Kırgınım hem anneme hem eşime hem hayata...

salincaksevdam

Bilemedim şimdi :))
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
1.906
934
33

Kırgındım... Kızgın olsam geçerdi belki ama kırgındım.Geçmedi

Merhaba kızlar canım çok sıkkın.Anlatıp içimi dökmek fikir almak istiyorum zira sağlıklı düşünemiyorum artık.
Eşimle 2012 yılında evlendim.Çalışmıyorum.Açıköğretimden üniversite okudum. Nasipse formasyon alıp kpssye hazırlanmayı düşünüyorum.

Şimdi şöyle ki maddi sıkıntılarımız var.İlk önce ayrı eve gelin geldim kv ile altlı üstlü kirada oturuyorduk başta.Daha sonra kp ev sahibiyle anlaşamayınca başka yere taşındılar.Ki bu süre zarfında hiç bir sıkıntı yaşamadık kavga tartışma filan.

Zaten kpnin dükkanı var kvde ona yardıma gidiyor çalışıyor yani kendi dükkanlarında evde durmuyordu sık sık görüşmedik.Olay şöyle başladı.Dükkan hep kredilerle dönüyor nasıl işse artık.Kredi çekip mal alıyorlar daha sonra onu ödüyorlar vs.

Ellerine geçeni yiyorlar.Sıkıntıya girdiler bankalar artık kredi vermediğinden eşime dediler eşimde çekti kredi verdi ellerine annesi ben ödeyeceğim filan dedi. Bir iki bir iki ödediler.Ondan sonra bi kaç sokak öteye taşındılar öylee başlamış oldu sıkıntılar.

Ödememeye yarım yarım vermeye başladılar.Daha sonra yeni taşındıkları binada satılık ev vardı orayı satın aldılar.Kv para yok para yok demesine rağmen dublex evi aldılar. Bu arada bize ödemediler borcu katlandı katlandı eşimde evimiz kira yetiştiremedi gitti bi kredi daha çekti oldu mu borç iki katı.Tabi adam gibi ödeyemiyoruz bankalar arıyorlar.Böyle olacak gibi değil.

Evimiz kira annemler ev aldılar gidin siz oturun kira vermeyin dediler.Tamam dedik eşyaları söktük hazırladık ama bu arada eşime diyorum o borcu ödeyeceksin ama annemlere de arada biraz para vermek lazım sonuçta onlarda kredi ödüyorlar.Tabi bunu duyan kv eşimi vazgeçirdi biz o eve taşınamadık.
Zaten maddi olarak sıkıntıdayı kredinin taksitleri üst üstte binmiş faiz üstüne faiz battıkça battık.Eşyaları kpnin tanıdığı olan biyere koyduk ve ben yatak odamdan bi kaç parça bide bi koltuğumuzu alıp kvlerin yeni aldığı dublexe yerleştik.

Artık kira ve yemek masrafı fatura olmadığından eşim başladı kredileri ödemeye 850tl taktit ee bi de gecikmişler derken eşim bu arada iş değişti 1800 tl maaş alırken benim elime 5 tl bile vermediler öyle zaman oldu ki annemin babamın verdiği harçlıklarla annemlere gittim geldim tam 6 ay yanlarında durduk ne eşimden ne de kv yada kpden 5 tl bile görmedim.Çünkü borç ödüyoruz ya borçta onlara verdiğimiz para ee onlar ev kredisi ödüyorlar doğal olarak borç üzerimize kaldı.Bu arada kvyle tartışmam filan olmadı ama eşimle hep bi çekişme halindeyiz hepsini biz ödemeyelim biraz elimize birşeyler kalsın yarın bir gün eve çıkmak gerekirse nakliye kira depozito parası olsun dedim ama eşim tınlamadı taşınırsam ailem yapacak ben onların borcunu ödüyorum filan dedi.

Neyse kış geçti gitti haziran ayı geldi bunları aldı bi tutuşma eşim artık bir durmak istemiyor zoruna gidiyor borç ödemek ama kenarda paramız yok ayrı eve çıksak 1 tlmiz yok. Neyse kvde istemiyor artık bir oturmak çünkü borçlar temizlendi gecikmiş borç yok ay ay ödemeler devam edecek nasılsa diye. Bizi çıkardılar bi eve ev dediğime bakmayın zemin beton yapılı değil doğalgaz yok yemek pişiricem yapacak yer yok.İlk gün taşındım evde mutfakta birşey yok kimsede demiyorki bunlarda para yok ne yicekler bunlar.

Neyse yine annemler imdadımıza koştu annem alışveriş yapıp geldi kardeşlerim filan neyse öyle atlattık o haftayı filan ama eşime diyorum nasıl geçinicez borç ödesek elimize birşey kalmıyor ödemesek borç üzerine bankalar bırakmıyor.2 ay o evde durdum aylık alışverişimi annemler yaptı elime para verdiler sadece hergün ekmek aldım evde ne varsa onu yaptık yedik.Fatura desen lamba yakmıyorum fatura gelmesin diye.Suyu Allahtan ev sahibi fazla ödemiş size fatura gelmeyecek helali hoş olsun kullanın dedi öyle atlattık.

2ay o evde durdum karşı yolda kpnin dükkanı kv bi güne bigün gelipte kızım ne yiyorsun paranız yok ne yapıyorsunuz demedi.Çünkü annemle tartıştılar annem al bu çocuğun boynundan borcunu bunlar nasıl geçinecekler filan dedi kadın banane diyor bende de yok.Annemle baya tartıştılar ki bu zamana kadar 3 senelik evliyim bi sıkıntımız olmamıştı.Utanmadan bi de diyorlar ki al kızını git ya da istiyorsan borçlarını öde kurtulsunlar.Zihniyete bakar mısınız yaa ? Evimde bağırdı çağırdı beddua okuyup gitti.2 ay boyunca evimin önünde geçip dükkana gitti zilime basıpta ne yapıyorsun demedi.

Ee ev durulacak gibi değil eşimin işi uzak oturduğumuz yere 2 vesait 1buçuk saat sürüyor işe gitmesi gecede çalışıyor filan tek kalamıyorum.Annemlere yakın yerden ev tuttuk neyse aradık taradık ucuza bi ev bulduk herkes aa kiran çok iyi sakın çıkma ev sahibinizde çok iyi filan dediler.Sıra geldi yerleşmeye eşimde para yok tabi yine e aileside yardım etmiyor. Annemler verdi kira depozito filan yerleştik şükür.Evimi bile babam boyadı. Sıra geldi geçinmeye, 1800 tl maaş 650 kira. E borcu ödese yemeğe faturaya para yok.Ödemese bankalar durmuyor.Ne yapacağız bilmiyorum.

Çalışmayı çok istedim ama adam gibi iş bulamadım.Öyle ıvır zıvır işlere de girmiyorum ben çalışıp ev geçindireceğim onların borcunu ödeyeceğim zoruma gidiyor.Tek çarem kpss hazırlanıp atanmak ama o da hemen olacak bizi kurtaracak durum değil.

Annem yine yardımcı oldu eşim ek iş yapıyor şimdi ticaret gibi.Eğer böyle giderse güzel para var.Geçen annemle de tartıştım başka bi konu üzerinden.Taa laf geldi verdiklerine yardımlarına.Canı sıkkın benden çıkardı hırsını.Verdiklerini hesaplamıştık eşimle zaten geri ödeyecektik en erken kurbandan önce bir şeyler verelim demiştik.Şimdi onu istiyor hırslandı annemde.

Yalancısınız vericem dediniz vermiyorsunuz filan dedi anne vericez zaten ama biliyorsun yok parça parça vereceğimizi biliyordun öyle anlaştık diyorum ama demediğini bırakmadı çok kırdı beni. Daha da gidip evinde yemem bir şey onun bile lafını yaptı.Gelen vurdu giden vurdu zaten annemde böyle yapınca kırıldım evimde aç dururum gidipte yemem daha.

Bi de bugün eşim kırdı sağolsun.Bi arkadaşına bi kaç kuruş para vermiştik 2ay önce vericem dedi çocuk en son 8inde vericem dedi 12si oldu vermedi.Bu arada o para formasyona yazılıcam onun için ayırmıştık.Eşime dedim iste.Yok işte para benim ben kazanıyorum seni ne ilgilendiriyor benim param filan lafını yaptı.Çok kırıldım.Zaten hep maddi yönden sıkıntılarımız oldu bi türlü atlatamadık 3 senedir.Ailesinin borcunu ödemekten ne adam gibi yedim ne aldım giydim ne gezdim.Çoğu şeyimi annem aldı babam verdi para öyle oldu hep.

O lafları söyledikten sonra pişman oldu yanaşmaya çalıştı ama müsaade etmedim çünkü gerçekten çok kırıldım.Ben de bir kaç laf söyleim ailenin borcunu ödüyoruz gıkım çıkmıyor herşeyimi ailem alıyor sana yük değilim filan.Sen böyle yaptıkça sana karşı bir şey hissetmiyorum.Saygım sevgim azaldı filan dedim ki artık çok ağır geliyor. E onundan morali bozuldu işe gidicekti erkenden çıktı gitti aradım gel konuşalım diye gelmedi gitti.

Bu arada okadar psikolojim bozuk ki girdiğim işlerde de tutunamadım doğruyu söylemek gerekirse.Hep aklımda bunlar bu sıkıntılar.Topluluk içine girince daralıyorum işimi yapamıyorum dolayısıyla girdiğim yerden 3 4 güne çıkıyorum.Kurslara filan gittim orda bi hocam çok yardımcı oldu o yere iş başvurusunda bulundum hocam referans oldu, kesin olacak gözüyle baktı hep kesin ararlar dedi ama onlarda aramadı ora arasaydı kesin çalışacaktım çünkü içime de sinmişti. Napalım ora da nasip olmadı. Öyle başka yerede başvuruda bulunmadım açıköğretimden okudum üniversiteyi adamdan saymıyorlar çoğu yerler.Lise mezunu gibi başvuru yapıyorum bi türlü nasip olmadı.

Şimdi sizden yardım istiyorum ne yapmalı anneme kırgınım eşime kırgınım dedikleri laflar çok zoruma gitti.Bi yandan diyorum çalışma bırak eşim çabalasın çalışsın borcunuda ödesin evini geçindirsin o uğraşsın sen al formasyonunu kpssye hazırlan. Takma kafana birşey ama elimde değil olmuyor.Psikolojik yardım almak istiyorum ama ona da para yok ki.Ne yapacağım bilmiyorum çok bunaldım.

Çok uzun oldu ama anca anlattım hakkınızı helal edin.

Piskolojik yardım icin devlet hastanesine bile gidebilirsin . üzme kendini nolur önemli olan sensin Allah korusun hastalansan stresten kimsenin umrunda olmaz kimse benim yüzümden demez.

Piskolojik yardım icin devlet hastanesine bile gidebilirsin . üzme kendini nolur önemli olan sensin Allah korusun hastalansan stresten kimsenin umrunda olmaz kimse benim yüzümden demez.

Olan oldu canım zaten.Stres sinir üzerimde kaldı.Öfkemi kontrol edemiyorum ya kendime zarar veriyorum ya çevreme.Devamlı bi ağlama krizi vuruyor.Şu anda yorumuna bile ağlıyorum :KK43: ayy canım ya yazmışsın ne olur üzme diye o bile tuhafıma gitti inan ki :KK43:

Kayınvalideniz borçlar bitince yolları ayırmış ne ayıp.
Annenize kırılmayın en zor zamanlarınızda yanınızda olmuş, anne hakkı ödenmez.
E kadın dolmuştur onca zaman yardım etmişler sonuçta.
Bence ne olursa olsun kv kp veya eşinizden medet ummak yerine işe girip çalışsaydınız.
Kendi ailesi kendi ödesin diye düşünüyorsunuz ama en azından paranız olurdu kendi yağınızda kavrulurdunuz.
Hala geç değil bence, ama önce bir doktora gitmelisiniz sinirleriniz oldukça yıpranmış kendinizi çok sıkmayın.

Olan oldu canım zaten.Stres sinir üzerimde kaldı.Öfkemi kontrol edemiyorum ya kendime zarar veriyorum ya çevreme.Devamlı bi ağlama krizi vuruyor.Şu anda yorumuna bile ağlıyorum :KK43: ayy canım ya yazmışsın ne olur üzme diye o bile tuhafıma gitti inan ki :KK43:
Evde çocuk baksanız nasıl olur. Aldığınız parayi biriktirin formasyon için kullanın ama öncesinde bir doktora gidin devlet hastanesinede gidebilir siniz.

cok zor durum allah yardimciniz olsun ama sizden ricam annenizle aranizi duzeltin o kadar emegi var uzeriniz de esin de bunalmis belliki bu zor gunlerde destek olun birbirinize mutlulugunuz da olmazsa hic gitmez boyle... yapmaniz gereken calismak sanki 3 5 krs bile katkidir evinize bende yapiyorum birseyler diyebilmek cok guzel olmaz mi ya da beraber yukselmeniz daha gurur verici olmaz mi kolay isler bulabilirsiniz az ya da cok kazancli katki katkidir evde durdukca kendi kendinizi daha cok yersiniz hem sizin disari da bi hayatiniz olsun hem birlikte birseyleri asin

Cok fazla bunalmissin ben o yüzden dedim ne olur üzülme diye yani yanlış anlama . acilen doktor a git bosuna çekme böyle ilac vs doktor ne yapacagini bilir benim annemde gidiyor ailevi problemlerden dolayi doktora

Kayınvalideniz borçlar bitince yolları ayırmış ne ayıp.
Annenize kırılmayın en zor zamanlarınızda yanınızda olmuş, anne hakkı ödenmez.
E kadın dolmuştur onca zaman yardım etmişler sonuçta.
Bence ne olursa olsun kv kp veya eşinizden medet ummak yerine işe girip çalışsaydınız.
Kendi ailesi kendi ödesin diye düşünüyorsunuz ama en azından paranız olurdu kendi yağınızda kavrulurdunuz.
Hala geç değil bence, ama önce bir doktora gitmelisiniz sinirleriniz oldukça yıpranmış kendinizi çok sıkmayın.

Anneme kırıldım çünkü resmen yalancısınız vericektiniz verin filan gibi laflar etti.E biliyor yok keyfimden yiyipte vermemezlik etmiyorum.Eşim bi ek iş yapmaya başladı eğer güzel giderse iyi para var.Annemlerin arabayı kullanıyor.Araba var ama eşimden başka kullanabilen yok o da onları gezdiriyordu filn arada da bize lazım oldukça kullanıyordu ki.O sebeple kârından annenlere de ayrı vericem filan dedi.Annem birden bu lafları etmeye başladı.
Doktora gitmeyi bende istiyorum bakalım.Devlet hastanesşi filan araştırıcam inşallah.

Evde çocuk baksanız nasıl olur. Aldığınız parayi biriktirin formasyon için kullanın ama öncesinde bir doktora gidin devlet hastanesinede gidebilir siniz.

Aslında bunu bende düşündüm hatta.Çocuk bakmaktan ziyade tanıdıklarımız var onların 4 5 giden çocukları var sen haftada bi kaç saat derslerine yardımcı ol filan dediler.Biz sana öğrenci filan buluruz dediler.Öyle bi niyetim var diyorum hem bana da yararı olur.

Benim de aklıma temizlik geldi. Gecen gunlugu 200 liraya çıktığıni duydum ben de düşündüm haftasonları gidip temizlik mi yapsam ki diye. Uc senedir elde avucta yokken bu kadar dirayetli durup yoktan var edebildigine göre akıllısın demektir. Basit bi is bile yapiyosan en iyisi olcaksin. Bence sen de gayet iyi yaparsin. Calismayacaksan da kendi karnini doyur yangel yat derslerine bak. Kendini düşün. Atansan var ya su sorunlarin hicbiri umrunda olmaz. Gerekirse çeker gidersin. Dünyaya milletin borcunu odemeye mi geldin. Napiolarsa yapsinlar. Kazandiginin yarisini verirsin bu kadar kazandim diye. Onca zaman senden kistigina saysin kocan da.

Vallahi üzülmeyin insan hayatta her duruma düşüyor.
Sıkılmanın faydası yok ama bünyeye zarar.

Kpss olasıya kadar siz de ne olduğuna bakmaksızın nitelikli/niteliksiz bir iş bulun çalışın bence.

Canım benim tuhafiyelere kitapevlerine sekreterliğe markete filanda başvurdum inan olmuyor yaa :KK43: nasip olmuyor bi türlü çok bunaldım.

cok zor durum allah yardimciniz olsun ama sizden ricam annenizle aranizi duzeltin o kadar emegi var uzeriniz de esin de bunalmis belliki bu zor gunlerde destek olun birbirinize mutlulugunuz da olmazsa hic gitmez boyle... yapmaniz gereken calismak sanki 3 5 krs bile katkidir evinize bende yapiyorum birseyler diyebilmek cok guzel olmaz mi ya da beraber yukselmeniz daha gurur verici olmaz mi kolay isler bulabilirsiniz az ya da cok kazancli katki katkidir evde durdukca kendi kendinizi daha cok yersiniz hem sizin disari da bi hayatiniz olsun hem birlikte birseyleri asin

Bazı yerlere başvurdum bi türlü nasip olmadı okullar açılsın bi kaç tanıdık var çocuklarına ders vermemi istediler 4 5. sınıf derslerine yardımcı sınav zamanları çalıştırmak gibi.Bakalım onlar olursa artık bir de iğne oyası biliyorum ordan bir şeyler yapmaya çalışıyorum havludur.Taçdır filan.

Benim de aklıma temizlik geldi. Gecen gunlugu 200 liraya çıktığıni duydum ben de düşündüm haftasonları gidip temizlik mi yapsam ki diye. Uc senedir elde avucta yokken bu kadar dirayetli durup yoktan var edebildigine göre akıllısın demektir. Basit bi is bile yapiyosan en iyisi olcaksin. Bence sen de gayet iyi yaparsin. Calismayacaksan da kendi karnini doyur yangel yat derslerine bak. Kendini düşün. Atansan var ya su sorunlarin hicbiri umrunda olmaz. Gerekirse çeker gidersin. Dünyaya milletin borcunu odemeye mi geldin. Napiolarsa yapsinlar. Kazandiginin yarisini verirsin bu kadar kazandim diye. Onca zaman senden kistigina saysin kocan da.

Ben de gidip saatlerce dışarda çalışıp para kazanıp gelip o tarafın borcunu ödemek istemiyorum zoruma gidiyor. Ama iğne oyası havlu taç filn yapıyorum bi kaç birşeyler geçsin elime diye. Bi de komşular annemin arkadaşlarının küçük çocuklarına ders verme meselesi var bakalım okullar açılınca onu da bakıcaz.Hiç değilse evimde yaparım hem de kendimde ders çalışma fırsatı bulurum diyorum. Ders çalışma konusunda sıkıntım yok şükür. Elime geçeni kitap parası eve bi kaç pazar parası yaparım diyorum ama .

Cok fazla bunalmissin ben o yüzden dedim ne olur üzülme diye yani yanlış anlama . acilen doktor a git bosuna çekme böyle ilac vs doktor ne yapacagini bilir benim annemde gidiyor ailevi problemlerden dolayi doktora

yok canım yanlıs anlama değil düşünmen hosuma gitti hiç tanımadan :) asıl sen kusura bkma :)

Annen kvnizin kredisini odediginiz icin sinirlenmis olabilir. Hani ben kizima veriyorum kocasi annesine harciyor kizima bakmıyor diye. Esin tamamen haksız zaten. Ona kirilmakta haklisin. Sende calis ama kendine harca bence kendi ihtiyaclarina giysine falan. Calistigim is yerinin fabrikasinda calisan dikis yapanlar bile 2000 maas aliyordi yemek sigorta yol ucreti aliyolardi ayrica. Saatleri belliydi. Fabrikalara bakabilitsin sende oya nakis falan yapiyomussun

Şu benim param diyen erkeklere inat çalışın .. Siz de benim param diyin. Hem ailelere de Muhtaç olmazsınız.
işte bu yüzden kpss hazırlanmak istiyorum dışardan okudugum için öyle istediğim gibi bi yere giremedim. işin tuhafı sekreterliğe tuhafiyelere kitap evlerine vs. basvurdum ama kimse dönüş yapmadı.belimde fıtık var bim a101 gibi yerlere de basvuramadım o sebepten ağır kaldıramıyorum.

Annen kvnizin kredisini odediginiz icin sinirlenmis olabilir. Hani ben kizima veriyorum kocasi annesine harciyor kizima bakmıyor diye. Esin tamamen haksız zaten. Ona kirilmakta haklisin. Sende calis ama kendine harca bence kendi ihtiyaclarina giysine falan. Calistigim is yerinin fabrikasinda calisan dikis yapanlar bile 2000 maas aliyordi yemek sigorta yol ucreti aliyolardi ayrica. Saatleri belliydi. Fabrikalara bakabilitsin sende oya nakis falan yapiyomussun

Annem haklı tabi ki ama o laflar cok zoruma gitti :KK43: Eşimde ailesinden tekmeyi yedi ne arıyorlar ne soruyorlar onunda zoruna gidiyor.Gece uykudan sıçrayarak uyanıyor. Gizli gizli ağlıyor.Strestten yüz felci geçirdi.Devamlı senden başka kimsem yok diyip duruyor ama o lafı çok kırdı beni benim param ben kazanıyorum. Madem öyle sen kazanıyorsun getirdiğini yap ye bundan sonra benden bir şey bekleme dedim.

Fabrikalarda filan calısamam canım ona ne eşim ne de annem babam göndermez.bi kac kere konusu gectı. işte iğne oyasından aksesuar tarzı taçdır filan yaptım. hem dedim evde yapıyım genel olarakta ders calısırım diye dusundum ama olmuyor hep işte her zaman almıyor ki millet.

X