Kirli ve aç gözlü bir insanla yaşamak

Gelin temiz olunca full bakım makyajlı olunca abisi bayılacak sanıyor :olamaz:

Kusura bakmayın bunu yazmamak için kendimi tutmaya çalıştım ama yazıyorum. Konu sahibi kadın kokuyor diyorsunuz kimbilir abiniz nasıl maltız tekesi gibi kokuyordur ondan bahsetmemişsiniz. Eminim o kadın da çok bayılarak evlenmemiştir sizin abinizle, belkide sevmediği istemediği bir evlilik yüzünden depresyona girdi ve kendisine bakmıyor. Bunları neden düşünmüyorsunuz?

Evsaa gerçeklerle yüzleşince üyelik iptali yapmış, muhtemelen dediğimiz gibi düşüncelerinin ve yengesinin yaşadığı hayatın yanlış olduğunu bilmiyordu. Ailesini değiştiremez belki ama kendi çocuklarını doğrularla büyütebilir inşallah 🙏
Umarım problemin yengesi değil ailesi olduğunu anlamıştır, ben yengesinde hata göremedim çünkü kadının yaşadığı hayatı bilmiyoruz, Evsaa tek taraflı anlattı ama detaylara bakınca muhtemelen yenge Evsaa’ nın ailesi gibi gelinlerin görümcelerin bir arada yaşadığı bir evden başka bir eve eşya gibi gönderilmiş söz hakkı olmamış, hangi duyguyu besleyeceğini bilemediği bir adamla bu senin kocan deyip aynı odaya kapatmışlar.

Abi normalde İstanbulda yaşıyormuş muhtemeldir ki şeherli tırnakları oceli kızların gözleri oynar, onlar bize hizmet etmez, bir de bekaret vs mevzusu girmişse olayın içine, bizim buradan gözüne erkek gözü değmemiş kızlar var deyip en iyileri hangileri diye haber salmışlardır sağa sola, abinin de aklına yatmıştır malum şeherli oceli kızlarla her şey yapılır ama evlenirken zar sorgulaması yapılır, hatunla evlen sonra değer verme, hoş görünsün süslensin ama sevme, ailene hizmet etsin ama ayrı eve çıkacağım demesin, eeee olduuuu.

Valla Evsaa kafa yapısını değiştirmezse, evliliği kurtuluş gibi görürse yanlış adımlar atar yanlış insanla evlenir kendisine de yazık eder.

Umarım problemin yengesi değil ailesi olduğunu anlamıştır, ben yengesinde hata göremedim çünkü kadının yaşadığı hayatı bilmiyoruz, Evsaa tek taraflı anlattı ama detaylara bakınca muhtemelen yenge Evsaa’ nın ailesi gibi gelinlerin görümcelerin bir arada yaşadığı bir evden başka bir eve eşya gibi gönderilmiş söz hakkı olmamış, hangi duyguyu besleyeceğini bilemediği bir adamla bu senin kocan deyip aynı odaya kapatmışlar.

Abi normalde İstanbulda yaşıyormuş muhtemeldir ki şeherli tırnakları oceli kızların gözleri oynar, onlar bize hizmet etmez, bir de bekaret vs mevzusu girmişse olayın içine, bizim buradan gözüne erkek gözü değmemiş kızlar var deyip en iyileri hangileri diye haber salmışlardır sağa sola, abinin de aklına yatmıştır malum şeherli oceli kızlarla her şey yapılır ama evlenirken zar sorgulaması yapılır, hatunla evlen sonra değer verme, hoş görünsün süslensin ama sevme, ailene hizmet etsin ama ayrı eve çıkacağım demesin, eeee olduuuu.

Valla Evsaa kafa yapısını değiştirmezse, evliliği kurtuluş gibi görürse yanlış adımlar atar yanlış insanla evlenir kendisine de yazık eder.
Zaten daha 23 yaşında kaynana moduna girip sağda solda gelin hakkında konuşmaya başlamış. O kadının duygularını, isteklerini önemseyen yok; temiz olacak, güzel kokacak, hizmette kusur etmeyecek... Biz pms sendromu, dolunay etkileri bilmem ne kocamız nazımızı çeksin diyoruz çekiyorlar da ama bir yerlerde kadınların bunları yaşaması çok acı. Evsaa gözünü açmazsa olası çocuklarnı da böyle yetiştirir döngünün kırılması lazım.

Zaten daha 23 yaşında kaynana moduna girip sağda solda gelin hakkında konuşmaya başlamış. O kadının duygularını, isteklerini önemseyen yok; temiz olacak, güzel kokacak, hizmette kusur etmeyecek... Biz pms sendromu, dolunay etkileri bilmem ne kocamız nazımızı çeksin diyoruz çekiyorlar da ama bir yerlerde kadınların bunları yaşaması çok acı. Evsaa gözünü açmazsa olası çocuklarnı da böyle yetiştirir döngünün kırılması lazım.
Henüz bir mesleği dahi yok dolayısıyla maddi özgürlüğü de yok, ailesi ihtiyaçlarını bile almıyormuş ablalarından istiyormuş, sizce bu kızcağızın döngü kırması mümkün mü?

Henüz bir mesleği dahi yok dolayısıyla maddi özgürlüğü de yok, ailesi ihtiyaçlarını bile almıyormuş ablalarından istiyormuş, sizce bu kızcağızın döngü kırması mümkün mü?
Evlenmeyi istediği erkek arkadaşı aynı köyden değil sanırım, o bu kafada biri değilse eşler zamanla birbirini değiştirebiliyor. "Meslek sahibi olmam için destek veriyor" filan da yazmıştı. Umarım dediği gibi olur.

Pis insanla ayni evde yasamak Cok zordur.Annen biraz temizlik,duzen ogretse Iyi olur.Kendisi farkinda degilse,siz soyleydbilirsinuz banyo yapmasini,camasir degistirmesini.Annenin onu egitmesi gerekiyordu simdiye kadar.Evlilik konusunda annen baban karismiyir da neden abin karisiyor.Sen anne- babani ikna et bence.

Anlamıyorsunuz işte burda meseleyi harcasin diyoruz biz baksın keyfine ama bunu yaparken temizliğine dikkat etsin ben ona bir kardeş gibiyim bir görümce değil annem babam onun anne babasindan daha merhametli böyle olmasaydi hergun kavga gürültü olurdu ama hiç gekdigi günden beri bı kere bile kavga olmamış evimizde
Valla buradan bakınca pek kardeş gibi değilde tam bir görümce gibi görünüyorsun

Kadın bizle yaşıyor desem yeridir ev babamin bizim doğuda ayrı eve çıkılmaz
Böyle yaşamak daha mı kolay ki? Görümce olsa delirirsiniz ayrı eve çıkıcam diye, gelin ya ne hali varsa görsün.
Bu davranışlarının kökeni yoksulluk çekmesi. Biriktirme, yemekten fazla pay alma falan. Onun da elinde değil. Terapi ile düzelecek birsey.
Daha bireyselliği kavrayabilmiş değiller ki, ördek ailesi gibi 3 göz evde sıkış tepiş yaşıyorlar, kime anlatacaksın terapiyi falan.

Abim İstanbul'da yaşıyordu aslında köye gelmicem dedi iki sene boyunca babam bunu götürdü getirdi evlenicen dedi buda çok sinirlendi ilk gittigimiz görücü usulü evde kim karşıma çıkarsa çıksın evlenicem dedi babamda alıp çıkmış gitmiş üç saat uzak bir yere abim kız evet derse direk evet dicm demiş direk istiyorum demiş şuan pismanmi evet pişman bence çünkü bir anlık sinirle hayatini bitirdi
Bir anlık öfke değil o işte, patlama noktası. Gelini dağdan gelmiş diye beğenmiyorsunuz da siz de kabile halinde yaşıyorsunuz, adama bi rahat vermemişsiniz, o da almış bi deli başınıza bela etmiş.

Abin ne karisir senin evlenmene o evden bir an once cik anne babanla konus abine karisamayacagini soyle ne haddine kendi karisina yon versin o

Öncelikle annem babam ve ben abimle yaşıyoruz abim evli ve iki çocuğu var eşi ise dağ başında yaşamış bir köyde yedi evli bir köy insan görmemiş hiçbirsey bilmiyor o kadar kirliki ondan gelen koku temizlik adına hiçbirseyi yok evide ortak temizliyoruz ben bulaşık ve mutfakla ilgileniyorum oda yemek ve toz alma süpürme vs ama o kadar kirliki hiç temizlemese umrunda olmaz heryeri pislik götürüyor ve altı senedir böyle bu durum ve ayrıca bir sorunu daha var çok aç gözlü ve cimri üstünde başında kıyafet yoktur ama topladığı biriktirdiği paranın haddi hesabı yoktur ve bu kirliliginden abim ona pek ilgi göstermez bundan çok şikayet ediyor çünkü bana anlatıyor benimle ilgilenmiyor diyor neyse aç gozlulugu ise yemek yapıyor herkese bir tabak yemek veriyor kendisi ise geriye kalan tüm yemeği yiyor ama şok oluyorum yarı tencere yemeği nasıl yiyebiliyor birşey varsa bana verin ben yiyeim canımı alın diyor resmen çok hain bir insan herkes hakkında kötu düşünceli sessi biri gibi duruyor ama her türlü şeytanlık var ben buna altı yıldır katlanıyorum artık dayanamıyorum görmek istemiyorum evlenme kararı aldım işim olana kadar nişan vs yaparım diyorum ama bu sefer abim istemiyor ne yapabilirim kendime ait hayatım olsun istiyorum
Sizinle yaşıyor sizinle yaşamayı kabul etmiş o da sizin kahrınızı çekiyor dua edin pis de olsa aç gözlü de olsa görümceli kv kp li bi yaşamı var 🤢🤢🤢🤢🤢

Eski konunuza baktım orda da sadece abinizi kötülemişsiniz. Bu sefer de yengenize sarmışsınız

Abim İstanbul'da yaşıyordu aslında köye gelmicem dedi iki sene boyunca babam bunu götürdü getirdi evlenicen dedi buda çok sinirlendi ilk gittigimiz görücü usulü evde kim karşıma çıkarsa çıksın evlenicem dedi babamda alıp çıkmış gitmiş üç saat uzak bir yere abim kız evet derse direk evet dicm demiş direk istiyorum demiş şuan pismanmi evet pişman bence çünkü bir anlık sinirle hayatini bitirdi

Aslinda kadinin hayatini bitirmis g*.

Böyle yaşamak daha mı kolay ki? Görümce olsa delirirsiniz ayrı eve çıkıcam diye, gelin ya ne hali varsa görsün.

Daha bireyselliği kavrayabilmiş değiller ki, ördek ailesi gibi 3 göz evde sıkış tepiş yaşıyorlar, kime anlatacaksın terapiyi falan.
Bilemiyorum. Ama olay derin. Vay pis kadin deyip geliştirilecek bir şey değil.

Düşündüğünüz kadar pisse kokuyorsa abimizle nasıl 2 çocuk yaptılar? Sizin hassasiyetiniz olabilir mi acaba?

Çok kötü niyetlisiniz ya. Belli değil miydi kızın 7 evli bir köyde yaşadığı bu kadar kardeşi olduğu. Hiç gözlemlemediniz mi yaşadığı yeri, halini tavrını.
Ayrı ev açamayacak kapasitede adam neden evleniyor da iki çocuk yapıyor ? Ayrıca insan eğitilebilen bir varlıktır. Annen analık yapsaydı sen de bacılık yapsaydın ablacım, kızım şu şöyle olsa daha iyi, bunu giysen sana çok yakışır deseydiniz ya.
İnsan abisinin karısına mahlukat gibi davranmaz ya. Hem aynı eve sok hem hizmet bekle sonra da lokmalarını say.

X