Kişisel kilo verme ve sıkılaşma çalışmalarım

ince topuk

AğırRealist!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
2.246
8.890
Kızlar selam,

Ben de 17 ağustostan beri Karatay diyeti yapıyorum. Temmuz başından 17 Ağustosa kadar yoğun şekilde eliptik bisiklete binip pilates yaptım ama zerre kilo veremediğim gb kilo aldım, sonra bu işte bir terslik var diyerek araştırmaya başladım, karatayı daha önce duymuştum ve baya kafama yattı.

Bu arada normalde 61 kg civarında sabitken şubatta emzirmeyi bırakınca bir anda kilo aldım nerdeyse 65e dayandım.

Benim en büyük sorunum çok çabuk acıkıp kan şekerimin düşmesi elim ayağımın titremesiydi, tabi kan şekeri düştükten sonra kendime gelmek için deli gb birşeyler (çoğunlukla da hamurişi) yiyordum. Yediğim unlu şeyler de kan şekerimi aniden yükseltince insülün salgılanıyor, kan şekerim yeniden düşüyor kısacası kısır bir döngü içinde çabalayıp duruyordum. Karatayı inceleyince kan şekerimi düzenlemenin yolunun unlu şekerli gıdalardan kurtulmak olduğunu öğrendim.

17 ağustos sabah kahvaltısıyla karataya başladım, o gün 6 saat hiç acıkmadım, akşam yine karataya uygun sebze yemeği yedim ve o günden beri devam ediyorum.

Boy—-1.70 cm

17 Ağustos
kilom—- 64,700 kg

29 Ağustos
Kilo—- 61,300 kg

Hedef 58 kg

Bu arada karataya başladıktan sonra bisikleti falan bıraktım, direkt etkisi var mı görmek için, bu kilo kaybı benim için harika :)

Bir de şöyle bir durum var midem küçüldü diye düşünüyorum çünkü fazla yiyemiyorum artık, yemek istesem de midem almıyor. İlk başlarda aç kalacağım korkusuyla kahvaltıda koca tabak yeşillik domates salatalık zeytin kaymak en az 2 yumurta hapır hupur yiyordum şimdi ise bu saydıklarımın 3te birini zorla yiyorum, resmen midem almıyor. Benim gb obur biri için bu da şahane.

Tatilde olduğun için günü 2 öğünle kapatıyorum ama okul başlayınca öğle arası için yanıma ayran ve ceviziçi götürmeyi düşünüyorum.

Bir dahaki tartılmayı 1 hafta sonra yapacağım.

Haydi bakalım kolay gelsin herkese :)

Kilom 7 eylülden beri 60,500 civarında,
Okul dönemi başlayınca kahvaltı düzenimi oturtamadım

X