Kedilerimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

bir yerde kısırlaştırmaya mecbur kalıyorsun en azından dışardaki kedilerin şansı artıyor düşünsene evde çiftleştirdiğin için 5 tane var dışardakini mecbur gördüğün yerde bırakmak zorunda kalıyorsun heleki insanların katlettiği bu dünyada savunmasız yavru bir hayvan nasıl yaşar ki

anam benim dişi beni deli etmişti gündüz neysede geceleri varya hiç susmuyordu onun miyavlama sesinden resmen bunalıma girmiştim miyav da miyav başka bir şey yok :))

evet. neden hayvanları koruma dernekleri sokak hayvanlarını toplayıp kısırlaştırıyor... çünkü herbiri her ay 6 tane eoğursa nerede yiyecek bulacaklar. yaşayamazlarki.... bebekler açlıktan ölür.... bunu mu yapalım. acı mı çeksinler.......

anam benim dişi beni deli etmişti gündüz neysede geceleri varya hiç susmuyordu onun miyavlama sesinden resmen bunalıma girmiştim miyav da miyav başka bir şey yok :))

aynen aynen. haftasonu açık öğretim sınavlarım vardı. inan her ikisinede 2 saatlik uykuyla gittim. gece gündüz hiç susmuyor :roflol:

ya bide ne yapıyorlar biliyormusun şimdi diyelim ki birinin erkek kedisi yada köpeği var sırf hayvan rahatlasın diye dışardaki dişilerle çiftleştiriyorlar işte o zamanda dışardaki hayvanlar resmen kırma oluyor yemin ederim şimdiki sokak köpeklerine yada kedilerine bakıyorum cins hayvanlardan farkları yok

kısırlaştırmayın diyenler acaba sokak hayvanlarına ne yapıyorlar. ben o arkadaşımla ist anbuldayken herakşam kilolarca mama dağıtırdık. pazar arabasına yükleyip. kızcağız her gece 15 kilo tavuk parçaları haşlardı..... 70 80 kedi beklerdi yolunu ben de ona elimden geldikçe eşlik ederdim... bir elimde pet su. yoğurt kaseleri...

aynen aynen. haftasonu açık öğretim sınavlarım vardı. inan her ikisinede 2 saatlik uykuyla gittim. gece gündüz hiç susmuyor :roflol:

sorma inan bana rahat bırakmıyorlar şikayet gelecek diye gece gece kedinin arkasından dolanıyorduk kısırlaştırdık artık o sorun yok dediğim gibi sadece kilo alıyorlar o kadar onada dikkat edersen problem kalmıyor benim dişi 2 yaşında ve 9 kilo fazlada çıkmıyor

ya bide ne yapıyorlar biliyormusun şimdi diyelim ki birinin erkek kedisi yada köpeği var sırf hayvan rahatlasın diye dışardaki dişilerle çiftleştiriyorlar işte o zamanda dışardaki hayvanlar resmen kırma oluyor yemin ederim şimdiki sokak köpeklerine yada kedilerine bakıyorum cins hayvanlardan farkları yok
aynen bazende hamile kaldı diye sokağa atılmış çok cins kedi ve köpek var....

kısırlaştırmayın diyenler acaba sokak hayvanlarına ne yapıyorlar. ben o arkadaşımla ist anbuldayken herakşam kilolarca mama dağıtırdık. pazar arabasına yükleyip. kızcağız her gece 15 kilo tavuk parçaları haşlardı..... 70 80 kedi beklerdi yolunu ben de ona elimden geldikçe eşlik ederdim... bir elimde pet su. yoğurt kaseleri...

günahlar ya zavallılar eskiden ne güzel çöplerden azda olsa doyuyorlardı ama şimdi kapaklıkonteynırlar çıkınca hep aç geziyorlar buna birde kışı ekle ay ay ayyyy

zaten şimdiki sokak hayvanlarına pislik gözüyle bakılıyor ay o kadar acıyorum ki onlara

kapaklarını açmak lazım.... gördükçe ben çaktırmadan açıyorum. bir de belli yerlere kuru mama koyuyorum.... yazın antalya çok sıcak.. yoğurt kaselerni biriktirip su dolduruyorum. hayvanlar susuzluktan yanıyorlar.

yazık hamile kaldı diye sokağa atılırmı :mymeka: bu insan bu zavallıcıklara süs eşyası gözüyle bakıyorlar. sıkıldıklarında atıyorlar :mymeka: benim hiçbir hayvanım süs eşyam olmadı. kendi parçamdan farkı yok. nasıl vicdandır bu yarabbim :mymeka:

sorma inan bana rahat bırakmıyorlar şikayet gelecek diye gece gece kedinin arkasından dolanıyorduk kısırlaştırdık artık o sorun yok dediğim gibi sadece kilo alıyorlar o kadar onada dikkat edersen problem kalmıyor benim dişi 2 yaşında ve 9 kilo fazlada çıkmıyor

benim ağustosda 4 yaşında erkek bir kedim öldü malesef. oda 9 kg dı. sebebine gelince aşırı kiloya bağlı karaciğer rahatsızlığı senağlama ondan beri çok korkuyorum kilo alacak diye. şuanki mamamızdan memnunuz kiloda aldırmıyor çok fazla. zaten hala minik bnim pisiciğim :asigim: daha 9 aylık ablaları :icecream:

ya ben bizim sitede 5 tane köpek var bende1köpek 2 kedi bide barınak yardımları herif beni birgün sırf bu yüzden boşayacak :))

benim ağustosda 4 yaşında erkek bir kedim öldü malesef. oda 9 kg dı. sebebine gelince aşırı kiloya bağlı karaciğer rahatsızlığı senağlama ondan beri çok korkuyorum kilo alacak diye. şuanki mamamızdan memnunuz kiloda aldırmıyor çok fazla. zaten hala minik bnim pisiciğim :asigim: daha 9 aylık ablaları :icecream:[/COLOR][/B][/QUOTE]

serseriyi benim için ısır olur mu

canım çok üzüldüm ben de ilk kedimi idrar kesesinde taş yüzünden kaybettim. acısı çok kötü. 3 yaşındaydı..... 2ay ağla ağla... 3 ay daanamadım lokumumu aldım........ öbürüde çok yakışıklıydı. bu kız 2 yaşında.....

yemesine dikkat edeceksin ben haftada bir gün mama vermiyorum sadece su veriyorum karaciğeri dinleniyor yav resmen hayvanlar hakkında uzman oldum

6 gün yedikleri ona yetiyor bakma zaten ev kedileri zamanla aç oldukları için yemez mamanın yerini bildiği için alışkanlığından dolayı yer

kızlar benim lokum 2 yaşında 2 buçuk kilo... yapı olarak hani insanların da uzunu kısası minyonu var ya kedilerin de öyleymiş. benimki ufak tefek minyon sınıfına giriyormuş.

kızlar peki onerebılecegınız mama varmı..benımde kedim var bu aralar bıraz kılo aldı..kiloyla ilgili yazdıklarınızı okudum ..biz mamayla beslıyoruz ama yetmez die arada ciger tavuk annem bebek gibi besliyo walla

X