Kendimi tanıyamıyorum

Ayisigiyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2023
59
57
Herkese iyi akşamlar diliyorum.
32 yaşında 2 yıl önce boşanmış 8yıllık evliliği bitmiş bir çocuğu olan bekar bir insanım.

Kendimi sorguladığım bir dönemdeyim. Biraz uyanışa veya kendime gelmeme ihtiyacım var sanırım.

Ayrıldıktan sonra iki hayalimi gerçekleştirdim.
Muhafazakar bir aileden büyüdüm kendimde öyleyim aslında ama son zamanlar iyi hissetmiyorum.

Muhafazakar ve doğulu ailem olmasına rağmen ayrı bir evde çocuğumla beraber yaşamak istiyordum bunun için çok çabaladım ve başardım.

10 yıllık birlikteliğim boyunca o kadar ilgisizliğe ve psikolojik şiddete maruz kaldım ki daha fazla dayanamayıp ayrıldım. Çok severek evlendiğim kişiyi tanıyamadım. Ne kadar aptalmışım sorguladım. Küçük yaşta evlenmiş olduğumu idrak etmem uyanışım evlendikten sonra oldu.
Aileme bağımlı hiç bir kendime ait düşüncesi olmayan bir insanken , orada tek başıma ailesi ve kendisiyle mücadele içinde girdim ve ayakta kalmayı çok acı çekerek öğrendim , pişman mıyım hayır zamanla düşünce yapım doğrularım değişti iyi yönde daha farklı baktığımı anladım ailemle. Çok sevdiğim için ayrılmakta zorlandım. Tabi ki çok azalmıştı sevgim ama yine de hayaller umutlar derken zordu.
Şimdi daha iyiyim . Ancak yıllarca o kadar ilgisiz sevgisiz ve özgüvensiz yaşattılarki beni artık kendimi iyi hissetmeye ihtiyacım varmış gibi hissediyorum. Utangaç ve içime kapanıl biriyim .
Biri bakınca utanıp kafamı çeviriyorum ve haliyle Buda karşı tarafa yanlış bir mesaj veriyor olabilir.

İnanılmaz yoğun bir yaşam sürecim var. Bunu burda anlatmayacağım ama sosyalliğiö bu yıl diplerde fırsatım yok. Arkadaşlarımda keza hepsi bekar ve yalnız . Birisiyle tanışmamız hepimiz için birer mucize gibi :)

Neyse eski eşimin birisiyle takıldığını öğrendim . Ve bana sürekli yürüyordu. Geri dönmeyi düşünmedim hiç ancak seviyorum ölğyorum dedikten sonra bi kaç gün sonra biri olduğunu öğrendim bir boşluğa düştüm çok öfkelendim bir kaç gün sonra silkelendim ve kendime geldim canım acıdı . Birisine bana göstermediği ilgiyi gösterecek dokunacak vs . He ne bekliyordun dediğinizi duyar gibiyim :) hiç birşey ama insan üzülüyoruz işte biraz duygusallık .

Neyse bu aralar çok bunalıp sıkıldım arkadaşlarımla görüşemiyoruz denk gelmiyor. Bir kaç gün önce b. İle başlayan kaydırmalı uygulamayı indirdim. Özel hissettirilmek istedim. Yazışmak iltifat almak ne bileyim iyi hissetmek daha doğrusu.
evlilik öncesi cinselliğe karşıyım . Arkadaşımla bunu paylaştığımda o tarz uygulamalarda insanların niyetlerinin o olduğunu hasret olduğun şeyi orada bulamayacağını söyledi . Okey kabulüm ve en önemlisi çok farkındayım .
Böyle hissetmem normal mi bilemiyorum sizlere içimi döküp sormak istedim . Sevgiler

Son düzenleme:
İnsanın kendini yargıladığı kadar kimse yargılamıyor. Bence güçlü bir insansınız, elinde imkanı olan birçok insan bile sırf kurulu düzenini bozmamak için bir çok şeye boyun eğiyor. Sizi kutluyorum.

Ayrı hayat kurduktan sonra yavaş yavaş özgüveninizi inşa etmeniz lazım. Çok okuyun, çok gezin, farklı insanlarla konuşun. Etkinliklere katılın, emin olun çevreniz genişleyecek. Dolayısıyla ilginizi çeken, size de ilgi gösteren insanlar olacak.

Bir uygulamadan, adı, cismi belli olmayan tiplerden gelecek iki sahte iltifat için inanın değmez. Orada size yazan 1324158 insana daha yazıyordur. Amaan ne olacak yazarım geçer demeyin ne belalı tipler de var.

Demem o ki yavaş yavaş hayatınız sizin de adım atmanızla yola girer.İyi şanslar.🍀

İnsanın kendini yargıladığı kadar kimse yargılamıyor. Bence güçlü bir insansınız, elinde imkanı olan birçok insan bile sırf kurulu düzenini bozmamak için bir çok şeye boyun eğiyor. Sizi kutluyorum.

Ayrı hayat kurduktan sonra yavaş yavaş özgüveninizi inşa etmeniz lazım. Çok okuyun, çok gezin, farklı insanlarla konuşun. Etkinliklere katılın, emin olun çevreniz genişleyecek. Dolayısıyla ilginizi çeken, size de ilgi gösteren insanlar olacak.

Bir uygulamadan, adı, cismi belli olmayan tiplerden gelecek iki sahte iltifat için inanın değmez. Orada size yazan 1324158 insana daha yazıyordur. Amaan ne olacak yazarım geçer demeyin ne belalı tipler de var.

Demem o ki yavaş yavaş hayatınız sizin de adım atmanızla yola girer.İyi şanslar.🍀
Çok tatlısınız . Teşekkür ederim. Etkinlikler önemli tavsiye edebileceğiniz var mıdır ? Aslında çok sosyaldik bir kaç ay öncesine kadar ancak hep kendi içimizde farklı insanlarla hiç tanışmadık arkadaşlarımla .
Sanırım bu eksiye düşürüyor. Uygulama konusunda haklısınız belalı da olabilirler . Allah korusun.

Çok tatlısınız . Teşekkür ederim. Etkinlikler önemli tavsiye edebileceğiniz var mıdır ? Aslında çok sosyaldik bir kaç ay öncesine kadar ancak hep kendi içimizde farklı insanlarla hiç tanışmadık arkadaşlarımla .
Sanırım bu eksiye düşürüyor. Uygulama konusunda haklısınız belalı da olabilirler . Allah korusun.
Mesela en son bir arkadaşım kitap okuma toplantıları oluyor ya, aylık bir roman seçiyor okuyor tartışıyorsunuz, oradan biriyle ilişkiye başlamıştı:)

Şu şeyler de eğlenceli oluyor atölyeler seramik, resim, heykel falan, güzel bir atmosfer oluyor:) Ama forumdaki yengeç arkadaşımızdan öğrendiğim kadarıyla gönüllülüğe dayanan sivil toplum kuruluşları falan oluyor ya asıl onlarda çok farklı insanlarla tanışılıyor :süslü:

Mesela en son bir arkadaşım kitap okuma toplantıları oluyor ya, aylık bir roman seçiyor okuyor tartışıyorsunuz, oradan biriyle ilişkiye başlamıştı:)

Şu şeyler de eğlenceli oluyor atölyeler seramik, resim, heykel falan, güzel bir atmosfer oluyor:) Ama forumdaki yengeç arkadaşımızdan öğrendiğim kadarıyla gönüllülüğe dayanan sivil toplum kuruluşları falan oluyor ya asıl onlarda çok farklı insanlarla tanışılıyor :süslü:
Süpersiniz değerlendireceğim. :)
Çünkü hep aynı şeyleri yaşıyormuşuz gibi geliyor bi yerden sonra farklılık heyecan katıyor ilgileneceğim ☺️

Bumble kullaniyorsaniz ve buradan bir iliski dusunuyorsaniz, ki olmaz demiyorum olabiliyor, buradaki insanlarin iliski yasama anlayisi genelde benzer oluyor ve cinsellik iceriyor.

Sadece seks uygulaması diyemem, ama cinselligin dahil olmadigi bir iliski de bumbledan cikmaz.

Daha cok kirilirsiniz. Birisiyle konusmaya baslayip hoslanirsiniz, gorusursunuz, hatta belki dogru duzgun bir iliski de baslar ama eninde sonunda biter. Siz daha da yalniz hissedersiniz kendinizi.

Daha organik, daha dogal sartlarda birileriylr tanışabileceginiz ortamlara girmeniz daha iyi olur.

Bumble kullaniyorsaniz ve buradan bir iliski dusunuyorsaniz, ki olmaz demiyorum olabiliyor, buradaki insanlarin iliski yasama anlayisi genelde benzer oluyor ve cinsellik iceriyor.

Sadece seks uygulaması diyemem, ama cinselligin dahil olmadigi bir iliski de bumbledan cikmaz.

Daha cok kirilirsiniz. Birisiyle konusmaya baslayip hoslanirsiniz, gorusursunuz, hatta belki dogru duzgun bir iliski de baslar ama eninde sonunda biter. Siz daha da yalniz hissedersiniz kendinizi.

Daha organik, daha dogal sartlarda birileriylr tanışabileceginiz ortamlara girmeniz daha iyi olur.
Geneldenaynı amaca hizmet ediyorlar ohalde :) üzücü dışarıdaki insanlarda bu hale geldi aslında bir ilişki yasamaktan da korkuyorum bahsettiğiniz gibi kırılmaktan üzülmekten korkuyorum. Uygulama sizin bahsettiğiniz değil belki isim vermek yasaktır diye vermedim :)

Geneldenaynı amaca hizmet ediyorlar ohalde :) üzücü dışarıdaki insanlarda bu hale geldi aslında bir ilişki yasamaktan da korkuyorum bahsettiğiniz gibi kırılmaktan üzülmekten korkuyorum. Uygulama sizin bahsettiğiniz değil belki isim vermek yasaktır diye vermedim :)
B ile başlayan baska bilemedim, bumbledir doye düşündüm.

Yani aslında duzgun kullanirsaniz ve iliskilerinizi sekillendirebilirseniz cok keyifli insanlar da cikabiliyor. Benim su an 2 yillik cok samimi arkadasim oldu bumbledan :KK70:

İliski olarak degerlendirirsem tabii ki online applerin cogunda amac seks odakli oluyor ama bir noktadan sonra eleyebiliyorsunuz. Az da olsa duzgun insanlar da var.

Ama sizi uzerler. Adamla konusur gorusursunuz, bir ay sonra kayiplara karışır, daha da kotu hissedersiniz.

B ile başlayan baska bilemedim, bumbledir doye düşündüm.

Yani aslında duzgun kullanirsaniz ve iliskilerinizi sekillendirebilirseniz cok keyifli insanlar da cikabiliyor. Benim su an 2 yillik cok samimi arkadasim oldu bumbledan :KK70:

İliski olarak degerlendirirsem tabii ki online applerin cogunda amac seks odakli oluyor ama bir noktadan sonra eleyebiliyorsunuz. Az da olsa duzgun insanlar da var.

Ama sizi uzerler. Adamla konusur gorusursunuz, bir ay sonra kayiplara karışır, daha da kotu hissedersiniz.
Biraz yabani davranıyorum sanırım 🙃

Konuyu hortlatıyorum yorumlarınızı bekliyorum. Güncel bir durum ekleyeceğim,
Birisiyle tanıştık konuşuyoruz vs ama insanlara asla güvenemiyorum buluşmak istiyor ama ne yapacağımı bilmiyorum

Konuyu hortlatıyorum yorumlarınızı bekliyorum. Güncel bir durum ekleyeceğim,
Birisiyle tanıştık konuşuyoruz vs ama insanlara asla güvenemiyorum buluşmak istiyor ama ne yapacağımı bilmiyorum
Kiminle tanisirsaniz tanisin eninde sonjnda bulusmak isteyecek haliyle.

Disarida bir yerde oturup kahve icin. Sizi evden almasin, eve bırakmasın. Arabasina binmeyin. Giderken de bir arkadasiniza nerede kimle olacaginizi haber verin.

X