Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

Canım, ince çekilmiş deniz tuzu kullanacaksın, kalını ile olmaz tabii ki çizer...Bak burada asıl olay peelingde bitiyor , önce üstteki deriyi inceltmek lazım ki hazırladığımız karışım köklere ulaşsın..Birde şu var, ancak düzenli bir uygulama ile kurtulursun ki sanıyorum sen düzenli yapmıyorsun bu işi :) Ben o saklamaya çalıştığım bacaklarımı 1 ayda tamamen hallettim sadece tek bir yerde bir iz var o da geçecek...

Canım, ince çekilmiş deniz tuzu kullanacaksın, kalını ile olmaz tabii ki çizer...Bak burada asıl olay peelingde bitiyor , önce üstteki deriyi inceltmek lazım ki hazırladığımız karışım köklere ulaşsın..Birde şu var, ancak düzenli bir uygulama ile kurtulursun ki sanıyorum sen düzenli yapmıyorsun bu işi :) Ben o saklamaya çalıştığım bacaklarımı 1 ayda tamamen hallettim sadece tek bir yerde bir iz var o da geçecek...

Yok tatlım düzenli yapıyorum her gece hazırladığımız karışımı sürüyorum. Deniz tuzunu bulamamıştım önce kese yapıyordum sadece aktara deniztuzu dedim bana baya kalın bişey verdi onu kırmaya çalışayım bakalım olmadı başka yerden alırım tekrar.:gitme:

kızlar gecenlerde bi arkadas başka bir topicte solemişti denedim super sonuc aldım gerci cok fazla yoktu bende ama yapmak gerekirmiş genede ...
ponza tası kızlar banyodan sonra en son cıkmaya yakın ponza tasıyla bacaklara surun hafif bastırarak ben biraz cok bastırmısım zemuszemus ama olsun işe yarıyor :)

aaa ise yarıyor mu cidden ??:1shok::içelim:

ben her banyoda kese yapıyorum ama yine düzelmiyor.ponza tasını deneyelim bakalım birde işe yarayacakmı???

swordfish .......

ya benim alt taraflarda değilde iç baldır ve kasıklarda oluyo kararma batık ne ararsan acaba oralarda uygulasam mı ki biraz eziyetli bi yöntem ama değer yani eğer sonuç alırsam

Canım ben bu ılacları almaya eczacıma gittim ve bana dediği şu oldu. bu ılacları karıştırırsan birbiriyle etkileşime girince hıcbır fayda etmez onun yerıne madecassol kullan sadece yeter dedi ve bana o yazdıgın ılacları vermedı...

denız tuzunu aldım ve peelinge basladım fakat o kadar sertki bacaklarımı çizdi... kaş yapayım derken göz cıkarttık kısaca...kucuk kum tanelerı boyutunda bu arada denız tuzu...

bu denız tuzunu bacaklarımıza zarar vermeden kullanma yontemı varmı??

ben denize gittim tuzlu suda iyi geldi bacaklarımda izler gitti ayrıca bebek budrası sürüyorum ağdadan sonra çok güzel oluyor

swordfish .......

ya benim alt taraflarda değilde iç baldır ve kasıklarda oluyo kararma batık ne ararsan acaba oralarda uygulasam mı ki biraz eziyetli bi yöntem ama değer yani eğer sonuç alırsam

Canım uygula, oralarda da işe yarar ama kasıklar daha yumuşak deri olduğu için çok hassas davranman lazım, sert bir peeling olmaz, kızartır ve yara yapar.Baldır kısmına yine yazdığım gibi peeling yapabilirsin ama kasıklara daha yumuşak bir peeling kullan...

Canım ben bu ılacları almaya eczacıma gittim ve bana dediği şu oldu. bu ılacları karıştırırsan birbiriyle etkileşime girince hıcbır fayda etmez onun yerıne madecassol kullan sadece yeter dedi ve bana o yazdıgın ılacları vermedı...

denız tuzunu aldım ve peelinge basladım fakat o kadar sertki bacaklarımı çizdi... kaş yapayım derken göz cıkarttık kısaca...kucuk kum tanelerı boyutunda bu arada denız tuzu...

bu denız tuzunu bacaklarımıza zarar vermeden kullanma yontemı varmı??

Canım, ilaçlar içerik gereği birbiri ile uyumlu çünkü etken meddeleri birbirine yakın.Şöyle anlatayım yüzdeki akneler içinde doktorlar medicasol-tretin-differin üçüsünü önerirler bizim burada tek farkımız içine ekstradan antiseptik olarak kerasal eklememiz.Medicasol tek başına hiç bir işe yaramaz, yani batıkları cilt üzerine itmek gibi bir etkisi yok, biz diğer ilaçlar ile batıkları cilt yüzeyine itiyoruz. Ama kafanda soru işareti olduysa medicasol+differin kullan fakat her ağdadan sonra 2 gece kerasal sür...ışe yarıyor olduğunun en büyk kanıtı benimki, bu karışımı kullanan arkadaşlarımdanda olumlu dönüşler alıyorum...Peeling içinde daha evvelde yazdığım gibi, deniz tuzunu tek başına kullanmayacaksın ya kullandığın başka bir peelingi bacaklarına sürüp üzerine bir miktar deniz tuzu ilave edip yapacaksın yada evde peelingin yoksa herhangi bir az akışkan yağ ile karıştırıp yapacaksın yoksa dediğin gibi çizer ama aldığın tuz doğru, kum gibi olacak...Bu şekilde dene...

Son düzenleme:
ben denize gittim tuzlu suda iyi geldi bacaklarımda izler gitti ayrıca bebek budrası sürüyorum ağdadan sonra çok güzel oluyor

:))) özellikle güneşten falan yanıncada çok güzel oluyor ama ben henüz o fırsatı bulamadım :KK43: Bebek pudrası çok kerametli bir şey, cilt ile alakalı herşeye yarıyor neredeyse...

kızlar ponza tasını denedim işe yaradı ilk denemede ama ben fazla bastırmısım sanırım cünkü kıl köklerim kanadı.bu arada beni tüylerim sert çıkar herzman. şimdi oralar kırmızı pütür pütür duruyor.:uhm::nazar:

kızlaar, ben de çok çektim bu dertten ama artık kurtuldum, nasıl mı? hani bu pütürlü eldivenler var ya, onlarla yıkandığınızda ve bacaklarınızı iyice ovarak temizlediğinizde onunla, bi şeycikler kalmıyo, çünkü kılları eğip büken ve çıkmalarını engelleyen şey atılamayan ölü hücreler. iki yıldır çok mesudum bu konuda. herkese tavsiye ederim. zemuszemus

kızlaar, ben de çok çektim bu dertten ama artık kurtuldum, nasıl mı? hani bu pütürlü eldivenler var ya, onlarla yıkandığınızda ve bacaklarınızı iyice ovarak temizlediğinizde onunla, bi şeycikler kalmıyo, çünkü kılları eğip büken ve çıkmalarını engelleyen şey atılamayan ölü hücreler. iki yıldır çok mesudum bu konuda. herkese tavsiye ederim. zemuszemus

Canım bilgi için teşekür ederiz fakat ben ve buradaki arkadaşlar zaten bütün bu yolları denedi ve sonuç alamadı, herkesin batık sorunu kolay geçmiyor yani...Ayrıca bildiğinin aksine her batık problemi atılamayan hücrelerden kaynaklanmaz, örnek benim problemim kıl köklerimin çok hassas olması ve bu yüzden her epilasyon sırasından kıl kökü keselerinin yırtılarak iltihaplanması.Bunun önüne eldivenle geçemezsin muhakkak ilaç takviyesi gerek.Sen çok şanslıymışsın ki basitçe kurtulmuşsun, bu konu ile ilgili bir başlık açıp deneyimlerini paylaşmanı tavsiye ederim...

Son düzenleme:
kızlar benimde 2 senedir batık problemim var.Psikolojim çok bozuk bir hafta önce bitki derman aldım leyla hanım ürününü çok övdü televizyonda belki bir umut diyerek aldım bakalım sonuç ne olacak:Saruboceq:

ınşallah işe yarar hayatım...işe yararsa muhakkak haberdar et çünkü öğrendiğim kadarı ile bazı arkadaşlarım benim verdiğim formülü düzenli uygulaalarına rağmen kesin çözüm alamıyorlar yada çözüm almak için erken bilmiyorum ama herşey herkeste işe yaramıyor.

Batık ve kıldönmelerine karşı çözüm uzun süreli ve düzenli kese yapmak...Benimde en büyük sorunumdu ama 3-4 aydır bunu uyguluyorum şuan sorunum çözüldü:)

darısı bana moralim çok bozuk kese yapıyorum her banyodan sonra sinirden çok bastırarak yapmışım bacaklarım alev alev yanıyormafoldumben

Benim gibi insanlarda kese çözüm olmuyor, o yüzden ek şeylere ihtiyaç duyuyoruz bu yüzden deneme yanılma yöntemi ile bulmak lazım.

swordfısh canım bende yaptım senın tarıf ettıgın karısımı lekeler gecıyo gercektende ve gozeneklerımde sIKILastı resmen ben cok memnunum saol bıtanem
ama ben duzenlı kullanmadıgım ıcın heralde daha tam gecmedı
arada bır batık cıkıyo dayanamayıp SKIyorum
bu bıtsın bıdaha alacam kremlerı karıstırıp surecem yıneopuyorumnanaktan

swordfısh canım bende yaptım senın tarıf ettıgın karısımı lekeler gecıyo gercektende ve gozeneklerımde sIKILastı resmen ben cok memnunum saol bıtanem
ama ben duzenlı kullanmadıgım ıcın heralde daha tam gecmedı
arada bır batık cıkıyo dayanamayıp SKIyorum
bu bıtsın bıdaha alacam kremlerı karıstırıp surecem yıneopuyorumnanaktan

İşe yaramasına çok sevindim canım, bir süre sonra artık sıkmana bile gerek kalmayacak, ben başlayalı 2 aydan fazla oldu şu anda artık ne bir iz ne bir batık kalmadı ve sıkmak zorundada kalmıyorum zaten bir kaç hafta sonra bırakıp sadece epilasyon zamanlarının 3 gün öncesi ve sonrasında kullanacağım bakalım aynı durumu koruyabilecek miyim :) Darısı herkesin başına :)

X