Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Arkadaşlar Boğaziçi Tıp Merkezinde Dr.Veli Aslan hakkında bilgisi olan var mı ??? Ona olmuş olan var mı ?

Herkese iyi akşamlar öncelikle :)
kepçe kulak am eliyatını en geç bir ay içinde olucam..sizlerden biraz bilgi alabilirsem çok memnun olurum..
istanbulda(anadolu yakası olursa daha iyi) devlet ve ya üniversite hastanesi önerbilirmisiniz, tabii doktor da malum :)
şimdiden teşekkürler..

sevkara uzun süredir bisey yazmamıssın insallah bir sorun yoktur su anki durumun nasıl sana bir kac tane daha sorularım olacaktı cokda sıkmak istemiyorum ama tekrar cevap yazarsan cok mulu edersen bizi tesekkürler

sevkara uzun süredir bisey yazmamıssın insallah bir sorun yoktur su anki durumun nasıl sana bir kac tane daha sorularım olacaktı cokda sıkmak istemiyorum ama tekrar cevap yazarsan cok mulu edersen bizi tesekkürler

Sevkara ben de merak ettim durumunu.Müsait olduğunda cevap yazarsan çok memnun olurum.

merhaba arkadaslar nasılsınız? kızlar merak etmeyin durumumda hiçbrşey yok allaha şükürki.hiçbşr şikayetim yok gün gectikcede daha iyi oluyorlar iyice şekillendiler ağrısı sızısıda kalmadı inşallah hep böyle devam eder sorunsuz bir sekillde.benim bir şikayetim ve sıkıntım yok yani.

mummumcum canım sıkmıyorsun öyle şey olur mu hiç. sorularını sorabilirsin.netimizde bir sorun vardı giremedim o yüzden.daha dorusu adsl imi kapatıcam yarın modem arızalandı.kablonete gecmeye düşünüyorum haftaya baglanmış olurum herhalde yeniden bir aksilik çıkmazsa allah nasip ederse.ben senin soruların için tekrar girip bakıcam mutlaka.

hoşçakalın şimdilik.

arkadaşlar ankarada gazi hastanesinde sühan ayhanı tavsiye ederim kardeşim kesilme yöntemiyle olmuştu lokal anestezi şu anda bütün psikolojik problemlerinden kurtuldu. doktor da çok ilgili çok sevecendi yaklaşık 2 sene oluo gayet memnun eski kulaklarını hatırlamıyo bile:)

ACABA BAŞKA ANKARA OLANLAR VAR MI BU AMELİYTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lütfem yardımcı olurmusunz .Parası önemli değil yeterki iyi sonuc alalım :)))))))
.
.
.
.

kızlar ben de ameliyat oldum tek kulaktan şahsen beğendim ilk başta hala da beğeniyorum fakat 10gün oldu hala baya şiş büyük duruyo diğer kulağımdan tenisçi bandı takmaya başladım baya acıtıyo o ilk günkü ağrıdan bile beter eğer normal saç bandı taksam olur mu ki?

küçük kuzenim bir ay önce kepçe kulak ameliyatı oldu. kız çocuklarında bu durum daha kötü okulda benimle alay ediyorlar diyordu ve saçlarını yüzünü dahi örtecek şekilde kapatıyordu. psikolojimiz bozulunca doktorun yolunu tuttuk:)))
benim burun estetiğmi yapan doktor DR Bülent Koç a gittik. sağolsun çok iyi davrandı. sekiz yaşındaki yeğenimin kalbini de kazanmış yol boyunca doktorundan bahsetti. ameliyat oldu şirine:)ilk hafta pansumanı biraz rahatsız etti ama bizimki çok nazlıdır zaten ...şimdi çok mutlu .....çok doğal kulakları var....küpe istiyorum diye tutturdu şimdi.....
erişkinlere de yapıyormuş....acaba ben de mi olsam diye düşünüyorum ....şöyle küçük kulaklar .....

bugüne kadar yazılan yorumları okumaya çalıştım,benim tek kulagım kepçe digerinin şekli gayet düzgün ara tatilde ameliyat olmayı düşünüyorum fakat ben mardinde öğretmenim ameliyatı memleketimde olucam 1 haftalık rapor almam gerekecek 1 haftada ne kadar toparlanabilirim tek kulaktan ameliyat dahamı kolay olur iyileşme süresi ne kadar sürer beni de aydınlatırsanız sevinirim

benimde kuzenim olmak istiyo kizlar ama korkuyo tabi okuldayken zorluk cekti aslinda bu amaliytin kcuk yasta olunmasi dahi ii diye duymustum bende ben kuzenime cok uzulyorum saclarini baglayamiyo en sevdgi seydir saclrini toplamak onu ole gorunce uzulyorum

kızlar ben de ameliyat oldum tek kulaktan şahsen beğendim ilk başta hala da beğeniyorum fakat 10gün oldu hala baya şiş büyük duruyo diğer kulağımdan tenisçi bandı takmaya başladım baya acıtıyo o ilk günkü ağrıdan bile beter eğer normal saç bandı taksam olur mu ki?

merhaba bende tek kulaktan ameliyat olmayı düşünüyorum özelden mesaj yazamadım size ameliyat sürecini bana anlatabilir misiniz?tek kulak olunca biraz daha kolay oluyordur deilimi?uyumada problem çekiyormusunuz,lokalmi genel anestezimi oldunuz?beni aydınlatırsanız sevinirim:)

bugüne kadar yazılan yorumları okumaya çalıştım,benim tek kulagım kepçe digerinin şekli gayet düzgün ara tatilde ameliyat olmayı düşünüyorum fakat ben mardinde öğretmenim ameliyatı memleketimde olucam 1 haftalık rapor almam gerekecek 1 haftada ne kadar toparlanabilirim tek kulaktan ameliyat dahamı kolay olur iyileşme süresi ne kadar sürer beni de aydınlatırsanız sevinirim

1 haftada kulağının morluğu geçmez canım. benimki geçmemişti, tabi bünyeden bünyeye değişiyordur. şubat tatilinin başında olursan iki hafta morluklarının geçmesi için yeter. 14-15 günü bulmuştu benim morlukların geçmesi. tek kulak veya ikisi fark etmez diye düşünüyorum çünkü ameliyattan sonra senin başını çevreleyen, sarık gibi bir sargı bezi saracaklar. sonra tenisçi bandı takacaksın..
tek kulaktan olmanın tek faydası gece rahat yatmak olacaktır :) hiç değilse yan yatabileceksin :) şimdiden geçmiş olsun

merhaba bende tek kulaktan ameliyat olmayı düşünüyorum özelden mesaj yazamadım size ameliyat sürecini bana anlatabilir misiniz?tek kulak olunca biraz daha kolay oluyordur deilimi?uyumada problem çekiyormusunuz,lokalmi genel anestezimi oldunuz?beni aydınlatırsanız sevinirim:)

ben uyurken hiç problem çekmedim tümden sargı yapmadı doktorum sadece sol kulağımı sardı ertesi gün de açıldı zaten dikişler hala duruyo şişlik de geçmedi 12 gün oldu benim fakat kulağımı kapatıp çıkıyorum dışarı anlaşılmıyo sadece tenisçi bandı taktığımda zorlanıyorum o feci acıtıyo saçı dağınık toplayınca da doğal duruyo yani eğer çok bıktıysanız olup kurtulmak gerekiyo ben biraz telaşlı biri olduğumdan 1 hafta çıkmadım dışarı ama sonrasında hiç problem olmaz

fbbsr,teşekkürler içimi rahatlattın biraz daha:) ama dikişler estetik dikiş olmuyormu? estetik dikiş kendinden eriyor diye biliyorum,sanırım sana normal dikiş yapıldı?devlet hastanesindemi oldun,özel hastanedemi?tek kulak için ameliyat ne kadar zaman sürüyor?ameliyattan 1 hafta sonra normal hayatıma dönebilirmiyim kanama riski falan olurmu herhangi bir problem çıkarmı?

yok benimki de estetik dikiş zaten 1 aya ancak düşer aslında hemen normal hayata dönülüyo da riskli olmasın die 1 hafta bekledim ben zaten bandana takınca çok dert olmuyo saçını bi tarafa toplayıp yıkayadabiliyosun su değdirmeden 1 hafta özel de oldum ben devlette hemen olmaz sıra beklemeyim dedim dönem arası tatil de ancak toparlanırım diye düşündüm

merhaba arkadaslar nasılsınız? kızlar merak etmeyin durumumda hiçbrşey yok allaha şükürki.hiçbşr şikayetim yok gün gectikcede daha iyi oluyorlar iyice şekillendiler ağrısı sızısıda kalmadı inşallah hep böyle devam eder sorunsuz bir sekillde.benim bir şikayetim ve sıkıntım yok yani.

mummumcum canım sıkmıyorsun öyle şey olur mu hiç. sorularını sorabilirsin.netimizde bir sorun vardı giremedim o yüzden.daha dorusu adsl imi kapatıcam yarın modem arızalandı.kablonete gecmeye düşünüyorum haftaya baglanmış olurum herhalde yeniden bir aksilik çıkmazsa allah nasip ederse.ben senin soruların için tekrar girip bakıcam mutlaka.

hoşçakalın şimdilik.

cok tesekkürler sevkara cavapladıgın için bende uzun süre giremedim sana sorularım ne kadar sürede iyilesebildin amliyat olduktan sonra tabi tam anlamıyla degilde normal hayatına kac gün sonra döndün gercekten senn içtenliğine inanıyorum insanın psikolojisi o kadar bozuluyor ki sanki hersey o konu üzerinde dönüyor cok bunalmaya basladım bir an önce olup kurtulmak istiyorum ama cok ta korkuyorum neden oldugunu bilemiyorum bana yardımcı olursan cok sevinirim cünkü insan bu ameliyatı olan birisinden destek alınca daha cok güveniyor simdiden cok tesekkürler sevkara

hoşçakalın şimdilik.

sevkara kulakların arkasında çok iz kaldı mı ? istediğin drumda mı ?

cok tesekkürler sevkara cavapladıgın için bende uzun süre giremedim sana sorularım ne kadar sürede iyilesebildin amliyat olduktan sonra tabi tam anlamıyla degilde normal hayatına kac gün sonra döndün gercekten senn içtenliğine inanıyorum insanın psikolojisi o kadar bozuluyor ki sanki hersey o konu üzerinde dönüyor cok bunalmaya basladım bir an önce olup kurtulmak istiyorum ama cok ta korkuyorum neden oldugunu bilemiyorum bana yardımcı olursan cok sevinirim cünkü insan bu ameliyatı olan birisinden destek alınca daha cok güveniyor simdiden cok tesekkürler sevkara

evet canım anlıyor gercektende bu durum insanı cok etkiliyor.bence cok korkma bak ben yıllarca korktum aman nasıl olcak yok ben simdi doktora gitcem ne dicem yok kulaklarımı mı göstercem ondan bile cekiniyordum fiyatı ne kadardır ameliyatın hiç bilmiyordum cok pahalıdır diyodum,günah olur mu diyodum hep böyle kendi içimde erteliyordum.hep olmak kurtulmak istiyordum ama korkudan mıdır nden arastırmıyodum ama ben kendimi bildim bileli yaptırcam yani.neyse sonra ben üniversiteye gittim hep aynı saclar ya salıyorum ya topluyorum kulaklarımı kapatarak hiçbir model yok.sacımı salınca bile arasından cıkıyordu sinir oluyordum.üniversite bitti erkek arkadasımla buluşuyorum hep aynı saclar ondan gizliyorum falan nasıl rahatsız bir durum anlatamam insanın hayatında hep bir sıkıntı yapıyor.sonra evlendim nışanda düğünde hep salık masalı saclar.artık gına geldi yani:))evlendim sonra yüksek lisans yaptım yine aynı sorun okula giderken,eşimle sosyal cevreye giriyoruz evlenince dahada sıklaşıyor düğün toplantı vs.hep ben simdi ne yapıcam nasıl gizlicem derdi.böyle böyle gecti ömrüm bilseydim cok daha erken olurdum hiç bu sıkıntıyı cekmezdim hep korkuyordum,1-2 saatlik birşey ve iyileşme süresi çok kısaymış bu kadar cektiğim sıkıntıdan iki saatte kurtuldum.sende korkularından arın inan bana hiç düşündüğün gibi değil sadece ameliyata girme fikri ürkütücü oda zaten ameliyathaneye girip sedasyonu yiyince geciyor.önce allaha sonra doktorlara emanet oluyosun.
iyileşme süresi söyle canım ilk üç gün başın sargıda oldugu için dolayısıyla dışarı falan cıkamıyosun 3 gün evde vakit geciricen yani.ve 3 gün boyunca günde 1 agrı kesici alman yeterli oluyor yani benim öyle olmuştu.3.gün bandaj acılıyo ve sadece kulakların üstüne bir bandaj konuyor o okadar kısıtlamıyyo istersen sac bandıyla kapatıp dışarı bile cıkabilirsin ben kontrole giderken sac bandı takmıştım o bandajın üstüne.7.günde acılıo ve serbestsin çok az şişlikler oluyor ama inanki dışardan bir göz rahat rahat anlayamaz kulağın içi hafif şiş oluyor oda baskası tarafından anlaşılmıyor.ve 3 haftaya kadar hemen hemen hiçbir sey kalmıyor.ilk bastaki baskılı bandaj ve tenisci bandını bu yüzden veriyolar anladığım kadarı ile şişliği indiriyor bu yöntem.ben 10.günden itibaren saclarımı toplayabildim rahat rahat ve bidaha hiç salmadım:)) su anda kulak arkalarıma bir krem verdi hergün masaj yapıcan dedi bununla onu uyguluyorum hiçbir sıkıntım yok allaha cok sükürki.yani canım 1 haftada günlük hayatına rahatca dönüyosun sıkıntı gecmiş oluo,hafif bir şişlik kalıo oda kulağın içinde oda ikinci veya üçüncü haftada tamamen gecio.doktorun bana dedği 6ayda kendine geliyormuş kulak ve tam oturuomuş bende farkediyorum zaten günden güne daha iyi oluyor ilk baslarda kulak kıkırdaklarım cok sertti yumuşamaya basladı ve sekillenmeye basadı iyice daha doğal bir hal almaya baslıo zaman gectikçe.şimdilik bu kadar canım umarım yardımcı olabilmişimdir.

X