Kaynanam ve yeni gelin beni delirtti...

bence canım biraz daha sabret bırak onlar olmasın haytında sana iyilik yapıp kafana kakacağına her gördüğü yerde bırak iyilik yapmasın sende yeri geldiğinle lafını söylersin
sen onlara muhtaçmısın hem yardım bekliyorsun
ve ne kaynanana nede eltine falan suç bulma suç kocan da arkadaşım çekecek anasını ben üvey evlatmıyım diye soracak ben niye görmüyorum birşey diyecek benimde evladım var diyecek bence hiç canınızı sıkmayın eşinizi yola getirmeye bakın

Bunlar.. yeni gelin ve kaynanan..
Bir süre sonra birbirlerine gireceklerdir..Daha bir ay olmuş düğün olalı..
Cicim ayları onlar için..
Eltin kaynananı bozuyormuş..duuuuur ,daha iyi günler..
ıkisi de birbirlerinden yakınmak için, soluğu senin yanında almasınlar da..
O zaman seyret gümbürtüyü..
Her ikisi de, seni kendi saflarına çekmek isteyebilir..
hiiiiç taviz verme..

Böyle insanlar için evimin huzurunu bozamam canım..
Eşinle de aran iyiymiş..Fazla da gitme üzerine..
Çocuğun ve eşinle mutlu ol canım..

Allah sabır versin..

Gerçekten çok zor bir durum, bundan önceki konularını bilmiyorum ama burda anlattığın kadarıyla aşağı yukarı anladım zaten, burda yorum yapan çoğu kişi gibi hiiiççç bunlara bulaşma derim, zaten tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş hakikatende ama bir süre sonra çatırdamalar başlar.

Şu anda yapabileceğin en iyi şey bu insanlara bulaşmaman, olaylara fazla karışmaman, bırak ne yaparlarsa yapsınlar sen bu duruşunu bozma, karşıdan izle.. zaten düzgün insanlar değil görünüyor, bunlara bulaşıpta kendini bozmaya deymez.. gönlünü ferah tut, kendi ailen içerisinde huzurunun kaçmasına izin verme...

Böyle iki karakterin içinde olmaktansa dışında ol daha iyi, bırak bulmuşlar birbirlerini takılsınlar işte,bırak sana yapmadıklarını ona yapsın, gün gelir karşılığını eltinden çok güzel alır zaten...Gün gelir bu iki karakter bile birbirlerine katlanamazlar...Seni çok üzüyorlarsa içinde olma gözün görmesin ve duyma....Sana zararları olmasında bundan sonra boşver gitsin.

Bırak ne halleri varsa görsünler.Sen eşine söylenerek boşuna huzurunuzu kaçırıyorsun bence.Eşin annesine bu konularla ilgili tavır alsa yada söylense kaynanan kendini değiştircekmi hayır.O yüzden onlarla gerekmedikçe görüşme eşinede baskı yapma.Sen eşinle mutlu huzurlu olduktan onun ailesi vız gelir tırıs gider.Tecrübeyle sabittir.

eşinizin ailesi anlattığınız gibi insanlarsa bırakın nehalleri varsa görsünler. eşinize olaylarla ilgili söylenip aranızı bozmayın. yuvanızda huzurlu mutlu yaşamak varken böyle kokuşmuş ilişkilerle ne kendinizin nede eşinizin üzülmesine fırsat vermeyin. zaten kayınvalidenizin ve eltinizin çıkar üzerine kurulu bu ilişkileride fazla sürmeyecektir.kayınvalideniz size karşı soğuksa , size adil davranmadığını düşünüyorsanız sizde onlardan uzak durup kendinizi ezdirmeyin.

betican,,çok muhabbet tez ayrılık getirir.çılgınlıklarıyla birbirine benzeyen insanlar zamanla birbirini çekemezler,çok iyi anlaşıyor olabilirler şimdi ama çok yakında suyu çıkar bu muhabbetin,
karşılıklı kusur bulmaya başlarlar,ağızları bozulur ve böylece konu uzayıp gider,sen bulaşma onları düşünme çıkar kafandan,ve kendi yaşadılarınıda milyonlarca insanın yaşadığı gibi bir talihsizlik olarak değerlendir.
üvey evlatız kaynanama göre demişsin zaten yanında olsaydı çekemezdin onu .bırak yeni gelinle kalsında kafan rahat olsun.tencere kapak misali,

bence bunları hiç takma
hatta eşine anlatma,sorsa bile anlatma hiç umrunda değilmiş gibi davran umrunda olsa bile
sırf sen hoşnutsuzlugunu bellı edıyorsun diye bile sana bu şekilde davranır kaynanan
gerçi yazdıgına göre ikisi de gerçekten görüşülüp,konuşulacak insanlar değiller
kaynanan da para yedirir yedirir,birgün aklı başına gelir
seni o gün herkes anlar

zaten senin onlardan uzak durman gerekir,aynı kalitede diilsinizki..
ama ben sizin kadar alttan almam açıkçası kapıyı gösteririm.ne özel günlerinde bulunurum ne de yardıma giderim (arada kim olursa olsun)

kendinizi kullandırtmayın artık ve güçlü olun,sık sık gezin,evinizde misafir ağırlayın sosyal olun kültürünüzü geliştirin yeni yemekler öğrenin davetler verin,eşinizi cazibenizi kullanarak kendinize çekin,

bazı kadınlarda görüyorum o kadar güzel bağlamışki erkeğini kendine her istediğini yaptırabiliyor.

kısacası onların özeneceği arkadaşlık yapmak görüşmek isteyeceği biri olun.
ama tabi her zaman meşgul,onlara vakit ayıramıycak(!) durumda olun :jeyyar:

ben bunu çok yaptım mesela,eski okul ortamımda çok dışlanırdım kızlar tarafından,ben de kendimi yıpratırdım ama noldu...

o kızların hep bulunmak istediği ortamlardan arkadaşlar edindim,karşılaştığımız zaman gıpta ederlerdi,düşünsenize sizi dışlayanların bayılarak geldiği bir cafede karşılaşıyorsunuz,onlar fransız kalırken sizin orda bulunan bir çok kişiyle selamlaştığınızı,tanıştığınızı görüyorlar. zemuszemus

ya da şıkır şıkır kıyafetler alıyorsunuz,nerden aldığınızı sorduklarında hep unutmuş (!) oluyorsunuz.

mağazaların indirim günlerini,indirim bittikten bir hafta sonra söyleyip reklam yapıyorsunuz.

bunlar basit örnekler,demek istediğim rolleri değişin,onlar sizin peşinizde koşsun.

ama tabiki özel bir çaba harcamayın bunları görmeleri için yerimseniben

Arkadaşlar,
Daha önceki konularımı okuyanlar bilir, kaynanamın bana yaptıklarını ve oğluna nasıl sırt döndüğünü.Kaynımın ise ilk karısı için çıkardıkları rezilliklere, evlerine hacizler yollamae sına, karısının bütün mahalleye rezil edip onlara etmediği hakareti bırakmamasına, oğlunu bıçaklamasına rağmen oğlunun tekrar onla barışıp, bunlarla görüşmemesine , kaynımın her türlü pisliğe bulaşıp başını dertten çıkarmamasına, milyarlarca borcu kayınbabam ve kaynanama ödetmesine karşılık, biz yani eşim ve ben evlenirken bir kuruş masraf yapmamalarına, her türlü hakareti rezilliği bana yapıp herşeyimi haram ettikleri halde ne eşimin ne de benim ağzımızı açıp tek kelime etmememize, 7 yıllık evliliğimiz boyunca bir kere bile gelip ne hastayken ne de dar zamanımızda birşeye ihtiyacınız var mı diye sormamasına rağmen asla saygıda kusur etmememize, her zaman en kötü zamanlarında kaynım ve karısı değilde biz yanlarında olmamıza, aç kaldığımız zamanlarda bir kere bile bize yardım etmemesine, asla ve asla ne kaynıma ne de eski eltime gösterdiği sevgi, merhamet, maddi manevi desteği bize göstermemesine rağmen eşim hala annesini haklı görüp beni suçluyor. Ve ben neden ona eski ve şu anki yeni eltimin yaptığı gibi içten anne diyip de , yaklaşmadığım içn beni suçluyor. Hadi ben gelinim , ama diğer oğlunun onlara çektirdklernin yanında benim eşim bir kere bile ne saygısızlık etti, ne de yük oldu. Ben bu durumu bir türlü hazmedemiyorum.
Hele kaynanam kayınbabam rahmetli olduktan sonra iyice tozuttu. İşyerindeki genç adamlarla saatlerce telefonda konuşuyor, yemeklere gidiyor. Yeni gelini ise tam onun gibi. Nerden biliyosun derseniz, benim dayımın kızı kuaför, bu gelin de güzellik uzmanı.Aralık sonunda düğünleri vardı, 33 yaşında hiç evlenmemiş, kendi evi ve dükkanı olan, kaynımla sevgili olduktan sonra ortak olan birisi,Neyse dayı kızı düğüne geldi, ve ben bunu tanıyorum dedi.Bana eşim yanımda yokken, benim müşterimdi, çok fena zamanında para karşılığı erkeklerle yatıyordu, bizimde aramız iyiydi, hatta gelip bana da çok teklif etti, arabayı evi o paralarla aldı dedi.Ben ne evini nede arabasını söylememiştim.Ve inanırmısınız düğününe, annesi, ablaları ve kardeşi harici kimse gelmedi. Ben bunları duyunca donakaldım.Ertesi gün eşime anlattım inanmadı, belki de inandı bilemem.
Ama resmen kaynanam bunca şeye rağmen( bilmiyor tabi bilse de onun için fark etmez) yeni gelinin peşinden resmen koşuyor.
Kafayı yemek üzereyim, evinin herşeyine koştu,düğününde herşeye koştu, adını ağzından düşürmüyor, hergün ya onlar orda ya kaynanam dükkanda, elinde ne var ne yoksa onlara harcıyor.
Düşününki kaynanam kaynımın düğününde ilk karısından olma oğluna kıyafet alacak, bana söylüyor, ben benim oğlumunda yok diyorum.Bana almadım diyor,düğün günü ona almış oluyor, ben de çocuğa evdekileri giydiriyorum. Düğünde kaynanam ve kardesi saçını yaptırmaya dükkana gidiyolar, bana hadi kızım sende gel demiyolar, ben napıyım diye soruyorum , kalabalık diye beni götürmüyolar, ben gidip dayımın kızında saçımı yaptırıryorum. Düğünde bi bakıyorum kızın arkadaşları dahil herkesin saçı orda yapılmış.
Bana düğün günümü zehir eden kaynanam, benim düğünümde yanımıza bir kere bile gelmeyen kaynanam, düğünden sonra beni eve bırakmaya gelmeyen kaynanam, diğer oğlunun bu düğününde de gelininin herşeyiyle ilgilenip, dükkana gidiyor, bütün düğün yanlarından ayrılmıyor, düğün boyunca
kahkaları eksik olmuyor, ve mutlulukla koşa koşa gelini evine götürüyor.O AN NASIL KÖTÜ OLDUĞUMU ANLATAMAM, NASIL REZİL OLUP UTANMIŞTIM, DAHA 22 YAŞINDA TAZECİK BİR KIZDIM, TEK SUÇUM BENİM OĞLUNU OĞLUNUN DA BENİ SEVMESİYDİ.HERŞEYİM İÇİMDE KALDI,
Eve geldik gözlerim dolu dolu eşime anlattım hissettiklerimi, ona hiç bu kadar açık konuşmamıştım içimdeki yaraları , ANLADI SANIYORDUM AMA HALA ANLAMAMIŞ.
2 saat kadar önce eltim aradım, evlendiklerinden beri ne aradılar, ne sordular, açmadı, ben de kaynanamı arayım napıyo diye dedim.DIşardayım alışveriş merkezindeyim dedi, hayırdır dedim,bankada acil bir işim var dedi, kimlesin dedim, yeni geliniyleymş.Dükkannın bayağı borcu var ödeyemiyolardı, annen herhalde onlara kredi çekmeye gitti dedim, eşimde büyük ihtimalle dedi.Ve kahkahaları geliyordu.
BEN ARTIK DAYANAMIYORUM, BÖYLE NAMUSLU , HANIM GÖRÜNÜP, HER TÜRLÜ PİSLİĞİ SİNEYE ÇEKEN KAYNANAMA DA , HER HALTI YİYİP, ÜSTÜNE Bİ DE ÖDÜL ALAN KAYNIMADA , ZAMANINDA HERŞEYİ YAPIP, ŞİMDİ YALAKALIKLA HEPSİNİ PARMAĞINDA OYNATAN ELTİME DE,
VE HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ TÜM BUNLARI GÖRÜP, YAŞAYIP, HALA ANNESİNİ, ABİSİNİ VE YENGESİNİ HAKLI GÖREN EŞİMEDE.
SİZ OLSANIZ NAPARDINIZ, ÇÜNKÜ BU KADAR HAKSIZLIĞA DAYANAMIYORUM.
Oğlunun milyarlarca borcunu ödedi,şimd tekrar ödeyecek, bize hiçbir zaman maddi manevi desteği olmadı.Bu arada yeni eltm kaynanmı benim yanımda kaç kere bozdu ve er
Sorarım size benim eşimde abisi gibi, serseri, çalışmayan, kumar, borç, haciz, her türlü pisliği yapan, ben de yüzüne annecim dye yalakalık yapan, arkasında demediğini bırakmayan, onu kullanan , edepsiz bir gelin mi olayım.
Yoksa bekleyp bu muhabbetin sonunumu göreyim, bi de görebilir miyim?
ÇOK BÜYÜK AHIM VAR, BANA YILLARDIR YAPTIKLARI VE YAPMADIKLARI İÇİN, İÇİM YANIYOR, HEP SAYGILI OLDUM, HEP SUSTUM BÜYÜKLER DİYE, EŞİMDE SUSTU, AMA ARTIK DAYANAMIYORUM

arkadaşım senin kendine göre bi hayatın yokmu
neden bütün derdin kaynanan, kaynın, eltin olmuş?
yok böyle yaptı yok onu aldı felan
niye eşinin ailesini bukadar takıyorsun
onlar seni sevmiyormuş sen niye halen ariyorsun soruyorsun bişeyler bekliyorsun
niye saygı gösteriyorsun susuyorsun
hayır ben anlamiyorumki bazı bayanlar kötülük gördükçe niye dahada melek kesiliyorlar
kimse kimseye madalya takmıyor, kanatda takmiyor
eşinlen mutlu olmaya bak gerisini sala

sabirli ol canim izle ve gor herseyi aynisi olmasada senin yasadiklarina yakin benim yasadiklarim suan ck sukur esim beni anladi kaynim eltim kayinvalidem takiyorlar ucu
onemli olan senin esin ben ck anlatmaya calstim yeri geldi tartistik kavga ettik ama olmuyor bu sekilde zaman gecsin esin anlayacaktir o igrenc kadini taniyacaktir

arkadaşım senin kendine göre bi hayatın yokmu
neden bütün derdin kaynanan, kaynın, eltin olmuş?
yok böyle yaptı yok onu aldı felan
niye eşinin ailesini bukadar takıyorsun
onlar seni sevmiyormuş sen niye halen ariyorsun soruyorsun bişeyler bekliyorsun
niye saygı gösteriyorsun susuyorsun
hayır ben anlamiyorumki bazı bayanlar kötülük gördükçe niye dahada melek kesiliyorlar
kimse kimseye madalya takmıyor, kanatda takmiyor
eşinlen mutlu olmaya bak gerisini sala

Kendime göre bir hayatım tabi ki var ve maalesef bu hayatın içinde kaynanam , kaynım ve eltim de var eşimden dolayı.
Neden takıyorum, çünkü ben hak etmediğim her türlü kötülüğü yada haksızlığı görmüşken,hak etmediğini bildiğim birine gereğinden fazla değer ve saygı gösterilmesine kızıyorum.
Adı üstünde eşimin ailesi , istesemde istemesemde bana dokunuyor işin ucu.
Ben de onları sevmiyorum ayrıca, ama eşimin annesi , abisi ve yengesi olduğu için saygı gösteriyorum.
Ben ailemden böyle terbiye aldım, onlar ne yaparlarsa yapsın asla ne seviyemi nede terbiyemi bozamam. Bu karakter meselesi herhalde. Ben böyle davranarak emin ol yaptılklarından onları utandırıyorum.
Bana bişey takmalarına gerek yok zaten, önemli olan onların benim gözümde biryerlere gelip benden madalya almaya hak kazanabilmeleri diye düşünüyorum...

boşver canım ya.ne halleri varsa görsünler.hiçbir sorumluluk hissetmene gerek yok.
eşinin bilmem neyi,vicdanım rahat olsun diye bir şey yok.eşiniz bir sorunu varsa kendi halletsin,bence uzak durun görüşmeyin.

X