Kız bebek ismi için yardım eder misiniz 🌸

Ayşe Fatma Hayriye mi koyayim? Çocuğunuz var mı? Ya da kaç yaşında bizim yaşlarımızda gizem, Melda, Cansu var ama yeni nesil değişiyor artık bunlar moda.
Arkadaşımın adı Funda kızla çocukluğumuzda bodur çalılık diye dalga geçip durdular. Akran zorbaligi bu demek iste.
Halbuki ne kadar tatlı geliyor kulağa.

Soru sorma sebebim sizlerin manasız eleştirileri değil, tam aksine özellikle çocukları olanlar varsa akran zorbaligi görmüşlerse bana yardım etsinler diye.
Yardım etmiyorsanız yorum yapmayin
Canım benim 3 tane pırlanta gibi evladım var çocuğumla uğraşanı yakarım.Buraya konu açıyorsanız hertürlü eleştiriye açık olacaksınız

İsimlerin kişiliklere etkilediğini düşünüyorum ben. Tahminlerim. Derin biraz yaramaz ve anı yaşayan, ü harfi olan rüveyde, sümeyra yada rümeysa vb kendi fikirlerini benimserler ama çok sosyal değil. Iki tane e harfi olanlar arkadaş ve çevre de iyi ama anlaşılmadıklarını düşünürler. S harfi olanlar duygusal ve sevgi dolu sevin, sinem, sanem, melisa tarzı, v harfi aileye düşkün, m ve f harfleri lider ruhlu evrim, fatme merve ama stabil yaşar, derya, suna, beyza tarzı olanları pek sevmem iki heceli ve sonu a ile bitiyor 3 lü arkadaş grubundaki dışlanan 3ncü kişiler. Ben pek düşünmeden kızıma pek sevmem dediğim kategoriden seçtim. Sanırım birleşim olarak en iyi isim evrim, sevin, totem tarzı şeyler de var, 28 rakamını yakalamak gibi saati 28 geçe doğması yada ayın 28 i yada 2028 vb tarzı 3ncü olarak isim kader sayısı çift olanlar monoton ve zeki tek sayılar enerjik maceracı ve sanatsal zeka . Burdaki yazanların hiçbir dayanağı yoktur :KK70: Kaynak:kedimin bıyıkları.

Canım benim 3 tane pırlanta gibi evladım var çocuğumla uğraşanı yakarım.Buraya konu açıyorsanız hertürlü eleştiriye açık olacaksınız
Ne alaka şimdi bu ne mantıksız bir yorum. Siz beni aklınizca klavyede tehdit mi ettiniz 😁 Çocuğunuz var mı diyorum? Yasları kaç? Akran zorbaigini yaşı yakın olan çocuklarda görebilirsiniz. Mesela ana okuluna giden çocuğunuz varsa onların yaşları eskiye göre orijinal mesela Ela diyelim bununla dalga geciyorlar mı?
Yardım istediğim konu bu anladınız mı? Belli ki anlamadınız yormayın beni. Eleştiri yapılacak bir konu değil bu yardım edilecek konu, anlayabiliyor musunuz?

Ayşe Fatma Hayriye mi koyayim? Çocuğunuz var mı? Ya da kaç yaşında bizim yaşlarımızda gizem, Melda, Cansu var ama yeni nesil değişiyor artık bunlar moda.
Arkadaşımın adı Funda kızla çocukluğumuzda bodur çalılık diye dalga geçip durdular. Akran zorbaligi bu demek iste.
Halbuki ne kadar tatlı geliyor kulağa.

Soru sorma sebebim sizlerin manasız eleştirileri değil, tam aksine özellikle çocukları olanlar varsa akran zorbaligi görmüşlerse bana yardım etsinler diye.
Yardım etmiyorsanız yorum yapmayin

Moda olmasına bakmayın bazıları çok zorlama vallahi ipin ucu kaçmış durumda çocuk sizin istediğinizi koyarsınız. Mesela bir kadın Çakıl Zeyno koymuş hastahane randevusu alırken bile o kadar sıkıntı çekiyorum ki dedi telde çakıl diyormuş Çakır mı diyorlarmış birde Zeyno deyince de Zeynep mi diyorlarmış 😂 çıldıracağım diyor çakıl bebek varya fred çakmaktaş diye açıklama yapmak zorunda kalıyorum diyor 😂 anneler için de çok zor herkese anlamını açıklamak. Telaffuzu öğretmek falan. Alınmayın yani.

İsimlerin kişiliklere etkilediğini düşünüyorum ben. Tahminlerim. Derin biraz yaramaz ve anı yaşayan, ü harfi olan rüveyde, sümeyra yada rümeysa vb kendi fikirlerini benimserler ama çok sosyal değil. Iki tane e harfi olanlar arkadaş ve çevre de iyi ama anlaşılmadıklarını düşünürler. S harfi olanlar duygusal ve sevgi dolu sevin, sinem, sanem, melisa tarzı, v harfi aileye düşkün, m ve f harfleri lider ruhlu evrim, fatme merve ama stabil yaşar, derya, suna, beyza tarzı olanları pek sevmem iki heceli ve sonu a ile bitiyor 3 lü arkadaş grubundaki dışlanan 3ncü kişiler. Ben pek düşünmeden kızıma pek sevmem dediğim kategoriden seçtim. Sanırım birleşim olarak en iyi isim evrim, sevin, totem tarzı şeyler de var, 28 rakamını yakalamak gibi saati 28 geçe doğması yada ayın 28 i yada 2028 vb tarzı 3ncü olarak isim kader sayısı çift olanlar monoton ve zeki tek sayılar enerjik maceracı ve sanatsal zeka . Burdaki yazanların hiçbir dayanağı yoktur :KK70: Kaynak:kedimin bıyıkları.
O zaman Ü harfini eledim, 2 tane e harfi olmasın, s, v, m, f olabilir, iki heceli sonu a ile bitmesin.

28 sayısı olayını hiç bilmiyordum teşekkür ederim 🙏🏻
Tek ve çift sayılar konusuna tekrar bakayım sağ olun 🌸

Moda olmasına bakmayın bazıları çok zorlama vallahi ipin ucu kaçmış durumda çocuk sizin istediğinizi koyarsınız. Mesela bir kadın Çakıl Zeyno koymuş hastahane randevusu alırken bile o kadar sıkıntı çekiyorum ki dedi telde çakıl diyormuş Çakır mı diyorlarmış birde Zeyno deyince de Zeynep mi diyorlarmış 😂 çıldıracağım diyor çakıl bebek varya fred çakmaktaş diye açıklama yapmak zorunda kalıyorum diyor 😂 anneler için de çok zor herkese anlamını açıklamak. Telaffuzu öğretmek falan. Alınmayın yani.
Ayyy evet zormuş biraz çocuk zorlanmaz insallah 🙏🏻 bakalım biz ne seçeceğiz ilginç bilgiler verenler oldu sağ olsunlar onlara hep dikkat edeceğim ☺️

Ne alaka şimdi bu ne mantıksız bir yorum. Siz beni aklınizca klavyede tehdit mi ettiniz 😁 Çocuğunuz var mı diyorum? Yasları kaç? Akran zorbaigini yaşı yakın olan çocuklarda görebilirsiniz. Mesela ana okuluna giden çocuğunuz varsa onların yaşları eskiye göre orijinal mesela Ela diyelim bununla dalga geciyorlar mı?
Yardım istediğim konu bu anladınız mı? Belli ki anlamadınız yormayın beni. Eleştiri yapılacak bir konu değil bu yardım edilecek konu, anlayabiliyor musunuz?
Tehdit :KK70:çocuğumla uğraşanı yakarım demekten kastım siz değilsiniz gerçek hayatı kastetmiştim böyle sanal değil,yazdığımı istediğiniz gibi anladınız ve muhattabım değilsiniz

Ben biraz da o isimde olanlar nasil tipler görmek isterim buna inanıyorum o yüzden bilinmeyen bir isim çok risk bence. Tanıdığım tüm Merve'ler hep çıkıntı tiplerdi. Emre'ler çok yaramazdı çok hereketliydi. Esra'lar Kübra'lar arkadaşlarım oldu hep iyiydiler. Tuğçe'lerle farklı karakterler olduk genelde filan...

Ben biraz da o isimde olanlar nasil tipler görmek isterim buna inanıyorum o yüzden bilinmeyen bir isim çok risk bence. Tanıdığım tüm Merve'ler hep çıkıntı tiplerdi. Emre'ler çok yaramazdı çok hereketliydi. Esra'lar Kübra'lar arkadaşlarım oldu hep iyiydiler. Tuğçe'lerle farklı karakterler olduk genelde filan...
Benim kayınpederimin ismi Lamih,ailede şöyle bi gelenek var ilk erkek toruna dedenin ismi verilirmiş istemeye istemeye kp ismini koyduk. Hiç duyulmayan belki de sadece benim oğlumda vardır bu isim bilmiyorum ismi güzel değil fakat anlamı güzel ve gerçekten anlamında oldugu gibi hem güzelliği hem algısı çok zeki bi çocuk isimler anlamlarını da taşıyor

Takılmayın o arkadaşın yazısına, kendi anlamıyor mutsuz belki ki insanları sinir etmek için çabalıyor yazık. Allah kalbine göre versin diyeyim.
Evet araştırdım harf işlerini biraz ondan sectim zaten bunları
Hale'yi çok severim, çok tatli biridir. takılmayacak olsam yazmam bile. Soyadinizi bilmiyorum ama harfleri araştırmışsınızdır da ama bu seçeneklerin hepsi birbirinden bağımsız neredeyse. Dogru bir analiz olmayabilir kendi kendinize yaptiginiz.

Canlar selam🌸

Kız ismi seçmeye çalışıyoruz sizinde fikirleriniz kıymetli, malum akran zorbaligi durumu da söz konusu bana yardımcı olmak isterseniz çok sevinirim. Bu isimler sizce nasıl? Çocuğumu akran zorbaligina maruz bırakmayacağım hangi ismi tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler 🌸

Ada
Balam
Dera
Deva
Dila
Dora
Devin
Maya
Melodi
Mercan
Mucize
Ses
Su
Yaz
Zeyno

Birde şuna dikkat etmeye çalışıyorum. Mesela Dila ismi Dila’nin derken özel isime dikkat etmeyenler Dilanın yazacaklar ve çocuk Dila iken Dilan olacak.
Geçen gün gördüm çocuğun adı İkra annesi İkram yazmış ayırmadığı için olmuş erkek adı 🤭 bunlara da dikkat etmeye çalışıyorum biraz 🤭
Dora. Listemde vardı

Canım ismin anlamını taşır belki paraya para demez :KK70: falan. şaka bi yana aslında türkmen ve kırgızların kullandığı bir isimmiş. O yüzden bi hoşlaşmıştım

Çakıl ismi yani hiç aklıma dahi gelmez bir de çakıl ismi verilmez ya bence

Birde şuna dikkat etmeye çalışıyorum. Mesela Dila ismi Dila’nin derken özel isime dikkat etmeyenler Dilanın yazacaklar ve çocuk Dila iken Dilan olacak. Geçen gün gördüm çocuğun adı İkra annesi İkram yazmış ayırmadığı için olmuş erkek adı 🤭 bunlara da dikkat etmeye çalışıyorum biraz 🤭
bende kısmetse eylülde doğum yapıcam cinsiyeti hala öğrenemdim ama içimden hep kızmış gibi geliyor kızım olursa ya kumru yada ilkim diye düşüyorum

X