Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

evet ben de biraz korkuyorum beklediğim gibi olmazsa diye..hatta 15 tatilde olmayı düşünüyordum erteledim emin olamadığım için..inş. bu yaz olucam..enazından sizlerden birinin ameliyat olup memnun kaldığı birini bulmak istiyorum..

extrem89 geçmiş olsun sana da, merakla bekliyoruz sonucu.. :)
İnan artık çok kolay yapıyolar ben 3 4 sene olucaktım ama ozamanki tekniklerdenmidir nedir memlun olanda vardı olmayanda milli piyango gibi ya tutarsa dıyeydi ama şuan şiş halleriyle bile cok güzelller :)) umarım istediğin gibi olur darısı başına

İnan artık çok kolay yapıyolar ben 3 4 sene olucaktım ama ozamanki tekniklerdenmidir nedir memlun olanda vardı olmayanda milli piyango gibi ya tutarsa dıyeydi ama şuan şiş halleriyle bile cok güzelller :)) umarım istediğin gibi olur darısı başına

benimde sargılarım çıktı sonuçtan gayet memnunum olmak isteyenler geciktirmesinler korkulcak bi ameliyat değil,bu arada selcan doktorun ilk gün yaptıgı sargılar çıktıktan sonra tenisçi bandı verdimi senin doktorun?yoksa farklı bir sargımı verdi?

benimde sargılarım çıktı sonuçtan gayet memnunum olmak isteyenler geciktirmesinler korkulcak bi ameliyat değil,bu arada selcan doktorun ilk gün yaptıgı sargılar çıktıktan sonra tenisçi bandı verdimi senin doktorun?yoksa farklı bir sargımı verdi?
evet verdi şuan tenisci bandı takıyorum kıkırdakların kıvrımlarının oldugu yerler şişik onumuzdeki pazartesi dikişlerim alıncak 2 3 hafta içinde o şişlikler tamamen inicekmiş seninki nasıl ağrın falan varmı ?

evet verdi şuan tenisci bandı takıyorum kıkırdakların kıvrımlarının oldugu yerler şişik onumuzdeki pazartesi dikişlerim alıncak 2 3 hafta içinde o şişlikler tamamen inicekmiş seninki nasıl ağrın falan varmı ?
benim bandajın çıktıgı gün dikişlerimide aldı,dikişlerin alındıgı yerler şuan yara oldu kapanmaya çalışıyor o yüzden bandaj takınca acıyo biraz,normal tenis bandımı kullanıyorsun?yoksa medikal kulak bantları varmış onlardanmı kullanıyorsun?benim kafam karıştı tenisçi bandı kulagı tam kapatmıyor bile onun yerine medikal kulak bandı kullanmak daha mı iyi?

Merhaba arkadaşlar bende kepçe kulak ameliyatı oldum Konya'da. 30 ocakta oldum 2 hafta oldu gayet iyi durumdayım.Sormak istediğiniz şeyler varsa yardımcı olabilirim iyi günler

merhaba cnm.çok geçmiş olsun.... benim bi sorum olucaktı. bende kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum haziran 14 de düğünüm var. birincisi=bu ameliyatı sgrta karşılıyormu yani devlet hastanelerinde bu amleliyatı olabiliyormuyuz? ikincisi= iyleşme süresi nekadar? ve son olarak amleliyat izi kalıyormu? cevap verirseniz sevinrm :)

benim bandajın çıktıgı gün dikişlerimide aldı,dikişlerin alındıgı yerler şuan yara oldu kapanmaya çalışıyor o yüzden bandaj takınca acıyo biraz,normal tenis bandımı kullanıyorsun?yoksa medikal kulak bantları varmış onlardanmı kullanıyorsun?benim kafam karıştı tenisçi bandı kulagı tam kapatmıyor bile onun yerine medikal kulak bandı kullanmak daha mı iyi?
ya o tenisci bandının bi espirisi yok sadece kulağın burkulmasın diye

Gökçe yani ne istersen bi bez parcasıyla bağla kulaklarını hiç bişey fark etmıyo sadece bunu takıp cıkartması daha pratık o yuzden bu tarz lastikli bir şey öneriyolar altarnatif tıp gibi bişey :))

Arkadaşlar, ben nike'dan bi sorcu bandı aldım, çok esnek bir bandaj. Yarın sargılarımı çıkarınca kullanıcam. Ama kullanmadan da önerebilirim. Çünkü esnek bir bant, kulaklarınıza zarar vermeyecektir..

bende 1bucuk ay önce ameliyat oldum.lokal anesteziyle doktorum sayesinde sıkıntısız bi şekilde atlattım herşey cok güzel görünüyor şimdi üstelik devlet hastanesinde oldum ve bir kuruş bile ödemedim.

bende 1bucuk ay önce ameliyat oldum.lokal anesteziyle doktorum sayesinde sıkıntısız bi şekilde atlattım herşey cok güzel görünüyor şimdi üstelik devlet hastanesinde oldum ve bir kuruş bile ödemedim.

merhaba :) bişey öğrenmek istiyorum devlet hastanesinde olmuşsun heralde ameliyatı... bende gitmek istiyorum fakat sigorta karşılıyomu karşılamıyomu bilemiyorum has. gidip kendimizmi sölüyoruz ameliyat olmak istiyorum diye yoksa doktor gerek duyarsamı yapıyor cnm bana ayrıntılı bi açıklama yaparsan çok sevinirm :))

merhaba kızlar bende 21 subat salı yanı haftaya bugun amelıyat kulaklarımdan amelıyat olacagım...
devlet hastanesınde olacagım .....
en bastan anlatayım arkadasları bılgılendırmek amacı ıle:aralık sonu randevumu plastık cerrah bölümünden aldım dr ıle konustum oyle aman aman kulaklarımda kepcelık yok ama yınede bu psıkolojıyı bılırsınız dr da en ınce ayrıntısına kadar anlattım.. dr da bnu devletın karsıladıgını ve ucretsız olacagımı soyledı ocak sonu tekrar gıtmemı ve amelıyat tarıhını almamı soyledı bende ocak sonu gıttım sbat 21 e gün verdi.. amelıyatı lokal yapacagını 1 yada 1 bucuk saat sürecegını kolay bır amelıyat oldugunu soyledı amelıyat sonrası bıraz dınlendıkten sonra eve gelebılecegımıde ekledı ... dr kulak arkasında kücük bır kesı olacagını amelıyat sonrası kendısının elastıkı bır bant kullanacagını tenıscı bantı almama gerek olmadıgını daha yumusak bır bant almamı soyledı ... benım de 7cm genıslıgınde coksıkı olmayan bır bantım yanımda vardı onu gösterdım olur dedi...şimdş heyecanla 1 haftanın gecmesını beklıyorum...
amelıyat olan arkadaslara acıl sıfalar ve olacaklarada sabır diliyorum...

merhaba kızlar bende 21 subat salı yanı haftaya bugun amelıyat kulaklarımdan amelıyat olacagım...
devlet hastanesınde olacagım .....
en bastan anlatayım arkadasları bılgılendırmek amacı ıle:aralık sonu randevumu plastık cerrah bölümünden aldım dr ıle konustum oyle aman aman kulaklarımda kepcelık yok ama yınede bu psıkolojıyı bılırsınız dr da en ınce ayrıntısına kadar anlattım.. dr da bnu devletın karsıladıgını ve ucretsız olacagımı soyledı ocak sonu tekrar gıtmemı ve amelıyat tarıhını almamı soyledı bende ocak sonu gıttım sbat 21 e gün verdi.. amelıyatı lokal yapacagını 1 yada 1 bucuk saat sürecegını kolay bır amelıyat oldugunu soyledı amelıyat sonrası bıraz dınlendıkten sonra eve gelebılecegımıde ekledı ... dr kulak arkasında kücük bır kesı olacagını amelıyat sonrası kendısının elastıkı bır bant kullanacagını tenıscı bantı almama gerek olmadıgını daha yumusak bır bant almamı soyledı ... benım de 7cm genıslıgınde coksıkı olmayan bır bantım yanımda vardı onu gösterdım olur dedi...şimdş heyecanla 1 haftanın gecmesını beklıyorum...
amelıyat olan arkadaslara acıl sıfalar ve olacaklarada sabır diliyorum...

cnm ayrıntılı bilgi verdin için çok teşkür ederim sana. şimdiden geçmiş olsun sana panter... güsel haberlerini bekliorm inş allah şimdiden acil şifalr versin ...

Sevkara senin durumun nasıl?Her şey hala yolunda mı?Pekiya bebişten haber var mı?

selam canım,iyiyim allaha şükür sen nasılsın.canım benim kulakta 3.ay dolmak üzere valla gayet iyiyim hiçbir sıkıntım şubatın sonunda bir kontrole gidicem doktor gelmemi söylemşti,işte bir sıkıntın bir şikayetin varmı diye soruyor o kadar.3ayda hiçbir acılma bir defarmasyon olmadı.gören arkadaslar ve yakınlarımda gayet basarılı oldugunu hiç estetik yaptırmısım gibi durmadığını doğal görğndüğünü söylüyor bende seviniyorum:)benim içinde öyle gayet memnunum sekillerinden.
bebeği sorma ya yok bu gelmiyor illa tüp bebek masrafı cıkarcak bize.:) yediğim hormonlarda cabası,sıkıntılıyız biraz bu konuda:KK43:
2.aşılmada negatif.artık yolumuza son sansımız tüp bebek ile devam edicez ama çok zor geliyor.daha asılamada aldığım hormonların etkisi gecmedi bide psikolojik olmadı diye üzüntüsü.biraz ara verdik tedaviye nisan gibi tüp bebek düşünüyoruz.inşallah o zamana kadar kendiliğinden olur hayırlısı bakalım allahtan hersey sonucta.ne olursa olsun herseyin hayırlısı doğrusu düzgünü olsun hayatımızda.

merhaba cnm.çok geçmiş olsun.... benim bi sorum olucaktı. bende kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum haziran 14 de düğünüm var. birincisi=bu ameliyatı sgrta karşılıyormu yani devlet hastanelerinde bu amleliyatı olabiliyormuyuz? ikincisi= iyleşme süresi nekadar? ve son olarak amleliyat izi kalıyormu? cevap verirseniz sevinrm :)

bende devlet te oldum 3 ay oldu,hiç korkma oldukça sorunsuz geçiyor süreç ,ücret ödemedim,açılma yok,iz var zamanla azalacak ama görünür değil zaten...tek pişmanlığım daha önce yaptırmamam...acayip özgüvenim arttı.kesinlikle ol derim o sıkıntıyı iyi biliyorum çünki..

Arkadaşlar 11 şubat 2012 de ameliyat oldum genel anesteziyle. ertesi gün akşama doğru sağ kulağımda hafif sızıntı kanaması oldu. Pazartesi günü doktor sargıları değiştirdi. çarşamba günü gel sargılarını çıkaralım dedi. Yani bugün.. gittim kanama azalmış ama durmamış henüz, tekrar sargıları değiştirdi ve cuma günü tekrar gel dedi. Sizde de hiç sızıntı kanaması oldu mu ? veya sızıntı kanaması neden olur bileniniz var mı? Bi de kulaklarım kocaman olmuş, şişikliklerinin inmesi ne kadar sürer? araştırmalarıma göre 2-4 haftada iniyor şişiklikler, sizin şişiklikleriniz ne kadar zamanda indi? kafayı yicem inş. iyi olurlar yaa. daha önce ameliyat olmuş arkadaşlar cevap yazabilir misiniz ??

bende devlet te oldum 3 ay oldu,hiç korkma oldukça sorunsuz geçiyor süreç ,ücret ödemedim,açılma yok,iz var zamanla azalacak ama görünür değil zaten...tek pişmanlığım daha önce yaptırmamam...acayip özgüvenim arttı.kesinlikle ol derim o sıkıntıyı iyi biliyorum çünki..

çok sağol cnm :) yarın ilk işim bi plastik cerraha gitmek ozaman çok çok tekküer ederim :)

Arkadaşlar kepçe kulak ameliyatı devlette sigorta karşılıyormu? ne kadar sürede iyileşiyor sargılar açılıyor?

arkadaşlar ameliyattan 5 gün sonra sargılarım ve dikişlerim alındı,dikiş yerleri şu an iltihap topladı ne yapmam gerekiyor?böyle bir sorun yaşayan oldumu?

arkadaşlar ameliyattan 5 gün sonra sargılarım ve dikişlerim alındı,dikiş yerleri şu an iltihap topladı ne yapmam gerekiyor?böyle bir sorun yaşayan oldumu?

Dikişlerinin iltihaplanmaması için antibiyotik kullanman gerekiyor diye biliyorum. ameliyat olduğum günden beri kullanıyorum, bunun dışında benim de sağ kulağımda hafif sızıntı kanaması oldu. 4-5 gün kanama devam etti. yarın gidicem ben de sargılarımı çıkartmaya hastaneye. sende de kanama oldu mu ?

X