evde, libido killer bir ortam resmen. Umarım eşiniz sizi oyalamıyordur da kurtulursunuz oradan. Evlilik zannettiğiniz kadar zor bir müessese değil aslında, siz kendi kendinizi zora sokmuşsunuz.

X