Kırkı çıktı sanki daha kötü oldu

rabia5009

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
5
0
31
Hanımlar benim oğlumun kırkı daha dün çıktı gaz sancısı vs vardı ara ara ağlıyordu ama bı şekilde idare ediyorduk damlalarla felan ama kırkı çıktı tam bı faciaya döndü uyku iki gündür berbat halde dalmakta inanılmaz zorluk çekiyor hatta çıldırırcasina ağlama krizine giriyor memeyi dahi görmüyor ve iki gündür süt kesiği gibi kusuyor aşırı gazdan sanırım ayrıca yüzünde de inanılmaz kabarmalar var bugün sağlık ocağına götürdüm yakın diye isilik olmuş dedi aşırı gaz var ondanda uyuyamaz dedi farklı bı gaz damlası verdi acı elma yağı sür birde rahatlar dedi ne yapacağım bilmiyorum yani bebekler atak haftalarına erken girer mi öyle olan var mı çünkü şimdiki hali bu işe atak haftasını düşünemiyorum

Atak değil çocuğun alerjisi var. Sağlık ocağına değil çocuk alerji doktoruna götürün lütfen ve acı elma yağı vs bu tarz şeyleri sakın diyorum. Zaten belli ki alerjik bebek bu anafilaktik şoka kadar gider.

Atak değil çocuğun alerjisi var. Sağlık ocağına değil çocuk alerji doktoruna götürün lütfen ve acı elma yağı vs bu tarz şeyleri sakın diyorum. Zaten belli ki alerjik bebek bu anafilaktik şoka kadar gider.
Bulunduğum şehirde alerji doktoru yok malesef ama en yakın çocuk doktoruna götüreceğim bugün geç saatlere kaldığım için ve geçmeyen göğüs ucu yarası olduğu için onu göstermeye gittim gitmiskende gösterdim acı elma yağını da hem eczacı hemde doktor önerdi güvendik aldık bı kere sürdüm zaten çokta fayda etmedi besin alerjisinden şüphe ettim bende bugün ama eşim severken sakallarını da yüzüne sürterek öpüyor aceba ondan mı kabardı diyorum en güzel cevabi sanırım doktor verecek

Alerji gibi duruyor
Evet bende şüphe ettim hatta araştırdım ama başlarda böyle birşey yoktu süt kesiği gibi kusma ilk oğlumda da vardı ama doktoru sindirememis süt birşey olmaz demişti emmesi felan gayet güzel sadece uykuya dalmak ta sıkıntı çıkardığı zaman hirslaniyo almak istiyo alıp alıp bırakıyor

Kırkı çıkarken her bebek huysuz oluyor ama sizinkisi biraz daha alerji sinyali veriyor.
Her alerji testi doğru sonuç vermiyor bu arada bize alerji yok dese bile ben dana etini ve hayvansal gıdayı kestim.
Bunları kestikten sonra bebek rahatladı.
Sadece kuzu koyun balık eti süt olarak badem ya da hindistan cevizi sütü tüketerek bu süreci daha rahat atlattım.
süt kesiği gibi kusmaya eskiler suyunu alır fazlasını bırakır derlermiş. Tehlike yok bebek bu kusacak tabii…
Ağzını kontrol edin derim pamukçuk ihtimaline karşı gerçi atakta da memeyle kavga edebiliyorlar

Kırkı çıkarken her bebek huysuz oluyor ama sizinkisi biraz daha alerji sinyali veriyor.
Her alerji testi doğru sonuç vermiyor bu arada bize alerji yok dese bile ben dana etini ve hayvansal gıdayı kestim.
Bunları kestikten sonra bebek rahatladı.
Sadece kuzu koyun balık eti süt olarak badem ya da hindistan cevizi sütü tüketerek bu süreci daha rahat atlattım.
süt kesiği gibi kusmaya eskiler suyunu alır fazlasını bırakır derlermiş. Tehlike yok bebek bu kusacak tabii…
Ağzını kontrol edin derim pamukçuk ihtimaline karşı gerçi atakta da memeyle kavga edebiliyorlar
Uykusunu felan güzel alsın gazını da o kadar güzel çıkarıyor ki ben yüzünü babasının sakalını sürterek öpmesine bağlıyorum aşırı seviyo öperken de batırıyor ama uyku saati geldiği zaman meme ile kavga ve bu kırkı çıktıktan sonra oldu özellikle hepsi üst üstüne gelmiş gibi çocuk doktoruna gideceğim bakalım yüzüne ne diyecek bakalım gaz için birşey demiyorum zaten o hep vardı şimdi sadece biraz daha şiddeti artti

Ben emekleyene kadar çektim Allah yardımcın olsun, sürekli ağlamak kucaktan inmemek geceleri uyu uyan falan çok çok zor geçti

Ben emekleyene kadar çektim Allah yardımcın olsun, sürekli ağlamak kucaktan inmemek geceleri uyu uyan falan çok çok zor geçti
İki ay sabır dedi doktorum ki benim doktorumda yeni doğum yaptı bende bebek arabası ile gezdim evde gecmeyince geçmiyor ben dahi birşey yapamadım dedi hırsını alması lazım dedi

Hanımlar benim oğlumun kırkı daha dün çıktı gaz sancısı vs vardı ara ara ağlıyordu ama bı şekilde idare ediyorduk damlalarla felan ama kırkı çıktı tam bı faciaya döndü uyku iki gündür berbat halde dalmakta inanılmaz zorluk çekiyor hatta çıldırırcasina ağlama krizine giriyor memeyi dahi görmüyor ve iki gündür süt kesiği gibi kusuyor aşırı gazdan sanırım ayrıca yüzünde de inanılmaz kabarmalar var bugün sağlık ocağına götürdüm yakın diye isilik olmuş dedi aşırı gaz var ondanda uyuyamaz dedi farklı bı gaz damlası verdi acı elma yağı sür birde rahatlar dedi ne yapacağım bilmiyorum yani bebekler atak haftalarına erken girer mi öyle olan var mı çünkü şimdiki hali bu işe atak haftasını düşünemiyorum
Kolik bir bebeginiz var. Yaklaşık 4 ay suruyor boyle.

X