Kiz bebek isimleri öneri anket.

siz olsaniz kiz bebeginize hangi ismi koyardiniz ?

• Ankete Katılan
    34
  • Anket Kapalı .
Ailenin son cocugu tekne kazintisi. S annemin bas harfi I babamin M abimin A benim Y ise kardesimin bas harfi birlestiginde simay cikiyor. Anlami parlak ay ay yuzlu.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayyy ne güzel manalıymışta.....

Ya iste bazi insanlar sizin gibi tepki veriyor ayyy ne guzel diye bazilarida cok sacma diyor.

yooo niye saçma olsun aile bağını çekemeyenlere saçma gelmiştir onları salla gitsin.....:KK4:

yooo niye saçma olsun aile bağını çekemeyenlere saçma gelmiştir onları salla gitsin.....:KK4:

Simay mi diyorsun yani. Heyyyy milleeettt simayin hikayesini dinlediniz nasil sizceee aliyim yorumlari. Bilemedim simdi soylenisi masil sizce

Simay mi diyorsun yani. Heyyyy milleeettt simayin hikayesini dinlediniz nasil sizceee aliyim yorumlari. Bilemedim simdi soylenisi masil sizce

evet gayet güzel söylemesi de hoş.....

Almila hos aslinda ya. Kirmizi elma değil mi anlami ama dediginiz gibi kirmizi yanakli kiz mi yoksa

Yok elma yanaklı güzel kız demekmiş :) arkadaşım kızının adını bunu koymuştu da :)

$afak ne kadar karanLık oLursa oLsun eLbet birgün bitmeye mahkumdur!!

Hangi dilde bir isimmis bu

Bircok anlami var canm..
elma gibi kırmızı yanaklı güzel
Eski bir Türk savaş kahramanının kızının adı bu. Kırmızı elma manasına geliyor.
Almila ilteriş kağanın ordusunun binbaşısı pars ’ın karısıdır ayrıca kaynaklarda oğuz boyunun gelmiş geçmiş en gzel kızı olduğu söylenir
Almila köken olarak türkçedir ve anlamı “kızılelma”dır.

Bircok anlami var canm..
elma gibi kırmızı yanaklı güzel
Eski bir Türk savaş kahramanının kızının adı bu. Kırmızı elma manasına geliyor.
Almila ilteriş kağanın ordusunun binbaşısı pars ’ın karısıdır ayrıca kaynaklarda oğuz boyunun gelmiş geçmiş en gzel kızı olduğu söylenir
Almila köken olarak türkçedir ve anlamı “kızılelma”dır.

Tesekkur ederim bu ismide dusunucem. Aslinda al yanakli kiz olarak gecse anlami daha hos. Ve suanda bir dizide yanlis duymadiysam bu isimli bir karakter var beni bu iki unsur rahatsiz etti dizi özetisi isim olsun istemedim mira gibi mesela :) eminim koyanlar cok olucaktir cunku ismin soylenisi falanda hos.

Eva dusunebilirim :) guzel oneri tesekkur ederim

Arkadaşlar EVA ne kadar güzel gelse de Türk ismi değil ve isimlerle ilgili eskiden nüfus idareslerinde direktifler olurdu bu tip Türk ismi olmayan isimler Türk çocuklarına konulmazdı diye biliyorum. Yani ancak anne babadan biri yabancı uyrukluysa konuluyor diye biliyorum...Değilse bile isimler bir kültürün temsilcisidir, ulusları isimler yaşatır...Eva Türkçe karşılığı HAVVA dır bilginize...Eva genelde Rus'lar veya Kuzey Slovak ırklarında ve Latinlerde kullanılan bir isimdir...Ör: Eva Herzigova, Eva Longoria,Eva Mendes, Eva Green vb.....Türk ismi değil ve bence İnternational değil Hristiyan ülkelerin kullandığı bir isimdir..Şimdi bir de International olacağız diye isimler seçiliyor öyle bir moda da var Ör. JASMİN şeklinde konuluyor ismin Türkçesi Yasemin oysa ki...Bunları da gözönüne almak lazım, sırf international olacak diye çocuklarımızı nesillerimizi yavaş yavaş Türk olmaktan uzaklaştırmayalım güzel Türkçemizi de koruyalım...Bu ırkçılık değildir bu arada soy ve kültür bağlarını korumaktır...diye belirtmek istedim....

Efendim aklimizda 7 tane isim var ve bir hayliii kararsiziz. Isimler soyle.
1- Doğa
2- ilayda
3- Simay
4-Duru
5- Tuana
6- Toprak
7- Sara

Ayriyetten isim onerilerine acigim. Sadece guzel bir anlami olmasi onemli benim icin tabi dinimize uygun olursa sevinirim.. cevaplarinizi acil bekliyorum

Sava mujdeli haber demek

Arkadaşlar EVA ne kadar güzel gelse de Türk ismi değil ve isimlerle ilgili eskiden nüfus idareslerinde direktifler olurdu bu tip Türk ismi olmayan isimler Türk çocuklarına konulmazdı diye biliyorum. Yani ancak anne babadan biri yabancı uyrukluysa konuluyor diye biliyorum...Değilse bile isimler bir kültürün temsilcisidir, ulusları isimler yaşatır...Eva Türkçe karşılığı HAVVA dır bilginize...Eva genelde Rus'lar veya Kuzey Slovak ırklarında ve Latinlerde kullanılan bir isimdir...Ör: Eva Herzigova, Eva Longoria,Eva Mendes, Eva Green vb.....Türk ismi değil ve bence İnternational değil Hristiyan ülkelerin kullandığı bir isimdir..Şimdi bir de International olacağız diye isimler seçiliyor öyle bir moda da var Ör. JASMİN şeklinde konuluyor ismin Türkçesi Yasemin oysa ki...Bunları da gözönüne almak lazım, sırf international olacak diye çocuklarımızı nesillerimizi yavaş yavaş Türk olmaktan uzaklaştırmayalım güzel Türkçemizi de koruyalım...Bu ırkçılık değildir bu arada soy ve kültür bağlarını korumaktır...diye belirtmek istedim....

Tesekkur ederim guzel bilgi ve uyarilariniz icin.

X