Kayınvalidem kendini babaanne gibi hissetmiyormuş

yengeckizi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
28
23
25
Merhaba, acaba insan lohusalıkta bir şeylere gereğinden fazla mı takılıyor? Yoksa bunlar kabul edilebilir şeyler değil mi? Bu ikilemde kaldığım için konuyu açmak istedim. Ben doğum yapmadan önce kayınvalidemle seviyeli bir ilişkimiz vardı hatta severdim de kendisini. Sonra bebeğin doğdu. Kayınvalideme bir haller oldu. Ben doğuralı 5 gün kadar olmuştu gelen misafirlere ve anneme sanki eşimi tekrar doğurduğunu söylüyordu. Babaannelik nasıl bir duygu diye soranlara bilmem ben babaanne gibi hissetmiyorum ki ben oğlumu doğurduğum zamanki gibi hissediyorum diyordu. Yani kendini anne gibi hissettiğini söylüyordu… çocuğumun annesi gibi besleme konusunda emzirmemi istemiyor mama içirmek ve beslenmesini kendi sağlamak istiyor ve benimle bu konuda yarışa ve tartışmaya giriyordu. kendisi eşimi emzirmemiş mama ile büyütmüş. Oğlumun eşimle aynı olduğunu onun da mamayla büyüyeceğini beni delirterek takışarak iddia ediyordu. Kendisi benim ilk 20 günümden sonra kendi evime gitti ben bir daha da mama falan eve sokmadım. Bunu hala kaldıramıyor. İlk günler sütün yetmemişti mama vermiştik diye her kalabalık toplum içinde anlatıyor… bunu neden devamlı herkese söyleme ihtiyacı duyuyor? Kendisini benimle yarıştırdığını hissediyorum ama çok saçma geliyor. bu davranışlarını abartıyor muyum? Kadın sana gelmiş yardım etmiş daha ne istiyorsun mu diyeceksiniz?

Aa delinin zoruna bak sırf egosunu tatmin edecek diye el kadar bebeği anne sütünden mahrum bırakmış. Yazık günah yani. Torununa neden bile bile böyle bir kötülük yapar ki insan? Yanlış anlaşılmasın sütü olmayan olur,başka bir şey olur mama kullanılır tabiki ama bile bile insan neden gelininin torununu emzirmesine karşı çıkar ki?

Bence abartmıyorsunuz haklısınız,bırakın kuduruyor mu çatlıyor mu ne yapıyorsa yapsın. Nu sizin bebeğiniz nasıl bakacağınıza kimsenin karışma hakkı yok.

Merhaba, acaba insan lohusalıkta bir şeylere gereğinden fazla mı takılıyor? Yoksa bunlar kabul edilebilir şeyler değil mi? Bu ikilemde kaldığım için konuyu açmak istedim. Ben doğum yapmadan önce kayınvalidemle seviyeli bir ilişkimiz vardı hatta severdim de kendisini. Sonra bebeğin doğdu. Kayınvalideme bir haller oldu. Ben doğuralı 5 gün kadar olmuştu gelen misafirlere ve anneme sanki eşimi tekrar doğurduğunu söylüyordu. Babaannelik nasıl bir duygu diye soranlara bilmem ben babaanne gibi hissetmiyorum ki ben oğlumu doğurduğum zamanki gibi hissediyorum diyordu. Yani kendini anne gibi hissettiğini söylüyordu… çocuğumun annesi gibi besleme konusunda emzirmemi istemiyor mama içirmek ve beslenmesini kendi sağlamak istiyor ve benimle bu konuda yarışa ve tartışmaya giriyordu. kendisi eşimi emzirmemiş mama ile büyütmüş. Oğlumun eşimle aynı olduğunu onun da mamayla büyüyeceğini beni delirterek takışarak iddia ediyordu. Kendisi benim ilk 20 günümden sonra kendi evime gitti ben bir daha da mama falan eve sokmadım. Bunu hala kaldıramıyor. İlk günler sütün yetmemişti mama vermiştik diye her kalabalık toplum içinde anlatıyor… bunu neden devamlı herkese söyleme ihtiyacı duyuyor? Kendisini benimle yarıştırdığını hissediyorum ama çok saçma geliyor. bu davranışlarını abartıyor muyum? Kadın sana gelmiş yardım etmiş daha ne istiyorsun mu diyeceksiniz?

Abartmıyorsun.
Kv kafayı yemiş sanırım.
Çocuğu gibi hissetmek istiyosa doğursun birdaha.
Eşin nerde?
Ben olsam asla böyle gereksiz şeylere sessiz kalamazdım🥹

Abartmıyorsun.
Kv kafayı yemiş sanırım.
Çocuğu gibi hissetmek istiyosa doğursun birdaha.
Eşin nerde?
Ben olsam asla böyle gereksiz şeylere sessiz kalamazdım🥹
Eşim değil de daha çok bir kadın olarak annem neden müdahele etmedi diye sorguluyorum… eşim misafirlerle olan bu muhabbetlere pek katılmadı gündüzleri işteydi

Bildiğinizi okuyun seviyeli bi şekilde saygınızı koruyarak cevap verin. Yaşlandıkça insanların türlü türlü huyları çıkıyor bu yüzden hiç takılmayın... evladınızı sağlıkla ve huzurla büyütün inşAllah...
Öyle yaptım sanırım bebeğimi emzirmek en büyük cevap oldu ama bu konuya katlanamıyor. bebeğimin ilk günler doymadığını mama içtiğini herkese anlatıyor.. ben de lohusalıktan yaram olduğu için çok sinirleniyorum..

Eşim değil de daha çok bir kadın olarak annem neden müdahele etmedi diye sorguluyorum… eşim misafirlerle olan bu muhabbetlere pek katılmadı gündüzleri işteydi
Anneniz neden müdahale etsin eşiniz dururken?
Anneniz aranız bozulacak,evlilikleri kötü etkilenecek belki diye susmuşta olabilir.
Kendi eşiniz susturacak annesini

Anneniz neden müdahale etsin eşiniz dururken?
Anneniz aranız bozulacak,evlilikleri kötü etkilenecek belki diye susmuşta olabilir.
Kendi eşiniz susturacak annesini

Keşke hiç yardımını kabul etmeseymişsiniz, 20 gün ne gerek var sizde kalmasına.. Ayrıca annenizin müdahele etmemesini sorgulamayın, o görev ona değil size ve eşinize aitti..
Zor yolladım evden gitmiyordu 20 günde falan.. burası bana tatil gibi diyordu ah ah bana azap gibiydi. ben doğumdan sonra çok sarsıldım. Etrafımda olan bitene hayatımda hiç olmadığım kadar etkisiz kaldım. Eşim evet keşke müdahele etseydi kendisine toz konduramıyorum

Pek normal tavırlar değil doğrusu. Ama çok takılıp lohusa halinizle canınızı sıkmayın. Mesafe koyarsınız, mesafe iyidir.

Ayrıca benim kayınvalidem çocuğumu emzirmemi istemese çok net olay cikartirdim. Bu kadar sessiz kalırsanız çok ezilirsiniz.
Emzirmemi istememek değil ama emzirmemişim gibi bebeğimin ağzına biberon tıkıyor. Sen ara öğünsün bu ana yemek diyor. Boş meme emiyor emzik diyor vs. Benim emzirmemi sıfır sayıyor ve başımda bekliyordu biberonla. Bi de sık süt geliyor mu diye bir emzirme sırasında 4 kez başıma geliyordu. Yazınca ne kadar manyakça geldi. Bunları eşim görmedi ama annem gördü. Ya da ben eşime toz konduramıyorum…….

X