Kaynana problemi

Ortak iş yapan ailelerin genel beklentisi bu yönde.
Oğullarını kendi işlerinde devam ettirip oğullarının yatağı hoş edecek, bir taraftan kayınvalidenin gönlünü hoş tutacak bir kadın eve dahil etmek nihai amaçları.
Aslında toplumda çok görülen bir vaka bu sebeple ortak iş yapan ailelerin çocuklarıyla 40 kere düşünüp evlenmeli gençler.
Evet ortak hesap mantıklı değil. Eşten yana şanslıyım çok şükür yoksa hayat çekilmez olurdu

Merhaba. 1.5 yıllık evliyim. Evimiz ayrı. Kaynanam başta çok iyiydi oraya gittiğimde kahve yapar meyve falan getirirdi. Kaynanam bana çok çektirdi ben gelinime çektirmicem diyordu. Dedim Allahım cennete düştüm ben. Halbuki kadının hayali hergün onun yanına gelip ona çocuklarına kölelik yapan gelinmiş. Ben de onun bu isteğine karşılık vermediğim için kötü gelin ilan edildim. Sürekli dengeyi bulmaya çalıştım ve çalışıyorum. Haftada 2-3 gün gidebilirim daha fazlasını beklemesinler. Ama onlar her gün gitmemi ve erkenden gidip akşam 10 a kadar kalmamı bekliyor. Pardon da benim evim otel odası mı. Madem öyle toptan buraya taşınalım. Ortak iş yapıyorlar ve hesap da ortak. Beraber gezmemiz bile onlar için problem oluyor. Gezme sonrası burnumuzdan geliyor. Ama onlar sınırlarını bilene kadar bu devam edecek. Görümcem anne sanki seni mi götürecekler falan diyip güya laf sokuyor. Kaynanama benim eşimden başka gezdirecek kimse kalmamış sanki geriye kalan 3 oğlan 3 kız ne işe yarıyor onu da bilmiyorum. Eve doğru düzgün bi şey alamıyorum. Evimiz kira değil. Eşim aylık 1000 tl veriyor ama yetmiyor. Çocukta da yok ki eve veriyor parayı.gelinlere tavsiyem düğünü kendiniz yapın ve kiraya girin. Bu şekilde ömür boyu minnet yaşatırlar. Onların parasıyla alınan şeyi yüze vururlar. Daha çok şey var da insan bunalıyor alttan ala ala.

Sonuçta hala kendi evinize çıkabilirsiniz.

Aslında niyetim şuydu yeni bir gelin geldiğinde zaten kabul etmeyecek hesaplar da ayrılmış olur. Şansıma kızı vermiyor ailesi bi de amca kızı büyük kaynımın

Niye siz kendi hakkınızı savunamıyorsunuz da bir başkasının kabul etmemesini bekliyorsunuz? Velev ki kabul etti o zaman ne yapacaksınız? Cici gelin olacağım diye uğraşmayın bence nasılsa her türlü kötü bellemişler sizi. Başkasına bel bağlamayın kendi işinizi kendiniz halletmeyi öğrenmeniz lazım

Niye siz kendi hakkınızı savunamıyorsunuz da bir başkasının kabul etmemesini bekliyorsunuz? Velev ki kabul etti o zaman ne yapacaksınız? Cici gelin olacağım diye uğraşmayın bence nasılsa her türlü kötü bellemişler sizi. Başkasına bel bağlamayın kendi işinizi kendiniz halletmeyi öğrenmeniz lazım
Hakkımı savunamadığım için değil belli düzenlerini yıkan kişi olmamak için bi şey demedim. Sonuçta ben de tecrübesizdim. Ama şu an olsa tatlı dille fakat net söylerdim baştan

Okurken darlandım ya... Herşey koca da bitiyor aslında sen kocana bak başkasına değil kulaklarını da tıka... Sen onlarla evlenmedin kocanla evlendin... Evlenen değişir tabi... Evlendikten sonra ilk sırada evlendiğin kişi olur önceki aile değil..
Ayy çok gerildim ya, ben eşimin ailesinden çekmedim de kendi ailem evlendiğim ilk zamanlar pek kabul edemedi, aşırı gerilemeler yaşadım hiç bir farkı yok erkek ailesi yada kız ailesi diye, bazen abimde hala görüyorum evli olduğumu hala tam kavrayabilmiş değil ki hamileyim bide 🤣 neyse artık tınlamıyoruö umursamadığımı da gösteriyorum öncelik benim yuvam ❤️

Okurken darlandım ya... Herşey koca da bitiyor aslında sen kocana bak başkasına değil kulaklarını da tıka... Sen onlarla evlenmedin kocanla evlendin... Evlenen değişir tabi... Evlendikten sonra ilk sırada evlendiğin kişi olur önceki aile değil..
Ayy çok gerildim ya, ben eşimin ailesinden çekmedim de kendi ailem evlendiğim ilk zamanlar pek kabul edemedi, aşırı gerilemeler yaşadım hiç bir farkı yok erkek ailesi yada kız ailesi diye, bazen abimde hala görüyorum evli olduğumu hala tam kavrayabilmiş değil ki hamileyim bide 🤣 neyse artık tınlamıyoruö umursamadığımı da gösteriyorum öncelik benim yuvam ❤️
Kesinlikle her şey kocada bitiyor. Sağolsun farkındalığı yüksek biri yoksa insan nasıl katlanır ki. Benim ailemden de bazı şeyler geliyor ama eşimin yaptığını ben de yapıyorum ve ilişkiye kimseyi karıştırmamaya çalışıyorum

Bu arada sağlıkla gelsin inşallah bebiş ❤️😍

Dogru olan da bu. Insanlar sizin saglikli cizgiler cizmenize tepki gösteriyorsa sirf sizi kullanamadiklarindan ve yönetemediklerinden. Iyi niyet felan yok yani
Evet mesafeyi iyi tutturmak gerekiyor yoksa alanına giriyorlar ne yazık ki. Evime geldiklerinde temizlik yapıyorlardı meğersem bu alanına girmekmiş sonradan tecrübe ettim.şey gibi temizliğini yaptım artık evin hakkında söz sahibiyim gibi. Şu an kimseye iş yaptırmıyorum sen gel otur diyorum

benm ayrıldıgım kısının aılesıde byleydı ortak dukkan vrdı. Hep ordan cok kısı ekmek yıyo derdi .Evlenıncede mı olye olurdu? Suruclulardı bide.
Ortak iş yapan ailelerin genel beklentisi bu yönde.
Oğullarını kendi işlerinde devam ettirip oğullarının yatağı hoş edecek, bir taraftan kayınvalidenin gönlünü hoş tutacak bir kadın eve dahil etmek nihai amaçları.
Aslında toplumda çok görülen bir vaka bu sebeple ortak iş yapan ailelerin çocuklarıyla 40 kere düşünüp evlenmeli gençler.

Hiç hoş bir tepki değil. Atansanız bile sıkıntı yapacaklar gibi duruyor.

Haftada 2-3 gün gitmek bile çok bence. KPSS'ye çalışıyorum, gelemem diyebilirsiniz.

Ya da açıkça söyleyin eşinize bunaldığınızı, gitmek istemediğinizi, ayrı bir aile olduğunuzu. Kendisi de az çok tahmin ediyordur.

Eşinizin size 1000 tl bırakması da garip geldi.

Bu para ile evden burnunuzu çıkaramazsınız. Özelde çalışmayı deneyebilirsiniz. Öncesinde denemişsinizdir ya da ücretler tatmin etmiyordur, o yüzden tam bir şey diyemiyorum.

Şu an için her ne kadar ev ekonomisine katkıda bulunmasanız da, eşinizin eve bıraktığı harçlık niyetindeki paranın miktarı çok az. Sizden parayı kıskanıyormuş gibi geliyor.

Hiç hoş bir tepki değil. Atansanız bile sıkıntı yapacaklar gibi duruyor.

Haftada 2-3 gün gitmek bile çok bence. KPSS'ye çalışıyorum, gelemem diyebilirsiniz.

Ya da açıkça söyleyin eşinize bunaldığınızı, gitmek istemediğinizi, ayrı bir aile olduğunuzu. Kendisi de az çok tahmin ediyordur.

Eşinizin size 1000 tl bırakması da garip geldi.

Bu para ile evden burnunuzu çıkaramazsınız. Özelde çalışmayı deneyebilirsiniz. Öncesinde denemişsinizdir ya da ücretler tatmin etmiyordur, o yüzden tam bir şey diyemiyorum.

Şu an için her ne kadar ev ekonomisine katkıda bulunmasanız da, eşinizin eve bıraktığı harçlık niyetindeki paranın miktarı çok az. Sizden parayı kıskanıyormuş gibi geliyor.
Evet başlarda kpss yi öne sürüp gitmedim burda çalış dediler. Aslında 1000 tl tabi yetmez ama şöyle söyleyeyim ihtiyaçları ortak alıyoruz pazarı bakliyatı falan. Kısma gibi bi durum yok çünkü onda da yok. Derseniz minnet olmuyo mu onun bile minnetini yapıyorlar. Ama söylüyorum hesabımız ortak. Almazsanız kocam daha fazla para alacak ve ben kendim yapacam alışverişi başka yolu yok

Görümceler ne yapıyor siz yemek yaparken beğenmiyorlarsa kendileri yapsınlar haspalarıma bak
Ailecek çalışıyorlar. Yemek güzeldir veya değildir sizin için evini kapatıp gelen birine bu tavrı yapamazsınız. İş yeri yemeği daha güzel diye başladı kaynım . Bi kaç gün aynı lafı duyunca artık eşime söyledim. O da kaynıma senin karını da göreceğiz deyince ipler koptu

Ailecek çalışıyorlar. Yemek güzeldir veya değildir sizin için evini kapatıp gelen birine bu tavrı yapamazsınız. İş yeri yemeği daha güzel diye başladı kaynım . Bi kaç gün aynı lafı duyunca artık eşime söyledim. O da kaynıma senin karını da göreceğiz deyince ipler koptu

Kaynınız, kalkıp kendisi yemek yapsaymış o zaman.

İş yerini eşim kurdu kayınlarım ve görümcelerim beraber çalışıyorlar kayınpederim farklı bi iş yapıyor. Evet kontrolün onlardan çıktığını görünce daha doğrusu bunlar da yeni ve ayrı bir aile kurdu fikrini benimsemeyince bize tavır alıyorlar. Oğullarına sen çok değiştin vs demeler. Yani tabi ki de değişecek evlendi sonuçta dedim sonunda
Yine ortaklık var kardeşler arasında. Aile şirketi gibi.Sizin ayrı, tamamen bağımsız bir işte çalışmanız lazım ki kendi gönlünüzce yaşayın.

X