Kitabını Al da Gel

Filmini ben de sevmem ama tasvir edilen Elizabeth'i pek sevmem. Aslında M. Mcfayden'ı çok severim, çağımızın en iyi birkaç oyuncusundan biri bence ama filmin çekimi o kadar kötü ve çizilen Darcy o kadar donuk ki, McFayden'ın da yapacak pek birşeyi kalmamış.
Ama BBC versiyonu olan mini diziyi mutlaka izlemelisin.
Colin Firth bugün bile Mr. Darcy olarak kabul görür zaten Bridget Jones'un Günlüğü kadrosuna seçilmesi de (ki oradaki Darcy karakteri bizzat yazarın deyimiyle Jane'den alıntıdır) bu rolü sayesindedir.
Şunu bırakayım:

Şahane bir dizidir.
Bir de Lost In Austen diye bir mini dizi var ki bu kitaptan bile beter :işsiz:

Aslında haklısın, Sadece Darcy karakteri değil bizzat filmin kendisi, çekimi herşeyi çok kötüydü...
Colin Firth sevdiğim bir aktördür, çok değişik bir elektriği var o yüzden onu Darcy karakterine bağdaştırabilirim belki:)...
BBC versiyonu diziyi mutlaka seyredeceğim.. Dizinin ismini verebilir misin:)

Aslında haklısın, Sadece Darcy karakteri değil bizzat filmin kendisi, çekimi herşeyi çok kötüydü...
Colin Firth sevdiğim bir aktördür, çok değişik bir elektriği var o yüzden onu Darcy karakterine bağdaştırabilirim belki:)...
BBC versiyonu diziyi mutlaka seyredeceğim.. Dizinin ismini verebilir misin:)
Pride and Prejudice (1995) Orjinalliyle aynı yani :)

Filmini ben de sevmem ama tasvir edilen Elizabeth'i pek sevmem. Aslında M. Mcfayden'ı çok severim, çağımızın en iyi birkaç oyuncusundan biri bence ama filmin çekimi o kadar kötü ve çizilen Darcy o kadar donuk ki, McFayden'ın da yapacak pek birşeyi kalmamış.
Ama BBC versiyonu olan mini diziyi mutlaka izlemelisin.
Colin Firth bugün bile Mr. Darcy olarak kabul görür zaten Bridget Jones'un Günlüğü kadrosuna seçilmesi de (ki oradaki Darcy karakteri bizzat yazarın deyimiyle Jane'den alıntıdır) bu rolü sayesindedir.
Şunu bırakayım:

Şahane bir dizidir.
Bir de Lost In Austen diye bir mini dizi var ki bu kitaptan bile beter :işsiz:

Ooo Tamam o zaman Hemen bulup bi bakayim saol canım:)
bende marilyn e katılıyorum kitabı 10 kere okumuşumdur filmi 2 kere izledim ama çok alakasız kopuk sahneler var filmde birde hızlı geçmesi gerektiği için çok havada kalan sahne de var ama o mini dizi ve colin firth darcy i muhteşem canlandırmış kızlar biraz çirkin olsa da dizideki :KK70: ama karakterler çok daha iyi işlenmiş ve o mektuplar kitaptak, tüm ayrıntılar filme göre çoğunlukla daha doğru ama tabi hiç biri kitabını yerini tutamaz :KK66:

1ci bölümü bitirdim sadece, sinema filminden daha çok beğendim, fakat elizabeth biraz daha hırçın görünümlü biri seçilebilirdi, onun haricinde karakter uyumları gerçekten güzel, Elizabeth de güzel ama dediğim gibi biraz daha hırçın olabilirdi:)
Yalnız şunu da söyleyeyim hepsini izlicem:))

1ci bölümü bitirdim sadece, sinema filminden daha çok beğendim, fakat elizabeth biraz daha hırçın görünümlü biri seçilebilirdi, onun haricinde karakter uyumları gerçekten güzel, Elizabeth de güzel ama dediğim gibi biraz daha hırçın olabilirdi:)
Yalnız şunu da söyleyeyim hepsini izlicem:))
Olabilir. Ben mesela karakter seçimlerini çok beğenmiştim. O dönemin Avrupasında kadınların birazcana dolgun olması sağlıklı ve zengin olduklarına delil çünkü :)
İzle, gerçekten bölüm bölüm her karaktere ayrı ısınıyorsun.

Olabilir. Ben mesela karakter seçimlerini çok beğenmiştim. O dönemin Avrupasında kadınların birazcana dolgun olması sağlıklı ve zengin olduklarına delil çünkü :)
Evet kesinlikle katılıyorum karakter uyumları çok ahenkli... Belki elizayı da zamanla daha çok benimserim:)

Ayrıca o zamanlarda yaşasaydım daha iyiymiş döt döbek açısından:KK70::KK70:
Ama tekniksiz yaşayamam:ruh:

Evet kesinlikle katılıyorum karakter uyumları çok ahenkli... Belki elizayı da zamanla daha çok benimserim:)

Ayrıca o zamanlarda yaşasaydım daha iyiymiş döt döbek açısından:KK70::KK70:
Ama tekniksiz yaşayamam:ruh:
Evet ya cidden daha iyiymiş o dönemler... Oh elbiseler de uzun uzun ne selülit derdi var, ne bacak kılı :KK70:
Benimsersin bence, benim ekranda en sevdiğim Eliza canlandırması bu hali.

Selamlar ,
Ben lise 1 de iken Reşat Nuri Güntekin acımak kitabını 1,5 günde bitirmiştim o Zaman'larda Nasıl okumuşum hayret ediyorum kendime .Şimdi elimde kürk mantolu madonna var elimde sürükleniyor onun üzerine 1 kitap ve 2 .kitabın yarısına geldim ,ama o kitabı okuyasım yok .Sizde de var mı acaba başkasından aldığınız kitabı okuyamama gibi bir sorun?
Şu an Canan tan -kelepçe adlı kitabını okuyorum inanılmaz sürükleyici bir kitap

Merhaba.
Ben hem Acımak'ı hem de Kürk Mantolu Madonna'yı çok severim ama kitapların da insanlar gibi zamanı var bence.
Ben mesala 16 yaşında başladığım Simyacı'yı bitirdiğimde 25 yaşındaydım.
Ne kitap bana hazırdı ne ben ona.
Hazır olduğumda bitti ancak.
O yüzden zorlamama taraftarıyım ben.
Bir de tabii ne kadar güzel ya da popüler olursa olsun ya da edebi olursa olsun her insanın elektriği her kitabı tutmaz.
Ama başkasından aldığım kitabı okuyamama gibi bir sorunum hiç olmadı. Tam tersine ödünç kitap çok alırım.

Selamlar ,
Ben lise 1 de iken Reşat Nuri Güntekin acımak kitabını 1,5 günde bitirmiştim o Zaman'larda Nasıl okumuşum hayret ediyorum kendime .Şimdi elimde kürk mantolu madonna var elimde sürükleniyor onun üzerine 1 kitap ve 2 .kitabın yarısına geldim ,ama o kitabı okuyasım yok .Sizde de var mı acaba başkasından aldığınız kitabı okuyamama gibi bir sorun?
Şu an Canan tan -kelepçe adlı kitabını okuyorum inanılmaz sürükleyici bir kitap

Merhaba.
Ben hem Acımak'ı hem de Kürk Mantolu Madonna'yı çok severim ama kitapların da insanlar gibi zamanı var bence.
Ben mesala 16 yaşında başladığım Simyacı'yı bitirdiğimde 25 yaşındaydım.
Ne kitap bana hazırdı ne ben ona.
Hazır olduğumda bitti ancak.
O yüzden zorlamama taraftarıyım ben.
Bir de tabii ne kadar güzel ya da popüler olursa olsun ya da edebi olursa olsun her insanın elektriği her kitabı tutmaz.
Ama başkasından aldığım kitabı okuyamama gibi bir sorunum hiç olmadı. Tam tersine ödünç kitap çok alırım.
Bende o Zaman'larda 15 yaşındaydım ve benim ilk kitabımdı kitap alışkanlığım yoktu . Sonra yine o okuma alışkanlığı yok oldu .Dönem dönem oluyor sanırım o okuma isteği veya isteksizlik .doğru söylüyorsun insanı kendini hazır hissetmeli en basiti şu meşhur fi kitabı geçen mayıs ayında aldım arkadaşımdan okumak için 110 sayfadayım ve hiç gitmiyor kitap zorluyorum kendimi o sayfalar bana 10 sayfa gibi geliyor gözümde büyüyor .
Benim öyle bir sorunum var arkadaşımdan aldığım kitabı hemen bitirme bir durumum var ödünç alıyorsun elinde kalmasın diye o insanda naptın naptın diye sorunca herhalde ondan arkadaştan alınan kitabı okuyamıyorum

Bende o Zaman'larda 15 yaşındaydım ve benim ilk kitabımdı kitap alışkanlığım yoktu . Sonra yine o okuma alışkanlığı yok oldu .Dönem dönem oluyor sanırım o okuma isteği veya isteksizlik .doğru söylüyorsun insanı kendini hazır hissetmeli en basiti şu meşhur fi kitabı geçen mayıs ayında aldım arkadaşımdan okumak için 110 sayfadayım ve hiç gitmiyor kitap zorluyorum kendimi o sayfalar bana 10 sayfa gibi geliyor gözümde büyüyor .
Benim öyle bir sorunum var arkadaşımdan aldığım kitabı hemen bitirme bir durumum var ödünç alıyorsun elinde kalmasın diye o insanda naptın naptın diye sorunca herhalde ondan arkadaştan alınan kitabı okuyamıyorum
Evet, ilk kitap için ağır kalmış olabilir.
Anladım ne demek istediğini. Sıkıntılı bir durum tabii kendini kitabı hemen bitirmek zorunda hissetmek. Oysa ki bazı kitapların tadı hemen okuyarak bazılarının tadı da yaya yaya çıkar ki :)

Ya öyle bi şartladın ki beynimi eliza gözüme nasıl şirin görünmeye başladı anlatamam:KK70:
İşte bu :spor:
:halay:
:KK45:

elimde milyonlarca kitap var ya daha da alıyorum onlar bitmeden napcam bilmiyorum :olamaz::olamaz: ilber ortaylı yakın çağın gerçekleri kitabını okuyorum güzel bir tarih kitabı ama gerçekten sindirerek okumak ve sakin bir ortamda okumak lazım o nedenle biraz yavaş gidiyor kitap diyebilirm
victor hugo bir idam mahkumunun son günü kitabını okudumzaten kısa bir kitap ama etkileyici bir kitap bilmiyorum çok değişik bir kitaptı zaten 1. tekil şahıs ağzından hikayeyi dinlenince psikolojik olarak çok etkileniyor insan ayrıca kitabın kendi hariç victor hugonun önsözde yazdıkları ve anlatılan tarihte çok iyiydi okunması gerekli bir klasik diyim zaten kısa bir kitap:KK66:

kitabım bitti :halay::halay: gerçekten beğendim ilber ortaylıyı başta çok sıkıcı gelmişti ama alıştıkça usluba hoşuma gitti birsürü şey öğrendim:spor:

yeni kitabım önce sapiens hayvanlardan tanrılara insan türünün kısa bir tarihi yazar yuval noah hararı yazar kudus ibrani üniversiesinde dünya tarihi dersleri veriyormuşoxfordda dünya tarihi üzerine doktora yapmış bu kısa bilgiden sonra şöyle kitaba göz atarsak big bang teorisinden başlıyor kitap tam tarz hakkında bişey diyemem çünkü okumadım bilemiyorum okuyunca yazarım ama ilk insanlara ait mağaralardan kalıntılardan fotoğraflar yazılar falan kitapta mevcut bakalım okuyunca yorum yaparım tekrar:KK51:

diğer kitabımda muhteşem gatsby okumak istediğim kült romanlardan birini dışarda diğerini evde okuyorum o nedenle aynı anda 2 kitaba başlamış bulunmaktayım:süslü::süslü:

Sinan Akyüz-Piruze'yi okuyorum. Tavsiye üzerine almıştım. Dün başladım ve bayağı okudum, bugün çalıştığım için çok okuyamadım. Neyse, akıcı ve güzel bir kitap, kitabın yarısına yaklaştım, bakalım.

muhteşem gatsby -- f scott fitzgerald kitabını okudum bitirdim kitap zaten iş bankası modern klasikler serisinden bir klasik kitap güzeldi bence bir günde bitirdim oldukça akıcıydı zaten bilenleri için filmi de mevcut başrol leonardo di caprio :KK66:
muhtesem-gatsby_5IK1_m.jpg

kitap arka kapağı ve konusu şöyle
Muhteşem Gatsby yalnızca Fitzgerald'ın en parlak yapıtı değil, aynı zamanda 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının en iyi romanlarından biridir. Kahramanı Jay Gatsby'nin Long Island'da bir malikânede sürdürdüğü debdebeli yaşam tarzı, "Caz Çağı" olarak bilinen 1920'li yılları bütün coşkusu, aşırılıkları, şiddeti ve çöküşüyle yansıtır. Eğitimsiz bir aileden gelen yoksul Gatsby, kendini baştan yaratır. Servet ve güç kazanarak yeni umutlar ve başlangıçlar vaat eden bir hayatın eşiğine gelen bu gizemli milyonerin tek dürtüsü saplantı haline getirdiği ilk aşkı Daisy'ye kavuşmaktır. En parlak düşlerinin bir öpücükte cisimleştiği beş yıl önceki bir anı yeniden yakalamaktır aslında. Ama geçmiş geçmiştir ve tekrar edilmesi mümkün değildir. Gatsby'nin uğradığı yıkım, Amerikan Rüyası'nın da çöküşüdür.

X