Kısa gündüz uykusu, ikizlerde

kendimeinanamiyorum

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
559
472
27
Herkese selam 5 aylık ikiz bebeklerim var, ilk zamanlardan beri uzun uyuyan çocuklar değillerdi, uyku eğitimiyle beşiklerinde emzik vererek uyumayı öğrendiler ama gündüz uykuları asla uzamıyor. 30 dkya alarm koymuşlar gibi uyanıyor bazen daha bile erken. Uyanıklık sürelerine dikkat ediyorum, uyandıktan sonra geri uyutmaya da çalışıyorum ama faydası olmuyor. Böyle bir sorun yaşayanlar nasıl çözdüler 🙏🏻🙏🏻

Uyutmak icin uyandır diye bi şey vardı 25. Dkda bi dürtüyolar bebe tam uyanmadan devam ediyo filan.. ben asla cesaret edemedim. Nefes alsam uyanırdı o dakikada zaten diye. Benimki de asla şaşmazsı 29 ya da 31 değil 30 dk uyurdu.

Deneyen fayda gören arkadaşlarım var.

Şu kadını çok inceleyemedim bi iki video izledim bayıldım ona da bi bakın. Benimki de asla uyumayan bi çocuk.

Herkese selam 5 aylık ikiz bebeklerim var, ilk zamanlardan beri uzun uyuyan çocuklar değillerdi, uyku eğitimiyle beşiklerinde emzik vererek uyumayı öğrendiler ama gündüz uykuları asla uzamıyor. 30 dkya alarm koymuşlar gibi uyanıyor bazen daha bile erken. Uyanıklık sürelerine dikkat ediyorum, uyandıktan sonra geri uyutmaya da çalışıyorum ama faydası olmuyor. Böyle bir sorun yaşayanlar nasıl çözdüler 🙏🏻🙏🏻
Daha çok küçükler yavaş yavaş düzeliyor o sorun büyüdükçe.Benim oğlumun da uykuları çok sorunluydu 5. ayda eğitim verdim ama gündüz uykularının düzene girmesi 7.-8. Ayı buldu biraz zaman verin ve istikrarlı davranmaya devam edin

Bizimde 20dk dı 6aylıkken eğitim aldım maşallah düzene girdi uzadı uykuları🧿 uyku çok öenmli ya kendimiz düzene sokamıyorsak yardım almalıyız bence.

Daha çok küçükler yavaş yavaş düzeliyor o sorun büyüdükçe.Benim oğlumun da uykuları çok sorunluydu 5. ayda eğitim verdim ama gündüz uykularının düzene girmesi 7.-8. Ayı buldu biraz zaman verin ve istikrarlı davranmaya devam edin
Bizde 5 aylıkken başladık eğitimd bi kaç günü kaldı uyumayı öğrendiler gece uyanmaları da azalarak devam ediyor ama gündüz uykularını bi türlü uzatamadık sizin nasıl uzadı acaba, geri uyutma mı yaptınız geri uyutma olayı normal uyutmadan daha sancılı geçiyor beni esas o yoruyor sanırım

Bizde 5 aylıkken başladık eğitimd bi kaç günü kaldı uyumayı öğrendiler gece uyanmaları da azalarak devam ediyor ama gündüz uykularını bi türlü uzatamadık sizin nasıl uzadı acaba, geri uyutma mı yaptınız geri uyutma olayı normal uyutmadan daha sancılı geçiyor beni esas o yoruyor sanırım
Evet 45 dk boyunca geri uyutmaya uğraşıyordum

Bence kabul edip yolunuza devam edin, ileride düzelecektir. Bebeğin uykusunu uzatmayı öğretmek falan, gerçekten insanı inanılmazzzz yıpratan ve beklenti içine sokan bir tavsiye.

Anladım işe yaramasına sevindim sizin adınıza peki arta arta mı ilerledi yoksa başlarda hiç artmadı sonra mı uzadı
Başlarda artmadı sizin gibiydik hatta danışmanı bunalttım neden olmuyor diye bir sorun mu var diye 🤣 yavaş yavaş artacağını söyledi öyle oldu biraz zaman vermek lazım bazen birden olmuyor

Dürterek uyandırmak malesef çok az bebekte işe yararmış. Bizde 8-9 aylıkken uyanınca geri uyutarak ve karnını doyurup kısa sürede uyutarak uzadı. Karanlık ortamdan çıkmazdım. Büyüdükçe de düzelir diye düşünüyorum.

X