kedi kısırlaştırma

veganvegan

Guru
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2013
68
17
arkadaşlar oturduğumuz ilçedeki belediye veterinerleri bedavaya kedi kısırlaştırıyor. en azından çalışmayanlar boş vakitlerimizi böyle değerlendirelim. ben arkadaşlarımla birçok kedi kısırlaştırdım. sokakta, bahçede baktığım kediler üremesin diye.

düşünün 1 kedi hamile kaldığında en az 5 tane doğurcak. o 5 yavrudan kaçı dişi olursa yine okadar hamile kedi olucak bu hep böyle devam edicek.
şimdi kedi kısırlaştırmanın iyi yönlerini yazıyorum;

-mamadan tasarruf edilcek ne kadar çok kedi olursa okadar mama demek.
-kedilerin aç kalması ve soğukta üşümesini engellemiş olacaksınız.
-bazı anneler yavrularını terk eder süt içirmez bazı baba kediler de doğan yavruları yer anne kedi kendisiyle ilgilensin diye. bunu engellemiş olacaksınız.
-mahallede ve apartmandaki insanlarla kediler yüzünden daha az tartışıcaksınız.
-köpeğiniz varsa kedilere saldırıyorsa bahçede rahat rahat dolaştırabileceksiniz.
-hamileyken doğururken acı çekmesini engellemiş olacaksınız(senede 4-5 kez doğuruyolar)
-meme tümörü, yumurtalık ve rahim kanseri olma şansı azalacak. erkeklerde prostat ve testis kanseri önlenmiş olacak.
-Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarına yardımcı olacaktır. ( kısırlaştırmanın köpeklerde 1-3; kedilerde 3-5 yıl kadar ömürlerini uzattığı kaydedilmiştir!)

şimdi kedi kısırlaştırmamanın kötü yönlerini yazıyorum;
-yanı başınızda kör ve gözleri iltahaplı kedi dolacak. acı çekicekler.
-araba çarpacak, biri tekmelicek siz üzüleceksiniz.
-hastalanıcak veterinere gidip masraf yapacaksınız.
-köpeğiniz saldırıcak rahat edemiceksiniz.
-apartmandakiler sizi suçlayacak. sen mama verdiğin için buraya geliyolar yoksa gelmezler diyecekler.

kedi kısırlaştırmak için kedi kabı gerekli fiyatı 20 tl.

Ne kadar doğru tespitler yapmışssınız bravo! Sanki bu yazıyı kendim yazmışım gibi hissettim:KK34: Şu an bir işte çalışmıyorum ve neredeyse her pazartesi anneme belediye veterinerliğinden randevu almasını hatırlatıyorum kedi kısırlaştırma için. 1 senede 20 kedi kısırlaştırdık daha da çok var kısırlaşacak kedi çevremizde, yakalayabildiklerimizin hepsini götüreceğiz inşallah. 1 senede en basit hesabımla 75-80 yavru kediyi ezilmekten, iltihaplı gözlerle dolaşıp kör olmaktan ve aç kalıp soğuklarda üşümekten kurtardık gözüyle bakıyorum bu olaya. Kendi kedilerimiz hariç sürekli balkona tedavi etmek amaçlı kedi geliyor, şu an 10 kedi var evde:) veterinere götürdüklerimizi saymıyorum bile. Hayvanların kurtuluşunun tek yolu kısırlaştırmak. Sayıyı sabit tutup olanları iyi besleyebilmek daha iyi. İşin mama tedavi parasında hiçbir zaman olmadık ama derdine çare bulamayıp elimizde can veren kediler, arabaların yollarda ezdiği gömmek için aldığımız kediler insanı derinden sarsıyor:KK43: O yüzden kısırlaştırma karşıtlığı yapmamak gerek 'soyları tükeniyor' bahanesinin altına sığınıp:KK20: Sokaktaki kedi köpekler bir ömür yeter bence hepsi kısırlaşsa dahi. Ayrıca bu bilgilendirici yazı için çok teşekkürler:128:

Ne kadar doğru tespitler yapmışssınız bravo! Sanki bu yazıyı kendim yazmışım gibi hissettim:KK34: Şu an bir işte çalışmıyorum ve neredeyse her pazartesi anneme belediye veterinerliğinden randevu almasını hatırlatıyorum kedi kısırlaştırma için. 1 senede 20 kedi kısırlaştırdık daha da çok var kısırlaşacak kedi çevremizde, yakalayabildiklerimizin hepsini götüreceğiz inşallah. 1 senede en basit hesabımla 75-80 yavru kediyi ezilmekten, iltihaplı gözlerle dolaşıp kör olmaktan ve aç kalıp soğuklarda üşümekten kurtardık gözüyle bakıyorum bu olaya. Kendi kedilerimiz hariç sürekli balkona tedavi etmek amaçlı kedi geliyor, şu an 10 kedi var evde:) veterinere götürdüklerimizi saymıyorum bile. Hayvanların kurtuluşunun tek yolu kısırlaştırmak. Sayıyı sabit tutup olanları iyi besleyebilmek daha iyi. İşin mama tedavi parasında hiçbir zaman olmadık ama derdine çare bulamayıp elimizde can veren kediler, arabaların yollarda ezdiği gömmek için aldığımız kediler insanı derinden sarsıyor:KK43: O yüzden kısırlaştırma karşıtlığı yapmamak gerek 'soyları tükeniyor' bahanesinin altına sığınıp:KK20: Sokaktaki kedi köpekler bir ömür yeter bence hepsi kısırlaşsa dahi. Ayrıca bu bilgilendirici yazı için çok teşekkürler:128:

rica ederim çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca. evet soyları tükenir, günah vs. bunların arkasına sığınıp uğraşmak istemeyenler ve bizlere deli gözüyle bakanlar var. dediğiniz gibi hepsini kısırlaştırsak dahi soyları tükenmez. evet hamile bi kediyi kısırlaştırmak günah olabilir ama normalde niye günah olsun. madem okadar düşünüyosun yemek artığını atmada çöpün kenarına koy. söylencek çok söz var ama yaz yaz bitmez. bende size teşekkür ederim duyarlılığınızdan dolayı.

rica ederim çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca. evet soyları tükenir, günah vs. bunların arkasına sığınıp uğraşmak istemeyenler ve bizlere deli gözüyle bakanlar var. dediğiniz gibi hepsini kısırlaştırsak dahi soyları tükenmez. evet hamile bi kediyi kısırlaştırmak günah olabilir ama normalde niye günah olsun. madem okadar düşünüyosun yemek artığını atmada çöpün kenarına koy. söylencek çok söz var ama yaz yaz bitmez. bende size teşekkür ederim duyarlılığınızdan dolayı.

:) Keşke herkesin içinde hayvanlara karşı merhamet,sevgi olabilse ne güzel olurdu. Bu dünya daha yaşanır olurdu en azından. Bir iki tane ilerlememiş hamile kedi kısırlaştırdığımız oldu bizim ama yapacak başka bir şey yoktu maalesef. Çünkü doğsalar da anneleri bakmayıp ölüyorlar yaşadıkları yeri göremediğimiz için. Ayrıca bu bahanenin altına sığınan insanlar konusunda da çok haklısınız madem laf etmeyi biliyorsun 1 kap su ver, hayvanların yiyebileceği artık yemeğini koy en basitinden ama nerede insanlarda o düşünce. Çok basit şeyler bunlar aslında. Dua ediyorum insanlar hayvanlar konusunda daha çok bilinçlensin diye. Kolay gelsin size de sevgiler:13:

X