Kaynana sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saf kotumusunuz yani beni tanımadan bu on yargı nedir 4 yönteme gerek yok herşeyde yapsanız rızkı veren Allah diyorum sanırım inancınız yok!
Çoluk çocuk sokakta kalmaya ramak kalmış hala rızkı veren allah diyor ya...Sizin ogretmenlik yapmamaniz isabet olmuş, bu kafayla evde oturarak bari sadece kendi çocuklarınıza zarar verirsiniz

kocanız size çalışma diyorsa annesinin evinden kiraya çıkıp sizi geçindirmeyi de bilmeli. Siz o eve muhtaç olduğunuz için kocanız bazı şeylere susuyor bence. Size tamam sen haklısın dese de annesine de gitmeye devam edecek. O da biliyor kiraya çıkamayacağını.

Miras kalan bir ev kayınvalideniz üzerine ise üzgünüm ama kocanız o evi alamaz. Çünkü o kaynana o evi size vermez. Kadın kötü resmen

Size tavsiyem eşiniz en az 80.000 üzeri kazanamıyorsa siz de işe girin.kaynananız evden çıkarsa, iki de bebekle nasıl geçineceksiniz? Onlar büyüyecek de.

Kv nin kira istemesi sizin sorununuz değil ki oğlu eşek gibi çalışıp ödesin karışmayın.
Bu arada Kv’ ye laf edeceğinize pısırık eşinize bakın tek suçlu eşiniz.
Tabiki benim sorunum değil eşim calisiyo ve karsiliyo sorun burda değil nasıl karşılarız diye sormadım ben fikir istiyorum ben ne yapabilirim hobi aktivite meslek başka birşey destek istedim sadece

kocanız size çalışma diyorsa annesinin evinden kiraya çıkıp sizi geçindirmeyi de bilmeli. Siz o eve muhtaç olduğunuz için kocanız bazı şeylere susuyor bence. Size tamam sen haklısın dese de annesine de gitmeye devam edecek. O da biliyor kiraya çıkamayacağını.

Miras kalan bir ev kayınvalideniz üzerine ise üzgünüm ama kocanız o evi alamaz. Çünkü o kaynana o evi size vermez. Kadın kötü resmen

Size tavsiyem eşiniz en az 80.000 üzeri kazanamıyorsa siz de işe girin.kaynananız evden çıkarsa, iki de bebekle nasıl geçineceksiniz? Onlar büyüyecek de.
İhtiyacımız yok cocuklarini büyüt diye geldi ama tabi bu dusunulmuyodu fikriniz için teşekkür ederim çalışmak gerekirsa eşimle bir kere daha konusmaliyim🙏

İhtiyacımız yok cocuklarini büyüt diye geldi ama tabi bu dusunulmuyodu fikriniz için teşekkür ederim çalışmak gerekirsa eşimle bir kere daha konusmaliyim🙏
Evet eşine ve gerekirse ailesine aynen şunları demelisin: "Bana görücü usulü geldin kriterin çalışmamamdı, ev var denildi böylelikle kabul ettim. Şimdi ev aslında yok diyorsunuz o halde ben de çalışabilirim. Çünkü sen benim kriterimi karşılamıyorsun ben de seninkini yerine getirmek zorunda değilim." Ben sizi anlıyorum siz aşk evliliği yapmamışsınız. Belki sonradan aşık oldunuz vs. orasını bilemem ama görücü usulü evlenmişsiniz. Görücü usulü evliliklerde mantık ön plandadır ve tarafların belli kriterleri, istekleri olabilir. Bunlar karşılanabiliyorsa evlilik gerçekleşir. Adam "Benim evim var çalışmayacaksın" demiş ve siz böyle söylendiği için kabul edip evlenmişsiniz. Belki "Ev yok kirada yaşayacağız ve çalışmayacaksın" dese size, siz kabul etmeyecektiniz. Bu insan kandırmak olmuyor mu? Kocanız ve ailesi yalan söyleyip evliliği oldurmuşsa siz de çalışmamak için ona verdiğiniz tavizi vermek zorunda değilsiniz. Gidin mesleğinizi yapın kv dırdırını kafanızdan atarsınız bişeylerle uğraşırken.

Kv ve eşiniz söz vermiş ev sizin diyerek ama tutmamışlar Bu durumda eşinizin pek ahlaklı olduğundan bahsedemeyiz malesef. Gerçekten sağlam bina bulsanız da kocanızın kirasını ödeyecek durumu yok anladığım kadarıyla. Siz de çalışsanız rahatlarsınız. Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.

Evet eşine ve gerekirse ailesine aynen şunları demelisin: "Bana görücü usulü geldin kriterin çalışmamamdı, ev var denildi böylelikle kabul ettim. Şimdi ev aslında yok diyorsunuz o halde ben de çalışabilirim. Çünkü sen benim kriterimi karşılamıyorsun ben de seninkini yerine getirmek zorunda değilim." Ben sizi anlıyorum siz aşk evliliği yapmamışsınız. Belki sonradan aşık oldunuz vs. orasını bilemem ama görücü usulü evlenmişsiniz. Görücü usulü evliliklerde mantık ön plandadır ve tarafların belli kriterleri, istekleri olabilir. Bunlar karşılanabiliyorsa evlilik gerçekleşir. Adam "Benim evim var çalışmayacaksın" demiş ve siz böyle söylendiği için kabul edip evlenmişsiniz. Belki "Ev yok kirada yaşayacağız ve çalışmayacaksın" dese size, siz kabul etmeyecektiniz. Bu insan kandırmak olmuyor mu? Kocanız ve ailesi yalan söyleyip evliliği oldurmuşsa siz de çalışmamak için ona verdiğiniz tavizi vermek zorunda değilsiniz. Gidin mesleğinizi yapın kv dırdırını kafanızdan atarsınız bişeylerle uğraşırken.
Çok teşekkür ederim bu açıdan düşünmemistim ev yoksa üstümde şartta olamaz taviz verilebilir 🙏

Kv ve eşiniz söz vermiş ev sizin diyerek ama tutmamışlar Bu durumda eşinizin pek ahlaklı olduğundan bahsedemeyiz malesef. Gerçekten sağlam bina bulsanız da kocanızın kirasını ödeyecek durumu yok anladığım kadarıyla. Siz de çalışsanız rahatlarsınız. Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.
O kirayı şuan burda ödüyoruz kira ödememek için oturuyorum algısı var ben herhangi birinin ödeyeceği meblayi ödüyorum mesele ev bulma normal şartlar yok hile ile ev satan çok yeni yapılan binaya geçmeyi düşünüyoruz daha güvenilir diye

Koca koca olsaydı o mesajların size degil kendisine atılmasını bilirdi. Böyle anasıyla sizi ugraştırmaz dı .
Kv de pes yanı. Oğlumun evi var demesini bilmiş.
Bide 2 çocugu evi oldugunu bilerek yapmiş nerden bilsin kv böyle yapacagını.

O kirayı şuan burda ödüyoruz kira ödememek için oturuyorum algısı var ben herhangi birinin ödeyeceği meblayi ödüyorum mesele ev bulma normal şartlar yok hile ile ev satan çok yeni yapılan binaya geçmeyi düşünüyoruz daha güvenilir diye
Walla konuyu okuyunca kira ödememek için oturuyorsunuz anlamı çıkıyor. Başka binalara güvenmiyorsunuz tamam ok ama kv evinin sağlam olduğuna emin misiniz

Koca koca olsaydı o mesajların size degil kendisine atılmasını bilirdi. Böyle anasıyla sizi ugraştırmaz dı .
Şu hayatta öğrendim ki allahtan ve kendinden başkasına güven yok. Babamın evine bile benim diyemem ki kv evine güvenip çocuk yapmak ne kadar doğru bilemedim. Evlenmeden önce atıp tutan kv çok fazla

Evet burdan anlatinca bu şekilde düşünmeniz normal bu kavga sürekli çıkıyormuş eşim bana hissettirmemeye çalışmış kv şeker hastasi sinirle dedim diyerek oğluyla her defasında barisiyormus oğluda dilinin sivri olduğunu kabul ediyo ama bu söylemleri bana tasimasindan rahatsız olucagini bildiği için eşime atmak yerine bana atarak huzur kaçırmayı planlamis bu durumu şuan bile kayinbabam sakın kira vermeyin diye konusuyo o deli dediğine itibar etmeyin diye ama eşim sözleşmesini hazırladı yeni evler bitene kadar el gibi kiracisiyiz uzak tutucam diye sözünü verdi ama çoğu kişi calismam gerektiğini yazmış şans meselesi herkes kişiliğini sandıkta saklıyor belki hatam evine guvenmekti ama anne dedik. Ev vaadiyle gelen birine zorla kendimi kapattirmadim malı mülküde var bu eve ihtiyacı olduğunuda sanmiyorum sırf malimla sizi hizalarim peşinde hizalanacak iş yapsam zoruma gitmez

Bide o eve Kira verecekseniz. Inat olsun diye başka evde kiraya oturun. Kve bana muhtaçlar algısını kırın.
Yemin ederim o ilk geceden beri eve sigmiyoruz eşim arastiriyo ev ilanlarına sağa sola haber saldı güvenilir hasarsız ev varmı diye bizde bu parayı el gbi başkasına verip gururumuzu zedeletmek istemiyoruz işin bide başka boyutu var ben bu evi adam etmek için çok para harcadım daha yeni diş cephesi onarıldı onuda geçtim çıksam eşim kiraci olarak çıkmayı uygun bulmuyo yeni sistemde yıllık anlaşma yapiliyo ve ev sahibine çık git diye hak doguyo diye direk yeni binadan ev satın alalım düşüncesinde

Walla konuyu okuyunca kira ödememek için oturuyorsunuz anlamı çıkıyor. Başka binalara güvenmiyorsunuz tamam ok ama kv evinin sağlam olduğuna emin misiniz
Az hasar aldığını o şiddetli sarsintida ufak catlaklarla çıkan sağlam yapılardan biri bide eşim mal sahibi olunca bina yapılırken temelini kendi takip etti kira oduyorum sadece yapılan haksızlık karşısında ne yapmalıyım ne yaparsam kendimi bulurum hanımlardan fikir istedim

Şu hayatta öğrendim ki allahtan ve kendinden başkasına güven yok. Babamın evine bile benim diyemem ki kv evine güvenip çocuk yapmak ne kadar doğru bilemedim. Evlenmeden önce atıp tutan kv çok fazla
Öyleymiş acı bı şekilde öğrendim herkesi kendi annem babam gbi sandım biraz saflık ettim anne yani evladina ne kadar kiyabilir ki annemden babamdan gormedigimi bunlardan gördüm benim ailemde kirada oturuyo çocuklarini evlendirdiler sırf huzurlari kaçmasın diye kira desteği yapiyolar evi olmayan desteklerken mal sahibi köpek yavrusu gbi yıllarını vermiş evladına suçsuz yere bu şekilde yapabiliyor

Çok geçmiş olsun....saati saatine değildir belki atlamış unutmuşsunuzdur, veya bir ay geçmeden etki etmeyecegini bilmiyordunuz, insanlık hali , yine de çok sarsıcı yaşadığınız ama korunmayı kafaya koyan kadın gerekirse çift yöntemle garantiye alıyor yine de plansız evlat dogurmuyor....Bu sitede genelde geri çekilmeyi korunmak zannedenler gebe kaldığı için akıl kullanimi da öneriyoruz 😂
Teşekkür ederim sağ olun :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X