Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Kızlar bu papatya suyunu ne sıklıkla yapıyorsunuz?

Tarife göre değişiyor. Kimi tarifler her duştan sonra son durulama suyu olarak kullanılıyor, kimi tarifler güneşe çıkarken uygulanıyor. Uygulamak istediğin bir tarif var mı yoksa tek başına papatya suyunu mu kullanmak istiyorsun?

Canım evde olan malzemelerle bişeyler yaptım kendimce:) Alman papatyası değilde beyaz olan kuru papatya vardı evde.Hafif kaynatıp daha sonra daha yoğun suyunu çıkardım papatyaları bir kaşık yardımıyla ezerek.daha sonra 6-7 damla limon suyu koydum karışıma. sonra saçıma uygulayıp fön makinesiyle ısı verdim.Bunu 2 gün boyunca yaptım işe yarıyor bence:)) saçım orta kumral ile açık kumral arası.güneşten yer yer açılmalar vardı o açılan yerler daha belirginleşti sanki. okulda balyaj mı attırdın diyenler oldu ya:)) fotoğraf çekicem ilerlemeleri görmek istiyorumm. Pek zamanım da olmuyo yapmaya.kokusu iğrenç olmasa durulama suyuna katabilirdim.Ne sıklıkta yapmalıyım sencee??

benim saçlar kızıl.2ay oldu boyayalı.dipler 4 cm kadar uzadı. (sinemakili kür, turp suyu yapıyorum. işe yaradı uzamasına) şi,mdi boyacaktım ama patlıcanlı bir tarif vardı onu denemeyi düşünüyorum. kimyasaldan iyidir kızıldan vazgeçemiyorum :)))yaparsam sonucu paylaşırım.

Canım evde olan malzemelerle bişeyler yaptım kendimce:) Alman papatyası değilde beyaz olan kuru papatya vardı evde.Hafif kaynatıp daha sonra daha yoğun suyunu çıkardım papatyaları bir kaşık yardımıyla ezerek.daha sonra 6-7 damla limon suyu koydum karışıma. sonra saçıma uygulayıp fön makinesiyle ısı verdim.Bunu 2 gün boyunca yaptım işe yarıyor bence:)) saçım orta kumral ile açık kumral arası.güneşten yer yer açılmalar vardı o açılan yerler daha belirginleşti sanki. okulda balyaj mı attırdın diyenler oldu ya:)) fotoğraf çekicem ilerlemeleri görmek istiyorumm. Pek zamanım da olmuyo yapmaya.kokusu iğrenç olmasa durulama suyuna katabilirdim.Ne sıklıkta yapmalıyım sencee??

Denicem umarim ise yarar

Tarife göre değişiyor. Kimi tarifler her duştan sonra son durulama suyu olarak kullanılıyor, kimi tarifler güneşe çıkarken uygulanıyor. Uygulamak istediğin bir tarif var mı yoksa tek başına papatya suyunu mu kullanmak istiyorsun?

Papatya suyu etkisi ne kadar surede gosteriyor

Çok sevindim etkili olmasına. :KK16:
Aslında kokusu saçlar kuruyunca kalmıyor. Havalar güneşli ve sıcak, son durulama suyu olarak kullanman daha etkili olur. Kokusu çok ağır geliyorsa papatya miktarını azaltabilirsin. Bir de denize gideceğin zaman karışımı spreyli bir şişenin içine koyup yanında götür. Aklına geldikçe sık saçlarına. Deniz suyu, güneş ve bu karışımla saçların çok doğal ve çok güzel bir şekilde açılır. :KK31:

benim saçlar kızıl.2ay oldu boyayalı.dipler 4 cm kadar uzadı. (sinemakili kür, turp suyu yapıyorum. işe yaradı uzamasına) şi,mdi boyacaktım ama patlıcanlı bir tarif vardı onu denemeyi düşünüyorum. kimyasaldan iyidir kızıldan vazgeçemiyorum :)))yaparsam sonucu paylaşırım.

Sonucu bekliyorum... :KK71:

Saclarim dogal yollarla sarimsi yapmak istiyorum yardimci olabilir misin?

İlk sayfada saçları sarartmak için tarifler var, birini seçerek başlayabilirsin. :KK34:

Papatya suyu etkisi ne kadar surede gosteriyor

Kişiden kişiye, uygulanan tarife, kullanım süresine ve nasıl kullanıldığına göre değişiyor.

bende saçımı oksijen suyu döküp güneşte bekledim bi iki kez yapınca kendi kendine sarıya dondu.Saçı biraz yıpratıyo olabılır ama saçlarıma gerekli bakımı yaptıgım ıcın yıpranma olmadı tavsiye ederim kızlaar :)

bende sarı ışıltılar istiyorum balyajlı halimi çook özledm,bu ilk baştaki tarif işe yararmıı? saçlarm şuan açılma yolnda denizden havuzdan bayaa kumrallaştı zaten dipler kendi rengim yanlız. Kötümü olur açılsa? bir de hangi tarifi kullansam işe yarar sık sık güneşteym ve deniz havuzdayım? :44:

Son düzenleme:
bende sarı ışıltılar istiyorum balyajlı halimi çook özledm,bu ilk baştaki tarif işe yararmıı? saçlarm şuan açılma yolnda denizden havuzdan bayaa kumrallaştı zaten dipler kendi rengim yanlız. Kötümü olur açılsa? bir de hangi tarifi kullansam işe yarar sık sık güneşteym ve deniz havuzdayım? :44:

Canım bende işe yarıyor.Öyle açık değil orta kumralım ben. Bak hatta bu linkte saçlarımın bir bölümü çıkmış dikkat edersen açık renkte, papatya ile açıldı. Pek uygulayamadım gerçi biraz da güneşten açılmıştı.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ayy cnm süper olmuş saçlarınn yaaa doğal balyaj resmenn maaşallah bayıldmm :nazar:

nasl elde ettn bunu ilk karışımlamı? ben şuan tatildeym bütn gün güneş,havuz ve deniz görüyor saçlarım ve hemen yarın gidicem bi aktara

alıcam valla sabırsızımm :KK31: ne kdr çabuk açılsa o kdr iyi bnm içinn geçen yaz balyajlarm vardı şmdi kendi rengm 1 seneye yakn boyamıyorum

ama uçlarda hala hızla açılma sözkonusu çnkü boya kaldı oralarda hala.. şöyle söyliym;dipler koyu kumral (kendi rengim) uçlar açık kumral

balköpüğüne yakn nrdeyse güneşte yansımalar var. Buna göre ben şmdi ilk tarifimi kullanaym sen hangisiyle bu sonucu elde ettin?

Son düzenleme:
ayy cnm süper olmuş saçlarınn yaaa doğal balyaj resmenn maaşallah bayıldmm :nazar:

nasl elde ettn bunu ilk karışımlamı? ben şuan tatildeym bütn gün güneş,havuz ve deniz görüyor saçlarım ve hemen yarın gidicem bi aktara

alıcam valla sabırsızımm :KK31: ne kdr çabuk açılsa o kdr iyi bnm içinn geçen yaz balyajlarm vardı şmdi kendi rengm 1 seneye yakn boyamıyorum

ama uçlarda hala hızla açılma sözkonusu çnkü boya kaldı oralarda hala.. şöyle söyliym;dipler koyu kumral (kendi rengim) uçlar açık kumral

balköpüğüne yakn nrdeyse güneşte yansımalar var. Buna göre ben şmdi ilk tarifimi kullanaym sen hangisiyle bu sonucu elde ettin?

Teşekkür ederimmmm:))) evde ne bulursam koydum karışıma:KK70: kuru papatya vardı.Biraz kaynattım sonra papatyaları ezdim kaşıkla daha belirgin bir renk oldu. Limon suyu da kattım karışıma 5-6 damla filan. Bunu 2 gün uyguladım üst üste havalar da kapalıydı biraz güneş olmayınca fönle ısı verdim. Vaktim olmadı pek yapmaya bir hafta sonra da bir kez daha yaptım. Bu fotoyu karşılaştırma amacıyla çekmiştim:) Yalnız saçımda güneşin etkisiyle açılmalar da vardı papatya daha da belirginleştirdi. İşe yarıyor fakat düzenli kullanmak lazım. Toplamda 3 kere uyguladım ben.
Hazır tatildeyken yaparsın bol bol:)) bitane fıs fıs edin o şekilde uygula saçına derim. Watsonslarda filan vardı. Bide alman papatyası al o daha etkiliymiş diye duydum. Normal papatyayla yaptım ben evde o var diye.

aldm cnm ben bugün bi tane hazır papatya suyu hatta üzerinde extra blonde flan bşyler yazıyo, kadın baya etkili bu görüceksin dedi.Fıs fıs şeklnde zaten o da sprey onu sıkıp bolca güneşte durcam artk şmdiden bnm de uçlarda açlmalar var baya bakalm görücez neler olcak :KK31: umarm işe yarar herhangi bi zararı yoktur ama dimi bunun saça içnde az bşy alkol de var çnkü bnm kullandğm spreyin :44:

Bende daha önce okul yıllarımda sık sık papatya suyuyla açardım çok güzel canlı ve parlak oluyodu saçlarım.Benim saçlarım koyu kahverengi hatta siyaha yakın açmak istiyorum sıkıldım artık koyudan.Kolestonun ve diğer iyi markaların tam istediğim gibi renkleri var kullandım çoğunuda ama hiç istediğim gibi renk olmadı açmadı yine koyu kaldı öyle.Dün akşam da iki kutu kolestonun ayışığı kahvesini aldım boyadım sonuç yine aynı açılmadı.En güzel sonuç bence papatya suyu saçlarına uygula güneşe çık anında etkisini gösteriyo.

evet ya alına bakarsan içnde o olması beni de biraz düşündürüyor... neyse ama ben zaten saç bakımımı ihmal etmiyorum ve onu uygularken genelde güneşleniyo oluyorum sonrasında akşama duşumu alıyorum zaten gidiyodur o sanırım :/

bende saçımı oksijen suyu döküp güneşte bekledim bi iki kez yapınca kendi kendine sarıya dondu.Saçı biraz yıpratıyo olabılır ama saçlarıma gerekli bakımı yaptıgım ıcın yıpranma olmadı tavsiye ederim kızlaar :)

Yıpranma olmaması çok iyi. Tam olarak nasıl bir renk elde ettin? Elde ettiğin renk turuncumsu bir sarı mı?

Canım keşke tarifleri denemiş olsam da kesin bir şey söyleyebilsem. :KK31: Ama benim dipler de anca uzadığı için henüz uygulayamadım. Bir ara kendi kafamdan uydurduğum bir tarif vardı, o hafif de olsa sarı ışıltılar verdi hem de güneşsiz, ona bir bak istersen. Ara sayfalarda olması gerekiyor, bulabilirsem alıntılarım.

aldm cnm ben bugün bi tane hazır papatya suyu hatta üzerinde extra blonde flan bşyler yazıyo, kadın baya etkili bu görüceksin dedi.Fıs fıs şeklnde zaten o da sprey onu sıkıp bolca güneşte durcam artk şmdiden bnm de uçlarda açlmalar var baya bakalm görücez neler olcak :KK31: umarm işe yarar herhangi bi zararı yoktur ama dimi bunun saça içnde az bşy alkol de var çnkü bnm kullandğm spreyin :44:

İçeriği yazıyor mu üzerinde?

Bende daha önce okul yıllarımda sık sık papatya suyuyla açardım çok güzel canlı ve parlak oluyodu saçlarım.Benim saçlarım koyu kahverengi hatta siyaha yakın açmak istiyorum sıkıldım artık koyudan.Kolestonun ve diğer iyi markaların tam istediğim gibi renkleri var kullandım çoğunuda ama hiç istediğim gibi renk olmadı açmadı yine koyu kaldı öyle.Dün akşam da iki kutu kolestonun ayışığı kahvesini aldım boyadım sonuç yine aynı açılmadı.En güzel sonuç bence papatya suyu saçlarına uygula güneşe çık anında etkisini gösteriyo.

Saçların boya mı? Boyaysa asla açılmaz, doğalsa koyu olduğu için biraz zor açılır.

Buldum canım. :KK16:

Pek ilgi yok konuma. Aslinda bu konulara ilgi var ama siteyi arastirip ilgili konulari bulmak yerine yeni konu acmayi tercih ediyor bir cok üye. Halbuki sitede tekrar konu acmak yasak ama sac rengini papatyayla acmak ile ilgili o kadar cok konu acilmis ki... Arkadaslar lütfen bu veya buna benzer varolan konulardan devam edelim, tekrar konu acip forumda karisikliga sebep olmayalim.

Neyse gelelim konumuza. Kumral olan diplerim baya geldi ve ben saclarimin eskisi gibi acik kumral olmasini istiyorum. Kendi uydurdugum bir tarifi uyguluyorum;
Malzemeler;
1 limon
Kuru alman papatyasi
Kuru kantaron cicegi
Papatya yagi

Limonu sIkIp kullanmak üzere ayiriyorum. Limon kabuklarini bir miktar suda kaynatiyorum, kaynattiktan sonra kabuklari alip kaynattigim suda bir yemek kasigi papatya ve bir yemek kasigi kantaronu kaynatiyorum. Demlenip soguduktan sonra sIktigim limonu ve 20 damla papatya yagini ekliyorum. Bir miktarini fisfisli siseyle saclarima uyguluyorum, kalanini basimi egip saclarima döküyorum. Havluyla nemini alip sac kurutma makinesiyle kurutuyorum. Haftasonuysa bekletiyorum sacimda, ertesi gün isim varsa yikiyorum. Önemli olan kurutma islemi. Kullandigim bitkiler isiyla etkilesime geciyor ve sac bir miktar aciliyor, yani kuruttuktan hemen sonra saclar yikanabilir. Iki uygulamada eski sari isiltilarima kavustum. Normalde yazi beklemem gerekirdi saclarimin sararmasi icin. Su an diplerim hafif sari isltili cok tatli bir kumral, bir kac uygulamada daha da acilip acik kumral olabilir. Yazin plajda güneslenirken uygularsam koyu sari olacagina eminim. :KK66:

Zahmetli görünebilir ama ben seviyorum böyle seylerle ugrasmayi, saclarimin da acilmasini istiyorum o yüzden yorucu olmuyor benim icin. Bir de sonuc verecegine eminim cünkü saclarim dore yansimali ve acilmaya meyilli. Benim gibi kumral, acik kumral, koyu sari sac renklerine sahip olanlar deneyebilir. Daha koyu renk saclarda kizil yansimali acilma olabilir.
Kolay gelsin... :KK71:

X