Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

canım, ssk kepçe kulak ameliyatını tamamen karşılıyor. Sadece sargı parası falan adı altında çok küçük bir miktar ödüyorsun. Araştırma hastanelerinde de ücretsiz dediğim gibi. Ama senin anlattığın gibi doktor faktörü çok önemli sonuçta ben memnun kalmayacaksam neden o kadar acı çekiyorum, değil mi? Ssk hastanelerine de güvenemiyorum malum. Özelde ameliyat olabilmek için okulumun bitmesini beklemem lazım ama ben dayanamıyorum artık, moralimi bozuyor. Aslında çok kepçe de değilim kulağımın açısı geniş, sadece biraz arkaya yapıştırtmak istiyorum. Kulakların ne durumda bilmiyorum ama tamamen yapışık kulak da çok yapay durabilir, biraz mesafe kalması lazım. İnan artık küpe bile takamıyorum o bile moralimi bozuyor.
Cerrahpaşa tıp fakültesinde Prof. Akın Yücel varmış. Muayehanesine gidip konuşmayı düşünüyorum eğer aklıma yatarsa cerrahpaşa'da olacağım artık. Hiç ameliyat olan var mıdır acaba? :S Bir de ssk karşılayacağı için yeteri kadar kepçe değilsin yapamayız derlerse dünyam yıkılır cidden. Sen de bişi yok, kepçe değilsin diyenleri de kör olmakla suçluyorum gerçi. :KK1:

Ben gercek bir kepceydim canım :KK9:
Kafama yapısık istemedim tabiki bir kulagım gayet güzel hala kepce olan kulagımı elimle kendim ufak bir hamleyle geriye dogru alıyorum digeriyle esit oluyo yani cok mu zordu?? Doktor, 2 saat boyunca o ameliyathanede ne yaptı cok merak ettim.
Benim teyzem cerrahpasa'ya kac yıldır gider gelir bir hastalıgı var ilacla tedavisi yok. Kendi hocalarına benim durumumu sormasını istedim bakalım cevap ne olacak. Onlar bana öneride bulunurlar dedi ya hic birsey degil cektigim acıyla kaldım acılara katlandım cünkü 3-5 gün sonra o kabus bitecekti. Ama bitmedi iste.:KK5:

Lambacini, kulakların çok güzel olmuş. Maaşallah diyim. En azından yazın sıcağında açık saçla dolaşmaktan kurtulan biri var. :KK9:

Bak mesela benim begendigim kulagımda o kadar yapısık degildir ama kötü durmuyo digerinde ne kadar kücük desem de belli oluyor yani düsük gibi duruyor kulak kepcesi sanki dogustan tek kulagım kepceymis gibi.:26:

Valla dedigim gibi cok iyi arastır canım önceden gör yapacagı kulagı.

Ben gercek bir kepceydim canım :KK9:
Kafama yapısık istemedim tabiki bir kulagım gayet güzel hala kepce olan kulagımı elimle kendim ufak bir hamleyle geriye dogru alıyorum digeriyle esit oluyo yani cok mu zordu?? Doktor, 2 saat boyunca o ameliyathanede ne yaptı cok merak ettim.
Benim teyzem cerrahpasa'ya kac yıldır gider gelir bir hastalıgı var ilacla tedavisi yok. Kendi hocalarına benim durumumu sormasını istedim bakalım cevap ne olacak. Onlar bana öneride bulunurlar dedi ya hic birsey degil cektigim acıyla kaldım acılara katlandım cünkü 3-5 gün sonra o kabus bitecekti. Ama bitmedi iste.:KK5:

Doktorlar kendileri de söylüyor, 1 kulağın açılabilir tekrar ameliyat olmak zorunda kalabilirsin diye. Ve her nerde olursa olsun o ameliyattan ücret alınmaz. Doktorun üşenmiş olabilir mi acaba? Sen bıkmadan usanmadan git başının etini ye. Açılmış olabilir kulağın. Boşuna mı o kadar eziyet çektin canım!! Sonuçta 2 kulağım birbirindden farklı diyorsun düzeltiversin bi zahmet.

Doktorlar kendileri de söylüyor, 1 kulağın açılabilir tekrar ameliyat olmak zorunda kalabilirsin diye. Ve her nerde olursa olsun o ameliyattan ücret alınmaz. Doktorun üşenmiş olabilir mi acaba? Sen bıkmadan usanmadan git başının etini ye. Açılmış olabilir kulağın. Boşuna mı o kadar eziyet çektin canım!! Sonuçta 2 kulağım birbirindden farklı diyorsun düzeltiversin bi zahmet.

Kulagımı gördügünde ise bence birsey yok gayet güzel görünüyor dedi.
Dikis acılmıs olabilir diye düsündüm bende cünkü kavis cok belirsiz ya kepce kulak ameliyatı bu ve kafayla kulak arasındaki acıyı daraltıcak yani o ne kadar alırsa o kadar daralır bir kulagım gayet güzelken digerinin böyle olması bana abes geldi ya, doktor cok sallamadı yada dikislerim acıldı kulagımı tekrar o adama teslim eder miyim ?? orası tartısılır. Ama baska bir uzmana tekrar ameliyat olmayı düsünüyorum.

Yalnız ameliyatın üzerinden 6 ay falan gecmesi mi gerekiyor onu bilmiyorum??

canım, ssk kepçe kulak ameliyatını tamamen karşılıyor. Sadece sargı parası falan adı altında çok küçük bir miktar ödüyorsun. Araştırma hastanelerinde de ücretsiz dediğim gibi. Ama senin anlattığın gibi doktor faktörü çok önemli sonuçta ben memnun kalmayacaksam neden o kadar acı çekiyorum, değil mi? Ssk hastanelerine de güvenemiyorum malum. Özelde ameliyat olabilmek için okulumun bitmesini beklemem lazım ama ben dayanamıyorum artık, moralimi bozuyor. Aslında çok kepçe de değilim kulağımın açısı geniş, sadece biraz arkaya yapıştırtmak istiyorum. Kulakların ne durumda bilmiyorum ama tamamen yapışık kulak da çok yapay durabilir, biraz mesafe kalması lazım. İnan artık küpe bile takamıyorum o bile moralimi bozuyor.
Cerrahpaşa tıp fakültesinde Prof. Akın Yücel varmış. Muayehanesine gidip konuşmayı düşünüyorum eğer aklıma yatarsa cerrahpaşa'da olacağım artık. Hiç ameliyat olan var mıdır acaba? :S Bir de ssk karşılayacağı için yeteri kadar kepçe değilsin yapamayız derlerse dünyam yıkılır cidden. Sen de bişi yok, kepçe değilsin diyenleri de kör olmakla suçluyorum gerçi. :KK1:

Canım google akın yücel yazdıgın an bir sürü bilgi cıkıyo kendi web siteside var zaten. İsin tuhafı her bi ameliyatı yapıyor burun ameliayatından, popo ameliyatına kadar ama bir tek kepce kulak estetigi yazmıyor.:26:

Canım gördüm cok güzel olmus kulakların benim böyle degiller yani sanki isini bilmeyen birine kendimi teslim etmisim gibi hissettim simdi. Ne kadara oldugunu söylermisin iyice bir iyilesince tek kulagımdan tekrar ameliyat olacagım.:KK5:

smuwiLa, 3500 tl ye her iki kulağımdan da ameliyat oldum.onun dışında hiç bir masrafım olmadı.(ama ben izmir'de oturuyorum uçak bileti masrafım oldu onuda promosyonlu almıştım:)

yapılan ameliyattan bende memnun kaldım.saçlarımı şekilden şekile sokarak topluyorum.umarım en kısa zamanda sende istediğin ameliyatı olarak kurtulursun.

Canım google akın yücel yazdıgın an bir sürü bilgi cıkıyo kendi web siteside var zaten. İsin tuhafı her bi ameliyatı yapıyor burun ameliayatından, popo ameliyatına kadar ama bir tek kepce kulak estetigi yazmıyor.:26:

Evet, sitesine bakınca ben de göremedim. Ama daha sonra bi videosuna denk geldim. Şöyle yapıyoruz böyle yapıyoruz gibisinden kepçe kulak ameliyatını anlatıyordu. Henüz arayamadım, soracağım bakalım :)

Devlet hastanesinde baska bir plastik cerrahla görüstüm benim gibi düsünüyor oda. Doktorunla konus falan dedi ama ben bi daha o adamın eline bırakamam kulaklarımı. Devlet hastanesinde bu operasyon hersey dahil 450 tl'mis. Yani bir ücret ödeniyor.

merhaba kızlar size yardımı olsun diye yazmak istedim .erkek kardeşimde kepçeydi 15 yaşındaa çokk istedi ameliyatı yaptırdık bu 15 tatilde .abdülkadir göksele oldu ameliyatı bende ona 2009 burun ameliyatı olmuştum memnun kaldık iikimizde.kardeşim salı gunu ameliyat oldu buyuk bi bandaj takmışlardı cumartesi gunu bandajı çıktı sonra çarşamba banyosunu yaptı yani 8 gun falan banyo için beklemiş oldu şuan çok mutlu hep utanıyodum berbere gtmekten diyor şuan çok keyifli mutlu yapışık ama hergun daha iyi doktoru açılıcak dedi ona guveniyoruz tavsiye ederiz

bayanlar bende şu kepçelerden kurtulmak isyeten biriyim.ameliyatı ankarada olmayı düşünüyoru.aranızda ankarada ameliyat olan var mı?bi doktor tavsiye ederseniz çok seviinirim.

Ben de çarşamba günü operasyonu geçirdim. Doktor Hüseyin Bey yaptı. 4000Tlye. O kadar para bayıldım valla kötü olursa basacam merkezi :KK1: Tabi benimki baya kepçe olduğu için daha ağır bi operasyon geçirdim.

Ne gündü ama! =) Damar yolu açılıp uyuşturan bi ilaç verdiler. Lokal anestezi altında oldum. Hiç de öyle 45 dakika sürmedi. Yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Ameliyata girmeden önce giyilen o ince ve önü açık olan ve belindeki kemerle kapattığım bi elbise giydirdiler. Bilirsiniz filimlerde çok görüyordum ben. Aldılar beni operasyonun yapılacağı gere götürdüler. Ameliyat masasına yattım resmen =P Başımda da bir sürü sağlıkçı. Yüzüme bişi örttüler, üstüme de, gözlerimi de kapattılar bi bantla. Lazerle yapılacağı için olsa gerek. Konuşa konuşa oldum ameliyatı. Gerçi ben büyük ihtimal o ara daldım =P Çünkü operasyon sanki yarım saat sürdü sürmedi öyle gibi geldi bana. Ama bizimkiler yaklaşık 1,5 saatte anca geldin odaya dediler. 1-1,5 saat ameliyattan sonra beklettiler odada. Sonra bi lokal iğne daha yaptı doktor kulaklarıma. Sonra eve geçtim. İlk gün lokal anestezinin etkisi geçmeye başlayınca dayanılmaz ağrım oldu. Öyle böyle değil. Ağrı kesici ve antibiyotik verdi doktor. Onları içtim. Ama tabi hepten geçirmiyo ağrısını. Şimdi daha iyiyim. Hafif ağrılarım var sadece. Yarın da bantlarım çıkıcak (sargım yok sadece kulaklarımın üstünü görünmeyecek şekilde bantladılar o kadar) ve büyük ihtimal pansuman yapıp son duruma bakılacak. Çünkü ne yaptılar neresini kestiler hiç bilmiyorum. Ben gene yazarım buraya :KK66: Gerçi sol kulağım sanki daha açık gibi duruyo bi de üst tarafları alt tarafına göre açık gibi gözüküyo ama tabi bantlar çıkınca nasıl olduğunu görebilicem. Bakıcaz artık. Bi cesaretle çıktık yola. Sonunu da güzel görürüz inşallah :21:

Son düzenleme:
bayanlar bende şu kepçelerden kurtulmak isyeten biriyim.ameliyatı ankarada olmayı düşünüyoru.aranızda ankarada ameliyat olan var mı?bi doktor tavsiye ederseniz çok seviinirim.

merhaba ben dunferruh bingul e hem kulak hemde burun ameliyatı oldum tek bir sızı hissetmedim su ana kadarda bi agrım olmadı abimde ona ameliyat oldu kesinlikle cok cok ii bi doktor siddetle tavsiye edilir:KK9:

çok teşekkür ederim.ama yaklaşık 1 hafta önce ameliyat oldum.nihayet:)))
ben dr.nebil erdoğan yaptırdım.kişilik olarak mükemmel bir insan.gerçekten çok iyi niyetli ve güler yüzlü.ameliyatta çok konforlurlu oldu.şu an hala ödemli ve mor görünüyolar ama sanırım sonuç güzel olacak.hoş her ne olursa olsun eskisinden güzel olacağı kesin....

Nekadara maal oldu ameliyat? istediğin sonuc oldu mu ve ağrıların oldu mu?iyileşme bandın çıkma süresi toplan ne kadar okula veya işe ne zaman devam edebildin? Bilgilendirebilirmisin? Teşekkürler

Ben de çarşamba günü operasyonu geçirdim. Doktor Hüseyin Bey yaptı. 4000Tlye. O kadar para bayıldım valla kötü olursa basacam merkezi :KK1: Tabi benimki baya kepçe olduğu için daha ağır bi operasyon geçirdim.

Ne gündü ama! =) Damar yolu açılıp uyuşturan bi ilaç verdiler. Lokal anestezi altında oldum. Hiç de öyle 45 dakika sürmedi. Yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Ameliyata girmeden önce giyilen o ince ve önü açık olan ve belindeki kemerle kapattığım bi elbise giydirdiler. Bilirsiniz filimlerde çok görüyordum ben. Aldılar beni operasyonun yapılacağı gere götürdüler. Ameliyat masasına yattım resmen =P Başımda da bir sürü sağlıkçı. Yüzüme bişi örttüler, üstüme de, gözlerimi de kapattılar bi bantla. Lazerle yapılacağı için olsa gerek. Konuşa konuşa oldum ameliyatı. Gerçi ben büyük ihtimal o ara daldım =P Çünkü operasyon sanki yarım saat sürdü sürmedi öyle gibi geldi bana. Ama bizimkiler yaklaşık 1,5 saatte anca geldin odaya dediler. 1-1,5 saat ameliyattan sonra beklettiler odada. Sonra bi lokal iğne daha yaptı doktor kulaklarıma. Sonra eve geçtim. İlk gün lokal anestezinin etkisi geçmeye başlayınca dayanılmaz ağrım oldu. Öyle böyle değil. Ağrı kesici ve antibiyotik verdi doktor. Onları içtim. Ama tabi hepten geçirmiyo ağrısını. Şimdi daha iyiyim. Hafif ağrılarım var sadece. Yarın da bantlarım çıkıcak (sargım yok sadece kulaklarımın üstünü görünmeyecek şekilde bantladılar o kadar) ve büyük ihtimal pansuman yapıp son duruma bakılacak. Çünkü ne yaptılar neresini kestiler hiç bilmiyorum. Ben gene yazarım buraya :KK66: Gerçi sol kulağım sanki daha açık gibi duruyo bi de üst tarafları alt tarafına göre açık gibi gözüküyo ama tabi bantlar çıkınca nasıl olduğunu görebilicem. Bakıcaz artık. Bi cesaretle çıktık yola. Sonunu da güzel görürüz inşallah :21:
Bandajım ayın 13'ünde açıldı. Herhangi bi pansuman falan da yapmadılar. Kulaklarımın arkasında dikişler var. Bi de kulağımın üst kısmını kafama tutturmuşlar. Eriyen dikişmiş ama onlar erise de rahatlasam çünkü çoğu zaman çekiştirişini hissediyorum. Çok ufak bir alanı dikmişler. Aynayla bakmaya çalışıyorum böyle derim çekiştiriyo. Derim dur gitme diyo, dikiş ben gidecem bana ne diyo resmen =P Bi de sanki sol kulağım sağ kulağımdan daha açık duruyo.

Ama benim kulaklarım yapışık olmamış ya. Hatta bana hala açık gibi geliyo. Tamam kepçeliği gitmiş ama ne biliyim. Galiba kulağın üst kısmına kıkırdak yaptılar. Arkasını da hafif kesip kıvırdılar. Önden görebiliyorum böyle nokta nokta yaralar var kıkırdak yerlerinde. Çok hassaslar bişi dokunsa hemen acıyo =( Ne yatarken bant verdi doktor ne normal gün için. Sanırım eriyen dikişlerle tutturduğu için olsa gerek. Off şu dikişler bi erise de son halini görebilsem. Ama istediğim gibi yapışık görünmüyorlar. 1 haftadır sırt üstü yatmaktan sıkıldım yemin ederim. O kadar para saydım ya bilmiyorum artık. Biraz gel gitler yaşıyorum. Gerçi annem gayet iyi duruyo eski halinden kurtuldun ya daha ne istiyorsun diyor ama ne biliyim ya öyle işte... Diğer doktorlardan farklı bi teknikle yaptılar ama ne biliyim bazen diyorum alsaydı kulağımı yapıştırsayd arka tarafa daha mı mutlu olurdum.. O kadar acı çekiyosun para bayılıyosun. Neyse beklemedeyim bakalım.

Dikişler eriye dursun, 2 hafta sonra zaten kontrole gel dedi doktor. Bakalım artık. Eskiden kepçeydi şimdi yarı kepçe oldu sanki. Püffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Son düzenleme:
benim bandajım 4 gün sonra çıktı.tabi ilk görüntü korkunçtu:)))ödemli ve mosmordu ikiside bir o kadarda rahatladım gerçi bandajdan kurtulunca.2 hafta oldu ameliyat olalı.şu an sac bandı kullanıyorum.
hala tam olarak şekil almış değiller.zaten kıkırdağın şekillenmesi en az 3 ay alır.sonuçtan memnunum tabi.eskisi gibi değil.ama sanki biraz büyük ve yukarı doğru uzamış gibi geliiyo bana:))ama daha ödemli olduğundan ollabilir.
ben 1750 liraya oldum.lokalle oldu ameliyat.

smuwiLa, 3500 tl ye her iki kulağımdan da ameliyat oldum.onun dışında hiç bir masrafım olmadı.(ama ben izmir'de oturuyorum uçak bileti masrafım oldu onuda promosyonlu almıştım:)

yapılan ameliyattan bende memnun kaldım.saçlarımı şekilden şekile sokarak topluyorum.umarım en kısa zamanda sende istediğin ameliyatı olarak kurtulursun.

merhaba lambacini ameliyatı nerde oldun acaba hangi doktora bi de şu anki halinden memnun musun eğer senin için sakıncası yoksa öncesi ve sonrası resimlerini görebilir miyim ? teşekkürler

merhaba arkadaşlar bende nisanın ilk haftası olacağım ya memnun mu yatıran arkadaşlar korkuyorum ama çok istiyorum bu halden iyi olacağını düşünüyorum benim ki kepçe değil yelken tipi ucu sivri sadece bilgi verirseniz sevinirim..

X