kendimle sohbetlerim ve güzel bir hayat için

Look Up

Move on honey ;)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
1.634
3.032
Merhaba :)

buraya içimden geçenleri, kimseye anlatamadıklarımı, herkese anlattıklarımı, özellikle çözemediklerimi, beni yoranları, hayatımda yapmak istediklerimi, hayallerimi ve onları gerçekleştirmek için ne gerekli, ne yapmalıyım, planım programım nasıl olmalı gibi şeyleri yazacağım. kendimin, hayatımın, geçen zamanımın daha güzel olması için bir nevi günlük gibi, ve okuyup da tavsiye vermek, ya da sohbet etmek isteyenlerle ilerlesin diye, geldim başlıyorum.

öncelikle ben genel olarak hayatının asıl dönüm noktalarındaki kararları kendisi vermiş olsa da, bu kadar önem atfetmeyen noktalarda hep başkalarını dinlemiş, aman onların dediği olsun üzmeye ne gerek var demiş ama kendisi üzülmüş birisiyim. bu huyumdan vazgeçmek istiyorum en başta. kendi içimde ukteler kalıyor, kendi isteklerimi yok yere feda ediyorum, ettim. artık buna bir dur demem gerek. bunun için olumlamalar, kendi kararını verebilmek üzerine okumalar yapmak ilk işim olacak.

bazen acayip üşengeç oluyorum, bu huyumu da kenara bırakıp, geçen zamanla dans ederek yaşamayı özledim. bu konuda enerjik kalmak, bunun için gerekli egzersizleri yapıp, takviyeleri almak ikinci sırada. bunun içinde şimdilik her gün sadece 20 dakika tam odaklı şekilde spor yapmayı hayatıma dahil ediyorum bugünden itibaren o zaman.

sanal alemde bazen fazla zaman tüketiyorum, bir bakıyorum saatler geçmiş, oysa telefonu kenara koyup, internetten uzaklaşınca neler neler sığıyor bir günün içine, zaman nasıl da çoğalıyor gibi oluyor birden. bunu da kaçırmamak için her gün 20 sayfa kitap okumayı dahil ediyorum hayatıma. zaten bundan fazla okuyorum ama bazı günler elime kitap almadığımda olduğunu fark ettiğimden az olsun öz olsun alışkanlıklarıma bunu da katıyorum şimdi.

kişisel bakım! bana kendimi çok iyi hissettiren şey. ama bazen sadece en temelde kalıp, cilt bakımımı aksattığımı görüyorum, hoşuma gitmiyor bu. her sabah kalkınca ve yatmadan önce 15 dakika da buna veriyorum. bu dakikalar azalır artar tabi bakalım düzen otursunda tekrar önce.

şu an çalışmıyorum, ilerde başlayacağım bir iş var, mülakat olumlu geçti, haziranda başlayacak inşallah. ona hazırlık yapmam gerekiyor, konular belli, ben aman salla şimdi modundayım, ona da bir göz atmam lazım. her gün 20 dakika tam odak da ona vereyim.

haftasonlarım bana kalsın istiyorum daha çok, esneklik payım ve full eğlence, kendime vakit ayırma olarak düşünüyorum şu an.

dil konusu. ingilizcemin seviyesini yükseltmeliyim, yabancı arkadaşlarımla tekrar konuşmaya başlamak ve kelime bilgimi artırmakla işe başlasam güzel olacak. her gün bir 20 dakika da ona desek.

artık tamamen kendi istediğim ve baktığımda huzur bulduğum hayatı istiyorum. herkesin yaşadığı sıkıntılar beni de buldu, beni de yaraladı tabi ama gün yine doğuyor, güneş yine gülümsüyor. kendi avuç içlerimden öpüp, hayatı gül işlenmiş bir mendilin zerafeti ve güzelliğiyle, aynı zamanda yağmurlu havada boğazın oluşturduğu o insanı hayrete düşüren ve bana cesareti anımsayan o manzara gibi korkusuzca ama bütünlüklü şekilde yaşayasım var.

ev işlerini aksatmadan, kendimi üşengeçliğin içinde kaybetmeden, kuş cıvıltılarını, ağaçların çiçek açışını, betondan dalını çıkaran çiçeği örnek alarak, eğlencenin de tadını hep alarak yaşayayım, olmaz mı ? :)

listemi de yapayım o zaman :
-- karar alma, başkalarından çok kendini dinleme konusunda olumlamalar, okumalar yapma
-- üşengeçlik bir kenara, 20 dakika egzersiz/spor
--20 sayfa kitap okuma (şu an Doğan Cüceloğlu'nun Var Mısın kitabını okuyorum, pazartesiye biter gibi)
--sabah ve akşam 15 dk cilt bakımı
--20 dakika dil çalışma, yabancı arkadaşlarla daha sıkı iletişim

Son düzenleme:
Merhaba :)

buraya içimden geçenleri, kimseye anlatamadıklarımı, herkese anlattıklarımı, özellikle çözemediklerimi, beni yoranları, hayatımda yapmak istediklerimi, hayallerimi ve onları gerçekleştirmek için ne gerekli, ne yapmalıyım, planım programım nasıl olmalı gibi şeyleri yazacağım. kendimin, hayatımın, geçen zamanımın daha güzel olması için bir nevi günlük gibi, ve okuyup da tavsiye vermek, ya da sohbet etmek isteyenlerle ilerlesin diye, geldim başlıyorum.

öncelikle ben genel olarak hayatının asıl dönüm noktalarındaki kararları kendisi vermiş olsa da, bu kadar önem atfetmeyen noktalarda hep başkalarını dinlemiş, aman onların dediği olsun üzmeye ne gerek var demiş ama kendisi üzülmüş birisiyim. bu huyumdan vazgeçmek istiyorum en başta. kendi içimde ukteler kalıyor, kendi isteklerimi yok yere feda ediyorum, ettim. artık buna bir dur demem gerek. bunun için olumlamalar, kendi kararını verebilmek üzerine okumalar yapmak ilk işim olacak.

bazen acayip üşengeç oluyorum, bu huyumu da kenara bırakıp, geçen zamanla dans ederek yaşamayı özledim. bu konuda enerjik kalmak, bunun için gerekli egzersizleri yapıp, takviyeleri almak ikinci sırada. bunun içinde şimdilik her gün sadece 20 dakika tam odaklı şekilde spor yapmayı hayatıma dahil ediyorum bugünden itibaren o zaman.

sanal alemde bazen fazla zaman tüketiyorum, bir bakıyorum saatler geçmiş, oysa telefonu kenara koyup, internetten uzaklaşınca neler neler sığıyor bir günün içine, zaman nasıl da çoğalıyor gibi oluyor birden. bunu da kaçırmamak için her gün 20 sayfa kitap okumayı dahil ediyorum hayatıma. zaten bundan fazla okuyorum ama bazı günler elime kitap almadığımda olduğunu fark ettiğimden az olsun öz olsun alışkanlıklarıma bunu da katıyorum şimdi.

kişisel bakım! bana kendimi çok iyi hissettiren şey. ama bazen sadece en temelde kalıp, cilt bakımımı aksattığımı görüyorum, hoşuma gitmiyor bu. her sabah kalkınca ve yatmadan önce 15 dakika da buna veriyorum. bu dakikalar azalır artar tabi bakalım düzen otursunda tekrar önce.

şu an çalışmıyorum, ilerde başlayacağım bir iş var, mülakat olumlu geçti, haziranda başlayacak inşallah. ona hazırlık yapmam gerekiyor, konular belli, ben aman salla şimdi modundayım, ona da bir göz atmam lazım. her gün 20 dakika tam odak da ona vereyim.

haftasonlarım bana kalsın istiyorum daha çok, esneklik payım ve full eğlence, kendime vakit ayırma olarak düşünüyorum şu an.

dil konusu. ingilizcemin seviyesini yükseltmeliyim, yabancı arkadaşlarımla tekrar konuşmaya başlamak ve kelime bilgimi artırmakla işe başlasam güzel olacak. her gün bir 20 dakika da ona desek.

artık tamamen kendi istediğim ve baktığımda huzur bulduğum hayatı istiyorum. herkesin yaşadığı sıkıntılar beni de buldu, beni de yaraladı tabi ama gün yine doğuyor, güneş yine gülümsüyor. kendi avuç içlerimden öpüp, hayatı gül işlenmiş bir mendilin zerafeti ve güzelliğiyle, aynı zamanda yağmurlu havada boğazın oluşturduğu o insanı hayrete düşüren ve bana cesareti anımsayan o manzara gibi korkusuzca ama bütünlüklü şekilde yaşayasım var.

ev işlerini aksatmadan, kendimi üşengeçliğin içinde kaybetmeden, kuş cıvıltılarını, ağaçların çiçek açışını, betondan dalını çıkaran çiçeği örnek alarak, eğlencenin de tadını hep alarak yaşayayım, olmaz mı ? :)

listemi de yapayım o zaman :
-- karar alma, başkalarından çok kendini dinleme konusunda olumlamalar, okumalar yapma
-- üşengeçlik bir kenara, 20 dakika egzersiz/spor
--20 sayfa kitap okuma (şu an Doğan Cüceloğlu'nun Var Mısın kitabını okuyorum, pazartesiye biter gibi)
--sabah ve akşam 15 dk cilt bakımı
--20 dakika dil çalışma, yabancı arkadaşlarla daha sıkı iletişim
ingilizce speaking arkdaşı arıyorum.skype üzerinden pratik yapmak isterseniz msj atar mısınz.

Eveeet tekrar geldim bu sayfaya.

Neler yazmışım, neler yapmışım, başka ne hedefler koymuşum bakalım.

Kitap okumalarımı arttırdım, bir kaç kitap bitti, yarın Jules Verne okumaya başlıyorum. Ah çok seviyorum. U yazarı.😍

Son bir ayda insan kaynakları alanında geliştiriyorum kendimi. Bir kaç kurs bitirdim, sertifika aldım. Iş başvuruları da yapıyorum ama deneyim noktasından eliyorlar beni. 🥺

Spora başladım aslında ama düzen oturmadı. Üzerine eğiliyorum yine ara ara. Bir ara aşırı yorgunluk ve enerjisizlik yaşadım. Doktora göründüm. Her şey gayet iyi dedi ama demir seviyem sınırın 2 birim üstünde. Biraz demir içeren şeyler yemeyi arttırmaya yöneldim.

İngilizce çalışıyorum düzenli..bir tık azaldı son bir kaç gündür ama yarın tam gaz devam.😌

Psikolojik anlamda uzman bir psikoloğu takip ediyorum. Anlamaya ve daha da tanımaya başladım kendimi ve çevremi. Olgunluk katıyor bu da. ✨

Arada İtalyanca bakınıyorum. Hoş oluyor, neşeli geliyor.

Bir de yüzme kursu arıyorum şimdi. Belediyelerin ki aşırı kalabalık olmuş hemen, özel bakınıyorum. Ankara'da tavsiyesi olan varsa okuyorsa bu satırları, yazarsa sevinirim 😀

Şimdilik böyle, iş arayışında, hareket ve enerjiyi daha çok isteyen bir kadın olarak devam ediyorum hayata. 😘

Selaaaam. Here I am.

Neler olmuş neler bitmiş yazayım sayfama dedim, uzun zaman oldu, silkinip dopdolu enerjiyle ayağa kalkma vakti geldi.

Yukarıdaki yazılarımı okudum. Önce neler yaptım onlar ;

- İnsan Kaynakları alanında büyük ve kurumsal bir firmada işe girdim. Ancak kurumsallık laftaydı ve şartların ve İK alanının bana göre olmadığını düşünüp istifa ettim.

- İkinci üniversiteme başladım, hayallerimden birisiydi, güzel arkadaşlıklar kurdum ve sağlamlaştırmak istiyorum ,bunun için onlara daha çok vakit ayırıp sevgimi göstersem iyi olacak, bazen çok uzak duran birisi olabiliyorum çünkü. Burda şöyle bir sweet cake olayı var ki ben söyleyene kadar hic bir sınıf arkadaşım onlardan büyük olduğumu anlamadı 😊

- Yüzme kursuna gittim. Bir çok şeyi öğrendim, sudan korkmuyorum artık ama süper değilim henüz. Şimdi yakınlarda bir yerde geliştirmek üzere serbest seanslara gidicem hocaların denetimi olacak. Yaza bomba gibi hazır olmak istiyorum.

- Dil konusunda çok süper bir ilerleme yok ama yabancı bir arkadaşımla buluştum, full time English oldu buluşma çünkü onun Türkçesi yok ve hâlâ sosyal medya üzerinden ara ara konuşuyoruz.

- Şu sıralar işe başlamak istiyorum, üniversite tekrardan çok güzel ama kendimi paramı kazanıp kendi ekonomik özgürlüğüm olmasını özlediğimi hissediyorum. Evlilik süresi boyunca olan 9 ay en uzun süreli çalışmadığım dönem son 5 yılda. Hatta son 1 yıl diyelim. Yarın bir görüşmem var, işe dönüşmesini çok istiyorum 🙏🏻 ama bu iş olunca arkadaşlarımı kaybetmek de hiç istemiyorum, ikisi de olsun pls.

Peki neler yapmak istiyorum ?

Çalışmak istiyorum. Üstteki son maddede bu var zaten ve bir sürü part time işe de başvurdum ancak pek geri dönüş alamadım nedense.

Zayıflamak istiyorum 57-59 arası gidip geliyorum 53 olmak istiyorum ama iştahım çok çok açık. Hiç olmadığı kadar.

Daha sosyal ve enerjik olmak istiyorum. B vitamini ve balık yağı takviyesi almaya başladım, yüzmeye de tekrar başlayınca okey olacak bu bence.

Bende durumlar böyle. Bu hafta ve önümüzdeki hafta finallerim var. Wish me luck ❣️

Çok sıkıldım ve bunaldım. Hafiften depresyonda mıyım neyim anlamadım. Hiç bir şey yapasım yok. Öğlen 12 de kalkıyorum. Yorgun, bitkin ve mutsuzum. Çalışmak istiyorum. Bir dönüş bekliyorum bakalım, lütfen lütfen lütfen olsun en güzel haliyle 🙏🏻

Dizilere verdim kendimi, Emily in Paris çok tatlı, Kulüp 2. Sezona başladı 🥳

Arkadaşımın kedisine bakıyoruz, en sevdiğim çiçeklerimden birine takıntılı, nasıl da minik minik ısırmış. Sonradan başladı bu huyu.

Neyse. Dağınık bir haldeyim, toplamak istiyorum. Evdeki eşyaların yarısı olmasa acayip mutlu olurum ama hiçbirine de kıyamıyorum. Ah be.

Selaaaam. Here I am.

Neler olmuş neler bitmiş yazayım sayfama dedim, uzun zaman oldu, silkinip dopdolu enerjiyle ayağa kalkma vakti geldi.

Yukarıdaki yazılarımı okudum. Önce neler yaptım onlar ;

- İnsan Kaynakları alanında büyük ve kurumsal bir firmada işe girdim. Ancak kurumsallık laftaydı ve şartların ve İK alanının bana göre olmadığını düşünüp istifa ettim.

- İkinci üniversiteme başladım, hayallerimden birisiydi, güzel arkadaşlıklar kurdum ve sağlamlaştırmak istiyorum ,bunun için onlara daha çok vakit ayırıp sevgimi göstersem iyi olacak, bazen çok uzak duran birisi olabiliyorum çünkü. Burda şöyle bir sweet cake olayı var ki ben söyleyene kadar hic bir sınıf arkadaşım onlardan büyük olduğumu anlamadı 😊

- Yüzme kursuna gittim. Bir çok şeyi öğrendim, sudan korkmuyorum artık ama süper değilim henüz. Şimdi yakınlarda bir yerde geliştirmek üzere serbest seanslara gidicem hocaların denetimi olacak. Yaza bomba gibi hazır olmak istiyorum.

- Dil konusunda çok süper bir ilerleme yok ama yabancı bir arkadaşımla buluştum, full time English oldu buluşma çünkü onun Türkçesi yok ve hâlâ sosyal medya üzerinden ara ara konuşuyoruz.

- Şu sıralar işe başlamak istiyorum, üniversite tekrardan çok güzel ama kendimi paramı kazanıp kendi ekonomik özgürlüğüm olmasını özlediğimi hissediyorum. Evlilik süresi boyunca olan 9 ay en uzun süreli çalışmadığım dönem son 5 yılda. Hatta son 1 yıl diyelim. Yarın bir görüşmem var, işe dönüşmesini çok istiyorum 🙏🏻 ama bu iş olunca arkadaşlarımı kaybetmek de hiç istemiyorum, ikisi de olsun pls.

Peki neler yapmak istiyorum ?

Çalışmak istiyorum. Üstteki son maddede bu var zaten ve bir sürü part time işe de başvurdum ancak pek geri dönüş alamadım nedense.

Zayıflamak istiyorum 57-59 arası gidip geliyorum 53 olmak istiyorum ama iştahım çok çok açık. Hiç olmadığı kadar.

Daha sosyal ve enerjik olmak istiyorum. B vitamini ve balık yağı takviyesi almaya başladım, yüzmeye de tekrar başlayınca okey olacak bu bence.

Bende durumlar böyle. Bu hafta ve önümüzdeki hafta finallerim var. Wish me luck ❣️
Good luck! Balik yagi takviyesi istah yapiyor diye duymustum sebebi o olabilir mi. Değilse de eğer bi sağlik probleminiz yoksa sade yeşil çay kesiyor istahi genelde.

Good luck! Balik yagi takviyesi istah yapiyor diye duymustum sebebi o olabilir mi. Değilse de eğer bi sağlik probleminiz yoksa sade yeşil çay kesiyor istahi genelde.
Olabilir , sanırım b vitamini de öyle.. Yeşil çay denemeye değer :) teşekkür ederim :)

selamlar yeniden, eskiden günlüğe sevgili günlük, hey ben geldim falan diye başlardım, o günleri hatırladım :)

baya olmuş yine yazmayalı. yeni bir konu açacaktım aslında ama vazgeçtim. burdan devam etmek daha mantıklı geldi. 1 aylık bir challenge'a girmek istiyorum. o da şu : telefonu aramalar ve banka işlemleri dışında kullanmamak. sosyal medyadan tamamen uzaklaşmak. whatsapp zaten bilgisayarlarımda da açık, ordan kullanmak. bir telefon/ sosyal medya deneyi yani. aklımda canlanan görüntü şu bu süreçte; sabahları otobüste gelirken elimde kitabım, o uzzuuuun yolu kitap okuyarak değerlendirmek, arabayla gelip gidiyorsam sesli kitap dinlemek. eve gidince telefon, tablet yani kendine bağlayan dizi, film ve insta falan gibi şeyler hiç olmasın istiyorum. hadi bakalım, bugün başlıyorum, buraya yazıcam ara ara nasıl gidiyor diye.

yukarıda en son yüzme kursundan ve üniversiteden bahsetmişim. ve ne kadar çok çalışmak istediğimden. şimdi çalışıyorum. 8 ay bitti. çok tatlı bir yerdeyim ama maaşım az geliyor bana ve kendimi dijital bir yerlerde geliştirmek istiyorum. her gün 30-60 dk arası bir süreyi bu yönde eğitime ayırıcam. kitap okumalar devam, azaldı biraz ama bu sosyal medya perhizi döndürecek diye düşünüyorum durumu tersine.

Üniden arkadaşlara mesaj atayım bir de. bayadır konuşmadık.

yüzme için haftaya akşamları gitmeye başlıcaz bişey çıkmazsa. baya ilerlettim. havuza ilk girişte bir korku, bir heyecan var ama ısınınca geçiyor.

spor, hiç yapmıyorum sayılır. bir ara iyiydi, yine iyi olsun istiyorum. yüzme + sabah ya da akşam 25 dk egzersiz iyi gelir, aslında koşmak istiyorum daha çok.

bir de iletişimi sağlam tutmak, şu ingilizcede olan ''catching up'' olayı. çevremle iletişimde kalmayı özledim resmen hayat koşturmacasından.

edit*: yazı tipi

bugün yapmak istediklerim şunlar ;

btkakademi'den 3 ders bitirmek,
kitap okumak,
annemlerle konuşmak,
eve gidince çorba yapmak,
iş yerindeki işlerimi tamamlamak.
bir de döviz almak için döviz bürosuna uğramak.

aklımda bir sürü deli fikirler, bir iş yapmaya karar verince bin tane fikir daha üşüşüyor aklıma, hepsini de yapmak istiyorum, bu nedenle de her biri yarım yarım kalıyor. şimdi de aklıma açıktan bir bölüm daha okumak geldi.

challenge 1 ay bozmadan devam.
her gün ingilizce ve btk akademi dersleri devam.
araba olunca yüzme devam. bunlar ana maddelerim.

diğer yapmak istediklerimse ikinci bir bölüm okumayı araştırmak, işimle alakalı daha detaya inmek(bu işte çok gelecek görmediğim için uzmanlaşmayı düşünmüyorum ama iyi yapmak istediğim içinde bir tık daha fazla bilmek istiyorum.)

gün devam ediyor. bol bol güncelleyecek gibiyim burayı, bakalım.

selamlar,

sabah 6 da kalktım, 7.20 evden çıkış saatime kadar bir çok işi hallettim.
bugün biraz kitap okudum.

işyerindeki tüm işlerimi bitirdim, biraz maliye bakarım belki işle ilgili olarak.
şimdi ingilizce çalışacağım ve sonra biraz daha kitap okurum belki.

kafam karışık biraz, ne yapsam nerden başlasam, nereye doğru ilerlesem.

yazılım çalışmak istiyorum, çok geç kalmış gibi, yol çok uzun gibi geliyor.
işimde gelişeyim diyorum, bana heyecan veren, beni mutlu eden, kendimi görmeyi hayal ettiğim bir iş değil, içimden hiç gelmiyor,

adım atamıyorum adeta ya, canımı çok sıkıyor bu durum, zaman akıp gidiyor.

olumlama mı yapsam, enerjim yükselir belki.

aslında kafamda şöyle bir plan var : iş yerinde işlerimi hızlıca bitirebiliyorum. o nedenle günde 1-1,5 saatimi dijital alanda kendimi geliştirmeye, 1 saatimi işle alakalı olan alanda kendimi geliştirmeye ayırsam baya ilerleme kaydederim diye düşünüyorum.

Selamlarr,

smmm sınavına hazırlanmaya başladım ve bir yandan da yazılım/tasarım konularına merak saldım. boş vakitlerimde araştırıyorum, ne yapabilirim, nerden başlayabilirim falan bakınıyorum öyle.

kilo konusunda biraz canım sıkkın, ara ara takıyorum kafama valla. 62 kiloyum, kendimi mutlu hissettiğim bir kilo değil hiç. 52 olmak istiyorum aslında ama işin özünde istediğim enerjik, kendimi gördüğümde mutlu olduğum kiloda olmak. bir kaç yıl önce bu 52 ydi. şimdi de o hissi istiyorum aslında.

ama hareket/egzersiz durumum az. koşmak istiyorum aslında. iş çok vaktimi alıyor, günde 3-4 saatim sadece yola gidiyor, başka şeylere vaktim kalmıyor, bahane mi bu bilemiyorum ama etkisi büyük hayatımda.

Selamlaarr

Bugün ne yaptım ? Biraz kodlama çalıştım, biraz işle ilgili konulara baktım. Dinlediğim bir kitabı bitirdim, diğer bir kitapta biraz daha ilerledim. Çiçekleri düzenledim. Ama balkondakiler öylece duruyor.

Balkondaki saksıları toparlamak, çiçekleri içeri almak lazım.

Kitaplarımı arkadaşlarıma hediye etmeye başladım, evde yer kalmadı ve bende öylece duracağına okumak isteyen insanlarda olması çok daha mantıklı geliyor artık bana.

İngilizce çalışmam lazım.

Dışarı çıkicam biraz, cips alıp film keyfi yapmak istiyorum bugün. Yarın yine iş var.

Yürüyüş, İngilizce, film ve kitap okuma biraz daha olursa günü güzel bitirdim sayacagim.

Bu arada kan tahlili yaptırmıştım. D vitaminim düşük çıkmış ve enfeksiyon belirtisi olan savaşçı değerler yüksek çıkmış. d vit. Desteği almam gerekiyor.

kendimi geliştirmeye ve gelecekte olmak istediğim yere dair hayallerim var.

bugün iş yeri yoğundu, sabahtan öğlene kadar süren bir toplantıdaydım, sonra yemek , sohbet vs derken vakit ilerledi.

iş yerindeki işlerimi bitirip, biraz ingilizce çalışmayı düşünüyorum.

akşam eve gidince biraz ders çalışmak istiyorum. makale okumak, ders dinlemek ya da uygulama üzerinde pratik yapmak seçeneklerinden birisini yapmak istiyorum.

jules payot'un irade eğitimi kitabını dinliyorum, iş çıkışı yine dinleyeceğim, kısa zamanda bitsin istiyorum açıkçası bu kitap. dinlediğim başka başka kitaplar da var.

borçlarımı bitirmek açısından da buraya yazarak daha kontrollü ilerlerim diye düşünüyorum.
1 ay sonra ya da Ocak 23 de işten çıkmayı planlıyorum.
1 ay sonra diyorum çünkü yol çoook uzun, günde 4 saatim yola gidiyor yaklaşık, dayanamayabilirim bunu taşımaya daha fazla, hele ki havalar soğurken gitgide.
Ocak ayı diyorum diğer yanda çünkü o zamana kadar çalışmaya devam edersem hem borçlarımız azalacak hem de 1 yılımı doldurmuş olarak işten ayrılmış olacağım.
1 yıl olayını nedense önemsiyorum, daha önce çalıştığım işlerden hep kendi isteğimle çıktım ve baktığımda hep 10-11. aylarda çıktığımı gördüm, şu an bir challenge olarak görüyorum bunu o yüzden.

değer mi henüz emin değilim, tam karar verene kadar devam edeceğim çalışmaya.

işten çıkıp, yollarda geçen 4 saati ve geri kalan zamanımı hayal ettiğim hayat için kullanmak var kafamda.

borçlar konusunda gelirsek 3 kredi kartına toplam 20k civarı borcumuz var, aylık asgarilerini ödeyerek ilerliyoruz.
bu şekilde olunca her ay 5k civarı kk ödememiz olacak önümüzdeki ilk 2 ay, sonra azalarak ilerleyecek.

bunun dışında aylık yaklaşık 200 tl kredi ödememiz var.

bunları bitirene kadar alışverişi minimumda tutmak niyetimiz.

günaydın :)

bugün o kadar uykulu gözlerle kalktım ki, gece azıcık geç yatmıştık.

dün ingilizce çalışmak ve dinlediğim kitaplara devam etmek hedeflerimi gerçekleştirdim ama akşam evde film izlediğimiz için ders çalışmaya vakit kalmadı.

sabah işe gelirken otobüs o kadar trafiğe girdi ve zaten uzun olan yol gözüme o kadar battı ki, istifamı vermeyi düşündüm bugün. bekleyemezdim Ocak'ın ortasına kadar.

Şimdi biraz daha sakinim. Araba sanayiden çıksa dayanmak çok daha kolay olacak aslında da. 15 günü var daha en az.

Tek seferde tek iş kuralını hayata geçirmeye karar verdim ve bunu sevdim.

Bugün yapmak istediklerim ;

Öğlene kadar iş yerindeki tüm işleri bitirmek,
İngilizce pratiklere devam etmek,
Kitap dinlemek (bunu sabah otobüste yaptım zaten)

Akşam ders çalışmak ve çamaşır yıkamak

Selamlaarr

Bugün ne yaptım ? Biraz kodlama çalıştım, biraz işle ilgili konulara baktım. Dinlediğim bir kitabı bitirdim, diğer bir kitapta biraz daha ilerledim. Çiçekleri düzenledim. Ama balkondakiler öylece duruyor.

Balkondaki saksıları toparlamak, çiçekleri içeri almak lazım.

Kitaplarımı arkadaşlarıma hediye etmeye başladım, evde yer kalmadı ve bende öylece duracağına okumak isteyen insanlarda olması çok daha mantıklı geliyor artık bana.

İngilizce çalışmam lazım.

Dışarı çıkicam biraz, cips alıp film keyfi yapmak istiyorum bugün. Yarın yine iş var.

Yürüyüş, İngilizce, film ve kitap okuma biraz daha olursa günü güzel bitirdim sayacagim.

Çok güzel bir günlük olmuş
Hayallerinizi hedeflerinizi görüyorsunuz neleri yapabildiğinizi de :)

Sesli kitapları nereden dinliyorsunuz

bu ay baya harcama yaptım genele nazaran, hamilelikle beraber ufak ufak şeyler alayım dedim, bir de alabileceğim son zamanlar gibi hissederek hem kendime hem bebeğe bir şeyler aldım.

bebek-çocuk kitapları, parmak kuklalar, mama önlüğü, çekmece organizeri : 424 TL
yüz temizleme cihazı ve peeling, dudak nemlendiricisi : 630 TL
kıyafet : 478 TL (120 tl lik bir ürün iade olacak)
kıyafet : 1400 TL
bebek bezi : 100 TL
anne ve hamilelik günlüğü : 101 TL
kedi paspası, tarağı ve fırça, göz altı kapatıcı : 400 TL
arabaya yakıt : 500 TL

1600 TL lik bir kısım dışında kalan kısmı taksitlendirdim faizsiz olarak. o yönden iyi ama normalde yapmayı düşündüğüm alışverişin nerdeyse 2 katı burası.

daha önceden alışverişini kartla yapıp, parası elime nakit gelen şeyler vardı, onları altına koymuştum, bozdurup kartları biraz kapatsam mı acaba diye düşünüyorum açıkçası.

X