Kırışıklıklarım

Aslında tam olarak öyle olmuyor malesef, dolgu-botoks-prp ve fractora yaptırmış ama hiçbirinde istediği sonucu alamamış biri olarak söylüyorum bunu 😓
Yani çok ilginç, bu saydıklarınız cidden işe yaramadı mı? Halbuki genceciksiniz benim de cildim kuru o yüzden mecburen cilt bakımıyla epey ilgiliyim. İki gün bakımını aksatsam ince çizgiler beliriyor ama serum-maske-nem verme-güneşten koruma dikkat edersem daha dolgun görünüyor çizgiler kayboluyor. Botox ileri yaşlarda bile etkiliyken şaşırdım size fayda etmemesine, keşke yüzünüzün tamamı görünmeyecek şekilde bi foto ekleseniz bakardık nasıl bir cilt yapınız var

genetık durumunuz
dogru makyaj ıle ve duzenlı bakım ve dolgular ıle durumun önune gecebılırsınız

Soğuk uygulama yapın. Soğuk su, soğuk duş derinin sıkılaşmasını sağlıyor. Gözenekleriniz genişse o da kırışıklığı arttırır gözenek sıkılaştırıcı kremler var piyasa da bi de onları deneyebilirsiniz. Sıcağa fazla maruz kalmayın

Herkese merhaba, benim derdim kırışıklıklarım :KK43: henüz 28 yaşımda olmama rağmen, ağız kenarımda, dudak üstlerimde, göz altlarımda o kadar çok kırışıklığım var ki...İnce ince çizgiler halinde ve gerçekten çok sayıda...İnanılmaz moralimi bozuyorlar, aynaya bakasım gelmiyor...Cildim kuru, nemlendirici tabiki kullanıyorum, cilt temizliğime dikkat ediyorum, her sabah güneş kremi dışında bi şey sürmüyorum ama...40 yaşlarındaki hanımlarda bile bendeki kadar kırışıklık görmüyorum..Derdim daha genç göstermek değil, yaşımı göstermek :KK43: Ne önerirsiniz?Bana ne iyi gelir?Yaptırdığınız ve gerçekten yararını gördüğünüz işlem, kullandığınız ve memnun kaldığınız ürün var mı? Lütfen yardım edin :KK43:
Botoks ve dolgu ama iyi bir yerde olmalı

Bu arada birde eğer ki çok derin değilse kırışıklıklar bir serum önerebilirim size ama reklam gibi olmasın özelden önereyim

Göz çevreniz için neler yapıyorsunuz? Gözaltı torbalarının oluşmasını engellemek için nasıl bakım yapıyorsunuz ?önerdiğiniz ürün var mı? Azcık bilgilendirin bizi.

Göz çevreniz için neler yapıyorsunuz? Gözaltı torbalarının oluşmasını engellemek için nasıl bakım yapıyorsunuz ?önerdiğiniz ürün var mı? Azcık bilgilendirin bizi.
Torbalar kremle gitmez, beslenme uykuyla düzelmiyorsa direkt cerrahi işlem. Kuru ciltli olmama rağmen göz için ayrı ürün kullanmıyorum (gerçi göz altlarım kuru değil pek), zaten türlü çeşit şey sürüyorum fazlasıyla yetiyor göz çevresine belki iki kat geçiyorum o da her zaman değil. Normal kremlerin daha yoğunlaştırılmış hali genelde göz kremleri.

Ama ben göz çevresi kırışıklığından ve göz kapağı sarkmasından çok korktuğum için yirmili yaşların başında bakım yapmaya başlamıştım. Çünkü kırışıklıklar oluştuktan sonra kozmetikle ya da doğal yollarla bir çaresi yok, oluşmadan önlemek lazım.

Neler yaptınız merak ettim. Ben de çok korkuyorum kırışıklıktan :KK14:

Torbalar kremle gitmez, beslenme uykuyla düzelmiyorsa direkt cerrahi işlem. Kuru ciltli olmama rağmen göz için ayrı ürün kullanmıyorum (gerçi göz altlarım kuru değil pek), zaten türlü çeşit şey sürüyorum fazlasıyla yetiyor göz çevresine belki iki kat geçiyorum o da her zaman değil. Normal kremlerin daha yoğunlaştırılmış hali genelde göz kremleri.
Önerdiğiniz ürünler neler mesela.

Hem doğal , hem dermokozmetik neler uyguluyorsunuz . Faydasını gördüğünüz ürünleri yazarsanız süper olur

Hem doğal , hem dermokozmetik neler uyguluyorsunuz . Faydasını gördüğünüz ürünleri yazarsanız süper olur
Elbette, kuru ve hassas ciltliyim 29 yaşındayım. Genel mantığım şu: krem losyon gibi cilt yüzeyinde kalan ürünleri daha ucuz, cilt altına inen serumları ve doğal yağları daha fiyatlı alırım, losyonun da serumun da içeriğine dikkat ederim içerik zenginleştikçe fiyat artıyor doğal olarak.

Kışın sürekli kullandıklarım:
1. Klairs all over lotion (175 tl ama 250 ml 1 sene gider çok güzel ve temiz içerikli nemlendirici)
2. Kapa plus cilt bakım kremi (cildi çok güzel yatıştırıp yumuşatan bi krem ve 30 lira mı ne o içeriğe göre şaka gibi fiyat)
3. O dönemki bütçeme göre hc care anti wrinkle serum, caudalie wineactiv serum, alterra q10 serum, isana bakım ampullerinden biri. Şu ara daha uygun fiyatlı diye alterra ve isanadayım mesela.
4. Cyrene %2 aha (kimyasal peeling için)

Haftada iki kez kağıt maske yapıyorum kendi karışımımı hazırlıyorum: 3 no.daki serumlardan biri, kapaplus, aloe vera jeli, kuşburnu çekirdeği yağı (cildi harika yumuşatıp aydınlatıyor antiage etkili), eczacıya yaptırdığım nemlendirici yağ karışımı, bolca klairs losyonu sırayla sürüp maden suyunda ıslattığım kağıt maskeyi yüzüme yerleştirip kuruyana kadar bekletiyorum (evet deliyim :KK70:).

Yazın bu kadar bakıma ihtiyacım olmuyor, hafif bi serum, losyon, güneş kremi ve ayda bir iki maske.

Cilde uygun temizleyici ve güneş koruyucu yaz kış fark etmeksizin her gün elbette.

Biraz sevdiğimden biraz mecburiyetten (problemli cilt) epey uğraşıyorum inşallah 50 yaşımda mükafatını alırım bu eforun, tersi olursa satmışım bu dünyayı deyip sigaraya ve güneş altında istakoz gibi bronzlaşmaya başlayacağım :halay:

Ben mesela kakao bal yoğurt maskesi yapıyorum 2 günde 1 , kırışıklığım falan yok 34
Elbette, kuru ve hassas ciltliyim 29 yaşındayım. Genel mantığım şu: krem losyon gibi cilt yüzeyinde kalan ürünleri daha ucuz, cilt altına inen serumları ve doğal yağları daha fiyatlı alırım, losyonun da serumun da içeriğine dikkat ederim içerik zenginleştikçe fiyat artıyor doğal olarak.

Kışın sürekli kullandıklarım:
1. Klairs all over lotion (175 tl ama 250 ml 1 sene gider çok güzel ve temiz içerikli nemlendirici)
2. Kapa plus cilt bakım kremi (cildi çok güzel yatıştırıp yumuşatan bi krem ve 30 lira mı ne o içeriğe göre şaka gibi fiyat)
3. O dönemki bütçeme göre hc care anti wrinkle serum, caudalie wineactiv serum, alterra q10 serum, isana bakım ampullerinden biri. Şu ara daha uygun fiyatlı diye alterra ve isanadayım mesela.
4. Cyrene %2 aha (kimyasal peeling için)

Haftada iki kez kağıt maske yapıyorum kendi karışımımı hazırlıyorum: 3 no.daki serumlardan biri, kapaplus, aloe vera jeli, kuşburnu çekirdeği yağı (cildi harika yumuşatıp aydınlatıyor antiage etkili), eczacıya yaptırdığım nemlendirici yağ karışımı, bolca klairs losyonu sırayla sürüp maden suyunda ıslattığım kağıt maskeyi yüzüme yerleştirip kuruyana kadar bekletiyorum (evet deliyim :KK70:).

Yazın bu kadar bakıma ihtiyacım olmuyor, hafif bi serum, losyon, güneş kremi ve ayda bir iki maske.

Cilde uygun temizleyici ve güneş koruyucu yaz kış fark etmeksizin her gün elbette.

Biraz sevdiğimden biraz mecburiyetten (problemli cilt) epey uğraşıyorum inşallah 50 yaşımda mükafatını alırım bu eforun, tersi olursa satmışım bu dünyayı deyip sigaraya ve güneş altında istakoz gibi bronzlaşmaya başlayacağım :halay:
Epey aydınlatıcı oldu .Evde hazırladığınız maskeyi mutlaka denicem. Çok teşekkürler.

Ben mesela kakao bal yoğurt maskesi yapıyorum 2 günde 1 , kırışıklığım falan yok 34

Epey aydınlatıcı oldu .Evde hazırladığınız maskeyi mutlaka denicem. Çok teşekkürler.
Kakaoyu bilmiyorum ama yoğurttaki laktik asit kimyasal peeling işlevini yerine getirir, bal zaten besleyici bir mucize. Ben de çiğ bal maskesi yapma niyetindeyim elimdekiler bitsin de. Ne demek rica ederim hem içimiz hem dışımız güzelleşsin hep :KK50:

Kakaoyu bilmiyorum ama yoğurttaki laktik asit kimyasal peeling işlevini yerine getirir, bal zaten besleyici bir mucize. Ben de çiğ bal maskesi yapma niyetindeyim elimdekiler bitsin de. Ne demek rica ederim hem içimiz hem dışımız güzelleşsin hep :KK50:
İnşallah canım, bu çiğ bal nedir duydum ama araştırmadım

Merhaba üç arkadaş yüzümüze botoks yaptırdık. Dördüncü kişiyi arıyoruz (500 tl vericek yaptırmak isteyen ) Anadolu yakasında oturan ve yaptırmak isteyen özelden mesaj atsın. Doktor tanıdık arkadaşımız olduğu için bu fiyat

X