Kilom yok ama vücudum yağlı, artık çok sıkıldım

olmuyoreskisigibi

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2023
30
13
19
Biraz önce çok benzer bir konu açtım ama yanlış konuda açmışım. 5 haftadır falan diyetisyene gidiyorum diyetisyen eşliğinde 1 ayda 5 kilo verdim hepsi de yağdan gitti. Ama vücudum hala çok şekilsiz. Belki de biraz daha zaman gerekiyordur bilmiyorum ama çok kafama takıyorum artık. İç bacaklarım yağlı ve müthiş bir sarkma ve selülit var alt bacaklarım bile sıkı değil. Göbek, bel, simit, üst kol neredeyse her yerime dağılmış bir yağ sorunum var. Şuanda da boyum 165 ve 58 kiloyum. Benden daha kilolu insanlar benden çok daha sıkı duruyor ve çok üzülüyorum. Etim çok gevşek kas oranım çok az. Önerebileceğiniz sporlar vs. var mıdır? 1 aydır da spor yapmaya çalışıyorum. Sanırım skinny fat dedikleri türdeyim.

Biraz önce çok benzer bir konu açtım ama yanlış konuda açmışım. 5 haftadır falan diyetisyene gidiyorum diyetisyen eşliğinde 1 ayda 5 kilo verdim hepsi de yağdan gitti. Ama vücudum hala çok şekilsiz. Belki de biraz daha zaman gerekiyordur bilmiyorum ama çok kafama takıyorum artık. İç bacaklarım yağlı ve müthiş bir sarkma ve selülit var alt bacaklarım bile sıkı değil. Göbek, bel, simit, üst kol neredeyse her yerime dağılmış bir yağ sorunum var. Şuanda da boyum 165 ve 58 kiloyum. Benden daha kilolu insanlar benden çok daha sıkı duruyor ve çok üzülüyorum. Etim çok gevşek kas oranım çok az. Önerebileceğiniz sporlar vs. var mıdır? 1 aydır da spor yapmaya çalışıyorum. Sanırım skinny fat dedikleri türdeyim.
Pilates muthis sikilastirir. Agirlik calisabilirsiniz. Bir spor salonuna yazilma imkaniniz varsa dogru yonlendirilirsiniz.

Öncelikle gerçekten gevşek misiniz yoksa size mi öyle geliyorun doğru tespiti önemli diye düşünüyorum, bu konuyla alakalı olarak psikolojik sağlığınız açısından da.

Eğer vücut ölçüleriniz boy, kilo endeksinize göre gerçekten fazla ise bu durumda ben yüzmeyi öneririm. Kapalı yüzme havuzu bulabilirseniz yakinlarinizda haftada 2 harika oluyor ve tüm vücut çalıştırıyor.

Nasil ki o sporu gerçekten yapanlar ile sadece vücut calistiranlarin güç farkı oluyorsa ben bu konuyu da böyle görüyorum. O nedenle sadece spor salonunda aslında farkında olmadan her yeri calistiramamaktansa pilates, yüzme, bisiklet en güzel vücut gelişen sporlar diye düşünüyor ve yapıyorum. Cevrenizde o vücudu sıkı diye tabir edilen kişilerden birisi olarak bu üçünü ben de tavsiye ederim.

Haftada 3 4 gün sevilebilecek düzenli spor hayati uzun vadede vücudu gerçekten geliştiriyor.

Pilates yapın bence. Özellikle tonelu vücut videolarına bakın. Toned leg, toned arm vs diye yazarak bulabilirsiniz. Yağ oranınız azalıyormuş zaten sıkı ve uzun kaslar için düşük ağırlıklarla pilates çok güzel bir vücut yaratır.

Eğer durum böyleyse sizin sıkıntınız kas kütlenizin az olmasıdır. Ne kadar yağ kaybederseniz kaybedin kas oranınız artmadığı sürece etinizin içi resmen boş gibi hissedersiniz, postürünüz düzgün olmaz, alt karnınız hiç kaybolmaz.

Bu durumda size en faydalı olacak spor ağırlık kaldırmaktır. Kardiyo ağırlıklı sporlar veya pilates gibi hafif egzersizlerden çok bir fayda görmezsiniz. Eğer bir salona kaydolacak ya da gidebilecek durumunuz yoksa internetten 10 kg kettlebell, bir çift 5 kglık dumble vs ağırlıklar sipariş ederek youtube'dan ağırlıklı egzersiz programlarını haftada max 3-4 gün takip ederek yapmanız maximum yarar sağlayacaktır.

X