Kese göründü ama haftam belli değil

Hepofsaytgk

Guru
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
404
6
Merhaba arkadaşlar ben ocak 26 da hamile olduğumu öğrendim fakat 28 ocakta kanamayla kimyasal gebelik geçirdim. Ben ogünü adetimin ilk günü saniyordum cünkü yaklasik 6-7 gün kanamam devam etti ve normal adet kanamasi seklindeydi.
Bu ay adetim 6 gun gecikince test yaptim silik cikti ertesi gun kan verdim kanda hamileligi ogrendim toplam 3 kez kan vererek belirli araliklarla gebeliği onaylamis olduk düzgün artışla.
Dün özel bir hastanede sabit bir doktorla muayene basladim değerim 1456 olduğu için istersen vajinal bakalm en azindan kese sağlıklımı görelim dedi
Vajinal baktik hic bi sorun olmadigini rahime yerlestigini ama adet tarihimin uyumlu olmadigini soyledi
Yani adet görmedwn hamile kaldigini dusunuyorum dedi yasadigim kanama kimyasal gebeligi rahimden atmak icin yasanan bir kanamaydi muhtemelen dedi.
2 hafta sonraya gün verdi sanirim hem bebeği hem kalp atislarini goruruz diye dediğini düşünüyorum.bebeği görduğumuzde ben sana sat tarihini verecegim dedi
Kese en erken kacinci haftada görünür acaba ne kadarlik hamileyim emin olamadim fikir almak istedim yasayanlardan.

Eklentiler

• 617ad3f2-fd74-41b5-adb9-78334f0723a7.jpeg
    617ad3f2-fd74-41b5-adb9-78334f0723a7.jpeg
    123,7 KB · Görüntüleme: 97
4 haftadan küçük olsa kese görünmezdi sanirim dimi ?
4 hafta uzun bir süreç 4 haftada kese görünür bebek ise minik bir nokta şeklinde görünür . Doktor uygun görürse anormal bir durum yok ise o minik noktanın bebek olup olmadığını , boş gebelik olup olmadığını anlamak için 1 hafta sonrasında gün verir . Sizin durumunuzda 4 haftalıktan daha az olma ihtimali çok çok yüksek

4 hafta uzun bir süreç 4 haftada kese görünür bebek ise minik bir nokta şeklinde görünür . Doktor uygun görürse anormal bir durum yok ise o minik noktanın bebek olup olmadığını , boş gebelik olup olmadığını anlamak için 1 hafta sonrasında gün verir . Sizin durumunuzda 4 haftalıktan daha az olma ihtimali çok çok yüksek
Hep okudugum yerlerde 4 haftalik olmadan kese gorunmesi mumkun degildir diyor o yuzden öyle olduğunu düşünmüştüm sizin dediginiz gibide olabilie belkide

Hep okudugum yerlerde 4 haftalik olmadan kese gorunmesi mumkun degildir diyor o yuzden öyle olduğunu düşünmüştüm sizin dediginiz gibide olabilie belkide
Kadın doğum hemşiresiyim. Kese görünür gebelik görünür sadece bebek görünmesi biraz zor olur o kadar . Detaylı ultrasonda durum daha farklı olabilir tabi

Hayırlı geceler arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum Ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak benim son adet tarihim fakat 7 Şubat'ta beklenen adet tarihim geldi ama adet olmadım 12 Şubat'ta kan verdim kanda herhangi bir gebelik çıkmadı 29 Şubat'ta kaset test yaptım çıkmadı ve 6 Mart'ta kaset test yaptım çıktı daha sonra 7 Mart'ta kan verdim kanda çıktı doktora gittim doktor bana diyor ki 5 haftalık 2 şubat'tan hesaplayacağız diyor böyle bir saçmalık olabilir mi haftaya gel kalp atışını dinleriz dedi haftaya gittim bana dediği şey şu kese boş arkadaşlar sizden ricam 12 Şubat'ta kan tahlilinde gebelik çıkmamışsa nasıl oluyor da 2 şubat'tan hesaplanıyor. Görsel eklersem anlar mısınız lütfen yardımcı olun

Eklentiler

• IMG-20240315-WA0064.jpeg
    IMG-20240315-WA0064.jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 68
Merhaba arkadaşım bende aynı durumdayım. Sat 20 Ocak. Bat günü test yaptım ve hamileydim ama 23 şubatta kanamam başladı ve kimyasalla sonuçlandı. Kanamadan sonra adet görmedim. Ovülasyon yaptım ve 2 hafta önce yumurtlama gördüm. Değerlendirdim Şuanda galiba tekrar hamileyim betam 44. Ama satım ne zaman 44 iyi mi yoksa düşük bir değer mi bilmiyorum. Takip ettireceğim. Umarım bende bu sefer keseyi görebilirim sağlıklı bi şekilde devam eder. 🙏

Merhaba arkadaşım bende aynı durumdayım. Sat 20 Ocak. Bat günü test yaptım ve hamileydim ama 23 şubatta kanamam başladı ve kimyasalla sonuçlandı. Kanamadan sonra adet görmedim. Ovülasyon yaptım ve 2 hafta önce yumurtlama gördüm. Değerlendirdim Şuanda galiba tekrar hamileyim betam 44. Ama satım ne zaman 44 iyi mi yoksa düşük bir değer mi bilmiyorum. Takip ettireceğim. Umarım bende bu sefer keseyi görebilirim sağlıklı bi şekilde devam eder. 🙏
Merhaba
Benimde sat 28 ocakti yani kanamam baslamisti kimyasal geciriyordum ama meğer o adet kanamasi degilms kimyasal gebeligij temizlenmesiymis bugun kalp atislarini duyduk sat tarihim 10 subat olarak belirlendi sende adet olmadan hamile kalmis olmasin 2 veya 4 gunde 1 kanda takip et doktor bebeğe göre sat belirleyecektir en azindan benim öyle oldu 🧡

Selam. Bat 11 nisan. 2 gün gecikme ile test sonucum 1143 çıktı. Son regl günüm 15 mart. Acaba geçen ay üstüne görmüş olabilir miyim, geçen ay da 11 gün gecikmistim ama kan testi vermemistim o yüzden diger ayla baglanti kuruyorum çünkü 3 4 haftalık gebelikte bu kadar yüksek olmuyor diye biliyorum

X