Keçi sütü, anne sütü gibi

Keçi sütünü direk vermiyoruz yoğurt yapabilrsin yoğurt şeklind everebilirsin muhallebi yaparken kullanabilrisin bana doktorum direk süt verme dedi

ayrıca hijyen konusuna gelince, pastörize süt ne demek? o sütler pr ediliyor arkadaşlar yani son derece hijyenik ortamda el değmeden kaynatılıp paketleniyor ayrıca fabrika da tek tek elleriyle sağacak halleri yok makinede sağılıyor hayvanlar, keçi sütü tek markanın var o da kay başka markaya raslamadım ben pastörize inek sütü ne kadar hijyenikse keçi sütü d eo kadar hijyenik arkadaşlar

pastörize bira,süt şarap...vb maddelere uzun zaman dayanmaları için uygulanan bir maya öldürme usulüdür,ir kaynatma yöntemi değildir.75-80 derye kadar ısıtılıp aniden 5-10 derye düşürülerek şoklama yapılır internettende araştırabilirsiniz her neyse dediğim gibi ben tartışma yaratmak için sölemedim gördüğüm ve yaşadığım bişeyi paylaşmak istedim ben inek sütünede zaten hijyeniktir die ısrar etmedim sadece diğerine göre daha temizdir die düşünüorum dedim her neyse dediğim gibi tartışılcak bi mevzu deil bence içene afiyet olsun
saygılar...

hayır canım yaa bu tartışma değil ki elbette farklı düşünceleri paylaşacağız ki doğru bulunsun

arkadaşlar KİPA da varmı bilen varsa lütfen yazsın.Birde peyniride keçi peyniri versek olurmu acaba?..

kipa da yok ben görmedim en azından buradaki kipa da yok, beg sen nerede oturuyorsun ben alanyadayım migrosa ya da metroya bak oralarda var

bilemiyorum keçi peyniri hakkında bilgim yok ama keçi peynirinin salamura şeklinde hazırlanımışını ben hiç görmedim, hani tuzunun alınması gerek yaa, o açıdan diyorum yani

X