Kayınvalidemin gelin bohçama koyduğu bazı şeyleri geri versem ayıp olur mu?

asudee11

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
146
-279
27
Arkadaşlar merhaba size birşey danışacağım bohça zamanı kayınvalidem gelin bohçama koyduğu ve asla kullanmayacağım örtü patik yelek gibi kullanmayacağım şeyler bazılarını hediye bile vermek istemeyeceğim şeyler. Kullanmadıklarımı kayınvalideme verirsem ayıp olurmu acaba? 2 tane bekar oğlu var onun için kullanırsın diye versem olurmu ?

Hanımlar biraz abartmadınızmı sizce benmi çok kötü bir gelinim sizmi çok iyi gelinsiniz anlayamadım😄 Bakın bizde bohça yaptık ama hiçte 10 15 yıl önce yapılan şeylerden koymadık bohçaya ha annem yaptırmıştı çok önceden ben istedim az olsun temiz şeyler olsun dedim o günün modası trendi neyse en güzellerinden yaptırıp yaptık bohçamızı. Kusura bakmayın ama ben onun yaptığını değersizlik olarak görüyorum. Annemin yaptıklarından da beğenmediğim hiçbirşeyi almadım beğendim herşey bana göre çöp.

Gerçekten bu söylediklerime fazla tepki gösterildi bu kadar olacağını beklemiyordum. Kiminiz tecrübelerine dayanarak konuştu kiminiz büyüğüm ablam olarak uyardınız teşekkür ediyorum. Söylediklerinize göre vazgeçtim vermekten dediğiniz gibi bir yardım kuruluşu ya da hediye olarak veririm artık. Kv beğendiğimi düşünsün artık Neyapayım 😅

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba size birşey danışacağım bohça zamanı kayınvalidem gelin bohçama koyduğu ve asla kullanmayacağım örtü patik yelek gibi kullanmayacağım şeyler bazılarını hediye bile vermek istemeyeceğim şeyler. Kullanmadıklarımı kayınvalideme verirsem ayıp olurmu acaba? 2 tane bekar oğlu var onun için kullanırsın diye versem olurmu ?
Bence gerek yok siz iyi niyetle elde kalmasın başka bohçada yararlansın kullanılsın diye verirsiniz ama o alınıp yanlış anlayabilir. Kullanmayın koyun kenarda dursun yada yaşlı birine hediye verin yaşlılar sever bu tarz hediyeleri güzel mi değil mi bakmazlarda. Kısaca bohçadan beğenmediklerini çıkarıp geri vermek büyük kabalık.

Haddim olmayarak önerim evinizde illaki koyacak bir alan vardir ne kaplayabilir ki? Yani siz gidip verirseniz değerlere saygisizlik olur ve en iyi insan bile kötü hisseder sonucta hediye. Bunun icin dertlenecek bisey yok koyun dolaba dursun

Cope basin gitsin yahu, geri vermeye gerek yok.
Mulayim biri de olsa üzülür, cadalozsa 50 sene unutmaz valla

Zaten onları yok etmen gerek, baska birine vermesin😂
Ayy çok tatlısınız 😅 Dediğim gibi hediye bile vermek istemeyeceğim şeyler. Diyorum ki geri vereyimde beğenmediğimi görsün sonra da aman ne gerek var diye bilemedim ne yapacağımı

Ben sandığına varana kadar geri verdim diğer geline hazırladık birlikte. Ama ben zaten istememiştim, biliyorlardı istemediğimi. Versem kullanır mısınız dedim, memnuniyetle kabul ettiler.
aa ne güzel benim kayınvalidem biraz alıngan biri ne düşünür bilemiyorum

Ayy çok tatlısınız 😅 Dediğim gibi hediye bile vermek istemeyeceğim şeyler. Diyorum ki geri vereyimde beğenmediğimi görsün sonra da aman ne gerek var diye bilemedim ne yapacağımı
Bence hiç geri vermeyin durduk yere tatsızlık olur en ufak kusurunuzda size misliyle geri döner :) Bakın çok iyi niyetli bile olsaniz kötü günde kusurdu dicekler o yüzden hiç gerek yok tecrübe ile sabit 😃

Beğenmediğini görse elinize ne geçecek kayınvalideniz sizi tam olarak tanımıyor ki aldığı şeyler sırf gelenekten sebepli şeyler. Beğenilmeme olasılığı zaten yüksek bi de bu devirde kim patik çetik giyiyor ki eskide kaldı o ürünler bence :)

Sizin zevkinize uygun olmasa bile kadın düşünmüş koymuş. Küçük bir hurca koyup bazanın altına kaldırın.

Beğenmediğini görse elinize ne geçecek kayınvalideniz sizi tam olarak tanımıyor ki aldığı şeyler sırf gelenekten sebepli şeyler. Beğenilmeme olasılığı zaten yüksek bi de bu devirde kim patik çetik giyiyor ki eskide kaldı o ürünler bence :)
Şöyle söyleyeyim ben 7 aylık evliyim yaptırdığı şeyler belki 10 15 yıl önce yaptırmıştır yani insan bohçaya bırakmaya çekinir birazda o yüzden vermek istiyorum

X