Kırmadan Nasıl Geri Çevirebilirim ?

Aynı olay benimde başıma geldi 🤦🏼‍♀️
Komşum internet bağlattığımı duyduğu anda önceki kaldığı apartmanında komşusu ile birlikte kullanıp faturayı birlikte ödediklerini benle de aynı şeyi yapmak istediğini söyledi. Çocuğun dersi oluyor kendime de lazım oluyor vs dedi. Ben kotalı paket aldım bana yetiyor senle paylaşırsam bana yetmez dedim sonuç olarak bi kaç ay sonra kendi de bağlattı interneti asla taviz vermeyin sonra isteklerin ardı arkası kesilmiyor tecrüyle sabit söylüyorum.

bu açıklamayı asla anlayabilecek biri olduğunu sanmıyorum
ama eğer isterse internet hızının sadece bana kadar yettiğini, başka kişilerle aynı anda girince
hızın düştüğünü ve sorun yaşadığımı söyleyeceğim sebep sorarsa
En güzeli o zaten. O komsumla paylaşmıştım böyle oldu yazdığım şeyi ben yapmıştım. Akşam 9 dan sonra İnternet facia oluyordu bende

kızlar son durum şu şekilde
bu sabah saat 10.30 gibi komşu kapımı çaldı
hal hatır muhabbetlerinden sonra tamda beklediğim tahmin ettiğim gibi internet meselesini sordu
oğlanın online dersleri olacak kızın dersleri için de lazım olacak bazen
şifresini verseniz bizde girsek faturasını ikiye bölsek olur mu dedi
faturamın hangi gün geldiğine varana kadar sordu
bende kendisine , hiç bahane falan uydurmadan dümdüz ama kibar bi dille
bugüne kadar kimseyle ortak internet kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum
zaten bizim internetin hızı bana yetecek kadar, 2-3 kişi daha girdiği anda çok yavaşlar ve ben işimi yapamam dedim
internet üzerinden çalıştığımıda vurguladım
ha öyle mi peki dedi canın sağolsun o zaman filan dedi azıcık bozulur gibi oldu belli etmemeye çalışsa da anladım

aradan 1-1.5 saat geçti yada geçmedi bu komşu tekrar geldi bi de baksam oğlunu almış yanına
çocukta genç zehir gibi bişeye benziyor klasik z kuşağı
sen yavaşlar dedin ama biz evde oğlanla konuştuk hızı çok düşükse hız yükseltme yapılıyormuş dedi
oğlu da açmış telefondan türk telekomun sayfasını, abla seninki kaç megabit diye soruyor
sonra telefonu uzattı bana , abla burda yüksek paketler var bunlara geçersen sorun olmaz bizde kullanırsak dedi
o an sahiden gülsem mi ağlasam mı bilemedim
hayır ben paket yükseltmesi yapmayacağım interneti de kimseyle paylaşamam
bu konuda size yardımcı olamıcam dedim
tamam sağol dediler gittiler ama inanılmaz bozuldular

valla hiç kıvırmam bunun için mesafe koyacaksa da varsın koysun. Ben paylaşmıyorum kusura bakmayın deyin geçin. Herkes bütçesine göre gitsin alsın

Çok can sıkıcı. Talepte bulun hayır cevabı karşılığında bozul. Birinden bir talepte bulundugunuz zaman cevap evet de olsa hayir da olsa olgunlukla karsilamak lazim. Benzer bir kullanımdan dolayı bilişim ile ilgili bir sorunda tanıdığımız kullanımın kendinde olmadığını ispatlamak için uğraştı. Sonunda durum anlaşıldı ama adam da yıprandı.

Çok can sıkıcı. Talepte bulun hayır cevabı karşılığında bozul. Birinden bir talepte bulundugunuz zaman cevap evet de olsa hayir da olsa olgunlukla karsilamak lazim. Benzer bir kullanımdan dolayı bilişim ile ilgili bir sorunda tanıdığımız kullanımın kendinde olmadığını ispatlamak için uğraştı. Sonunda durum anlaşıldı ama adam da yıprandı.
valla benimde canım sıkıldı
bi de hayır demişim zaten neden ısrarla oğlunu yanına alıp gelirsin
ben paylaşacak olsam zaten hızını yükseltmeyi akıl edemiyor muyum
paylaşmak isteyen insan çözüm bulur yine paylaşırdı di mi
hangi devirde yaşıyoruz her şeyin çözümü var yani sonuçta
ikinci gelişi hakikaten hiç hoşuma gitmedi

ya kendimi çok şey gibi hissettim
ben ayaküstü muhabbet etmişim 5 dk toplasanız
hoşgeldiniz beş gittiniz bilmem ne
konuşmanın üstünden 1 hafta geçmeden hoop böyle bi istekle karşıma geliniyor
keşke o gün de sadece selam verip geçseymişim öyle yapmak lazımmış demeki ki
benim istemeye yüzüm olmaz mesela tanımadığım etmediğim insana neden işimi gördüreyim
tanışalı 1 hafta anca olmuş
en ufak boşluktan sızma peşinde insanlar

hal hatır muhabbetlerinden sonra tamda beklediğim tahmin ettiğim gibi internet meselesini sordu
zaten bizim internetin hızı bana yetecek kadar, 2-3 kişi daha girdiği anda çok yavaşlar ve ben işimi yapamam dedim
ha öyle mi peki dedi canın sağolsun o zaman filan dedi azıcık bozulur gibi oldu belli etmemeye çalışsa da anladım

aradan 1-1.5 saat geçti yada geçmedi bu komşu tekrar geldi bi de baksam oğlunu almış yanına
sen yavaşlar dedin ama biz evde oğlanla konuştuk hızı çok düşükse hız yükseltme yapılıyormuş dedi
oğlu da açmış telefondan türk telekomun sayfasını, abla seninki kaç megabit diye soruyor
sonra telefonu uzattı bana , abla burda yüksek paketler var bunlara geçersen sorun olmaz bizde kullanırsak dedi

Ücretini ödeyeceklerse neden kendileri internet aboneliği yaptırmıyor anlamadım. Akrabalarım bile olsa istemem kimsenin internetini kullanmak. Hayır demekle iyi etmişsiniz.

Ücretini ödeyeceklerse neden kendileri internet aboneliği yaptırmıyor anlamadım. Akrabalarım bile olsa istemem kimsenin internetini kullanmak. Hayır demekle iyi etmişsiniz.
onunda konusu geçti
benim faturam makul çünkü eski aboneyim şimdi yeni abonelikler 300den falan başlıyor
faturamın yarısıyla 1 tane tavuk dürüm alamazsınız o parayla
kuş kadar çünkü
abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz hemen gelip bağlıyorlar zaten dedim
fiyatlar çok pahalı dedi
6 ay sonra taahhütüm bitiyor benimki de pahalanacak zaten dedim
sahidende öyle

onunda konusu geçti
benim faturam makul çünkü eski aboneyim şimdi yeni abonelikler 300den falan başlıyor
faturamın yarısıyla 1 tane tavuk dürüm alamazsınız o parayla
kuş kadar çünkü
abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz hemen gelip bağlıyorlar zaten dedim
fiyatlar çok pahalı dedi
6 ay sonra taahhütüm bitiyor benimki de pahalanacak zaten dedim
sahidende öyle

Hiç doğru bulmuyorum bu tip ilişkileri. Daha 1 haftadır tanıştıkları komşudan bunu bekleyenlerin sınırları yoktur bence. Ben olsam iletişimimi minimum seviyede tutardım.

Bukadar yüzsüzlüğe hele hele genç çocuğu peşine takıp getirmesine peesssss
Benim kızım hayatda gelmez, biz dilencimiyiz eve bi internet alamicaksan beni doğurmasaydından girer sıra kendine gelince hiç paraya acımıyorsundan çıkardı vallah 😂😂😂 asıl z kuşakları öyle çünkü
Diğeri tam gelilmemiş sürümü sanırım

Bukadar yüzsüzlüğe hele hele genç çocuğu peşine takıp getirmesine peesssss
Benim kızım hayatda gelmez, biz dilencimiyiz eve bi internet alamicaksan beni doğurmasaydından girer sıra kendine gelince hiç paraya acımıyorsundan çıkardı vallah 😂😂😂 asıl z kuşakları öyle çünkü
Diğeri tam gelilmemiş sürümü sanırım

İnternet hızım düşük diye bahane uydurulursa onlar da kendilerince çözüm sunarlar işte böyle 🤷🏻‍♀️😂

Eskilerde kaldı bu teklifler diye düşünürdüm.
Aynı interneti kullanan kişilerden biri 15 Temmuz sonrası içeri alındı, beraberinde diğerlerini de aldılar ben korkarım öyle şeylerden aman siz de gidip başkasına teklif etmeyin diyip diğer insanlara teklif etmelerinin de önünü kesiyordum. (Öyle bir hikaye var mı bilmiyorum bile) Artık herkesin telefonu var kimseye telefon paketleri bile yetmiyor yapacak birşey yok maalesef.

Son düzenleme:
Eskilerde kaldı bu teklifler diye düşünürdüm.
Aynı interneti kullanan kişilerden biri 15 Temmuz sonrası içeri alındı, beraberinde diğerlerini de aldılar ben korkarım öyle şeylerden aman siz de gidip başkasına teklif etmeyin diyip diğer insanlara teklif etmelerinin de önünü kesiyordum. (Öyle bir hikaye var mı bilmiyorum bile) Artık herkesin telefonu var kimseye telefon paketleri yetmiyor yapacak birşey yok maalesef.
Var
Aslında interneti paylaşma değilde eve gelen misafirlere wifi şifresini verdiği için bir tanıdığımın ve ailesinin başı derde girmişti
Evine gelen birisi bir uygulama indirmiş
Adını unuttum şimdi o uygulamanın ama iletişim için örgüt içinde kullanılan bir programmış
Biz değildik hiç kullanmadım haberimiz bile yok demeleri yetmedi tabiki. Kendilerini aklamaları hiçde kolay olmamıştı
O gündür misafire wifi şiferesi bile verirken 2 kez düşünürüm, gerçi artık herkesin telefondan interneti sınırsız gerek yok ama bazen çocukların arkadaşları istiyor tablet veya telefonları için, öğrencilerin malum öyle çok sınırsız olamıyor. Ama çok dikkat etmek, ara ara şifreyi değiştirmek gerekir

İnternet hızım düşük diye bahane uydurulursa onlar da kendilerince çözüm sunarlar işte böyle 🤷🏻‍♀️😂
ahaha
ilk etapta kendisine bu şekilde kullanmayı düşünmediğimi söyledim
ısrarla sebep sorunca bende neyse onu söyledim
yani aslında iki tane sağlam gerekçe vardı
bahane söyleyecek olsam aklımda bambaşka bişi vardı ama bahane yerine gerçeği söyledim
hani kullanırdık ama hız düşük o yüzden olmaz demiş olsam bunun üzerine çözüm üretse neyse
zaten karşındaki insan olmaz demiş, ısrarla neden falan demişsin o da sebebini söylemiş gibi düşün
ay saçmalık ya

Var
Aslında interneti paylaşma değilde eve gelen misafirlere wifi şifresini verdiği için bir tanıdığımın ve ailesinin başı derde girmişti
Evine gelen birisi bir uygulama indirmiş
Adını unuttum şimdi o uygulamanın ama iletişim için örgüt içinde kullanılan bir programmış
Biz değildik hiç kullanmadım haberimiz bile yok demeleri yetmedi tabiki. Kendilerini aklamaları hiçde kolay olmamıştı
O gündür misafire wifi şiferesi bile verirken 2 kez düşünürüm, gerçi artık herkesin telefondan interneti sınırsız gerek yok ama bazen çocukların arkadaşları istiyor tablet veya telefonları için, öğrencilerin malum öyle çok sınırsız olamıyor. Ama çok dikkat etmek, ara ara şifreyi değiştirmek gerekir
ben çoğu zaman misafirliğe gittiğimde evlerin wifi'na bağlanmayı bile unutuyorum
eski sevgilimde kaldığım zamanlar bile sadece iş için bilgisayarı açacaksam evin internetine bağlanırdım
telefondan bağlanmazdım

Yüzsüzlüğün de bu kadarı! Pess! Hız yükseltme yerine kendi evlerine internet bağlatmak çok zor sanki (!).

X