Kendimden Utanıyorum yardım edin

ileride bunları hatırlayıp kendine güleceksin emin ol
Umursama demeyeceğim de, kendinle barışık olmayı dene
Benim de boyum kısa diye hep dalga geçerlerdi zaman zaman ağlardım şimdi hala boyum kısa ama umrumda değil.
Yaşla doğrudan ilişkisi var sanırım.

Evet öyle herhalde keşke geçse kimsenin yüzüne bakamıyorum öyle hale geldim ki

Canim neden takiliyorsun boyle seylere ben sarisinim ama esmer kizlari cok beyenirim hele birde saclarda siyahsa bayilirim cikolata gibi bence senin o arkdaslarin seni cok beyendigi icin aslinda kendilerine kompleks yapip sana oyle yorumlar yapiyorlarki sen uzul diye.. bu yorumlara takilma.. beyaz fondotende neymis sen onu surup okula gidince senin arkandan mutlu oluyorlar ohh morelini bozduk fistik gibi kizi kompileks sahibi yaptik diye kendi kendilerine seviniyorlardir.. simdi at o fondoteni cope okul acildigi zamanda bam baska birisi olarak git okula kendinden memnun kimsenin dedigini aldirmayan birisi olarak bu sefer agizlarina seni uzecek payi verme

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haklısın canım bak ben kendimi beğeniyordum orada sorun yoktu ama bunlar dedikçe özgüvenim gitti bitti artık kimseyle konuşamıyorum yüzlerine bakamıyorum bunu nasıl aşıcam bilemiyorum

Ya sen neden üzülüyorsun ki sorun sende değil onlarda! Dik dur lütfen ezik durma.Ezik duranı herkes ezer egolarını tatmin etmek için.Ten rengi mevzusuna laf etmeleri onların cahilliğini gösterir.Ben beğendikten sonra sizin fikirlerinizin bir önemi yok benim için de.
Ama lütfen altta kalma..

Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

canım bb cream satılıyor ben kullanıyorum çok hafif cildi pırıl pırıl gösteriyor düğün makyajımda bile fondoten yerine ondan kullanmıştım bu arada bende bugday tenliyim cilt rengini çok düzeltiyor..ben avondan almıştım.her markanınki güzel olmuyor avondan bb cream al çok tavsiye edrimm

bu arada umursama demicem fakat etrafına zayıf yonünü gösterdikçe dahada uzerine gelirler biri sana bşy söylediğinde en azından bozulmuyormuş gibi yap kendine güvenli dur.soyleyenlere ne saldır nede karşılarında ezik dur.sen kararlı kendine güvenen kendini seven bir poz verirsen artık kmse sana bşy demicektir

Hem ayrıca kendimden utanıyorum da ne demek güzel kardeşim benim. O kendini bilmez çocuklar utansınlar kendilerinden. Senin bu sözleri takmamaya öğrenmen gerek. Şarkıların bir çoğu esmer bayanlara ithafen yapılmıştır aç dinlet. Kıskanıyor olabilirler de. Ayrıca bahsettiğim gibi eğer bir daha sana salakça şeyler söylemeye kalkışırlarsa sakın ezik durma karşılarında. Ben Halim'den memnunum de öyle olmasa bile memnun olduğunu söyle. Ben bu dalga geçenlerin ruh halini çözemiyorum ya nasıl vicdanları nasıl terbiyeleri var anlamıyorum. Ayrıca onları seni çekemediğini de düşünüyorum canım. Velhasıl kelam daha liseden başlama yüzüne o zararlı şeyleri sürmeye.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende anlamıyorum abla neden böyle yapıyolar görüyolar üzülüyorum birinin üzülmesi zevk verici bir şey mi?

Haklısın canım bak ben kendimi beğeniyordum orada sorun yoktu ama bunlar dedikçe özgüvenim gitti bitti artık kimseyle konuşamıyorum yüzlerine bakamıyorum bunu nasıl aşıcam bilemiyorum

Sana da çok kızdım:) güzelim yaşlarını birkaç yıl sonra hiç görülmeyeceğin görmeyeceğin insanlar yüzünden depresyonla geçirdiğin için. Çok pişman olursun ilerde o tür insanlar yüzünden canını sıktığına İnan bana. Saçlarını yap hep gülümse mutlu dur özgüvenini dışarı vur. Bitmiş olsa bile öyle görün. Gül geç :) bak gör çok zorlarına gidecek. Seni sindirmeye çalışıyorlar belli ki. Güzel olmasan zaten sürekli sinirlerini bozmaya çalışıp özgüvenini düşürmeZler. O kişilerin bulunduğu gruplardan uzaklaş. Gülümse :) bu altın kural :) için kan ağlasa da gülümse ki kötü kalpliler hasetinden çatlasın:KK66:

Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

Bence kendini böyle sevmelisin kendini sevdiğin sürece ve özgüvenin olduğu sürece söylenenlere kulak asmamalısın. Arkadaşlarınında problemleri var sanırsam sonuçta 16 yaşındasın ve liseye gidiyor büyük ihtimalle 9. sınıftasın yada bitirdin.. Kendini beyazlatmak yerine kendini olduğun gibi sevmelisin eğer böyle yaparsan sorununun ortadan kalkacağını düşünüyorum yani ten rengini kabul etmeni ve değiştirmeyede çalışmamanı tavsiye ediyorum. Yani sen onlara ayak uydurmaya calısma insanların senin hakkında düşündüğü şeyleri bi kenara bırakmalısın onlar dedi diye yüzünü beyazlatmakta ne demek?
Bence gayet güzel bir kızsındır ki üzmüşler seni böyle.. seni olduğun gibi kabul edecek arkadaşlarında olacaktır merak etme seninle dalga geçen arkadaşlarına "ben böyleyim" diyerek söylediklerini dikkate almamanı tavsiye ederim ancak bu şekilde yenebilirsin bunu yoksa başkaları sana öyle diyor diye kendini değiştirmeye çalışarak değil :KK34:
Kendine güvenin gelsin biraz ben 19 yaşındayım yani senin yaşına biraz daha yakınım hiç olmazsa.. fondoten surmeni onermem esmer olduğun için yüz rengin orantılı olmayabilir.. ve böyle seylerede hiç gerek yok ..
Benimde arkadaşlarım sürekli takılır bana bazı konularda ama he der geçerim yani olması gerekende bu canım kendimizi insanlara göre ayarlayamayız ya sonucta.. üzülme ve umursamamaya çalış tek çözüm yolun bu diğerleri onlara ayak uydurmaya çalışmak olur zayıf düşersin yani nasılsan öylesin bunu değiştirmeyede çalışma :KK45:
Umarım herşey yoluna girer.. :KK34:

millet bronz olmak için sabahtan akşama sahilde güneşin altında yatıyo:KK9:esmerlik kötü olsa yanmazlardı değilmi..okul hayatı öyledir..kilolu olsan şişko derler,gözlük taksan dörtgöz derler..takılma..sen cildine bakım falan yap..yüz yıkama jeli tonik nemlendirici..markette var ulaşılmaz değil fiyatlar..garnier ın bb kreminede bakabilirsin hem hesaplı hem kaliteli..

ay tatlim olurmu oyle sey dunyanin en guzel kadinlari olarak anilan kadinlarin hepsi cok esmer beyonce jenifer lopet rihanna sen bakma arkadaslarina onlar seni kizdirmaya calisiyo bak sana nedicem onlara kirilmadigini takmadigini goster bak bidaha yapiyolarmi

canım bende esmerim ve yeğenlerim benimle de çok alay ediyolardı....insanda kalıcı ruhsal hasar bırakıyor böyle şeyler bide ben kepçe kulaklıyım...bu yüzden de çok alaya maruz kaldım....ama üzülme seninle alay edenler kesinlikle ciltleri çok kötü olacak....çünkü kötü niyetleri yüzlerine yansyacak ve çirkin nursuz görünecekler...benimle alay eden iğrenç akrabalarımın şimdi yüzlerine bakılmıyor...ben ise 34 yaşındayım ve 25 gösteriyorum ....allah sana yardımcı olur merak etme sen...cıvıl cıvıl renkler esmerlere çok yakışır böyle ciciler giyin...kulaklarını tıka sözlere hiç duyma...beyaz-sarı-açık mavi-açık yeşil-turkuvaz tam yaz ve esmer renkleridir...böyle elbiseler al kendine...boş ver fondöteni felan...

sarışının adı esmerin tadı şekerim...ben bile bu yaşımda fondöten den korkuyorum...HAVİLLAND isimli bir krem var eskilerin kullandığı...intten bir arat bakalım satış yapılan site vardır sanırım...ucuz diye de hatırlıyorum...belki iyi gelir...kullanıcı yorumlarını da muhakkak oku...

sen farklısın seni kıskanıyo kıdırmk istiyo olbilirler.derslerine bak duyma.ilerde böyle şeyler duymucaksın zaten..sen ergen onlar ergen tam ergen muhabbetine dönmüş.allah esmer yaratmış.bende tam tersi esmer olmak uzun boylu iri yapılı 60 kilonun üstünde olmak isterim hep ama böyle yaratmış allahım.insanları dış görünüşüne göre yargılamak o insanlaramı kalmış.haddini bilsin herkez.bu dünyada neyi kınarsa herkezin başına geliyo.o yüzdn kendini üzme böyle saçma seylere.

Bence kendini böyle sevmelisin kendini sevdiğin sürece ve özgüvenin olduğu sürece söylenenlere kulak asmamalısın. Arkadaşlarınında problemleri var sanırsam sonuçta 16 yaşındasın ve liseye gidiyor büyük ihtimalle 9. sınıftasın yada bitirdin.. Kendini beyazlatmak yerine kendini olduğun gibi sevmelisin eğer böyle yaparsan sorununun ortadan kalkacağını düşünüyorum yani ten rengini kabul etmeni ve değiştirmeyede çalışmamanı tavsiye ediyorum. Yani sen onlara ayak uydurmaya calısma insanların senin hakkında düşündüğü şeyleri bi kenara bırakmalısın onlar dedi diye yüzünü beyazlatmakta ne demek?
Bence gayet güzel bir kızsındır ki üzmüşler seni böyle.. seni olduğun gibi kabul edecek arkadaşlarında olacaktır merak etme seninle dalga geçen arkadaşlarına "ben böyleyim" diyerek söylediklerini dikkate almamanı tavsiye ederim ancak bu şekilde yenebilirsin bunu yoksa başkaları sana öyle diyor diye kendini değiştirmeye çalışarak değil :KK34:
Kendine güvenin gelsin biraz ben 19 yaşındayım yani senin yaşına biraz daha yakınım hiç olmazsa.. fondoten surmeni onermem esmer olduğun için yüz rengin orantılı olmayabilir.. ve böyle seylerede hiç gerek yok ..
Benimde arkadaşlarım sürekli takılır bana bazı konularda ama he der geçerim yani olması gerekende bu canım kendimizi insanlara göre ayarlayamayız ya sonucta.. üzülme ve umursamamaya çalış tek çözüm yolun bu diğerleri onlara ayak uydurmaya çalışmak olur zayıf düşersin yani nasılsan öylesin bunu değiştirmeyede çalışma :KK45:
Umarım herşey yoluna girer.. :KK34:

10. sınıfa geçtim ama yoruldum artık keşke kendimi böyle avutabilsem kendimi böyle avutamıyorum çünkü çok denedim. Tamam düzeldim diyorum sonra başka ağır bir laf hem de öyle ağır ki keşke herkes eşit olsaydı ben ölcem mutsuzluktan

Allah herkese ayrı güzellik vermistir ..:KK16:
meleğim böyle şeylere takılma sen derslerine bak ..:KK6:
hem ne demişler sarışının adı,esmerin tadı .. :KK34:

canım bende esmerim ve yeğenlerim benimle de çok alay ediyolardı....insanda kalıcı ruhsal hasar bırakıyor böyle şeyler bide ben kepçe kulaklıyım...bu yüzden de çok alaya maruz kaldım....ama üzülme seninle alay edenler kesinlikle ciltleri çok kötü olacak....çünkü kötü niyetleri yüzlerine yansyacak ve çirkin nursuz görünecekler...benimle alay eden iğrenç akrabalarımın şimdi yüzlerine bakılmıyor...ben ise 34 yaşındayım ve 25 gösteriyorum ....allah sana yardımcı olur merak etme sen...cıvıl cıvıl renkler esmerlere çok yakışır böyle ciciler giyin...kulaklarını tıka sözlere hiç duyma...beyaz-sarı-açık mavi-açık yeşil-turkuvaz tam yaz ve esmer renkleridir...böyle elbiseler al kendine...boş ver fondöteni felan...

sarışının adı esmerin tadı şekerim...ben bile bu yaşımda fondöten den korkuyorum...HAVİLLAND isimli bir krem var eskilerin kullandığı...intten bir arat bakalım satış yapılan site vardır sanırım...ucuz diye de hatırlıyorum...belki iyi gelir...kullanıcı yorumlarını da muhakkak oku...

Teşekkür ederim ablacım öyle haklısın ki insanın kendi akrabalarının bile seninle dalga geçmesi çok kötü bir şey ben hep yaşıyorum ne zaman geçecek bu ben hep evde oturup temizlik mi yapacam. Hayatta zevk aldığım tek durum yok neden böyle yapıyolar anlamıyorum keşke herkes gerçekten insan olsaydı

10. sınıfa geçtim ama yoruldum artık keşke kendimi böyle avutabilsem kendimi böyle avutamıyorum çünkü çok denedim. Tamam düzeldim diyorum sonra başka ağır bir laf hem de öyle ağır ki keşke herkes eşit olsaydı ben ölcem mutsuzluktan

zaten hepimiz eşitiz canım o onların düşüncesizliği kabalığı..
peki başka arkadaşların var mı sana yakın olan yada düşüncelerini paylaşabildiğin?

Bende anlamıyorum abla neden böyle yapıyolar görüyolar üzülüyorum birinin üzülmesi zevk verici bir şey mi?

Yani şimdi çok küçük olsalar yaşlarından ötürü diyeceğim ama bana göre 12 yaşından sonra artık bu tür şeyler çocukluk olmaktan çıkıyor. Aslında bu 12 yaş öncesinde de nasıl yetiştirildikleri ve kişiliklerine dayanıyor bu özellikleri. Benim için bu tür insanlar kötüdür, kötü kalplidir. Çünkü bahsettiğimiz yaşlar 5-10lu yaşlar değildir. Sen üzülme dua et. İnan bak rahatlayacaksın hiç onlar yüzünden gözyaşı akıtmaya değer mi güzel kardeşim benim :) değiyor mu o tür insanlar yüzünden kendini aileni üzmeye? Bunu düşün. Insanlıktan nasip almamışlar yüzünden sakın Rabb'imin bize bahşettiği özelliklerden dolayı üzüntüye kapılma. Bu tür davranışların altında kıskançlık ve insanları sindirme isteği yatıyor. Onlara üzüldüğünü seni sindirdiklerini düşündürme sakın. Gelecek döneme özgüvenin yüzde 1000 olarak başla :) öyle olmasa bile öyleymiş gibi yap bir süre sonra gerçekten özgüvenin yerine gelmiş olacak tamam mı kuzum:)

Canim cilt beyazlatici maske var evde hazirlanan google bi yaz da bak bakalim. Bir de oriflamede beyazlatici cilt sabunu vardi

Yaw 16 yaşında çocuğa önermeyin şöyle şeyler Allah aşkına...

Konu sahibi arkadaşım sana gelince..Ergenlikten sonra insanlar öyle bir değişiyor ki aklın şaşar ne çirkinler afet olur ne güzellerin dönüp yüzüne bakmazsın.Hiç yüzüne fondoten falan sürüp gelecekteki cildini şimdiden bozma derim.Yerinde olsam kulak tıkarım işime bakarım. Çok değil bir 5 yıl sonra da seninle dalga geçen çoluk çocuk peşinde de döner görürsün. Çok önemseme şimdiden bunları dediğim gibi daha çok değişeceksin ergenlik insanin en çirkin zamanları :KK34: Sen sosyalleşmeye bak derslerine bak bunlarla uğraş kendine takıntı yapıp üzülme yoktan yere
esmer güzeli olursun sen de ne var bende öyleyim herkes beyaz mı olacak herkes ayrı güzel

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ablacım öyle haklısın ki insanın kendi akrabalarının bile seninle dalga geçmesi çok kötü bir şey ben hep yaşıyorum ne zaman geçecek bu ben hep evde oturup temizlik mi yapacam. Hayatta zevk aldığım tek durum yok neden böyle yapıyolar anlamıyorum keşke herkes gerçekten insan olsaydı

canım benim herkes iyi niyetli olsaydı bu dünya cennet olurdu nerdeee....sen de ben gibi kulaklarını tıka sakın cildine zarar verme fazla kozmetik felan kullanma...ben kiloluyum şimdi kilolarıma takdılar kafayı valla göz dağı veriyorum onlara üstünüze basarsa
m yere yapıştırırım diye kapatıyolar çenelerini...dediğim gibi eczaneye felan danış cilt tonunu açan kremler danış en iyisi böyle canım...

Yani şimdi çok küçük olsalar yaşlarından ötürü diyeceğim ama bana göre 12 yaşından sonra artık bu tür şeyler çocukluk olmaktan çıkıyor. Aslında bu 12 yaş öncesinde de nasıl yetiştirildikleri ve kişiliklerine dayanıyor bu özellikleri. Benim için bu tür insanlar kötüdür, kötü kalplidir. Çünkü bahsettiğimiz yaşlar 5-10lu yaşlar değildir. Sen üzülme dua et. İnan bak rahatlayacaksın hiç onlar yüzünden gözyaşı akıtmaya değer mi güzel kardeşim benim :) değiyor mu o tür insanlar yüzünden kendini aileni üzmeye? Bunu düşün. Insanlıktan nasip almamışlar yüzünden sakın Rabb'imin bize bahşettiği özelliklerden dolayı üzüntüye kapılma. Bu tür davranışların altında kıskançlık ve insanları sindirme isteği yatıyor. Onlara üzüldüğünü seni sindirdiklerini düşündürme sakın. Gelecek döneme özgüvenin yüzde 1000 olarak başla :) öyle olmasa bile öyleymiş gibi yap bir süre sonra gerçekten özgüvenin yerine gelmiş olacak tamam mı kuzum:)

Annemde çok üzülüyor onun üzülmesi de beni de üzüyor onu asla üzmeye hakkım yok çünkü babam yok annem bizim için didiniyor. Derslerim çok güzel bursluluk falan alıyorum ama bunlar yüzünden okuldan soğudum. Tamam diyorum üzülmek yok artık ama abla 1 hafta dayanıyorum çünkü öyle şeyler söylüyolar ki bıktım artık

X